Pritel ma exekuci na ucet ja jsem na RD

Anonymní
7.8.20 13:43

Pritel ma exekuci na ucet ja jsem na RD

Ahoj, pritel dostal exekuci na ucet…dnes mu dali zivotni minimum které vyplatili ihned, je to 15400,– ja od pristiho mesice budu brat 10 tisic na RD. Bohuzel jsem o tom nevedela, ze neco takoveho ma :( on furt neco naznacoval, ze mu prijde max exekuce na plat, jenze zastavili mu to uplne. Ted me zajima, zda mam na neco narok, na nejaky příspěvek? Doposud jsme žili normalne, zadne dluhy nic, ja mam pouze hypoteku a platim okolo veci jako pausal, TV, elektrinu atd… Ale vubec nevim jak to chodi… O co muzu zazadat a jestli vubec?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1332
7.8.20 13:50

Hele, zažádat si můžeš, ale mysli na to, že je bude zajímat plat bez ohledu na to co mu strhli. Takže Vám budou počítat celý příjem i když ma srážky. Na netu jsou nějaké orientační kalkulačky, mrkni. ;-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13305
7.8.20 13:52

Spis nedostanete nic, protože se bere v úvahu výše platu bez ohledu na exekuci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13305
7.8.20 13:52

Takže příjem budete mit 25tisic a jaké máte náklady?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22291
7.8.20 13:54

To nevím jaký příspěvek. I po exekuci budou mít 25000 pro tři osoby. Plný příjem bez srážek bude mnohem větší, z toho se bude vycházet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13476
7.8.20 13:58
@Anonymní píše:
Ahoj, pritel dostal exekuci na ucet…dnes mu dali zivotni minimum které vyplatili ihned, je to 15400,– ja od pristiho mesice budu brat 10 tisic na RD. Bohuzel jsem o tom nevedela, ze neco takoveho ma :( on furt neco naznacoval, ze mu prijde max exekuce na plat, jenze zastavili mu to uplne. Ted me zajima, zda mam na neco narok, na nejaky příspěvek? Doposud jsme žili normalne, zadne dluhy nic, ja mam pouze hypoteku a platim okolo veci jako pausal, TV, elektrinu atd… Ale vubec nevim jak to chodi… O co muzu zazadat a jestli vubec?

25tis pro tři, tj víc než 2,7 násobek životního minima. Nedostanete nic. Na co by jsi jako peníze chtěla? Prostě se teď musíte uskromnit, když jste si předtím žili nad poměry

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.8.20 14:09

Ja si to myslela, ze na nic nebude narok, nejsme holt hnedocesi. Ale presto dekuji za info. Z.

• Citovat
  • Nahlásit
3408
7.8.20 14:09

A o co bys chtěla žádat? Omg! :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4952
7.8.20 14:12

A tebe jako nenapadlo se pídit po tom co kde dluží, i když ti třeba jen nakecal že bude mít možná něco z platu? Buď ráda, že nemáte oblepenej nábytek. Chlapec ať si najde brigádu. To by se mi taky líbilo si nadělat dluhy a pak chodit pro příspěvky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19736
7.8.20 14:15
@JancaS84 píše:
A tebe jako nenapadlo se pídit po tom co kde dluží, i když ti třeba jen nakecal že bude mít možná něco z platu? Buď ráda, že nemáte oblepenej nábytek. Chlapec ať si najde brigádu. To by se mi taky líbilo si nadělat dluhy a pak chodit pro příspěvky.

jen ze zvědavosti dá se exe doplatit dřív? nevíš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4519
7.8.20 14:20
@Anonymní píše:
Ja si to myslela, ze na nic nebude narok, nejsme holt hnedocesi. Ale presto dekuji za info. Z.

To jako vážně? Máš chlapa v exekuci, chtěla bys dávky a povyšuješ se nad, jak říkáš, hnědočechy?

Tak ať přítel prodá co se dá, nebo si půjčí od rodiny a zaplatí to. Existuje splátkový kalendář.

Ale on asi nereagoval na dopisy, že. Jinak by nešli hned po bankovním účtu. Nebo jo? To ti k tomu nic neřekl? Nedali mu vědět?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31304
7.8.20 14:35

On má trvale bydliste tam, kde společně bydlíte a kde splacis tu hypotéku nebo je to jen Tvoje? Pokud byste neměli společné závazky bydlení a byla bys v nájmu, kde on nemá TP, tak bych poradila nechat svěřit dítě do své péče, alimenty nechat vyřídit exekucne z platu, mají přednost. Případně čerpat dávky bez přiznání jeho příjmů. Ideálně aby bydlel jinde fakticky i papírově.

Pokud budeš žádat i s ním, vždy se tam bude počítat celý jeho příjem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7132
7.8.20 14:39
@Anonymní píše:
Ja si to myslela, ze na nic nebude narok, nejsme holt hnedocesi. Ale presto dekuji za info. Z.

Si pripadas, ze si neco vic, jo? :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4268
7.8.20 14:41

@ka2ka Doplatit dřív se dá. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13305
7.8.20 14:42
@Anonymní píše:

Tak timhle si to fakt vylepšila. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama