Přítel má exekuci. Polepili i můj nábytek!

Anonymní
19.1.20 13:55

Přítel má exekuci. Polepili i můj nábytek!

Zdravím,

Chtěla bych se Vás na něco zeptat. Třeba máte někdo stejnou zkušenost.

Před týdnem k nám respektive za přítelem přišli exekutoři. Jde o to že polovina toho co zatím jen polepili je moje. Na místě jsem nemohla v tom stresu dohledat všechny faktury. Tak si odvezli jen televizi která je Taky moje a nebyla zrovna nejlevnější. Už jsem poslala žádost na vyloučení věci ze spisu. (poslala jsem k tomu všechny mé faktury) nicméně exekutoři na druhý den co tu byli, tak volali příteli že má týden na to aby sehnal peníze jinak si odvezou zbytek věcí. Já si udělala i nahrání kopie faktur. Chci se zeptat. Mají přijet nejspíš zítra. Když jim ukážu u nás doma že mimo toho dopisu co jsem poslala mám i faktury které jim ukážu. Nechají mi tady ten nábytek nebo si ho tím že je ve spisu a polepeny i odvezou? Předem děkuji za odpovědi. Mám fakt nervy jelikož mám dvouletého syna… Tak to asi prožívám sto krát víc než kdybych byla bezdětna…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Ou
11234
19.1.20 14:07

No ti konkrétní bouchači o tom rozhodnout nemůžou. Takže spíš budeš muset počkat na navrácení po vyloučení ze spisu.

Je mi líto.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.1.20 14:08

Díky bohu nevím, jak je to teď, ale před lety přijeli, polepili, odvezli a my pak museli podat vylučovací žalobu, že danou věc jsme kupovali my a ne tchán, na kterýho byla exekuce uvalena.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8530
19.1.20 14:08

Odvezou. Bude to uskladněné ve skladu, odvoz napočítají k dluhu, ten dluh tím naroste. Pak někdy proběhne soud, který řekne, že toto a toto je tvoje a vyloučí to z jeho majetku. Ty si to pak hezky na své vlastní náklady můžeš z toho skladu odvézt. A může to trvat pěkných pár týdnů, až měsíců. Mezitím to exekutor klidně prodá, i to se může stát ( netvrdím že stane, ale může).

Příspěvek upraven 19.01.20 v 14:10

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8530
19.1.20 14:09

A pozor, platí jen faktury, na kterých je výslovně uveden tvé jméno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2882
19.1.20 14:09

Taky myslim, ze co je polepeny to odvezou. Pak se musite domahat vylucovaci zalobou a veci vam budou navraceny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
702
19.1.20 14:10

Jaká je proti tomuhle obrana, když už člověk sdílí domácnost s dlužníkem? Mít ty faktury stále někde po ruce? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9794
19.1.20 14:10

Ano, zatim jedine, co muzes udelat, je ten navrh na vylouceni ze soupisu movitych veci a cekat, jak o tom exekutor rozhodne.
Hmmmm :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8530
19.1.20 14:11
@MrsNorris píše:
Jaká je proti tomuhle obrana, když už člověk sdílí domácnost s dlužníkem? Mít ty faktury stále někde po ruce? :think:

téměř žádná, nesdilet domácnost s dlužníkem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2882
19.1.20 14:11
@MrsNorris píše:
Jaká je proti tomuhle obrana, když už člověk sdílí domácnost s dlužníkem? Mít ty faktury stále někde po ruce? :think:

Nebydlet s dluznikem po kterym jde exekutor. A kdyz uz, tak od vseho schovavat faktury a mit je na svoje jmeno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.1.20 14:12

@MrsNorris no ideální je se do týhle situace nedostat a pokud ano, tak mít ke všemu doklady…což ovšem třeba u věcí kupovaných v krámě s účtenkou je ti stejně k ničemu, protože tam jméno kupujícího není.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.1.20 14:12

Přihoď jim k tomu ještě přítele

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9794
19.1.20 14:14

Vlastnictvi se da prokazat i svedectvim treti osoby. Ale ty starosti a to behani kolem vseho, to je hnus :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
702
19.1.20 14:16

Díky.

Viděla jsem exekuce jen několikrát v TV a často tam právě probíhalo dramatické hledání faktur k různým součástem domácnosti. Stejně tak jsem viděla v nějaké britské trash sérii, že tam se ti jejich debt collectors otočili a odjeli, když bylo doloženo, že věci nejsou dlužníka. Tak jsem si myslela, že exekutor musí mít dobrý důvod se domnívat, že dlužníkovi něco patří, aby na to sáhl - což s fakturami před nosem dost dobře nelze. Asi naivně, koukám. :?

Příspěvek upraven 19.01.20 v 14:18

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.1.20 14:16

@Šáruší ano na fakturach je mé jméno… Pěkně no… Nejvíc mě asi štve šatní skřín je Obrovská mohutná… Syn v ní má spoustu věcí (oblečení).. Tak je nebudu mít kam dát :,( fakt mi je z toho zle…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama