Přítel lže. Mám mu dát ještě šanci?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
petull77
Povídálka 28 příspěvků 05.08.19 10:52
Přítel lze. Mam mu dat jeste šanci?

Ahoj holky,

Potrebovala bych poradit, uz dlouho si ctu tad ruzne rady a problémy a zkušenosti s tim, kdyz partner lze. Ale porad nejak nevim, jak se vlastne zachovat. V únoru 2019 za mnou partner prisel najednou s tim, ze nema zadne penize, ze je na nule a ze mi na hypo ted dat nemuze. Vzhledem k tomu, ze jsme plánovali v lednu dovolenou, která mela stat kolem 50tis mi to prislo jako hodne necekane. Je pravda ze se pri tom plánování začal tvářit vselijak, rikal ze se mu tam vlastne ani nechce, ze uz jsme tam byli a ruzne vytacky. Došlo mi, ze neco neni ok, ale netušila jsem co. Zeptala jsem se ho, jestli je nejakej problem, jestli ma treba problem v praci (je podnikatel, stavi baraky) nebo s penězi. Rekl ze ne. Ze toho ma ted jen moc. A pak prisel s tímto. Koukala jsem na nej jak blazen. Rekl mi, ze to nejak vyřeší, a na hypo mi da pristi mesic, bydlíme v mem dome s mou malou dcerkou z předchozího vztahu. Vic se o tom nechtel bavit, i kdyz jsem z nej tahala rozumy, byl protivnej a podrazdenej a vzteklej. Rikal ze mu dluží segra hodne penez a ze to z ni tento tyden nejak dostane. Nedalo mi to a koukla jsem mu do peněženky, neco se mi na tom vsem nezdálo. Nasla jsem ze ma kartu napsanou na svou dceru a auto napsane na švagra. No byla to docela rana. Nic jsem nejak nechápala. Nevim ze mi to nedoslo driv :zed: nicméně jsem se ho na to ptala a rikal nejaky uklidnovaci blbiny ohledne toho jak mu byvalka delala problémy a ze to je kvuli tomu. Nechala jsem se ukecat a uchlacholit a neresila to. Na hypo mi opravdu dal pristi mesic - i ten minuly a normalne fungoval, kupoval jidlo, platil co predtim. Nicméně za dva mesice prisel šok, nahodou na me z police u jeho mamy, kde jsme byli na vikend, vypadlo milion obálek se zeleným pruhem a vsechny na jeho jmeno. Zůstala jsem uplne oparena, bylo mi jasny ze to jsou exekuce. No suma sumárum dluží 1,5mil na ZP a SP a exekucich za ruzne blbosti, vse je stare cca 10let. Taky neplati pravidelne alimenty, ma 3 deti a plati to treba vzdy az po roce nebo po dvou. Okamzite jsem ho vyhodila a poslala zpet k mamince, protoze jsem mu rekla ze je nezodpovedny a lhar. Nicméně od rozchodu jsou to dva mesice a on se desne snaží, zařídila jsem mu aby ho kontaktovali ohledne oddluzeni, tak to nejak dotahuje do konce a na soudu uz je navrh na oddluzeni - mel by vse splatit do 5let jednou mesicni splátkou a pak bude prohlášen za bezdluzneho. Alimenty vsechny dlužné zaplatil a ted mi vzdy posila fotku ze zaplatil zase pravidelný mesic. Pak az bude moct si pry založí ucet, udela na vse trvalaky, pry mi da přístup k uctu, naspori rezervu a přepíše auto na sebe. Ted začal bydlet i v podnájmu, uz ne u matky. Chce me zpatky, ze miluje jen me a ze spolu jsme byli šťastní, ze se napravil a ze uz nikdy lhát nebude. Ale ja fakt nevim, jestli mu zase verit… porad dela stejne seky dokola, je taková povaha… moc se sebou nechce delat… lhal mi uz predtim, ze přestal kourit, přišla jsem na to, pak taky ze se objednal k psycholozce, ze tam byl a ja zjistila ze nebyl… prosim poraďte co s tim? Mam mu dat šanci?? Bojim se ze zas naseka dluhy a bude mi lhat

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Premek_Orac
Kelišová 5450 příspěvků 05.08.19 10:58

Ahoj,
těžko radit. Jako jednoduché se z toho dostat nebude. Zatajovat ti to neměl, ale na chlubení se to taky nebylo, žejo…
Pokud se celou dobu k tobě choval hezky a teď se opravdu snaží situaci vyřešit, asi by si šanci zasloužil. Ale od podmínkou, že zatajovat problémy nebude.

Cenarius
Ukecaná baba ;) 1075 příspěvků 05.08.19 11:01

Tak insolvence je verejne pristupna. Muzete se v rejstriku koukat jak na tom je a dokud tam nebude od soudu, ze to ma povolene splatkami, tak jsou to od nej jen plane reci! Navic mu bude IS strhavat z vyplaty co pujde, aby to vsechno zaplatil. Takze to na vyskakovani nebude. A pokud si auto napise na sebe, tak mu jej muze IS prodat, pokud vsechny dluhy nebude schopen za tech 5 let zaplatit.

káťa
Extra třída :D 14113 příspěvků 05.08.19 11:08

No, já osobně bych se na to vykašlala a našla si solidní známost, popř. radeji byla i sama.
Lhář a finanční negramot by mi za tohle úsilí a riskování nestal.

cecetka
Echt Kelišová 8653 příspěvků 05.08.19 11:18

@petull77 Pokud jsi masochistka, tak s nim bud dal. Ale abys jednou neplakala, ze mas v dome exekutora, protoze ten zjistil, kde dluznik skutecne fyzicky bydli. Taky si musis byt jista, ze vzdy financne vsechno zvladnes sama a nebudes na nem ohledne financi zavisla. Pokud si spolu piridite dite, musis byt schopna zajistit vyzivu ditete, protoze sama vidis, ze se na vyzive svych deti z predchoziho vztahu zodpovedne nepodili.
Asi je toho negativniho jeste vice. Sama musis umet zvazit, zda pozitiva jsou vetsi nez negativa. Nikdo to za tebe nerozhodne :kytka:

Příspěvek upraven 05.08.19 v 11:20

marra2
Ukecaná baba ;) 2065 příspěvků 05.08.19 11:19

Za mě ne. Ruce pryč. Raději být sama, než se denně bát, kdy zaklepe exekutor na dveře… Rychle utikej. Jinak budeš nešťastná, unavená, vyřízená.

Cenarius
Ukecaná baba ;) 1075 příspěvků 05.08.19 11:22

@petull77 jeste dulezita informace, se 3 vyzivovacimi povinnostmi a takovymi dluhy, vas nikdy nebude schopen financne zajistit. Starost o penize do domacnosti bude na vasem krku. A budete jej „zivit“ zatimco on si behem te doby bude davat svuj spackany zivot dohromady. Jestli vam on za to stoji, tak proc ne.

LAlezane
Ukecaná baba ;) 1312 příspěvků 05.08.19 11:23

Jak zaznělo, těžko říct.
V závislosti na vztahu možná dala, pokud bych viděla snahu a pokroky. Jako na co si tu budeme hrát, desetina lidí v ČR má exekuce… jsou to všichni haj..lové, nebo všechno lidi, kteří nemají právo na rodinu a cit…? Já si to prostě nemyslím…
Ale to píšu i jako člověk, kterej má v rodině patologickýho lháře z důvodu duševní nemoci. Lidi reálně žijou a musej, i nedobrovolně, žít s ledasčím… Ale pokud je nutnost volit, stejně je to vždycky na každém. Chlapa nikdo z nás nezná, těžko říkat jdi nebo nechoď :)

PS, pardon, tři děti jsem teda krutě přehlídla :D Ale zase, neznám ani věk dětí a váš, ani vaši situaci a plány do budoucna… těžko radit. :nevim:

Příspěvek upraven 05.08.19 v 11:25

Petra Z
Hvězda diskuse 53246 příspěvků 05.08.19 11:23

Finanční negramot, který neplatí alimenty na svoje děti jak má by mi za to fakt nestál…

Lucius08
Zasloužilá kecalka 941 příspěvků 05.08.19 11:24

@petull77 já bych mu šanci dala. Očividně se snaží. Působí to na mě tak, že nevěděl kudy z toho ven, a styděl se. Ty jsi ho dokopala s tím něco dělat. Snaží se, o tom není pochyb, přece.

Maiandra
Zasloužilá kecalka 688 příspěvků 05.08.19 11:37

Tak snaží se DVA měsíce, to zas tak šílená snaha není, že zvládl poslat peníze dvakrát. Kromě toho kašle na vlastní děti (!!!) a má sklon se problémům vyhýbat, čímž jen narostou. A dost podstatný je to lhaní, mimo jiný mohl dostat zakladatelku taky do potíží.
Jedna věc je druhá šance, ale DRUHÁ. On už lhal víckrát ve víc věcech, i mnohem menších, já tady moc nevidím důvod k nějaký obnovený důvěře, že fakt už lhát nebude, ale samozřejmě je to volba zakladatelky. V každým případě bych nějakou asi spíš delší dobu nedoporučovala společný bydlení, dokud nebude důvod mu víc věřit, že vážně seká dobrotu, zakladatelka by měla chránit sebe a svůj majetek.

Uslava
Ukecaná baba ;) 1442 příspěvků 05.08.19 11:41

On ti zakladatelko přispívá na tvoji hypotéku?

Nenapravitelný
Zasloužilá kecalka 761 příspěvků 05.08.19 11:42

Pokud se snaží, člověk by řekl, že si zaslouží druhou šanci, hlavně pokud se k tobě choval pěkně a ty k němu něco cítíš, ale z vlastní zkušenosti z rodiny vím, že ty už budeš ten věčný policajt, co ho bude muset hlídat a kontrolovat. Příjemně se s takový člověkem nežije :nevim:

Risanka
Kecalka 281 příspěvků 05.08.19 11:45

Do toho bych nešla. Na co? Oni by zase začly další problémy jak už jednou je takhle problemovej. Má sám co dělat se sebou. Radši bych byla sama.

Vosma29
Zasloužilá kecalka 661 příspěvků 05.08.19 11:47

Chlap, který neplatí alimenty na své děti je u mě ubožák, takže ano druhou šanci by nedostal.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama