Přítel je neustále protivný

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

kulina22
Kecalka 144 příspěvků 28.12.16 22:15
Přítel je neustále protivný

Dobrý večer, mám otázku. Jde o přítele a chtěla bych mu nějak pomoct. Myslím, že za to nemůže, má toho dost v práci, řeší svá dítka, musí toho dost poslední dobou snášet, má toho teď prostě strašně moc, k tomu všemu mu teď diagnistikovali diabetes IItypu. Od doktorky si nechal napsat prášky na zmírnění stresu a taky prášky na spaní. Bloudila jsem po internetu, aby do sebe necpal ty svinctva, když to nebude opravdu nutné, navíc ty prášky ani moc nepomohli, a pořídila jsem mu Magne B6 a meduňkový čaj. Myslím, že se to sklidnilo, a že je to snad lepší, než dřív, ale pořád to nějakým způsobem pořád přetrvává. Je pořád protivný, nemá náladu, nic se mu nechce, občas bezvýznamně vyjede ať už jde o kohokoli a o cokoli, nejhorší je, že je to kolikrát fakt prkotina. Moc mě to trápí, chtěla bych mu nějak pomoct, tak bych se chtěla zeptat, jestli jste to tu měl někdo někdy podobně a co popřípadě pomohlo. Nemyslím si, že je to na psychologa, zase tak hrozné to asi není. Máme mezi sebou moc pěkný vztah a já mu chci být oporou. Vítám jakoukoli radu. Děkuji moc! :mavam:

Reakce:

Pipet
Generální žvanilka 24103 příspěvků 28.12.16 22:20

A kdy to bude na psychologa?
Jestli s tím bude souhlasit, terapie mu neublíží :nevim:
Proč se trápit (oba) a nechat to zajít až kdovíkam.

kulina22
Kecalka 144 příspěvků 28.12.16 22:25

@Pipet
Já si taky někdy říkám, jestli by pro něj nebylo třeba lepší, aby si o tom popovídal s někým jiným, ale ctěla bych tomu předejít, no. :?

Heivka
Závislačka 3200 příspěvků 28.12.16 22:26

Může to mít souvislost s nutnou změnou jídelníčku při cukrovce. Tělu i mysli chvíli trvá než si zvykne na změnu a přijme ji. Táta při změně jídelníčku kvůli cukrovce byl ještě víc nervní než obvykle. Srovnalo se to asi po dvou letech, ale taťkovi bylo 58 když musel životní styl změnit (a moc to doteď nedodržuje)

kulina22
Kecalka 144 příspěvků 28.12.16 22:32

@Heivka
Noo, o tom mi povídejte. Přítel to moc taky nedodržuje a i mě dnes napadlo, že to může mít souvislost s tou cukrovkou. Večer si dal bonbony, a když jsem mu v klidu řekla, že by to neměl, tak se tvářil, jak kdybych mu kdovíco zakazovala. Ale myslím to s ním jen dobře. :nevim:

Pipet
Generální žvanilka 24103 příspěvků 28.12.16 23:01

@parlira22 Ale tak zjevně je v nějaké duševní nepohodě (klidně v souvislosti s cukrovkou) a od toho ti psychologové jsou :nevim:
Kdyby si zlomil nohu, tak taky budeš vymýšlet, jak se vyhnout sádře?

kulina22
Kecalka 144 příspěvků 28.12.16 23:03

@Pipet
To samozřejmně ne. :lol: Myslím to dobře. :)

Pipet
Generální žvanilka 24103 příspěvků 28.12.16 23:06

Však já taky :D. Vím, o čem mluvím :?

kulina22
Kecalka 144 příspěvků 28.12.16 23:08

@Pipet
Každopádně děkuju, promluvim s ním o tom. ;)

Malina7
Závislačka 2667 příspěvků 29.12.16 04:37

U cukrovkářů ovlivňuje výkyv nálad kolísání cukru v těle. Můj otec je cukrovkář už skoro 40let s je to někdy mazec a většinou tohle odnáší okolí. Dietu dodržovat musí. On se musí naučit s cukrovkou žít, což je také nápor na psychiku. Mít cukrovku neznamená že nesmí sladké, vzít si jeden bonbon na chuť jeho nezabije ale sníst čokoládu na posezení či několik zákusků už problém je velký. Budeš to mít holka těžké… Drž se.

BlbaBlondyna
Povídálka 32 příspěvků 29.12.16 06:55
Jako fakt sorry

Jako fakt to hodláte hodit na cukrovku? Tu si mohl z věcných stresů atd leda pořídit. Ani, výkyvy cukru a náladou mohou zacvičit, znám to z první ruky, záleží ovšem na hodnotách. Jestli je protivný, musí to řešit i jinak. Jen tak na okraj, když mu doktor něco napíše, trvá kolikrát déle, než dojde k pozitivnímu dopadu. Jestli po pár dnech si řeknete, moc nepomáhá a hledáte alternativu, tak to také není moc ok. Ono se nakrásně může stát, že nemá ani tak cukrovku, ale je prostě totálně vystresovaný. Cukr nemusí kolísá jen u cukrovky. A že snědl bonbóny? Já nevím, možná si přečtěte něco o cukrovce na nějakém serióznější webu. Cukr prostě i my potřebujeme a někdy dokonce více, než zdravý člověk.

pavld
Kecalka 457 příspěvků 29.12.16 08:08

@BlbaBlondyna
Souhlas, měl jsem něco podobného - vysoký cholesterol, bolesti břicha a bylo to stresem v práci.

kulina22
Kecalka 144 příspěvků 29.12.16 08:30

Ne, že by to sladké jedl pořád, ale když už si vezme, tak ve velkém.. Právě, že tu tabulku čokolády je schopný sníst. :?

BlbaBlondyna
Povídálka 32 příspěvků 29.12.16 16:33
@parlira22 píše:
Ne, že by to sladké jedl pořád, ale když už si vezme, tak ve velkém.. Právě, že tu tabulku čokolády je schopný sníst. :?

Opakuji znova, přečtěte si něco o cukrovce

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Brzy budu venku! Pašeračka Tereza věří v zázrak a píše v base knihu za knihou

Ve čtvrtek k pákistánskému soudu opakovaně přišla Češka Tereza H. (22), která... číst dále >

Bude Bendig v porotě ankety Czech Singer? Jeho manažer mluví o podvodu!

Zpráva o tom, že Jan Bendig usedne v odborné porotě nově vzniklé ankety Czech... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >