Přítel je nezralý na děti

Anonymní
29.11.20 16:01

Přítel je nezralý na děti

Zdravím, cítím se smutně, zoufale. Moc už bych si přála miminko, je mi 27, přítelovi 28. To je ten problém - přítel se ještě na děti, ani svatbu, necítí. Všechno máme, vystudováno, byt, našetřeno.. jsme spolu šest let, je moc hodný, stará se o mě.. žádné závazky ale zatím nechce. Jeho rodina ho podporuje, tatínek mu řekl, že má pocit, že chce děti s počítačem než se mnou. Já ale přece nemůžu čekat, až povyroste a dá přednost rodině. Poraďte, mám odejít? Asi nevidím jinou možnost.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6192
29.11.20 16:03

Spíš jde o to, v jakém časovém horizontu, by o dítěti uvažoval on. Jestli má konkrétní důvody, proč ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.11.20 16:16

@Cenarius konkrétní důvod nemá, možná jen pohodlnost? Říká, že kolem třiceti bude chtít.. no já tomu moc nevěřím..

• Citovat
  • Nahlásit
6192
29.11.20 16:20

„Kolem 30“ se dá brát už těch jeho 28. Nebo že by chtěl dítě za rok-2? Jako každopádně když sám neví a jen mlží, tak je to dost na prd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23555
29.11.20 16:28

Je naivní myslet si, že kdo je pohodlný ve 28 přestane být pohodlný ve 30+. Naopak, věkem sil ubývá a o to víc bude pohodlný.
Po 6 letech se dostáváte do stádia přechozeného vztahu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
676
29.11.20 16:30

Šest let chození? Tak to už dozrál čas na změnu (závazek, rodičovství).

Vztah se dá „přechodit“. Takže buď se rozhodnete, nebo půjdete od sebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.11.20 16:38

Nemyslím si, že máme přechozený vztah. Vše ostatní je v pořádku, až na tu zásadní otázku založení rodiny.

• Citovat
  • Nahlásit
9285
29.11.20 16:44

Povahově se už asi moc nezmění. Problém je, že pokud cítí, že dítě by ho obtěžovalo, tak se to asi už moc nezmění.
Kdyby řekl, že za rok, protože letos chce ještě…
Ale pokud cítí, že by mu dítě ubralo z pohodlí, což je zajisté pravda a je to jedinný důvod, tak s ním bude asi problém, i když už to dítě chtít bude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8160
29.11.20 16:51
@Anonymní píše:
Zdravím, cítím se smutně, zoufale. Moc už bych si přála miminko, je mi 27, přítelovi 28. To je ten problém - přítel se ještě na děti, ani svatbu, necítí. Všechno máme, vystudováno, byt, našetřeno.. jsme spolu šest let, je moc hodný, stará se o mě.. žádné závazky ale zatím nechce. Jeho rodina ho podporuje, tatínek mu řekl, že má pocit, že chce děti s počítačem než se mnou. Já ale přece nemůžu čekat, až povyroste a dá přednost rodině. Poraďte, mám odejít? Asi nevidím jinou možnost.

Nedivim se že děti ještě nechce je mladý :nevim: alespoň ta svatba už by mohla ale být. Cas máte oba…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4176
29.11.20 16:51
@Anonymní píše:
Nemyslím si, že máme přechozený vztah. Vše ostatní je v pořádku, až na tu zásadní otázku založení rodiny.

A právě ta zásadní otázka teprve odstartuje vše ostatní, kdy se lidi projeví.
Je možné, že pro nějakou imaginární ženu následující po Tobě už bude připraven a rodinu budou mít během pár měsíců…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5696
29.11.20 16:52

Z vlastní zkušenosti spíše to bude posouvat.. on nakonec bude zralý třeba až po 40 tce jemu to může bYt jedno. Ostatně ono začít se snažit o první dítě po 35. Roce je hazard. Klidně ti může slíbit že za dva roky a za dva roky ti říct že ne a neuděláš nic.
To musíš vědět ty. On třeba ani po dětech netouží a není žádné terno mít děti s někým kdo o to v podstatě nestojí a pak je to všechno na tobě a stejně se rozejdete.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1249
29.11.20 16:53

Já myslím, že je normální, že chlapi chtějí dítě až po 30. Když se s ním teď rozejdeš, tak než někoho najdeš a dostatečně poznáš, bude to taky pár let trvat. Asi bych se s ním domluvila na časovém horizontu svatby a dítěte a podle toho se rozhodla…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5696
29.11.20 16:54

Jinak 28 je podle mě pokud máte zázemí naprosto ideální věk na to zjistit jak jsi na tom s plodnosti.. já se začala o dítě snažit v 28 a vyšlo to až v 33 letech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5634
29.11.20 16:56
@Anonymní píše:

Pokud mu na tobě záleží tak tě odejít nenechá a i to dítě ti udela :D chlapi kolikrát ani po detech netouží a když je mají jsou šťastný.. Takže možná by stálo za to dát mu nůž na krk at se kouká rozhodnout co vlastně chce..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
679
29.11.20 16:57
@Anonymní píše:

Podle toho co pises mam pocit, ze ten prechozeny vztah citis a bojis si to priznat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat