Přítel má kriminální minulost

Anonymní
16.4.21 09:42

Přítel má kriminální minulost

Zdravím, chtěla bych se poradit ohledně věci, se kterou nechci jít za rodinou ani kamarádkami, protože se, musím se přiznat :roll:, za ni stydím. Těsně před třicítkou jsem si přošla těžkým rozchodem a jak to bývá v tomhle věku, bála jsem se, abych nezůstala sama, abych se dočkala dětí at. Na popud kamarádky jsem si založila internetovou seznamku a na ní poznala mého současného přítele. Teď už to bude skoro rok, co se známe, je nám spolu fajn, občas se hádáme, protože jsme oba dost vztahovační a tvrdohlaví, ale to tak bývá. Ale nedávno jsem při úklidu narazila na nějaké papíry ze soudu, kde jsem si přečetla, že přítel se v minulosti zapletl do podvodu, chtěli ještě s jedním kamarádem z nějaké paní vytáhnout peníze, dostal za to tříletou podmínku, dost mě to vzalo, nikdy bych nevěřila, že by byl něčeho takového schopen :( poznala jsem ho jako zásadového člověka, nešlo mi to do hlavy, řekl mi, že se za to styděl a že to byla mladická blbost a že se k tomu připletl přes kamaráda, který ho stáhnul, každopádně, že už je to dávno a mrzelo by ho, kdyby to ovlivnilo náš současný vztah. Hrozně mě to vzalo, mám ho ráda, ale nemůžu přestat myslet na to, jak to mohl udělat. Po předchozí špatné zkušenosti s dlouholetým vztahem, který nevyšel, se teď bojím, abych zase neudělala chybu, v mém věku už hodně zvažuji všechno. Navíc mám problém s důvěrou ve vztahu, v minulém vztahu jsem se v tomto ohledu hodně spálila. Přítel mi přinesl dokonce výpis z rejstříku, abych viděla, že je už od té doby čistý a mám pocit, že se vážně bojí, aby mě neztratil, ale já mám také strach a vím, jak umí muži být falešní. Nevím s kým tuto situaci řešit, protože nechci, aby o přítelově minulosti vědělo mé okolí, on sám se s tím nikde nechválí, tvrdí mi, že to vědělo jen pár lidí.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
695
16.4.21 09:53

Kolik mu v tu dobu bylo let? Pokud je to opravdu dávno a byl v tu dobu hodně mladý, pokud má od té doby dobré zaměstnání, kde se mu daří apod., asi bych se to, vzhledem k tomu, že jste spolu už rok a jinak vám to klape, snažila překousnout.
Jiné by bylo, kdybych se to dozvěděla na začátku vztahu, to bych nejspíš vycouvala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1401
16.4.21 09:55

Lidi dělají chyby. To se může stát. Může se stát, že Tě přítel nějak zklame nebo že ten vztah nevyjde, ale to se může stát i s kýmkoliv jiným, kdo se do žádného podvodu nezapletl.
Spíš ten vztah zhodnoť s nějakým odstupem, bez růžových brýlí a tlučení biologických hodin. Je Ti s ním opravdu dobře? Dokážete spolu komunikovat, dojít ke kompromisu, bavit se i o těžkých nebo nepříjemných tématech (to dle popisu asi ano)? Chová se k Tobě s respektem, stará se o Tebe, váží si Tě? Máte spolu vyřešené zásadní otázky - zda chcete svatbu, děti, jak povedete finance? Klape Vám to v posteli?
Pokud v žádném z těchto ohledů nemáš zásadní pochybnosti, hodila bych to za hlavu. Záruku šťastné rodinky Ti nikdo nedá ani s křišťálově čistým člověkem…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1126
16.4.21 09:56

Pokud je to už dávno, jak píšeš, tak bych se v tom nevrtal. On se za to stydí. Určitě by na to taky rád zapomněl a udělal tu tlustou čáru, jak se říká. A v mládí může uklouznout každý, to se stává. Hoď to za hlavu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.4.21 10:13

Hele takhle. Je strašně lehké se do něčeho zamotal. Mě je 26, mám 4letou princeznu, teď těhotná, dálkově studuji VŠ. No zároveň jsem na 4 roky v podmínce. Při porušení jdu na 4 roky sedět. Když to někomu řeknu, nikdo nevěří. Rozhodně nevypadám jako kriminálník, manžel ze začátku si myslel že si z něj dělám legraci když jsem mu volala aby si přišel pro dceru, že jsem zatčená. Dostat se do špatné situace je bohužel strašně rychlé. Já třeba byla jen prodavačka v obchodě. Klasický maličký obchůdek u nás ve městě. Majitel Polák. No to že neodváděl daně jsem nevěděla, tvrdil mi že to má pořešené přes Polsko. Já hloupá mu věřila vše, byla to lehká práce za krásné peníze a při mateřské bylo fajn pracovat pár hodin a moct mít v obchodě mimino u sebe. No že je něco špatně mi došlo až když mi DOMU naběhla kriminálka :)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
16.4.21 10:15

Podle mě hodně záleží na tom, kdy to udělal, co udělal, a jestli je od te doby cistej. Můj bratr někdy v pubertě s kamarádem posprejoval zeď. Dostal roční podmínku a pokutu. Z te svoji mladicke blbosti vyrostl, teď je to normální dospělej, chyrej, sikovnej a slusnej člověk. Pracuje jako vedoucí ve specializovaném obchodě, ma se dost dobře. Na potkani svoji minulost nikomu nevyklada. Pokud je tvůj přítel něco podobného, nebála bych se toho.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
16.4.21 10:16

Bylo mu tehdy nějak 21,dnes mu je 30, nechci ho za to soudit, ale já jsem hrozně zásadová, takže se mi to těžko chápe. V důležitých věcech se shodneme, rádi spolu trávíme čas, respektujeme se, máme i podobné záliby, bavíme se o svatbě a dětech. Vadí mi, když se občas u příležitosti víc napije, to bývá dost protivný, ale to se asi stává, není to typ, co by chodil každý víkend někde flámovat, dřív to tak míval podle jeho řečí, přišel kvůli tomu o jednu holku, ale chápu, že ho to asi poučili a s věkem se člověk i mění, už party tolik nevyhledává, tady v tom bych mu i věřila, teď se to skrz karanténu nedá moc ověřit :think:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
16.4.21 10:18

Pokud je to dávná minulost, teď se dlouhodobě živí poctivě a jinak je to dobrý chlap, překousla bych to.
V mládí se lidi nadělají blbostí. Nechci to zlehčovat, ale nešlo o nějaký násilný čin a očividně toho lituje.

Já nedávno příteli přiznala (v opilosti, takže taky né zrovna „sama od sebe a dobrovolně“ :oops: ) taky věc z dávné minulosti, nějakých dvacet let zpět, na kterou nejsem pyšná. A hodně by mě mrzelo, kdyby to teď, po víc než ročním vztahu byl důvod k rozchodu. Vzal to překvapivě s přehledem, myslela sem si, že mu to bude víc vrtat v hlavě. Člověk dospívá, pobírá rozumu, učí se zkušenostmi, některé cesty byly slepé, základ je, se z toho poučit a v těch blbostech nepokračovat…

• Citovat
  • Nahlásit
14611
16.4.21 10:20
@Anonymní píše:
Bylo mu tehdy nějak 21,dnes mu je 30, nechci ho za to soudit, ale já jsem hrozně zásadová, takže se mi to těžko chápe. V důležitých věcech se shodneme, rádi spolu trávíme čas, respektujeme se, máme i podobné záliby, bavíme se o svatbě a dětech. Vadí mi, když se občas u příležitosti víc napije, to bývá dost protivný, ale to se asi stává, není to typ, co by chodil každý víkend někde flámovat, dřív to tak míval podle jeho řečí, přišel kvůli tomu o jednu holku, ale chápu, že ho to asi poučili a s věkem se člověk i mění, už party tolik nevyhledává, tady v tom bych mu i věřila, teď se to skrz karanténu nedá moc ověřit :think:

V klidu si precti ten rozsudek, kde bude podrobne rozepsano, co se stalo. Pak se nad tim zamysli.
Jak uz se pise vyse, sklouznout dk problemu je dnes velice snadne :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.4.21 10:22

Muj soucasny chlap, jsme spolu od mych 15, jeho 20, udelal v puberte spoustu kravin (malá kradez, ve skole samej pruser atd), vsechno jsem se dozvedela až v průbehu vztahu a nikdy by me nenapadlo se s nim kvuli tomu rozejit. Je to skvelej chlap, i tata, ma slusnou praci, je na nas moc hodny, prostě vsechno klape. Takze pokud u Vas taky, nerozchazela bych se s nim. Chybama se človek uci.

• Citovat
  • Nahlásit
169
16.4.21 10:26

Spis to chlapa poucilo a uz nic podobneho neudela. Nebala bych se ve vztahu pokracovat.Muj muz taky v mladi mel prusvih a ted uz je to pres tricet let a je v pohode.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.4.21 10:27

Můj manžel měl v tom věku taky podmínku a je mu 50 let a od té doby je čistý. Taky se blbě k něčemu připletl.

• Citovat
  • Nahlásit
254
16.4.21 10:28
@Anonymní píše:
Zdravím, chtěla bych se poradit ohledně věci, se kterou nechci jít za rodinou ani kamarádkami, protože se, musím se přiznat :roll:, za ni stydím. Těsně před třicítkou jsem si přošla těžkým rozchodem a jak to bývá v tomhle věku, bála jsem se, abych nezůstala sama, abych se dočkala dětí at. Na popud kamarádky jsem si založila internetovou seznamku a na ní poznala mého současného přítele. Teď už to bude skoro rok, co se známe, je nám spolu fajn, občas se hádáme, protože jsme oba dost vztahovační a tvrdohlaví, ale to tak bývá. Ale nedávno jsem při úklidu narazila na nějaké papíry ze soudu, kde jsem si přečetla, že přítel se v minulosti zapletl do podvodu, chtěli ještě s jedním kamarádem z nějaké paní vytáhnout peníze, dostal za to tříletou podmínku, dost mě to vzalo, nikdy bych nevěřila, že by byl něčeho takového schopen :( poznala jsem ho jako zásadového člověka, nešlo mi to do hlavy, řekl mi, že se za to styděl a že to byla mladická blbost a že se k tomu připletl přes kamaráda, který ho stáhnul, každopádně, že už je to dávno a mrzelo by ho, kdyby to ovlivnilo náš současný vztah. Hrozně mě to vzalo, mám ho ráda, ale nemůžu přestat myslet na to, jak to mohl udělat. Po předchozí špatné zkušenosti s dlouholetým vztahem, který nevyšel, se teď bojím, abych zase neudělala chybu, v mém věku už hodně zvažuji všechno. Navíc mám problém s důvěrou ve vztahu, v minulém vztahu jsem se v tomto ohledu hodně spálila. Přítel mi přinesl dokonce výpis z rejstříku, abych viděla, že je už od té doby čistý a mám pocit, že se vážně bojí, aby mě neztratil, ale já mám také strach a vím, jak umí muži být falešní. Nevím s kým tuto situaci řešit, protože nechci, aby o přítelově minulosti vědělo mé okolí, on sám se s tím nikde nechválí, tvrdí mi, že to vědělo jen pár lidí.

Já bych to neresila, neznas ho prece tyden. Nezabývej se minulosti, ale tim, jaky je teď, jak se chová k tobe i k rodině, jakou má pŕaci apod. Pokud je to fajn chlap, byla by obrovska skoda, aby ses na nej vykaslala kvuli minulosti, nemyslis?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31400
16.4.21 10:29
@Anonymní píše:
Hele takhle. Je strašně lehké se do něčeho zamotal. Mě je 26, mám 4letou princeznu, teď těhotná, dálkově studuji VŠ. No zároveň jsem na 4 roky v podmínce. Při porušení jdu na 4 roky sedět. Když to někomu řeknu, nikdo nevěří. Rozhodně nevypadám jako kriminálník, manžel ze začátku si myslel že si z něj dělám legraci když jsem mu volala aby si přišel pro dceru, že jsem zatčená. Dostat se do špatné situace je bohužel strašně rychlé. Já třeba byla jen prodavačka v obchodě. Klasický maličký obchůdek u nás ve městě. Majitel Polák. No to že neodváděl daně jsem nevěděla, tvrdil mi že to má pořešené přes Polsko. Já hloupá mu věřila vše, byla to lehká práce za krásné peníze a při mateřské bylo fajn pracovat pár hodin a moct mít v obchodě mimino u sebe. No že je něco špatně mi došlo až když mi DOMU naběhla kriminálka :)

Tak takhle to určitě nebylo, viď.
Nikdo by tě nemohl odsoudit za to, že tvůj zaměstnavatel neplatí daně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63694
16.4.21 10:30

Pokud je to dávno a nebyl to násilný čin, tak bych privrela oči. Ale chlapa bych se na to zeptala

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat