Přítel je tlustý a nechce s tím nic dělat

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
nikol.f
Nováček 1 příspěvek 10.09.19 08:23
Přítel je tlustý a nechce s tím nic dělat

Holky opravdu Vás tu žádám o pomoc, rady, nápady… jsem už zoufalá…

Jsem s přítelem rok a moc ho miluji. Od začátku, co jsme se poznali mi hrozně vadilo, že je tlustý (tak 15 kg by potřeboval dolů).
Má strašně špatný životní styl- celý den nejí a pak sní třeba 3 porce těstovin v restauraci naráz, vůbec se nechce hýbat, trvá mi den než ho přemluvím na půl hodinovou procházku… Kupuje si obrovský množství sladkostí a všech neudravých potravin… Už jsem mu několikrát řekla, že mi to prostě vadí a že chci, aby se sebou začal něco dělat, ale výsledek nula… Nejvíc mi to vadí i proto, že vidím, že je to z toho, že prostě jí naprosto špatně a nic nedělá a prostě se neustále přejídá a vykrmuje se.
Před cca 3 lety to byl hubený krásný kluk a pak na sebe začal kašlat a takhle vypadá. Ukazuji mu ty fotky a říkám mu : To už takhle nechceš vypadat? Vždyť jsi byl úplně jiný člověk.
Vadí mi to i z toho principu, že já sama se o sebe starám a snažím se vypadat dobře. I okolí mi často naznačuje, že jsem pro něj moc hezká a mně to strašně vadí. Chci, aby mi ho ostatní záviděli, řekli mi, že je to pěkný kluk, byla jsem pyšná, že ho držím za ruku a je můj…
Opravdu nevím co s tím, dokud on sám nebude chtít zhubnout tak nezhubne, já vím… Jsem vážně zoufalá a přijde mi to prostě i neohleduplné vůči mně…

Prosím poraďte jakýkoli názor, nápad, co byste dělaly na mém místě vy.. Cokoliv.
Moc děkuju!

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
Lama Lama
Hvězda diskuse 54961 příspěvků 10.09.19 08:25

Neohleduplné by bylo, kdyby byy hubený a pak ztloustnul nebo kdyby ti od začátku sliboval, jak zhubne a nic. Takle sis ho takového našla, takový je.

Čičorečka
Závislačka 2810 příspěvků 10.09.19 08:28

No už sis ho tlustýho našla, takže z jeho strany to bezohledné zas tak moc není. Spíš se asi diví, že k zamilování to překážka nebyla, ale teď v lásce ano. Možná bude fajn jako první krok přestat chodit do restaurací, ale vařit doma, zdravěji. Teda pokud spolu bydlíte. Jestli ne, tak s tím těžko něco zmůžeš, na dálku upravit životní styl nejde.

Hegy
Kecalka 284 příspěvků 10.09.19 08:30

Pokud sám nebude chtít, tak asi nic nezmůžeš. Jen se divím, že ses zamilovala do tlusťocha, když ti to teď vadí..já bych pohrozila tím, že se poohlídnu jinde, třeba to zabere… :nevim:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 67823 příspěvků 10.09.19 08:32

@nikol.f No, na jednu stranu chapu, ze ti to vadí… Ovsem na druhou je to bezohlednost pouze a jen od tebe, ty sis ho nasla tlustého a ted prudis a snazis se predelavat. A co delat, pokud ti to tak vadi, tak se rozejit a najit di nekoho, kdo ti vadit nebude.

wildcherry
Neúnavná pisatelka 19169 příspěvků 10.09.19 08:36

Dokud nebude chtit sam, tak s tim nic neudelas. Zkusila si mu nabidnout, ze mu se stravou pomuzes? Do pohybu ho nedokopes, ale zmenit jidelnicek by slo. Zacatek by to byl slibny. Jinak, ja te chapu. Kdysi davno, muj ex byl taky pekny a sikovny kluk, sportovec, ale to jeho pribirani mi vadilo taky, koukat na to, dotykat se toho previsu na pupku, prsa a v sexu…Mozna me omlouva vek, byla jsem opravdu hodne mlada a dnes jsem preci jen nekde jinde s manzelem, ale ten sam pozna, kdy musi zase trosku zamakat a jsem fakt rada, taky se snazim, abych se mi libila.

unuděná
Echt Kelišová 8802 příspěvků 4 inzeráty 10.09.19 08:37

Souhlasím s holkama. Představ si situaci obráceně. Začne s tebou randit chlap, zamilujete se a on po půl roce začne řešit, ať koukáš zhubnout/přibrat/udělat si větší prsa apod. Takového, jaký je, sis ho našla a zamilovala se do něj. Teď ti opadly růžové brýle a vidíš realitu. Pokud ti to tolik vadí, rozejdi se s ním. Jestli on s tím nic dělat nechce, stejně tě dřív nebo později opustí, protože dlouhodobě tohle poslouchat asi nebude chtít :nevim:

K K
Zasloužilá kecalka 544 příspěvků 10.09.19 08:39

„Jsem s přítelem rok a moc ho miluji. Od začátku, co jsme se poznali mi hrozně vadilo, že je tlustý (tak 15 kg by potřeboval dolů).“

Možná je chyba ve mě, ale nepochopím, jak se může někdo zamilovat do druhé osoby, když mu na ní něco „od začátku hrozně vadí“.

Sorry jako, ale když po roce vztahu o přítelovi vypisuješ na emiminu, že je tlustej a bezohlednej, tak to fakt žádná velká láska neni. Po roce vztahu by měl bejt partner pořád ještě pan dokonalý - s pár malejma chybičkama.

Příspěvek upraven 10.09.19 v 08:40

Danielle001
Povídálka 36 příspěvků 10.09.19 08:39

Zakladatelka píše, že by měl dát tak 15 kg dolů tak to zas tak tlustý být nemůže neřeknu 30 a více… A hlavně mi přijde že ho asi zas tak nemiluje když ji to vadí a chtěla by vedle sebe nejspíš modela první kategorie a předvádět se s ním před známými… Tak ať si takovýho najde ale aby pak nelitovala :mrgreen:

Ou
Echt Kelišová 9024 příspěvků 10.09.19 08:40

Kvůli čemu si začal ubližovat takovýmhle stylem? Co zajídá? Dokud tohle nerozklíčuje a nebude to chtít řešit jinak, než tlumením pomocí cukru a tuku, tak se nic nezmění.

wildcherry
Neúnavná pisatelka 19169 příspěvků 10.09.19 08:41
@unuděná píše:
Souhlasím s holkama. Představ si situaci obráceně. Začne s tebou randit chlap, zamilujete se a on po půl roce začne řešit, ať koukáš zhubnout/přibrat/udělat si větší prsa apod. Takového, jaký je, sis ho našla a zamilovala se do něj. Teď ti opadly růžové brýle a vidíš realitu. Pokud ti to tolik vadí, rozejdi se s ním. Jestli on s tím nic dělat nechce, stejně tě dřív nebo později opustí, protože dlouhodobě tohle poslouchat asi nebude chtít :nevim:

Ty ale je pribrat a pribrat prece, ale prejidat se jak prasatko a hnit zaziva…Uz jako partnerka bych ho hnala ke zmene jak hrom, preci se nebudu chtit divat, jak se zabiji.

BlaZenkaB
Ukecaná baba ;) 2221 příspěvků 10.09.19 08:41

Našla sis tlustého a teď se ho snažíš změnit? To musí být dost otravné, možná se blokne i kvůli tomu, jestli to často řešíš. V první řadě musí chtít.
Můj partner se rozhodnul pro hubnutí kvůli svému zdraví a hodně tomu pomohlo to, že měli v práci v týmu fitnesáka, který byl zároveň výživový poradce a tak nějak ke zdravé stravě přivedl celý tým.

Ale hlavně musí chtít, druhá věc je také tvá podpora. Protože je pravda, že hubnutí je hlavně o tom jíst a ne o tom nejíst. Dělám partnerovi na každý den do práce 4-5 zdravých svačin a to je dost makačka vymýšlet aby se neopakovaly a neomrzely ho :-D

Pokud ti na něm záleží, tak doporučuju na něj netlačit, jít na to pomalu. Přivést ho na myšlenku, že se stravou a kondicí hodně souvisí celkový zdravotní stav (nejlépe když se mu začnou projevovat nějaké menší zdravotní problémy související s nadváhou plus to uslyší od někoho jiného) ty sama změň styl jakým se spolu stravujete, dělej mu svačiny, měj doma neustále upečenou nějakou zdravou (ale dobrou) buchtu kterou mu nacpi dřív než přijde na myšlenku jít si koupít sladkosti. Měj navařené jídlo s nejlépe s dostatkem masa a celozrnnou přílohou doplněné o zeleninu - dá se dobře maskovat i rozvařením a rozmixovaním do omáčky a nacpi ho s ním dřív, než začne mít ten vlčí hlad a vyrazí do restaurace. Pokud chceš hlavně ty, aby zhubnul, bude velká část práce na tvé straně, podstrkávat mu… zdravě, chutně a nenápadně…

wildcherry
Neúnavná pisatelka 19169 příspěvků 10.09.19 08:42
@Anonymní píše:
Zakladatelka píše, že by měl dát tak 15 kg dolů tak to zas tak tlustý být nemůže neřeknu 30 a více… A hlavně mi přijde že ho asi zas tak nemiluje když ji to vadí a chtěla by vedle sebe nejspíš modela první kategorie a předvádět se s ním před známými… Tak ať si takovýho najde ale aby pak nelitovala :mrgreen:

Ty jo…toto napsat bylo hodne intimni, ze?

unuděná
Echt Kelišová 8802 příspěvků 4 inzeráty 10.09.19 08:45
@wildcherry píše:
Ty ale je pribrat a pribrat prece, ale prejidat se jak prasatko a hnit zaziva…Uz jako partnerka bych ho hnala ke zmene jak hrom, preci se nebudu chtit divat, jak se zabiji.

No tak jasně, na druhou stranu píše, že potřebuje shodit 15kg. To i já a rozhodně nežeru jako prasátko a nehniju zaživa :mrgreen: Já si zkrátka myslím, že je od ní dost nefér po něm požadovat hubnutí, když si ho takového našla a údajně se do něj takového zamilovala. Ano, může ho nasměrovat lepším směrem, může mu zdravěji vařit a motivovat ho k hubnutí, ale když on sám chtít nebude, tak se může třeba na hlavu stavět..

LaPaloma
Závislačka 3144 příspěvků 10.09.19 08:47

To já bych řekla, že se už začni rozhlížet jinde, pokud to vnímáš tak, že by vám to mohlo rozložit vztah.

Máme v pribuzenstvu mladého kluka lehce přes 30. V mládí sport, vysoký, ramenaty, fakt výstavní kousek, vše od přírody, žádný bobule, přitom samý sval.
Asi kolem 25 změnil způsob stravování dle tvého popisu na celodenní hlad a večer přežrání a má dnes vzhled mičudy. Vypadá hrozně, nepřitazlivě, má asi 120 kg, možná víc. Opustila ho přítelkyně. Výsledek - váha stále stejná, jen oznámil, že tlustých holek je dost a našel si takovou nic moc holku přes internet, kterou oplodnil, ta už asi neuteče, jelikož on má dost peněz. On prostě hubnout a něco pro své zdraví dělat nechtěl, a to tlačila celá jeho nejbližší rodina.
Když nechce kvůli sobě a cítíš, že ani kvůli tobě, tak se nic nezmění. Proto zvaž, zda to dokážeš přijmout. Dokud nejsou děti, není nutné přehlížet vše. Mladé kusy, holky i kluci, by přirozeně měli o svůj vzhled dbát a snažit se líbit. Huntovat si zdraví normální není.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama