Přítel je gambler a chce rodinu

59
12.8.20 00:32

Přítel je gambler a chce rodinu

Ahoj,

nikdy by me nenapadlo, ze budu někdy mít přítele, který ma dluhy a je gambler. Známe se tri roky. Hned na začátku vztahu se mi přiznal, ze hrál automaty ale ted už abstinuje par let (dluhy ma ale dokázal je splácet)
Všechno bylo fajn první rok, nehrál. Ale po roce chtěl po me půjčit peníze, ze mi to vrátí a za ty tri roky je to nemala částka. :( Spoléhal na investice, které jsme měli a bohužel nevysli. Chtel mi to vrátit z investic.
Pak se mu nedařilo v práci a zacal hrat, nevím jak často jen mi ted tvrdí, ze si dluhy poplati do tri měsíců a me bude postupně vyplácet.
Problem je i v tom, ze se máme stěhovat a to by byl už pro me závazek. Ted bydlíme v byte, kde je velice nízký nájem a v klidu bych mohla odejít pokud se nedá dohromady i finance.Ja ted váhám jestli sním jit do nového najmu, když vím, ze jeho financí situace je doslova mizerná, Tvrdí, ze se mu na podzim rozjedou zakázky a bripadne půjde i na brigádu…samozrejme už by chtěl dítě, mame na to věk. Je to dobry človek ale pořad váhám jestli mi to všechno za to stojí. Premyslim, ze mu navrhnu léčbu protože bych chtěla slyšet, ze nekumo vztah s gamblerem funguje a dokázal se vyléčit ale možná jen zbytecne doufám a ztrácím roky.
Dekuji všem, kdo bude reagovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4531
12.8.20 01:15

Zbytečně doufáš a ztrácíš roky. Mimochodem, půjčovat gamblerovi je stejné jako půjčovat narkomanovi. Jaké jsou šanec na léčbu nevím, ale i kdyby to bylo 90% (což určitě není), pro tvůj konkrétní život to je málo platné, stejně jako informace, že někdo se z této závislosti dokázal dostat (a spousta zase ne).
Osobně jsem pro jednu šanci a dost, ale tu už, jak jsem pochopil, vyčerpal.
Pokud chceš mít dítě s dobrým člověkem, který tebe ale i děti bude finančně vysávat, tvoje volba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3348
12.8.20 02:23

@Nika2030 v žádném případě si s ním neporizuj dítě. Gamblerstvi je jako alkoholismus… Pokud zase začal hrát, tak jen tak nepřestane a stáhne tě na dno s sebou. Pokud ho nás opravdu ráda a chceš s jim žít, dala bych mu ultimátum. Léčení, splacení dluhů a pak možná někdy… V daleké budoucnosti něco víc-stěhování, rodina… Ale uvědom si, že riziko, že se k automatů bude vracet je obrovské a tím i riziko že zničí život tobě nebo případným dětem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6137
12.8.20 02:43

Dobří kamarádi mých rodičů mají syna gamblera a je to problém. Je mu už dost přes 40 a nehrát vydrží tak půl roku-rok. Pak najednou se začnou objevovat případy " při cestě od bankomatu mě přepadli a ukradli mi celou výplatu", " zaměstnavatel mi nezaplatil" „banka ztratila peníze“ a podobné výmluvy. Jeho žena a dcera strávily velkou část života po zastavárnách kde hledaly jejich věci, dokonce jednou zastavil i dceři batoh s učením. Jejich holka se hned v 18 odstěhovala a manželka mu neustále dává šanci. Už přišli o dům, pozemek co ona dostala od rodičů, každou chvíli hledají jiný podnájem protože dluží na nájmu. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4894
12.8.20 05:04

@Nika2030 problem je, ze urcite nevite o vsech dluzich co ma. A vsechno co vyklada jsou jen plane sliby a vymluvy. Dite s nim nechcete, stahne vas financne na uplne dno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60165
12.8.20 05:18

@Nika2030 pošli ho do háje.. Jinak budeš za pár let zakládat diskuzi o tom, jak nemáš z čeho žít, protože to chlap všechno prohrál atd.. Tihle lidé jsou notorický lháři.. Projed si tady diskuze a uvidíš, jak to dopadá.. Osobně bych o něj kolo neoprela :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27165
12.8.20 06:40
@Nika2030 píše:
Ahoj,nikdy by me nenapadlo, ze budu někdy mít přítele, který ma dluhy a je gambler. Známe se tri roky. Hned na začátku vztahu se mi přiznal, ze hrál automaty ale ted už abstinuje par let (dluhy ma ale dokázal je splácet)
Všechno bylo fajn první rok, nehrál. Ale po roce chtěl po me půjčit peníze, ze mi to vrátí a za ty tri roky je to nemala částka. :( Spoléhal na investice, které jsme měli a bohužel nevysli. Chtel mi to vrátit z investic.
Pak se mu nedařilo v práci a zacal hrat, nevím jak často jen mi ted tvrdí, ze si dluhy poplati do tri měsíců a me bude postupně vyplácet.
Problem je i v tom, ze se máme stěhovat a to by byl už pro me závazek. Ted bydlíme v byte, kde je velice nízký nájem a v klidu bych mohla odejít pokud se nedá dohromady i finance.Ja ted váhám jestli sním jit do nového najmu, když vím, ze jeho financí situace je doslova mizerná, Tvrdí, ze se mu na podzim rozjedou zakázky a bripadne půjde i na brigádu…samozrejme už by chtěl dítě, mame na to věk. Je to dobry človek ale pořad váhám jestli mi to všechno za to stojí. Premyslim, ze mu navrhnu léčbu protože bych chtěla slyšet, ze nekumo vztah s gamblerem funguje a dokázal se vyléčit ale možná jen zbytecne doufám a ztrácím roky.
Dekuji všem, kdo bude reagovat.

Nestojí. Já bych odešla dávno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
970
12.8.20 06:45

Kdo chce kam, až se ucho utrhne. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
828
12.8.20 06:53

Naprosto ztrácíš čas..
Jen kolem sebe háže nějaké sliby, které nikdy nesplní. Odejdi a to co nejdřív. Nerada bych tady pak četla, jak si zoufalá, ze mas přítele co hraje a do toho dvě děti na krku!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29071
12.8.20 07:08

Jo, udělej to, dej mu dítě a pak sem nechod´ brečet. Nefunguje. A fungovat nebude. Jen ty jsi naivní a myslíš si, že dokážeš zázraky. Nedokážeš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
416
12.8.20 07:14

Precti si tadu par diskusi jak na materske zeny od svym parneru nebo manzelu nedostavaji penize a s rodicakem nevyjdou. K tomu si pridej jeste jeho dluhy, ktere jsiu aspon o tretinu větší.
Pokud s nim zustanes, porad bude nekde neco splacet, na dovolene zapomen, na vanocni darky taky. A pokud se mu byde zrovna darit, zacne hrat jeste vic, aby splacel vic ho nenapadne.
Takze tak. Jestli uz mas vek na dite, je nejvetsi cas hledat nekoho, kdo uz chce taky ridinu, vezme te na vylet, zaplati veceri, bude te rozmazlovat. Tvuj soucasny je nemocny, hraje i po leceni, takze si nemuze pomoct. Fakt ztracis cas :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5004
12.8.20 07:35

Už bych byla dávno pryč. Nechápu jak tě může vůbec napadnout přemýšlet o dítěti s takovým člověkem. Otevři pořádně oči, než bude pozdě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
59
12.8.20 07:58
@JancaS84 píše:
Už bych byla dávno pryč. Nechápu jak tě může vůbec napadnout přemýšlet o dítěti s takovým člověkem. Otevři pořádně oči, než bude pozdě.

Je to těžké, jeho argument je, ze dite je pro nej motivace a smysl života…jen ten první krok je tak těžké udělat :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
59
12.8.20 07:59
@K. Rocánková píše:
Precti si tadu par diskusi jak na materske zeny od svym parneru nebo manzelu nedostavaji penize a s rodicakem nevyjdou. K tomu si pridej jeste jeho dluhy, ktere jsiu aspon o tretinu větší.
Pokud s nim zustanes, porad bude nekde neco splacet, na dovolene zapomen, na vanocni darky taky. A pokud se mu byde zrovna darit, zacne hrat jeste vic, aby splacel vic ho nenapadne.
Takze tak. Jestli uz mas vek na dite, je nejvetsi cas hledat nekoho, kdo uz chce taky ridinu, vezme te na vylet, zaplati veceri, bude te rozmazlovat. Tvuj soucasny je nemocny, hraje i po leceni, takze si nemuze pomoct. Fakt ztracis cas :(

Děkuji za příspěvek, co je asi nejtěžší je udělat ten krok a odejít když někoho milujete s tvrdí, ze dite by mu dalo smysl života a měl by motivaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.8.20 08:09

Drz se o nej dal. Mela jsem tu cest 3 roky s chlapem, nikdy nepriznal ze je gambler. A ja mu pujcila znovu a znovu… vsechny sve nasetrne penize. Bydleni, najem, jidlo vse jsem platila. Nemel. A plat mel 4× vyssi nez ja. Nastesti jsme nemeli dite a ja ani dluhy. Ikdyz on chtel. Dite a abych si pujcila na jeho velky,
tajny kseft. Zacinala jsem od nuly ve 28 letech. Kdyz jsem pak mluvila s jeho matkou, tak mi rikala ze preci vim, ze je chronicky lhar a nejlepsi veci jsou zadarmo, tak na co penize. At nepocitam ze mi neco vrati. Dala jsem ho k soudu a tam se ukazalo ze ma dluhu 3 miliony. Neco mi exekucne splaci. Mam zpatky tak ctvrtinu. I s uroky by mi mel zaplatit jeste milion. Nikdy celou castku neuvidim. Uz jsem se s tim smirila. Davno uz mam normalniho muze, deti. I tak 3 roky slz, lhani, psychickeho natlaku a manipulace stacily do konce meho zivota. Moc jsem ho milovala, udelala pro nej vse a on kdyz uz nedostaval penize, tak uplne otocil. Zacal mi vypisovat jak si uziva s jinymi, detaily. Chtel mi ublizit. NIKDY VIC.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama