Přítel má dluhy, o kterých mi neříká

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
1.12.21 23:20

Pritel ma dluhy o kterych mi nerika

Ahoj, pisu to, protoze se nemam komu vykecat. Je to tema, ktere s rodinou rozebirat nechci a kamaradky nemam.
Jsme spolu s pritelem uz nejakou dobu, po roce vztahu jsem zjistila prvni dluh, byla to dluzna castka na VZP z doby, kdy asi 3 mesice byl OSVC. Zaplatilo se to, stat se to muze. Potom prisla socialka, VZP z dalsiho obdobi, dalsi socialka, neuhrazeny uver. Nejdriv mi o tom nemel ani v planu asi rict, ja uz presne nevim, je to davno. Jen si pamatuju, ze jsem na to prisla nahodou a byla z toho desna hadka.
Takze ted se doplatilo VZP na splatky, ale je tam jeste nejake penale. Vyresila se konecne i socialka. Momentalne splacime ten neuhrazeny uver, to je dohromady 50 000, zbyva 11, jeste neco za pojistku na byvalem aute. Vsechny druhy nabyl, nez jsme spolu zacali, jenze uz jsme byli tak daleko, ze kvuli penezum jsem ho opoustet nechtela a vypadalo to, ze to zvladnem.
Rok jsme se snazili o miminko, ten rok vypadalo, ze uz zadne dluhy nejsou, krom dvou co se splaci. Byla dovolena, uzivali jsme si. Jsem konecne v 17TT a mela jsem pocit, ze je divny a nedalo mi to a projela jsem mu mobil… ja vim, stydim se za to, ale moje intuice mi nedala. Byla tam zprava za neuhrazene vyuctovani Twisto, o kterem ani nevim, ze ho ma. Nabihaji tam opet uroky jak krava a ja propadam depresi. Jsem na nemocenske, setrime kde se da, davam penize stranou na vybavu a do dalsi vyplaty nam nic nezbyva…. Nevim, co mam delat. Nevim, jak mu rict, ze to vim a ze to skonci dalsi exekuci, kdyz to konecne nezacne opet resit. Furt to same dokola a on je jak maly, sobecky harant.
Je mi zle, nemuzu spat a mam hrozny vztek….

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
29584
1.12.21 23:28
@Anonymní píše:
Ahoj, pisu to, protoze se nemam komu vykecat. Je to tema, ktere s rodinou rozebirat nechci a kamaradky nemam.
Jsme spolu s pritelem uz nejakou dobu, po roce vztahu jsem zjistila prvni dluh, byla to dluzna castka na VZP z doby, kdy asi 3 mesice byl OSVC. Zaplatilo se to, stat se to muze. Potom prisla socialka, VZP z dalsiho obdobi, dalsi socialka, neuhrazeny uver. Nejdriv mi o tom nemel ani v planu asi rict, ja uz presne nevim, je to davno. Jen si pamatuju, ze jsem na to prisla nahodou a byla z toho desna hadka.
Takze ted se doplatilo VZP na splatky, ale je tam jeste nejake penale. Vyresila se konecne i socialka. Momentalne splacime ten neuhrazeny uver, to je dohromady 50 000, zbyva 11, jeste neco za pojistku na byvalem aute. Vsechny druhy nabyl, nez jsme spolu zacali, jenze uz jsme byli tak daleko, ze kvuli penezum jsem ho opoustet nechtela a vypadalo to, ze to zvladnem.
Rok jsme se snazili o miminko, ten rok vypadalo, ze uz zadne dluhy nejsou, krom dvou co se splaci. Byla dovolena, uzivali jsme si. Jsem konecne v 17TT a mela jsem pocit, ze je divny a nedalo mi to a projela jsem mu mobil… ja vim, stydim se za to, ale moje intuice mi nedala. Byla tam zprava za neuhrazene vyuctovani Twisto, o kterem ani nevim, ze ho ma. Nabihaji tam opet uroky jak krava a ja propadam depresi. Jsem na nemocenske, setrime kde se da, davam penize stranou na vybavu a do dalsi vyplaty nam nic nezbyva…. Nevim, co mam delat. Nevim, jak mu rict, ze to vim a ze to skonci dalsi exekuci, kdyz to konecne nezacne opet resit. Furt to same dokola a on je jak maly, sobecky harant.

mhm, tady je každá rada drahá, dělal dluhy pořád, ty jsi mu pořád odpouštěla - dluhy SE splatily, jak „se“ splatily? splatilas je ty?
dávno ses s ním měla rozejít, a ne si s ním dělat dítě, ale už je pozdě,
bude to dělat pořád, je to lempl a finanční negramota,
nejlepší by bylo rozejít se a vrátit se k rodičům - ale chápu, že je to těžké
bude to dělat pořád,

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
171
1.12.21 23:29

Bude táta, tak to na něj vybal… že nechceš, aby na jeho dluhy doplácelo miminko. Že se jako otec má postarat o rodinu a ne ji finančně stahovat ke dnu.. :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2070
1.12.21 23:30

Než s takovým, tak radši sama. Postav se na vlastní nohy a jak se narodí miminko zazadej o alimenty, které mají přednost před exekucí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4038
1.12.21 23:32

No a má na to aby s penězi vycházel nebo nemá? Pokud má, tak kam mimo je dává?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.12.21 23:33

@stinga
Mame spolecne penize, takze se to platilo z nich, takze ano, platila jsem je i ja…
Jako clovek je skvely, stara se o me, domacnost, kdyz jsem prvni trimestr nebyla schopna niceho, tak po praci obstaral vse a jeste varil… mam pocit, ze tohle je potom uplne jiny clovek, ze to k nemu ani nesedi…
Opoustet jsem ho nechtela, protoze jsem si v zivoze prosla hodne spatnyma vecma a byl to prvni vztah, kde se ke mne choval muz hezky… a kdyz jsem na to prisla, tak uz jsme byli v tom vztahu tak daleko, a on tak sliboval, ze nic dalsiho neni…

• Citovat
  • Nahlásit
2289
1.12.21 23:35

Nezlob se ale můžeš si za to sama, jeden nebo 2 dluhy se dá ještě pochopit, ale pokud to trvá už tak dlouho a ještě mu pomáháš dluhy splácet, do toho ještě mimino, seš hloupá, co chceš slyšet. Ještě máš šanci odejít, ten už nebude jiný, bude to sobec.Dej si říct, on čeká že mu budeš pořád pomáhat a doplatí potom na to dítě. Buď ráda že sis ho nevzala, jinak dluhy by byli i tvoje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
1.12.21 23:40

.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4402
1.12.21 23:51
@Anonymní píše:
@stinga
Mame spolecne penize, takze se to platilo z nich, takze ano, platila jsem je i ja…
Jako clovek je skvely, stara se o me, domacnost, kdyz jsem prvni trimestr nebyla schopna niceho, tak po praci obstaral vse a jeste varil… mam pocit, ze tohle je potom uplne jiny clovek, ze to k nemu ani nesedi…
Opoustet jsem ho nechtela, protoze jsem si v zivoze prosla hodne spatnyma vecma a byl to prvni vztah, kde se ke mne choval muz hezky… a kdyz jsem na to prisla, tak uz jsme byli v tom vztahu tak daleko, a on tak sliboval, ze nic dalsiho neni…

Ano, s takovými lidmi bývá dobře. Je v nich určitá,, lehkost bytí,, Toto je ale o nervy. On už je na ty dluhy asi docela zvyklý. Asi mu to nepřijde dělat je, a pro klid v rodině zatloukat. Jenom ať ví, že to víš. Opravdu hodně vážně si promluvte. Měl by se rychle sebrat, nebo se dostanete fakt do problémů a teď už v tom pojede s vama i dítě. Aspoň žádné tajnosti, když peníze máte společný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53139
2.12.21 00:02
@Anonymní píše:
@stinga
Opoustet jsem ho nechtela, protoze jsem si v zivoze prosla hodne spatnyma vecma a byl to prvni vztah, kde se ke mne choval muz hezky… a kdyz jsem na to prisla, tak uz jsme byli v tom vztahu tak daleko, a on tak sliboval, ze nic dalsiho neni…

Hlavně si ho prosím Tě neber, rozděl účty a finance, nepomáhej mu s placením jeho dluhů. Domluvte si jasně danou částku na domácnost a platby za nájem, energie a související služby hlídej a plať Ty.
Kryj si finančně záda a ideálně si buduj zázemí, kam se v nejhorším budeš moct s dítětem uchýlit - rodiče, dobrá kamarádka.
Vlastní bydlení je zřejmě nereálné, tak to ani nezmiňuju.
Nebýt s ním těhotná, poradím Ti, ať zdrháš, ale stejně to dřív nebo později nedopadne, leccos o tom vím. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
207
2.12.21 00:37

Dale nerozvadis z ceho ty dluhy vznikly - jestli je to proste tim, ze je flink a vzdycky mu neco uniklo jako u toho pojisteni, nebo lepi pujcky pujckami - na co? Pak bych si s nim promluvila a nabidla pomoc a reseni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38189
2.12.21 00:51
@Anonymní píše:
@stinga

Jsi jeho peněženka. Proto tě „hýčká“. Ví, že ho v tom nenecháš. Já bych jeho dluhy jako přítulka neplatila. Zvlášť opakovaně. Ale pozdě bycha honit.
Teď na něj leda uhodit a chtít po něm jasný plán do budoucna. Kde všude ještě dluží. Jak si to představuje. Možná se budete chodit díky jeho blb.osti pást.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1456
2.12.21 02:43
@Anonymní píše:

Ten hrozny vztek mas naprosto opravnene.

A melas bys ho mit na sebe.

Tvuj vyber je absolutne katastrofalni… aha, ja jsme zapomnel na ty motylky :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1593
2.12.21 03:14

Co tě napadlo platit chlapovi dluhy 8o
On je finanční negramot. Celý život s ním budeš řešit jen dluhy, dluhy a dluhy.
Nic lepšího tě nečeká a to může být hodný a skvělý jak chce.
Stejně od něj do pár let odejdeš, už teď řešíš, nespíš, na nemocenské, bez vyššího příjmu a on zas dluh na krku. Dobrého blba vybralas děcku jako tátu.
Radím jedno, pryč od něj a neber si ho. Věcně budeš mít obstavený účet a exekutora za zadkem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11839
2.12.21 03:55
@Conniie píše:
Bude táta, tak to na něj vybal… že nechceš, aby na jeho dluhy doplácelo miminko. Že se jako otec má postarat o rodinu a ne ji finančně stahovat ke dnu.. :?

Jj. Dotedka to byl finanční negramota a narozením dítěte se to má změnit? Leda ve snu. Však vidíš, že dělá a ma dluhy i když už je zakladatelka těhotná a šetří na výbavu pro mimino.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat