Přítel je ve velkém stresu, přemýšlím, že ho pošlu na MD

Anonymní
16.7.13 09:20

Přítel je ve velkém stresu, přemýšlím, že ho pošlu na MD

Zdravím,
jsme s přítelem oba novináři, proto anonymně. Máme hodně stresující práce, já píši sama měsíčník a do toho mám ještě půl úvazku jiné práce, takže od 8 do 18 denně mám co dělat a to je ještě dobré. přítel píše deník a vrací se z práce v 21h plus ještě dělá dva víkendy v měsíci v kuse. Oba dva vyděláváme podobně - já 12 - 14 a přítel 15. Přemýšlela jsem za těchto podmínek, že na MD bych eventuálně poslala jeho, protože ten nápor, co má v posledních měsících je nezvladatelný, z redakce propustili koho mohli, sedí jich tam pár a on ještě dělá práci za šéfredaktorku, která má ještě podnikání a věčně není v práci a on ji zastupuje :zed: Už přemýšlíme o svatbě a dítěti, tak jsem si říkala, že když vyděláváme podobně, možná by se nám vyplatilo, aby šel na MD on a já bych se domů vracela v 18h, než já na MD a on do 21h v práci a celé víkendy. Co říkáte? Půjde to? A jak to ovlivní rodičovský příspěvek? Máte to někdo takto?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

4331
16.7.13 09:23

Ahojky!
No, na mateřskou přítel jít nemůže, ale může nastoupit na rodičovskou dovolenou, a to hned po Tvém šestinedělí. Tedy alespoň my jsme to tak měli, ale to bylo už
v roce 2010, tak doufám, že je to tak pořád.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24324
16.7.13 09:26
@pampalin píše:
Ahojky!
No, na mateřskou přítel jít nemůže, ale může nastoupit na rodičovskou dovolenou, a to hned po Tvém šestinedělí. Tedy alespoň my jsme to tak měli, ale to bylo už
v roce 2010, tak doufám, že je to tak pořád.

Muze jit na materskou.Po sestinedeli na ni nastoupit muze. ;)
I v roce 2010na ni mohl. Jestlize ti vznikne narok podminky stejne jako pri vzniku u matky. A rodicovsky prispevek to neovlivni.

Příspěvek upraven 16.07.13 v 09:27

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31603
16.7.13 09:26

Nebylo by lepší, aby si přítel zkusil hledat novou práci? Než vůbec nastane okamžik, kdy by mohl nastoupit na MD, tak uplyne minimálně rok a v tu dobu už taky dávno může být vyhozený…
Nemluvě o tom, že si nedokážu představit pořídit si miminko a pak se s ním vídat třeba jen o víkendech, protože jsou mimča, co ti na noc klidně usnou v 6 večer a spí až do rána :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3472
16.7.13 09:27

@pampalin na mateřskou jít může i přítel.

To záleží na Tobě jak si to rozhodneš, jen nevím jak chceš třeba kojit ( tedy jestli chceš) když budeš v práci. Nejlepší je si napsat otázky a zavolat si na OSSZ a ÚP. Tak dostaneš všechny informace. Přítel může nastoupit jak na mateřskou tak pak na rodičák. Někde tady na emiminu jsou k tomu i diskuze.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4331
16.7.13 09:29

A jo, holky, já totiž neměla na mateřskou nárok, jen na 4letou variantu RD, takže proto píšu, že po šestinedělí může už nastoupit mužskej. Takže tedy ano, může na mateřskou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Magnifique
16.7.13 09:33
@Anonymní píše:
Zdravím,
jsme s přítelem oba novináři, proto anonymně. Máme hodně stresující práce, já píši sama měsíčník a do toho mám ještě půl úvazku jiné práce, takže od 8 do 18 denně mám co dělat a to je ještě dobré. přítel píše deník a vrací se z práce v 21h plus ještě dělá dva víkendy v měsíci v kuse. Oba dva vyděláváme podobně - já 12 - 14 a přítel 15. Přemýšlela jsem za těchto podmínek, že na MD bych eventuálně poslala jeho, protože ten nápor, co má v posledních měsících je nezvladatelný, z redakce propustili koho mohli, sedí jich tam pár a on ještě dělá práci za šéfredaktorku, která má ještě podnikání a věčně není v práci a on ji zastupuje :zed: Už přemýšlíme o svatbě a dítěti, tak jsem si říkala, že když vyděláváme podobně, možná by se nám vyplatilo, aby šel na MD on a já bych se domů vracela v 18h, než já na MD a on do 21h v práci a celé víkendy. Co říkáte? Půjde to? A jak to ovlivní rodičovský příspěvek? Máte to někdo takto?

Obávám se, že je na něm příliš mnoho zodpovědnosti a to bude důvod, proč nebude souhlasit s odchodem na MD. Pokud to je alternativa, která se partnerovi líbí pak je to o něčem jiném. Tady bych spíše zauvažovala o možnosti pomoci třetí osobou: paní na hlídání, alespoň na pár hodin v týdnu s tím, že bych si práci alespoň z části nechala (samozřejmě hned, jak to věk miminka dovolí). Přeci jen jste oba ambiciózní a Váš druh profese znamená plné nasazení. Sama postupem času zjisztíš, že Tvá profese Ti bude chybět. A muž je skutečně v plném nasazení, což přehodnotit, uzavřít a vzbudit na ráz mateřské cítění i povinnosti je běh na delší trať, i když je to reálné. Jaký vliv to má na finanční stránku si nejsem jistá - tedy Rodičovský příspěvek. Dle mého je to počítáno stejně, jako by šla na MD žena…

• Nahlásit
  • Citovat
13124
16.7.13 09:46

Když bych byla zdravá, tak bych nikdy neuvažovala o tom, že bych poslala chlapa na mateřskou - možná tak ještě na rodičák, ale až po 1.roce dítěte. Dřív ne, to bych nedala psychicky - mimina většinou chodí spát mezi 7-8, to bys ho moc neviděla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3240
16.7.13 09:48

Ahoj, já myslím, že to, co psala Magnifique je asi nejrozumnější. Pouvažuj spíš než nad přítelem na MD nad paní na hlídání. Přece jen… aby přítel z plného nasazení zůstal najednou doma, to nevím, jestli by jako chlap překousl - ale samozřejmě ho neznám. Navíc si myslím, že vaše profese vyžaduje neustálý přehled a kontakt s tou prací, mám představu, že jakmile z toho vypadneš, tak pak se vrací dost těžko… a taková paní na hídání by umožnila, že bys i Ty mohla třeba na část úvazku pracovat třeba už po šestinedělí, no a přítele třeba vaše miminko donutí zvolnit… ale úplně bych ho z práce nevytrhávala, to by mohlo být kontraproduktivní, navíc s miminem to jsou taky nervy jak blázen, stačí se mrknout na některé místní diskuse… takže by to pro něj mohlo být jako z deště pod okap, i když v jiném duchu. Navíc nevíš, jak budeš na dítě fixovaná Ty… teď si to třeba umíš dobře představit, že odejdeš hned do práce, ale nevíš, jak s Tebou zamávají hormony potom. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17643
16.7.13 09:49

Nechapu, co zakladatelka resi, kdyz ani jeste neni tehotna… :roll:

Spis by doporucila, aby pritel praci zmenil, resit stres odchodem na MD reseni neni, protoze stejne se tam jednou bude muset vratit - pokud ho nepropusti. A ze odchod na MD muze byt duvodem pro zruseni pracovniho mista pro nadbytecnost…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3240
16.7.13 09:55
@Hanka1 píše:
Nechapu, co zakladatelka resi, kdyz ani jeste neni tehotna… :roll:

Tak na tom není nic špatného, promýšlet věci dostatečně předem…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Magnifique
16.7.13 10:26

@Maddlen Souhlasím..:) Dokud je vše pouze teorie, je to ideální plánování. Protože ve stresu se pak spíš hledají jen kompromisy a to je zbytečně složité.. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
2133
16.7.13 10:35

No pokud budete mít klidné hodné spací dítko bez problémů tak bych to relativně jako „odpočinek“ brala.
V opačném případě, kdy dítě křičí 24 hodin denně, musí se pořád kvůli zdrav. problémům chovat, spí 2× 20 minut denně, neustále jezdíte po doktorech, atd. to je spíš na bednu :zed:
Já bych šla rači do práce :lol: Naštěstí to trvalo „jen“ 8 měsíců.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
683
16.7.13 11:23

No, já bych hlavně přemýšlela o změně zaměstnání, protože za tyto peníze budete rodinu živit obtížně, nehledě na to, že je pořád pryč a ve velkém stresu, chápu, že novinařina je srdcová záležitost, ale spočítejte si, jestli vám bude stačit 12-14 tis + 7500 RD, jinak já se budu také vracet za chvíli do práce, mám dvě děti a tomu druhému bude 10 měsíců, když budu nastupovat, nahradí mne manžel, je OSVČ a práci nemá jistou, sázíme tedy na jistotu mé pravidelné slušné výplaty, k tomu bude RD 11500 + to co si přivydělá

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.7.13 11:43

@Kůželíná Ano, ale výdělky v Brně jsou trochu jiné, než výdělky tady u nás na okrese, kde nezaměstnanost přesahuje občas i 15%. Tady je 14 tisíc dobrý plat. Kdybych měla čekat na lepší výdělek, nemusela bych se dočkat nikdy.

Zakladatelka

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama