Reklama

Přítel má dluhy a chceme se brát

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.08.18 18:11
Přítel má dluhy a chceme se brát

Ahoj holky.

Můj problém spočívá v tom, že můj nynější přítel, pár dnů už čerstvě snoubenec, má z minulosti díky své bývalé manželce dluhy.

Asi jako každá ženská sním o tom jednou zažít svůj den v bílém.

Proto má otázka zní:

Je nějaká možnost si před svatbou ošetřit to, aby veškeré partnerovi dluhy šly mimo mě?

Máme malou dceru, proto nechci aby se za pár let stalo že v tom budu namočená i já.

Děkuji za jakoukoliv radu.

Hezký den všem :)

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

mumisek79
Extra třída :D 12041 příspěvků 10.08.18 18:14

Predmanzelska smlouva ale myslím že když dluhy nabil před manželstvím stejne jsou jeho Spíš to bude zatěžovat společný rodinný rozpocet

Tinuvien
Generální žvanilka 22998 příspěvků 10.08.18 18:14

Musíte si nějak ošetřit rozdělení SJM (společného jmění manželů). Možná by to šlo nějakou předmanželskou smlouvou. Ale je to rozhodně otázka na dobrého právníka a v tomhle případě se ti určitě vyplatí za ním zajít.

chaela
Ukecaná baba ;) 1174 příspěvků 2 inzeráty 10.08.18 18:17

Můj manžel měl dluhy z podnikání. Před svatbou je s pomocí rodiny splatil, takže jsme nic řešit nemuseli. Ale určitě to půjde ošetřit predmanzelskou smlouvou

Uživatel je onlinearinecka
Závislačka 4677 příspěvků 10.08.18 18:17

Tak teď jsou to dluhy jeho a jeho ex, pokud se vezmete a vznikl by nějaký dluh během manželství tak už se tě to týkat bude, takhle asi ne ale nejsem si jistá. Radši se poradˇs někým kdo tomu rozumí :nevim:

Kaileee
Kecalka 189 příspěvků 10.08.18 18:23

no to je úplně sen mít svatbu s někým zadluženým, ale to sis měla rozmyslet dřív než jste měli děti, zvláštní co některým ženám nevadí :nevim:
zajdi za právníkem

Sany80s
Kelišová 6453 příspěvků 10.08.18 18:23

Jako dá se zúžit společné jmění manželů. Ale on exekutor může kdykoli zmrazit i tvůj účet a než to vyřešíte, tak jste bez peněz.
Prostě počkejte, než to splatí.

adgamka
Kecalka 250 příspěvků 1 inzerát 10.08.18 18:25

Rozhodně se poraď s právníkem a to hodně dobrým. Protože když se vezmete a přišlo by na exekuce tak budou zabavovat i tvoje vybavení domu. Pokud nebudeš mít od všeho doklad, že jsi to platila. Je to velice ošemetná věc a já bych teda v dnešní době do manželství kde jeden si nese dluhy nešla. Protože exekutor se nikdy neptá, ale nejdřív jedná.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62957 příspěvků 3 inzeráty 10.08.18 18:43

Nebrat se… den v bílém klidně mít můžeš a ano si můžete říct před kamarádem.

eumedon
Extra třída :D 13541 příspěvků 10.08.18 19:00

Koukám, co je tady právníků, kteří vědí, že věřitelé a exekutoři padnou na zadek z předmanželské smlouvy! Napadlo je, že smlouva zavazuje jen její signatáře, ale ne ty, kteří ji nepodepsali?

Holt, zakladatelko, chce to se zeptat právníka, a dobrého, ne brouků Pytlíků!

Předmanželská smlouva je smlouva mezi vámi a jeho věřitele zajímat nebude. A zúžení SJM? Přečti si §42 exekučního řádu a pak mudruj!

Příspěvek upraven 10.08.18 v 19:12

PaníBovaryová
Závislačka 3912 příspěvků 10.08.18 19:11

Zuzeni SJM ani “predmanzelska smlouva” nepomuze.

vjerunqa
Závislačka 3054 příspěvků 10.08.18 19:14

Počkala bych se svatbou, než bude splaceno ;)

Lambisko
Zasloužilá kecalka 529 příspěvků 10.08.18 19:16

Nepomuze nic jen splaceni. Exmanzel si vzal pred svatbou hypoteku, vzali jsme se a pak casem rozvedli. Ptala jsem se, zda ta hypoteka se mnou jde i dal, i kdyz tam nefiguruju. Pravnicka mi rekla, ze exekutorum je to jedno, ze kdyz prestane platit, stejne prijdou za mnou a ze ja budu muset dokazovat, ze jsem veci koupila ja… no nastesti to refinancoval a ja se dluhu zbavila. Nesla bych do svatby s dluhy, nikdy nevis, co se muze stat…

inkakřivák
Extra třída :D 13611 příspěvků 10.08.18 19:32

Nejdřív splatit a potom svatbu! Jinak jdou dluhy i na tebe.

Zara.Ray
Zasloužilá kecalka 571 příspěvků 10.08.18 19:32
@Kaileee píše:
no to je úplně sen mít svatbu s někým zadluženým, ale to sis měla rozmyslet dřív než jste měli děti, zvláštní co některým ženám nevadí :nevim:
zajdi za právníkem

Vy jste milá 8o také mám partnera, který měl dluhy díky své bývalé.. nevím jestli to víte, ale když někoho miluje, tak se dají i takové věci jako jsou dluhy zvládnout. Jen proto že má nějaký dluh ho nekopnu do zadku.. ach jo..

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

V rodině Štikových jsou na nože, matka a dcera se nesnášejí kvůli kočce

Na konci září si Ornella Koktová posteskla, že její matka Monika Štiková... číst dále >

Nejznámější český vodník Josef Dvořák: Na prahu osmdesátky vypadá prostě skvěle

Když se řekne vodník, každý si hned vybaví Josefa Dvořáka (76). Herec totiž,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >