Přítel mě najednou tlačí do kouta

Anonymní
8.7.20 13:19

Přítel mě najednou tlačí do kouta

Zdravím, potřebovala bych poradit jak dále, i když vím že mi nikdo asi neporadí, spíš se vypovídat. Jsem pátým rokem s přítelem, má jedno dítě. Věděl že se k dětem stavím tak že bych jedno chtěla, ale pokud se nepodaří nebude to problém, že to není má životní priorita. Bral to v pohodě s tím že jedno přeci má a že kvůli tomu ode mě neodejde, že mě bude mít rád i tak. Necháváme tomu volný průběh a uvidíme zda se zadaří. Najednou úplně otočil a jednou večer když jsem se o tom bavili na mě vykřikl:„Já chci prostě ještě další dítě.“ Najednou se chová jak posedlý, prostě ho mít chce tak ho mít musí a nekouká doleva doprava. Dává mi nůž na krk a tlačí na mě. Nejsem psychicky v pohodě. Řekl mi že mě má ale pořád rád, i když není spokojený a že to není úplně ideální. To já vím sama, protože na mě strašně tlačí. Prý že se jeho priority změnily. Ptala jsem se ho zda má někoho jiného, odpověděl že nemá. Já o něj přijít nechci, ale zároveň nechci být s někým kdo si něco vymáhá a vydírá mě. Žijeme spolu přes rok a tvrdí mi že jsme se zasekli na jednom místě. Přitom jsme spolu před tím tři roky jen chodili. Jinak máme společné zájmy, příští týden jedeme na dovolenou, tam se těšíme. Jsme oba unavení z náročné práce, na mě doléhá smutek ze ztráty dědy, trápí mě babička, která to těžko nese. Chtěla jsem se s ním o tom ještě v klidu pobavit, ale řekl mi že se o tom nechce dohadovat, že už mu to stačilo, tak jsem to téma už nevytahovala. Jinak se k sobě chováme hezky, těšíme se na sebe, rád se máme, dáme si pusu i spolu spíme a je to hezké. pokud se nemůžeme vidět kvůli práci, píšeme si. Včera byl neplánovaně hezký večer. Užili jsme si to. Já si myslím, že jsme unavení, sám to řekl a že máme ponorku. Vsázím na to že se o dovolené hodíme do pohody, budeme cestovat a bude to v klidu. Pak se o tomto tématu třeba pobavíme znovu, spontánně to vyplyne atd. Řekl že to nechce odpískat a že uvidíme co bude. Já ho sice chápu, ale musí pochopit i on mě, že si nemůže nic vynucovat. Že tudy cesta nevede. Vše je o komunikaci a chce to čas. Co si o tom myslíte?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

4234
8.7.20 13:23

Kolik vám je let?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.7.20 13:24

@JancaS84 32 a 35

• Nahlásit
  • Citovat
14675
8.7.20 13:28

V podobných diskuzích se ženám, kterým bijí biohodiny, radí, že mají takového muže ihned opustit, protože s ním ztrácejí čas a dítě je vždy důležitější než partner

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5172
8.7.20 13:28

Jak casto ma to soucasne dite? :think:

Podle toho co popisujes, mi prijde jako dost slusny magor.
Vydirat se urcite nenech. Ani kdyby ti hrozil okamzitym rozchodem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4234
8.7.20 13:29

No tak to se příteli moc nedivím, jestli chce ještě jedno dítě, mladší už moc nebude a mít kolem 40 let miminko - takže starost az do důchodu pokud půjde dítě na vysokou než se osamostatni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.7.20 13:31

@Chytrak Má ho tak obden a prostě dle dohody. Žjí ve stejném městě. Taky mi připadá že úplně blázní. Není ochoten pochopit že to není hned jako jít si koupit auto a mít ho. Já ho miluji, ale vydírat se nenechám.

• Nahlásit
  • Citovat
8585
8.7.20 13:31

No, na jednu stranu se mu nedivím, nejsi zrovna nejmladší. Jasně, rodí ženský i ve čtyřiceti, ale… Na druhou stranu je to prostě věc, se kterou musí souhlasit oba partneři. Ale mě kdyby manžel vyloženě neukecal, tak asi u mě ta vhodná doba nepřijde nikdy. Dítě jsem měla tak nějak z rozumu a těsně po něm druhé. A dneska jsem ráda, že jsem se do toho nechala,, namotivovat". Problém je, že čím budeš starší, tím míň budeš chtít narušit ten klídek, na který jsi zvyklá.

Příspěvek upraven 08.07.20 v 13:32

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1888
8.7.20 13:32

Tak rekl, ze od tebe neodejde, pokud se dite nepodari, rekla jsi mu, ze dite taky chces. Prijde mi spis, ze dite (jeste) nechces. Tak mu to ale musis rict. Protoze pokud nechces vubec, muze to byt pro nej duvod k rozchodu.
Je normalni se po 5 letech nekam posunout. I kdyz spis by tim prvnim velkym posunem mela byt podle mne zadost o ruku, ne o dite.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4899
8.7.20 13:32

A svatba? Byt je společný nebo jen jeho? Ty nechceš dítě proč?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23093
8.7.20 13:34
@pohledzdruhestrany píše:
V podobných diskuzích se ženám, kterým bijí biohodiny, radí, že mají takového muže ihned opustit, protože s ním ztrácejí čas a dítě je vždy důležitější než partner

jako bohužel, ale jo, je to tak… ženy buďme v tomhle upřímný.

Můj ex taky chtěl druhý dítě a já ne. Dneska on druhé dítě má a já sem spokojená jako želva, že né se mnou :lol: :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5172
8.7.20 13:34
@JancaS84 píše:
No tak to se příteli moc nedivím, jestli chce ještě jedno dítě, mladší už moc nebude a mít kolem 40 let miminko - takže starost az do důchodu pokud půjde dítě na vysokou než se osamostatni.

To sice jo, jenze ona to bude mit za 5let daleko horsi a kdyz ho ted ona nechce :nevim:

Ja bych teda nechtel mit dite se zenou, ktera ma kazdou hodinu jinej nazor…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
351
8.7.20 13:35

@Chytrak Má ho tak obden a prostě dle dohody. Žjí ve stejném městě. Taky mi připadá že úplně blázní. Není ochoten pochopit že to není hned jako jít si koupit auto a mít ho. Já ho miluji, ale vydírat se nenechám. @Aduš8 Jasně, já to vím, ale dnes je to normální věk rodičů. Asi jsem potřebovala slyšet že to měl někdo tak jako já.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.7.20 13:38

@truelly Je to společný pronájem. Neříkám že ho nikdy nechci. Dávám tomu volný průběh. Pokud bude tak ho mít budeme, ale nikde po žádných IVF a podobně lítat nechci.

• Nahlásit
  • Citovat
4899
8.7.20 13:41

Tak ve vašem věku neuvažujete o koupi bytu? Nějaké stabilnější zázemí? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie