Přítel jezdí velmi často sám k rodičům

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
10.5.22 20:56

Přítel jezdí velmi často sám k rodičům

Zdravím :)
zajímalo by mě, jestli to objektivně moc řeším.
Jsem s přítelem 8 měsíců, je mi 30 a jemu 32 a nebydlíme spolu - na začátku vztahu o tom zatím nebyla řeč (o budoucím společném bydlení) - já před ním bydlela s bývalým, vlastně ještě dva měsíce po rozchodu a pak jsem se v rámci mojí práce musela účastnit projektu, kvůli kterého bylo nejlepším řešením jít přechodně bydlet k našim do velkoměsta- dojíždět by se prakticky nedalo - myšleno z nájmu který jsem plánovala po odchodu z bytu, který jsem měla s ex.
Takže náš vztah začal za této situace, že dlouho za sebou budeme jezdit (ale tím, jak já jsem u našich a on sám, jezdím více já za ním, což není problém).

Když jsme spolu, je všechno ok, je hodný, pozorný.
Já mám někdy možnost si přesunout práci tak, abych měla některý všední den volný, takže to kvůli němu někdy dělám -ale není to ideální a o to víc toho pak mám jiné dny a on to moc dobře ví, že to není jentak.
Ale - proč to vlastně dělám.
Protože on každý druhý (někdy třeba i dva za sebou) víkend tráví v jeho rodném městě u rodičů. A ode mě čeká, že já si to zařídím tak, abych za ním přijela v ten všední den.
Což teda dělám, protože je to kompromis jak být spolu.

Chápu, že je má rád a chce s nimi být, ale někdy mi to přijde už za hranou.
On je takový, že nechce podléhat „ženským praktikám“ (tak to jednou nazval) a když jsem mu to naznačila, on prostě řekl, že je pro něj rodina důležitá.

Mám myslím docela realistickou představu, že až začneme bydlet spolu, bude ty víkendy trávit pořád takto.
S ním mě nikdy nezval zatím, protože má koníček, kterému se věnuje o těch víkendech se svým otcem a tudíž by stejně příliš nebyl se mnou.
Můj názor na to je, že je hezké, že má rád svou rodinu, ale tímhle si akorát tak pracuje na tom, že nikdy nebude mít svou vlastní, protože aby si v páru jeden hledal každý druhý víkend a více vlastní zábavu mi přijde hodně..

Příspěvek upraven 10.05.22 v 21:23

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5303
10.5.22 21:10

Tak muj taky jezdil takhle často k rodičům, ale co spolu bydlíme, máme děti, tak už to nevychází samozřejmě a nejezdi. Zase chodí přes týden na pivo a nebo jede občas na vikend s kamarády nebo bráchou na nějakou chlapskou akci, což jsem schopna přežít, i když to není žádné terno :lol:

Když spolu budete bydlet a zarizovat, tak ten čas už tolik nebude, takže to bere podle mě tak, ze dokud muže, tak jezdí. Pak se jezdí pro nabytek, montuje se, rekonstruuje, všecko strasne trva a jednoduše už nejde takhle často někam mizet, protože práce se sama neudělá, že :lol:

A nemuzes jet občas s nim? :think: ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
467
10.5.22 21:11

Ad,,A ode mě čeká, že já si to zařídím tak, abych za ním přijela v ten všední den.
Což teda dělám, protože je to kompromis jak být spolu,,

Ty delas ustupek, abyste mohli byt spolu. Jaky ustupek dela on, kdyz jde o kompromis?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.5.22 21:17
@Stará známá píše:
Ad,,A ode mě čeká, že já si to zařídím tak, abych za ním přijela v ten všední den.
Což teda dělám, protože je to kompromis jak být spolu,,Ty delas ustupek, abyste mohli byt spolu. Jaky ustupek dela on, kdyz jde o kompromis?

Také mě to už takhle napadlo. Protože když dojde na to, že ve dvou prac. tydnech za sebou si ten den volna udělat nemůžu, tak on stejně k těm rodičům jede, aby dodržel ten svůj interval a my se 14 dní nevidíme.

• Citovat
  • Nahlásit
10431
10.5.22 21:18
@Semtex píše:
Tak muj taky jezdil takhle často k rodičům, ale co spolu bydlíme, máme děti, tak už to nevychází samozřejmě a nejezdi. Zase chodí přes týden na pivo a nebo jede občas na vikend s kamarády nebo bráchou na nějakou chlapskou akci, což jsem schopna přežít, i když to není žádné terno :lol:

Když spolu budete bydlet a zarizovat, tak ten čas už tolik nebude, takže to bere podle mě tak, ze dokud muže, tak jezdí. Pak se jezdí pro nabytek, montuje se, rekonstruuje, všecko strasne trva a jednoduše už nejde takhle často někam mizet, protože práce se sama neudělá, že :lol:

A nemuzes jet občas s nim? :think: ;)

No jen aby nejezdil k rodičům dál místo práce doma, s tím že oni potřebujou pomoc a zakl.si tu skříňku/postýlku zvládne smontovat sama…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5303
10.5.22 21:19
@Jahudka82 píše:
No jen aby nejezdil k rodičům dál místo práce doma, s tím že oni potřebujou pomoc a zakl.si tu skříňku/postýlku zvládne smontovat sama…

Tak to by bylo dost smutné ovšem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4276
10.5.22 21:19

Myslím, že není problém v tom, že by si partneři dělali každý druhý víkend po svém. Mně spíš přijde divné, že jste spolu 8 měsíců a máte to takhle. Jako aby tě ani jednou ještě nepozval, když je pro něj rodina důležitá? :think: To asi teda s tebou moc nepočítá…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
20834
10.5.22 21:20

Nechce podléhat „ženským praktikám“ - čtu to dobře, že ignoruje to co chceš ty a co potřebuješ, ale že se máš přizpůsobit jemu?

To je obří rudý vykřičník. Stejně jako to mamánkovství, přes které nejede vlak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10431
10.5.22 21:23
@Semtex píše:
Tak to by bylo dost smutné ovšem.

Bohužel i takoví jsou, stačí chvíli číst diskuse a nejen tady… trochu mi to tu zavání mamánkem :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10431
10.5.22 21:27
@Magical-eyes píše:
Myslím, že není problém v tom, že by si partneři dělali každý druhý víkend po svém. Mně spíš přijde divné, že jste spolu 8 měsíců a máte to takhle. Jako aby tě ani jednou ještě nepozval, když je pro něj rodina důležitá? :think: To asi teda s tebou moc nepočítá…

Viď, mě manžel když jsme se poznali, dotáhl k svým rodičům ani ne po 2 měsících známosti! Trochu mě tím zaskočil, ale aspoň na nich zas nebyl nijak přehnaně závislej jako ti předchozí!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
467
@Anonymní píše:
Také mě to už takhle napadlo. Protože když dojde na to, že ve dvou prac. tydnech za sebou si ten den volna udělat nemůžu, tak on stejně k těm rodičům jede, aby dodržel ten svůj interval a my se 14 dní nevidíme.

Presne. Pises o kompromisu, ale kompromis je podle mne dohoda dosažená vzájemnými ústupky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5303
@Jahudka82 píše:
Bohužel i takoví jsou, stačí chvíli číst diskuse a nejen tady… trochu mi to tu zavání mamánkem :think:

Nevím no, mi to přijde tak 50 na 50 :think: pro myho taky je rodina důležitá, vždycky to tvrdil a jezdil tam hodně, ale zase jsme trávili většinou neděle/nedělní odpoledne spolu zezacatku a kdyz jsme spolu začali bydlet, začal už to brat jakoze jsme rodina a jezdit tam takhle pravidelne přestal :lol: mamanek to není vůbec přitom :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
@Jahudka82 píše:
No jen aby nejezdil k rodičům dál místo práce doma, s tím že oni potřebujou pomoc a zakl.si tu skříňku/postýlku zvládne smontovat sama…

To mi připomíná, že se i stalo, že mi jednou řekl, že má plnou hlavu toho co bude o víkendu - s tím, že jsme se zase neviděli ani ten předchozí a já přijela den v týdnu. Zajímalo mě, co to tak je, řekl mi, že bude pomáhat u jeho spolužačky babičky něco kopat :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
11862
10.5.22 21:29

„ženským praktikám“ - takže když chce být žena se svým muže o víkendu, je to z její strany strašná manipulace. Ten o tebe fakt stojí, ti řeknu :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.5.22 21:31
@Stará známá píše:
Presne. Pises o kompromisu, ale kompromis je podle mne dohoda dosažená vzájemnými ústupky…

Je. Takže mu dám nějaký čas kdy budu chtít vidět nějaké i od něj. Ale možná už tak ho měl dost.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat