Reklama

Přítel má dítě z předchozího vztahu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

kendaky
Nováček 6 příspěvků 14.01.18 21:33
Přítel má dítě z předchozího vztahu

Ahoj holky, mám přítele, se kterým se moc milujeme. Jsme spolu něco málo přes rok, on 33, já 24. Věkový rozdíl vyhovuje, ale „problém“ je v tom, že přítel má tříleté dítě z předchozího vztahu. Vlastně to podle jeho slov ani nebyl vztah, protože byl s maminkou jejich dítěte asi jen 2 měsíce a brzy zjistili, že by jim to vůbec neklapalo..slečna však otěhotněla. Takže jak jsem psala, ted má holčička asi 3 roky, přítel jí vídá jednou týdně na pár hodin a s maminkou moc dobrý vztah nemá, avšak alimenty samozřejmě poctivě platí. A ted přímo k tomu, co trápí mě - někdy mě přepadne pocit, že mi hrozně vadí, že přítel má dítě. Zní to asi příšerně, ale prostě nevím jak to vysvětlit. Spíš mě trápí to, jestli nám to nebude příliš zasahovat do života a jestli jsem schopná se s tím smířit. Sama bych děti chtěla až tak za 5 let. Co si o tom holky myslíte?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 26 Další »

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlinepikola
Neúnavná pisatelka 19061 příspěvků 14.01.18 21:38

Žárlíš a je to bohužel docela normální. Buď to musíš přijmout, tedy i jeho dceru nebo si najít bezdětného.

sladke-mameni
Ukecaná baba ;) 1695 příspěvků 14.01.18 21:40

Nejsi hrozná když máš pocit že ti to vadí, to je u někoho prostě přirozená reakce, to si nevyčítej.

ALE, je potřeba si přiznat, že vám to do života bude zasahovat ještě minimálně 15 let a čím dál tím víc. Vyšší náklady na alimenty, větší problémy s dcerou jak bude růst… a až budete mít vlastní dítě bude to ještě horší a bude to to vadit víc. Zamysli se zda by nebylo lepší si najít bezdětného partnera.

sarah1618
Kecalka 237 příspěvků 14.01.18 21:40

Je ti 24, najdi si někoho ve svém věku a bez závazků. Uvidíš bude to lepší…
Navíc věkový rozdíl 10 let je docela dost..

kristyn.g
Závislačka 2790 příspěvků 14.01.18 21:41

Já si myslím ze bud se smířit nebo najít někoho bez dětí. Je to jeho dítě, bude navždy zasahovat do života, bude součástí rodiny protize k němu patří, kdyby se o něj nezajimal co by to bylo za chlapa.. Finančně, časově, starosti s výchovou…

Saarka_O
Zasloužilá kecalka 559 příspěvků 1 inzerát 14.01.18 21:44

Chlapa si bereš jako „balíček“, takže holt musíš akceptovat, to s čím do vztahu vstupuje. Ať už to jsou dlouhé vlasy, práce popeláře, 2krat tydne trénink házené nebo dítě… Nevím na kolik intenzivně jsi „zapojena“ do péče. Může se stát, že z pár hodin týdně s taťkou bude každý druhý víkend, a tam už asi bude dobré se taky nějak angažovat.
Za mě - dítko by mi nevadilo, naopak by mi ten chlap imponoval, ze se nezříká a má o něj zájem. Pročti si pár smutných diskuzí jenom z vikendu o exemplářích, co některé uživatelky mají doma…

berďana
Ukecaná baba ;) 1001 příspěvků 14.01.18 21:45

Musis si bohuzel zavcas uvedomit, jestli s tim zit dokazes. Spatna v zadnem pripade nejsi. Sama deti nemas, takze mi tvoje reakce prijde uplne normalni. Jinak, tvuj pritel bude na dite platit cim dal tim vic alimentu a s tim, pokud s nim zustanes, musis pocitat. Ja osobne bych si hledala pritele bezdetneho, ale chapu, ze ho milujes. Pokud se rozhodnes pro nej, budes muset jeho dceru prijmout se vsim, co k tomu patri a nesmis potom zarlit. Jak pisu ale, naprosto te chapu. Ja bych to nevydrzela a to nejsem zadny sobec :nevim: :mavam:

Venetia
Hvězda diskuse 35835 příspěvků 14.01.18 21:48
@kendaky píše:
Ahoj holky, mám přítele, se kterým se moc milujeme. Jsme spolu něco málo přes rok, on 33, já 24. Věkový rozdíl vyhovuje, ale „problém“ je v tom, že přítel má tříleté dítě z předchozího vztahu. Vlastně to podle jeho slov ani nebyl vztah, protože byl s maminkou jejich dítěte asi jen 2 měsíce a brzy zjistili, že by jim to vůbec neklapalo..slečna však otěhotněla. Takže jak jsem psala, ted má holčička asi 3 roky, přítel jí vídá jednou týdně na pár hodin a s maminkou moc dobrý vztah nemá, avšak alimenty samozřejmě poctivě platí. A ted přímo k tomu, co trápí mě - někdy mě přepadne pocit, že mi hrozně vadí, že přítel má dítě. Zní to asi příšerně, ale prostě nevím jak to vysvětlit. Spíš mě trápí to, jestli nám to nebude příliš zasahovat do života a jestli jsem schopná se s tím smířit. Sama bych děti chtěla až tak za 5 let. Co si o tom holky myslíte?

Ja uz o tom premyslim pres dva roky a zatim jsem k zadnemu zaveru nedosla

berďana
Ukecaná baba ;) 1001 příspěvků 14.01.18 21:52
@Venetia píše:
Ja uz o tom premyslim pres dva roky a zatim jsem k zadnemu zaveru nedosla

Se ti nedivim. To je tezka situace :nevim:

Uživatel je onlineterien
Echt Kelišová 7675 příspěvků 14.01.18 21:54

Jestli ti můžu poradit tak si najdi bezdetneho kluka a rodinu si založte spolu. Sama jsem vychovala nevlastní dítě a je to strašně těžká věc, pro všechny zúčastněné. Zasahovat vám to bude do vztahu obrovským způsobem, to dítě nemůžeš vymazat, a to jak emočně, časově tak i finančně. Navíc se kdykoliv může stát, že dítě skončí v péči otce. Já toho nelituju, vyrostl z něj dobrý kluk, ale jednoduchý to nebylo.

Russet
Extra třída :D 10953 příspěvků 14.01.18 21:56
@kendaky píše:

Taky by mi to vadilo a sama jsem volila bezdětného. Musíš sama v sobě vědět, jestli to dáš. Hlavně aby netrpěla ta holčička, za své rodiče nemůže a maceška je maceška.

berďana
Ukecaná baba ;) 1001 příspěvků 14.01.18 21:57
@terien píše:
Jestli ti můžu poradit tak si najdi bezdetneho kluka a rodinu si založte spolu. Sama jsem vychovala nevlastní dítě a je to strašně těžká věc, pro všechny zúčastněné. Zasahovat vám to bude do vztahu obrovským způsobem, to dítě nemůžeš vymazat, a to jak emočně, časově tak i finančně. Navíc se kdykoliv může stát, že dítě skončí v péči otce. Já toho nelituju, vyrostl z něj dobrý kluk, ale jednoduchý to nebylo.

Ja bych to asi nedokazala. Vychovala jsem vlastni, ale cizi? Nevim nevim.

kendaky
Nováček 6 příspěvků 14.01.18 21:59

Holky, díky za komentáře. Přítel je jinak v ostatních věcech celkem poklad - se vším pomáhá, dokonce bych řekla, že doma toho udělá víc jak já. Chová se ke mě jako k princezně, je oc hodnej, pořád mi vyjadřuje lásku a je to strašně hezký. Taky máme společné koníčky a tak. A jak tady někdo psal, tak jsem četla pár diskuzí tady a když vidím některé exoty, tak ten můj je poklad. Ale stejně to ve mě pořád hlodá. Nevím, ale ani jak to řešit - jestli si prostě dát nějaký čas a snažit se s tím smířit nebo prostě zjistím, že to nejde a rozejít se… Ale pochybuji, že bych někdy našla někoho pro mě aspoň stejně dobrého. co se týká alimentů, tak tam problém nebude, přítel má vysoký plat. Spíš prostě na jednu stranu bych si přála, aby nám to nezasahovalo do života, ale na druhou bych samozřejmě nikdy nechtěla, aby si přítel malou nebral a tak.. Achjo

Kuncicak
Stálice 63 příspěvků 14.01.18 22:00

Z me vlastni zkusenosti…pokud dite chodi jednou za dva tydny na vikend, tak jeste je to v pohode a da se to i s temi neprijemnymi pocity preckat (pozor- dite to vyciti i kdyz se budes snazit sebevic)…mnohem vetsi problem nastal, kdyz byvaly pritel dostal syna do vyhradni pece- bylo mi tehdy 23, delala jsem vysokou, spolecne jsme bydleli ani ne pul roku, ctvrt roku jsme meli stene a do toho pribyl 11 lety pubertak, se kterym jsme si bohuzel vubec nesedli…prvnich par mesicu jsme dokonce vsichni spali v jedine mistnosti (v ostatnich bylo staveniste)…moc jsem se snazila, opravdu hodne, ale porad byly nejake treci plochy- ty se eliminovat nedaji…co bych na tve situaci zduraznila je ovsem to, ze mas velkou sanci s holcickou navazat fajn kamaradsky vztah- je jeste dost mala, muzete si na sebe zvyknout a byt nakonec partacky…

Uživatel je onlineterien
Echt Kelišová 7675 příspěvků 14.01.18 22:00
@berďana píše:
Ja bych to asi nedokazala. Vychovala jsem vlastni, ale cizi? Nevim nevim.

Já bych zase nedokázala dítě adoptovat :oops: aby nebylo ani jednoho z nás, abych neznala jeho rodinu,…

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 26 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Stala se mladá herečka obětí agresorů, nebo ji k zemi poslal alkohol?

Z toho jde strach! V baru na pražské Vinohradské třídě mělo dojít k napadení... číst dále >

Slováková si říká o článek sdílením „intimča“ ve vaně. Prý je to skandál. Není

Tomuhle se říká účelová provokace! Nela Slováková si s přítelem udělala... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >