Přítel je věčně unavený

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Dunkey
Povídálka 13 příspěvků 03.02.19 00:12
Pritel je vecne unaveny

Ahojky vsem, prosim o radu, partner tvrdi, ze je porad unaveny, me se to uz nezda..me je 25 let, priteli 27 a mame 2,5letou dcerku. Pritel je ridic nakladaku, jezdi kazdy den domu, nekdy brzo jindy dele, kazdopadne mi to neprijde jako uplne fyzicky narocne..nechci to samozrejme zlehcovat, musi cely den drzet pozornost, obcas si taha naklad sam ven..ale jinak tvrdi, ze ho prace bavi. Drive jezdil i cizinu, nikdy si nejak vyrazne nestezoval..jinak jedno odpolko tydne hlida dceru ( ja jsem v praci), jinak obcasna pomoc v domacnosti. Nemyslim si, ze by toho na nej bylo nalozeno moc. Po zdravotni strance je v poradku, takze z teto strany to take neni. Denne pije kafe po litrech, energeticke napoje, nekdy dokonce zkousi i nejake prasky na unavu, ci moje bylinne kapky proti unave. Tvrdi, ze mu nic z toho nepomaha. Ja se statam o dceru, na cast uvazku delam ve skolce, dceru si beru sebou, a jedno odpolko v tydnu jeste chodim uklizet, jinak bezne cinnosti jako pece o domacnost, vareni a ostatni..nikdy take padam na hubu, dcera je dost aktivni ale ze bych si stezovala denne to neznam :nevim: pritel dokaze sedet cele vecery v kresle a hrat hry na telefonu, nebo cumet na telku, nekdy mam obavu aby do toho kresla nezapustil koreny :zed:..samozrejme se to odrazi i v jinych oblastech, nekdy treba ani doma s necim nepomuze a po intimni strance take nic moc, rekla bych ze sex mame tak jednou mesicne kdyz se zadari tak dvakrat, vecne je unaveny, pali ho oci.. :cert: no pokazde si najde nejakou vymluvu, nebo takhle to alespon pusobi uz na me..prijde mi ze mam doma line pr*se? Nebo ma vsugerovano v hoave ze je vazje unaveny? Nema chut na zadne cinnosti, krom televize a telefonu, malokdy se mi zadari ho zlakat k necemu jinemu. Kdyz se zeptam zda ho neco trapi, jestli zatim nestoji stres, tak rika, ze take ne.. jinak ve vztahu si myslim, ze rad me ma a zalezi mu na me, k dceri je super tata a vim ze kdyz jsem v praci ze se postara.. ale jakmile nam usne dite, tak konecna, sedne, vezme telefon a pak se jde spat.. :pocitac: partnera miluji, ale predstava, ze stravim zbytek zivota cumenim na televizi me vazne nejak nelaka.. j :zed: ak ti pusobi na Vas?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Dunkey
Povídálka 13 příspěvků 03.02.19 00:15

Omluva za chyby, jsem z toho uz vazne nastvana :cert:

sediza
Ukecaná baba ;) 1921 příspěvků 03.02.19 00:20

Muze byt unavený životem, mit klidně lehčí depresi, závislost na telefonu, syndrom vyhoření, ale klidně i Gilbertův syndrom. Může mu chybet doplnek stravy anebo zcela nejpravděpodobněji je jeho telo vyřízené špatným životnim stylem-kofein, kofein, kofein a nezdravá strava s nedostatečným pohybem. My na to nepřijdeme a Váš muž se asi jen tal sám od sebe nezmění. Bude to chtít vymyslet nějaký impuls. U chlapů je to většinou nemoc typu cukrovka, infarkt…snad to nenechate dojít tak daleko. Držím palce!

Dunkey
Povídálka 13 příspěvků 03.02.19 00:25

@sediza dekuji za reakci..take se priklanim ke spatnemu zivotnimu stylu, sedava prace, hodne kofeinu, hodne cigaret a take velka lenost.. uz jsem ho zkousela posilat k psychologovi at zkusi, ale tam ho asi nedotlacim a nevim jak vyvinout prvni impuls aby se neco zmenilo, kdyz si s nim promluvim , zabere na par dni a pak opet polevi.. :zed:

Danulinka16
Závislačka 2544 příspěvků 03.02.19 01:14

Já si myslím taky,že to bude tím životním stylem.Muj manžel taky,když se vali doma a nic nedělá,tak je víc zdrchanej a protivnej a unavenej…

Ju21na
Kecalka 337 příspěvků 03.02.19 05:32

Oči ho 100% pálí z toho, jak kouká na monitor/displej, má je suché = kapat kapky. Dle sebe vím, že řízení opravdu unavuje. Po 3 hodinovém řízení si říkám, že bych raději ryla záhony, a byla bych méně unavená :mrgreen: Kofein a energeťáky jsou jasným krokem k infarktu. Takže pokud si to on sám neuvědomí, nic s tím neuděláš. Budeš muset čekat, až ho samo něco položí - třeba za pár měsíců, možná za pár let, až pro něj přijede rychlá. Jo a dle lidí v okolí vím, že stres si připustí málokdo. Pozitivně působí na vznik rakoviny, či psychických problémů - také vlastní okolí :palec:

Verun83
Echt Kelišová 9258 příspěvků 33 inzerátů 03.02.19 05:40

Ja jsem kazdorocne v tomhle obdobi uplne nepouzitelna. Ted jeste v kombinaci vstavani v 5h a chozeni do prace je to jeste horsi. O vikendu vytuhnu v 17h na gauci a spim. Pres tyden treba v 18h. Mam to tak vzdy od ledna do brezna. Proc, nevim.
A ver, ze rizeni hodne unavuje. Musis se furt soustredit.

cecetka
Echt Kelišová 7877 příspěvků 03.02.19 06:00

@Dunkey Samozrejme povolani ridice je narozne a unavi, o tom zadna. ALE litry kafe, energeticke napoje, cigarety, dlouhe hrani na mobilu ci PC - to jsou veci, ktere organismus unavi mnohem vice. Jak se rika vseho moc skodi. Asi si mysli, ze mu energetaky pomuzou, ale opak je pravdou :nevim:
Jak prijde z prace mel by si jit zabehat, zahrat bembajz nebo florbal. A najednou by mel energie ani nevi jak.
Jak uz tu pisete, ma spatny zivotni styl.

beruska9
Extra třída :D 10901 příspěvků 03.02.19 06:13

Ja se kdysi stezovala me tete, ktera je lekarka, ze jsem unavena…koukla na me a rika, jist zdrave, mas dost pohybu, travis hodne casu na cerstvem vzduchu? Ne? Tak co cekas? :lol: Asi tak. Samozrejme, muze mit I nejaky zdravotni problem, typicky unavu zpusobuje treba nedostatek zeleza, I vitamin D muze pomoct, ale podle popisu to bude temer urcite zivotni styl :nevim:

skorotehotna
Kecalka 435 příspěvků 03.02.19 07:09

Resila bych to pro začátek tak, ze bych začala s dcerou trochu užívat života. A pokud on nechce, tak ať zůstane doma.

fera21
Kecalka 136 příspěvků 03.02.19 07:28

Zkus si někdy celej den řídit osobák. A teďka si představ, že on má pod sebou obludu, která je pětkrát tak velká. Každej řidič musí furt přemýšlet i za ostatní. A řidič náklaďáku to má o to horší, že nalozenej nezastaví na pár metrech jako prázdná fabia, která mu kolikrát udělá myšku a on musí řešit co s tím, protože někteří řidiči osobáků se k nakladakum chovají dost bezohledně (pravda, naopak to platí taky). Takže to není tak jak si myslíš takový fajn posezení, ze kterýho přijde domů svěží jak jarní vánek. Do toho samozřejmě ty litry kafe no, to taky udělá svoje.

Dunkey
Povídálka 13 příspěvků 03.02.19 10:45
@fera21 píše:
Zkus si někdy celej den řídit osobák. A teďka si představ, že on má pod sebou obludu, která je pětkrát tak velká. Každej řidič musí furt přemýšlet i za ostatní. A řidič náklaďáku to má o to horší, že nalozenej nezastaví na pár metrech jako prázdná fabia, která mu kolikrát udělá myšku a on musí řešit co s tím, protože někteří řidiči osobáků se k nakladakum chovají dost bezohledně (pravda, naopak to platí taky). Takže to není tak jak si myslíš takový fajn posezení, ze kterýho přijde domů svěží jak jarní vánek. Do toho samozřejmě ty litry kafe no, to taky udělá svoje.

Ja jsem ale psala, ze to nechci zlehcovat, ze to urcite neni sranda. Ale zase kazdy mame v praci neco sveho, takze urcite neji jediny. Kdybych ja byla tak hrozne vycepana ze sve prace, tak se radeji poohlednu po jine..

Dunkey
Povídálka 13 příspěvků 03.02.19 10:51
@skorotehotna píše:
Resila bych to pro začátek tak, ze bych začala s dcerou trochu užívat života. A pokud on nechce, tak ať zůstane doma.

S dcerou si uzivam, nerikam, ze ne, ale obcas bych si chtela spolecne jako rodina..a ne poslouchat kdyz ho nekam vytahnu, ze ho boli nohy a pak fnuka po zbytek vecera..holky nenapada Vas neco cim ho „vydesit“ aby prestal s timhle zivotnim stylem? Reci typu budes mit jednou infarkt ho zatim nejak neberou..ale kdyz ho pak vecer picha na hrudi, tak je celej vyklepanej..a mysli si, ze kdyz prestal kourit cigarety a presel na Iqos ze udelal pro se zdravi hodne..ja bych nerada abych byla ve 35 letech vdoVa :nevim:

Dunkey
Povídálka 13 příspěvků 03.02.19 10:53
@Verun83 píše:
Ja jsem kazdorocne v tomhle obdobi uplne nepouzitelna. Ted jeste v kombinaci vstavani v 5h a chozeni do prace je to jeste horsi. O vikendu vytuhnu v 17h na gauci a spim. Pres tyden treba v 18h. Mam to tak vzdy od ledna do brezna. Proc, nevim.
A ver, ze rizeni hodne unavuje. Musis se furt soustredit.

On je ale bohuzel vetsinou nepouzitelny celorocne :zed: b nevztahuje se to na rocni obdobi. :nevim:

hopsalka
Kecalka 244 příspěvků 03.02.19 11:18

@Dunkey problém bych trochu viděla i v tom trávení volného času u TV a telefonu. Nehorázně to „vysává“ energii. Pokud takhle tráví volné chvíle dlouhodobě tak to může být i tím. Ale pochybuji, že takového lenocha přemluvíte k nějaké fyzické aktivitě (navíc když není schopen kvůli"únavě" ani sexu), nicméně myslím si, že by to pomohlo

Ale taktiku neporadím. Mě u mého přítele pomohlo, že jsem prostě „zavelela“ a on prostě„musel“. Nejsem z toho nadšená, ale jiná cesta opravdu nebyla ..

Příspěvek upraven 03.02.19 v 11:24

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Exkluzivně: Pozdravte nový pár Anetu Vignerovou a scenáristu Mostu! Petra Kolečka

Tak a konec mlžení! Bývalá miss z roku 2009 a modelka Aneta Vignerová se z... číst dále >

Kadeřávková účtuje se svými ex: Byla jsem vaše nejlepší, nechci vás ani za milion!

Mladá herečka Anna Kadeřávková (21), která září v nekonečném seriálu Ulice,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >