Přítel je punker, jak to zvládat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
BiohazardMichell
Kecalka 330 příspěvků 25.02.17 11:08
Přítel je punker, jak to zvládat?

Podobné téma jsem tu nenašla, nebo ho možná jen neumím správně pojmenovat, aby mi to našlo již otevřené diskuze, tak kdyby někdo věděl o podobné diskuzi zde na emiminu, tak mi prosím pošlete odkaz na diskuzi. Ráda pročtu jiné zkušenosti.
Zajímal by mě jen váš názor.
Od listopadu jsem začala chodit s přítelem, který sám o sobě říká, že je punker. Jeho hlavní prioritou je svoboda, nemá rád stereotypy. Ideálně strávené léto pro něj je být třeba týden někde pod širákem s malým batůžkem s lahváčem v ruce a opékat na ohni buřty a cestovat na kole nebo za pomocí voru postavený z flašek od vod nebo od piva a pak rovnou jít na koncert.
Líbí se mi na něm taková na nespoutanost, rebelství, rád dělá věci po svém, nebojí se říct svůj názor.
Seznámila jsem se s ním v práci, když tam v létě nově nastoupil. Už od první chvíle mezi námi něco zajiskřilo a nějakou dobu po mě v práci pokukoval, nosil mi dobroty, snažil se se mnou jakkoliv navázat řeč (nejsem zrovna bohužel moc ukecaná) i třeba jen o tom, že si doma zapomněl mobil nebo že nemá lístek na tramvaj. Později když jsem mu nenápadně naznačila, že hodlám od teď-už-bejvalýho-říkejme-mu-odteď-ex odejít, tak už přitvrdil a začal s gesty jako odhrnování pramínků z čela, letmé dotknutí zad, „nenápadné“ koumání mého přívěšku a nebo strčení sladkostí přímo do mé kapsy u kalhot. Rozuměli jsme si, přitahovali jsme se navzájem, tak proč si nevyrazit a voalá, dali jsme to dohromady.
Od té doby si připadám jako ten nejšťastnější člověk na planetě. Až s ním jsem konečně dostala všechno, co mi vždy sházelo - projevy lásky, objetí, pusy, že se zajímá co dělám, co poslouchám, co mě pobavilo, na co koukám, zajímá se, co mi zajímá a tak. Mojí ex se na to moc nevyptávali, nezajímalo je moc, co mi baví ani nesdíleli podobný hudební vkus (poslouchám aggrotech, industrial, metal, techno a takové tvrdší žánry), takže pro mě je to něco nového, úžasného a přitom by to mělo být normální - jak smutné.
No tak už abych se konečně dostala k jádru pudla. Od Ledna bydlíme spolu.
Přítel je punker. Ne nemá žádný číro, jen vlasy po ramena, ani je nemá nijak obarvený. Vypadá normálně jako každý jiný, jen je pro mě fakt velmi přitažlivý, pohledný a mužný. No a jako punker si zakládá na tom, že chce mít svobodu. Dělat si co chce, přemýšlet o přítomných věcech, nic neplánovat, mít a projevovat vlastní názor. V praxi to vypadá tak, že ráno mi řekne, že chce jít za babi, odpoledne řekne, že chce jít za babi a mezi tím se potká s kamarádem a nakonec to dopadne tak, že jde dělat něco úplně jinýho. Nebo poví, že chce jet do obchodu pro nějaký drát, že spraví jističe a večer pak z něj vypadne, že vlastně v obchodě vůbec nebyl, že byl u kamaráda spravovat boiler. Tohle je ještě jakžtakž v pohodě, protože nakonec ty jističe určitě spraví, jen to nebude zítra, ale třeba za měsíc.
Hůř vnímám už to, když někam jde večer. Třeba v pátek mi říkal, že jde za babi pro oblečení, co tam nechal a předtím se ještě potká s kamarádem. Jako já nepotřebuji, abych každou hodinu věděla, co přesně zrovna dělá. Jen chci vědět, kde se zrovna nachází. Myslím, že když za večer, co je pryč, zavolám jednou, že je to v pohodě že na tom nic není a nepřeháním, když chci vědět, kdy dorazí domů. Nezakazuju mu dělat žádnou činnost, může si chodit kam chce a kdy chce, ale chci jen prostě vědět, kde je a kdy přijde zpátky. No a v pátek taky říkal, že jde za babi a mezi tím za kamarádem, že přijde ještě dneska. No sobota pět hodin ráno a on nikde. Tak mu volám kde vězí. No samozřejmě byl opilej a k té babi ani nedošel. Domů dorazil ve čtvrt na sedm. Ruply mi nervy, vynadala jsem mu, že je to blb, že jsem si dělala starost kde je, jestli se mu něco nestalo a ani mi neráčí napsat nebo zavolat, že je tam či tam, že se to protáhne. Na to se akorát nevěřícně kroutil hlavou, že čeho se jako můžu bát u něj, že je svobodný člověk, že si může dělat co chce a že ho nebudu omezovat, že to tak prostě má, že vychází z domu s plánem A, vyvine se to pak na plán B a nakonec to skončí u činnosti D. Jako nechci po něm, aby byl pořád jenom doma se mnou a samozřejmě taky šel na pivo s kamarády jako každej chlap, ale tak sakra chci tak moc mít přehled, kde se nachází a kdy zhruba dorazí?
O tom, že by mě mohl podvádět ani nemluvím. Projížděla jsem mu facebook (hamba mi!) a žádné zprávy. Do telefonu mu lézt nechci, i když mi to velmi láká, ale taky by se mi nelíbilo, kdyby mi projel facebook a mobil, ale on je taková povaha, že mu je to jedno, jestli se dostanu na jeho facebook/mobil či ne. Já jsem v tomhle sobec, je mi nepříjemný, když mi někdo leze do notebooku, sociální sítě nebo telefonu úplně od kohokoliv. Mám pravděpodobně problémy s důvěrou nejen k k ostatním lidem, ale i v tom otevřít se naplno někomu blízkému. Pořád chci mít svá tajemství. A pak se přistihnu, že chci odhalit ta jeho tajemství. Nemám žádný racionální důvod myslet si, že má jinou. Pořád, když mi zajímá kde zrovna je, tak mi pošle fotku, kde zrovna je. Nevyžaduju od něj fotky, to posílá sám od sebe a posílá fotky i když nijak nevyzvídám. Mojí nejbližší mi říkají, že problémy kolikrát vytvářím sama ve své hlavě i tam, kde nejsou.
Nicméně to, že si s ním nemůžu pořádně nic naplánovat, mi dost štve a vnímám to jako jeho jeden velký zápor. Jenže má mnohem víc kladných vlastností (pozorný, zábavný, milující, nenechá si kadit na hlavu, silný, ochotný, šikovný, trpělivý, splachovací, optimistický, všímavý…) než těch záporných (než se dokope k nějaké činnosti, pořád něco chce s něčím pomoct, neschopnost organizace, lehkovážný).
Mi říkal, že měl ve svém životě čtyři vztahy, ale nejdelší trval půl roku a přede mnou neměl nikoho tři roky. jestli on taky třeba jen nepotřebuje víc času na to, aby pochopil, že má ženu vedle sebe, která si o něj dělá starosti.
A taky musím říct, že mi takhle dlouho přišel podruhé za dobu, co jsme zatím spolu, že to není tak, že by takhle pozdě chodil každý týden. Jen to byl teď takový extrém pro mě, že si teď tak říkám, zdali to bude fungovat, kdybych čekala dítě a měli mít rodinu. Moje vnitřní pocity mi říkají, že by mi nevadilo být s ním najednou nečekaně těhotná. Což je poprvé a předtím jsem se naopak vždy strachovala, abych náhodou těhotná nebyla.
Jo mně bude 27 v červnu a jemu je 28.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
hanka.br.
Neúnavná pisatelka 18969 příspěvků 25.02.17 11:42

Nevadilo by ti být nečekaně těhotná s člověkem, který má evidentně zcela odlišné představy o životě a kterého už teď máš potřebu šmírovat a kontrolovat za jeho zády. Jinými slovy - bylo by fain, kdyby ti to vyšlo a tys ho mohla dítětem k sobě připoutat a vydírat. Dej si do pořádku sebevědomí a hlavně přijmi fakt, že tenhle člověk kvůli tobě měnit svoje zvyky nehodlá. Už teď ti to vadí. Od tebe je nedůstojné, že ho hodláš přimět ke změně životního stylu podvodem a že mu slídíš v soukromí.

Saatine
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.02.17 11:43

Víš osobně vnímám jako punk, žít si po svém, žít jinak. Ale to neznamena, že takový člověk absolutně nedodrží to co si SAM určil. To není známka punku, ale demence.
Tvůj partner je přes veškerou lásku nezodpovědný malý kluk a asi z toho nevyroste. To je super pro vášnivou lásku plnou mrazení zad co z něj zase vypadne, ale ne pro maminku co se potřebuje spolehnout, že když u toho mrnete únavou umírá, chlap zajde na nákup (napriklad).
Co delat? Zkus najít někoho kdo se punku vyzná jako v životním stylu ne jen hudbě a pokeca s ním o tom (což bude těžké mám pocit že mají ve filozofii ať si každý dělá co chce). Jde mi o to, aby si sám uvedomil, že na jeho život spíše pasuje ta ironická pisnicka o punku. Ty a tím moc nenaděláš, ono ať chceme nebo nechceme, dnešní společnost nás prostě svazuje. Musíš školu, musíš pracovat, tohle je trendy tak to všichni mají a chápu že pro někoho je to neprijemne a chce žít jinak, ale jinak se dá žít i trošku zodpovědně, chce li někoho mít v životě.

Ms.Ragdoll
Závislačka 2693 příspěvků 25.02.17 11:43

Podle mne to neni chlap pro rodinu. Sama pises, ze chce svobodu, zadne omezovani, nezije rozvrhem, nic moc neplanuje. To s klasickym pojetim rodiny moc dohromady nejde.
Je mu 28, jeho zivotni styl je jaky je, porad pubertak, ktery ho evidentne nema v planu menit. Navic v tomhle veku by mel pomalu vedet, jak chce zit a kam se ubirat…Nepredelas ho, mozna bude schopny kvuli tobe nejakeho kompromisu, ale je jaky je. Jestli to dokazes prijmout, je na tobe. To ti nikdo neporadi. Promluv si s nim o tom a bude jasno.

oliš
Zasloužilá kecalka 684 příspěvků 25.02.17 11:53

Tvůj přítel zneužívá punk pro své nezodpovědné chování, to je celé. A pokud by si sním měla rodinu, tak on je ještě nedospělý a jen tak hned se to nezmění. A pochybuju, že vlastně ví o čem punk je…

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 25.02.17 11:58

@BiohazardMichell nezlob se na mě, ale od začátku píšeš, že Ti spoustu věcí nesedí - tak se s nim rozejdi, když Ti to vadí po pár měsících, to nemá váhu.. tohle není o tom, kdo co poslouchá, ale o tom, co mu vyhovuje :think: je mu 28, takže už si asi trochu v sobě vyřešil, co chce a co ne :think: zkus si to vyřešit též.. pak můžete být spokojeni, ať poslouchá punk nebo grind :lol:

Renca8
Ukecaná baba ;) 1189 příspěvků 25.02.17 11:59

Holka ty budes jednou hodne nestastna.

Modesta
Ukecaná baba ;) 2016 příspěvků 25.02.17 12:05

Asi tak - myslí si, že je to známka punku, ale lidi říkali, že punk je jinde…

pro rodinu nepoužitelný, dítětem se rozhodně nezmění. Takže s ním se ti stane, že už od začátku budeš mít na krku jedno dítě - jeho - a to ještě nepoučitelné. A po čase toho budeš mít dost, takže od něj odejdeš. Ale s dítětem a s minimálním příjmem se bude odcházet blbě.

Osobně, jestli se chceš jen bavit a „užívat si s ním to mrazení“ tak proč ne. Ale jakmile budeš chtít dítě, rychle od něj pryč a hledej někoho, kdo bude víc rodinný tip. Nepíšeš, kolik ti je, tak netuším, kolik času si můžeš dovolit s ním ztratit. Ale uvědom si, že normální a hodní chlapi bývají dost rychle rozebraní :)

Edit: jo, píšeš, že ti je 27. To máš nejvyšší čas hledat někoho normálního, abys ho stihla dostatečně poznat, než si s ním upečeš dítě.

Manuelan
Závislačka 2649 příspěvků 25.02.17 12:12

Je pravda, že jsou tito lidé podivní :mrgreen: ale ne všichni… ti co mají rodinu, tak normálně fungujou jako každý normální pár… :nevim: a pak jsou tu takoví co tu rodinu nemají, protože nejsou schopni se přizpůsobit druhému člověku… ale to je podle mě povaha… jak říká @Saatine To není známka punku, ale demence. :mrgreen: :palec:

Sany80s
Kelišová 6714 příspěvků 25.02.17 12:12

Tvůj přítel zneužívá a flexibilně si vykládá určitou životní filozofii proto, aby nemusel dospět.
A v jeho věku nějaká změna už ani nehrozí.
Sranda je, že jediné, co u váš celkem funguje, je ta chemie.
Klidně to s ním táhni dál, ale řeč přirození není moc spolehlivý kompas, pokud žádný jiný nepoužívám.

Malina7
Závislačka 2682 příspěvků 25.02.17 12:13

Chlap s freestyle není pro rodinu a co by mě vadilo, že co řekne je tisíckrát ve finále jinak, tudíž spolehnutí žádné a důvěra v kopru… Takže při setrvání s tímto typem souhlasím se závěrem @Renca8 .

pe-terka
Neúnavná pisatelka 16979 příspěvků 25.02.17 12:19

@BiohazardMichell promiň, ale já bych od takového chlapa zdrhala pryč. Je hezké, že je free a zábavný, ale zodpovědnost a disciplína není jeho silnou stránkou - a to je u rodinného života, nota bene s dětmi, naprosto zásadní. Všechno, ale úplně všechno by bylo na tobě, nemohla by ses na nic spolehnout a on by se ještě rozčiloval, že prudíš. Navíc koukám, že „babi“ je pro něj dobrá zástěrka.
Za mě je do života lepší chlap, který sice není takový šoumen, ale dá se na něj spolehnout a cítí zodpovědnost k partnerce a rodině.

kopejka
Echt Kelišová 9716 příspěvků 25.02.17 12:40

@BiohazardMichell a takovým chlapem bych nebyla :zed: není to o punku, ale o povaze :cert:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.02.17 12:48

@BiohazardMichell bojím se, že tohle není punk, ale…nechce se mi psát nezodpovědnost, spíš sobeckost. Nejsem si jistá, kolik Ti je, ale užívala bych si tohle hezké, nezávazné období, nasadila antikoncepci a včas utekla. Já neutekla. Nemám zrovna punkera, ale taky někoho, kdo má plán A a skončí s plánem B a je mu jedno, že o něj mám strach. Je taky hodně nezávislý, dělá si věci po svém a pro sebe. Máme 3 děti a všechno je na mně :zed:

chmz
Kecalka 156 příspěvků 25.02.17 12:52

Mela jsem snad toho sameho pritele. Miloval me, nepodvedl by me, ale neco slibil, potkal kamarady a zdrzel se a neozval. Na vse dost casu, volnomyslenkarskej a neumel hospodarit s penezma. Penize byly, rozhazel je a ke konci mesice koukal. Z tehlech duvodu jsme sli od sebe. Po roce vztahu jsem zjistila, ze to neni clovek na ktereho se muzu spolehnout a casem s nim zakladat rodinu… ted mam jineho pritele, jsem opravdu stastna a byvaly pritel? Ma deti… stara se, ale… take vim, ze ma exekuce protoze nestiha splacet co ma. Ty musis vedet co chces, ale mela by jsi se zamyslet do budoucna; jak by jste to zvladali; kdyz by jste spolu byli. Ja mu spoustu veci tolerovala, ale trpelivost pretekla a pak uz to neslo

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?

Nikdy nelze přesně naplánovat, jak bude porod probíhat. V zahraničí už řadu... číst dále >

Články z Expres.cz

Vémolova silikonová Lela šokuje: Jsem normální žena, chci děti! Jaké dá jméno dceři?

Na Instagramu slovenská playmate Lela Ceterová (29) neustále provokuje a ráda... číst dále >

Příliš dlouhý rozchod? Co Kopřivová naznačuje svými nářky na Instagramu?

Buď má jejich vztah vážné a ohrožující trhliny, nebo celý národ podlehl... číst dále >

Články z Ona Dnes

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >