Přítel mě obviňuje ze všech svých problémů

Anonymní
21.3.21 22:10

přítel mě obviňuje ze všech svých problémů

Nevíte, proč se mnou je člověk, který mě obviňuje ze všech svých problémů? Prý jsem mu naprosto zničila nervy. Za vše, co se mu děje, můžu já. Odrovnala jsem ho psychicky.

Jenže je pravda, že když jsme spolu začali chodit, tak mi bylo 17 a jemu 25, chovala jsem se trochu jako dítě, žárlila jsem, dělala jsem zbytečné scény. Ale pak jsem začala studovat, pracovat a tak nějak jsem vyrostla. Problém je, že on to má zakódovaný v sobě, kdykoliv řeknu svůj názor (v klidu a nemyslím to zle, jen prostě v něčem nesouhlasím), tak po mně vyletí, jak jsem já ta špatná, že mu furt jen psychicky ubližuju, že potřebuje klid. Jenže toto ubližuje mně, ubližuje mně to, co si o mně myslí. Celých 8 let jsem mu dělala služku, za celých 8 let si ani jednou sám nemusel dělat snídani a taky jsem to s ním neměla lehké, je trochu rapl, ale mám ho prostě ráda a chci být s ním. Na otázku proč je on se mnou mi nedokáže odpověď, i když on bezdůvodně začne s tím, že jsem já ta špatná. Já se snažím scény nevyvolávat. Toto myšlení, že já jsem tak špatná má 2-3 roky, proč mě už dávno neopustil? Proč je dobrovolně s člověkem, co mu tak psychicky ubližuje?
Tak vám nevím, co si o tom mám myslet? Máme spolu stavět dům, teď jsem začala řešit plány, ale má to smysl? Má smysl být s člověkem, který si o mně toto myslí? Nedokážu ho opustit, ale na druhou stranu, představa, že toto budu poslouchat celý život a nebo že začneme stavět, čerpat hypotéku, nebo budeme mít děti a on si uvědomí, že se mnou být nechce, mě to dost děsí.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3305
21.3.21 22:16

Divíš se, proč je on s tebou. Já se zase divím, proč jsi ty s ním. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
736
21.3.21 22:16

Otázka není proč je s tebou ale PROČ SNÍM JSI TY :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
198
21.3.21 22:17

Podle toho, co píšeš mi připadá jako manipulátor. A těm dělá právě dobře, když někoho můžou deptat. Spíš se divím, proč s ním pořád jsi… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30228
21.3.21 22:18
@Anonymní píše:
Nevíte, proč se mnou je člověk, který mě obviňuje ze všech svých problémů? Prý jsem mu naprosto zničila nervy. Za vše, co se mu děje, můžu já. Odrovnala jsem ho psychicky.Jenže je pravda, že když jsme spolu začali chodit, tak mi bylo 17 a jemu 25, chovala jsem se trochu jako dítě, žárlila jsem, dělala jsem zbytečné scény. Ale pak jsem začala studovat, pracovat a tak nějak jsem vyrostla. Problém je, že on to má zakódovaný v sobě, kdykoliv řeknu svůj názor (v klidu a nemyslím to zle, jen prostě v něčem nesouhlasím), tak po mně vyletí, jak jsem já ta špatná, že mu furt jen psychicky ubližuju, že potřebuje klid. Jenže toto ubližuje mně, ubližuje mně to, co si o mně myslí. Celých 8 let jsem mu dělala služku, za celých 8 let si ani jednou sám nemusel dělat snídani a taky jsem to s ním neměla lehké, je trochu rapl, ale mám ho prostě ráda a chci být s ním. Na otázku proč je on se mnou mi nedokáže odpověď, i když on bezdůvodně začne s tím, že jsem já ta špatná. Já se snažím scény nevyvolávat. Toto myšlení, že já jsem tak špatná má 2-3 roky, proč mě už dávno neopustil? Proč je dobrovolně s člověkem, co mu tak psychicky ubližuje?
Tak vám nevím, co si o tom mám myslet? Máme spolu stavět dům, teď jsem začala řešit plány, ale má to smysl? Má smysl být s člověkem, který si o mně toto myslí? Nedokážu ho opustit, ale na druhou stranu, představa, že toto budu poslouchat celý život a nebo že začneme stavět, čerpat hypotéku, nebo budeme mít děti a on si uvědomí, že se mnou být nechce, mě to dost děsí.

Děti a barák bych s takovým člověkem neplánovala. Vydržela jsi zbytečně dlouho. Stačilo se sebrat poté, co ti začal dělat scény. V sedmnácti jsi to ještě nepoznala, ale teď už snad vidíš, že on si na tobě jen honí ego a žádná další by to s ním dlouho nevydržela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4383
21.3.21 22:19

Je na čase udělat PÁPÁ :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7578
21.3.21 22:19

Nechápu proč jste spolu. Máš to za potřebi? Žádný závazky si s ním neporizuj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
21.3.21 22:23

Spis to je síla zvyku. Jste na se sebe oba zvyknuty. On ma od tebe servis, tak proč by to s tebou ukoncoval. Navíc mu to děla dobře, ze té depta. Nedokáže ti ani po 8 letech říct proč s tebou je? :potlesk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20742

Dojdi si, zatím sama, k psychologovi nebo do manželské poradny. Určitě Ti tam poradí, co dělat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní

Víte, ale mně nepřijde jako manipulátor, mně spíš přijde psychicky slabý a možná fakt tak vynervovaný ze všeho okolo (děláme rekonstrukci jeho domu, problémy se sousedem, psychicky náročná práce, pochází ze složité rodiny (jak finančně, tak rodinné zázemí).

Já vidím problém v tom, že to dlouhodobě svádí na mě. A vážně mě vidí jako nějakou mrchu čarodějnici. Když jsme spolu začali chodit, tak dokončoval školu, do té doby reálný život neznal, stejně jak já do teď. Ale s prací přijde dospělácký život a problémy, jen on si ty problémy spojil se mnou, dlouhodobě a nejsem schopna ho přesvědčit o opaku, i když se třeba nehádám a vše mu odsouhlasím. K hádkám dochází i zbytečně, že si věci přetáčí a bere je hrozně vztahovačně. I když se mu snažím vysvětlit, že je to celé jinak, tak prostě ne, já jsem ta špatná, co ho ničí.

Tak nevím, opustit ho nechci, ale žít tak dál taky ne.

• Citovat
  • Nahlásit
3990
21.3.21 22:24

Zakladatelko jestli to má smysl si musíš ujasnit ty sama. Je to tvůj život, ty s ním budeš žít. Na začátku jsi se asi chovala jako poblázněná puberťačka, což v celku není nic moc nenormálního. Dospěla jsi. On se naopak pořád chová jako dítě a to je ten rozdíl mezi vámi. Časem jste každý dospěl jiným směrem… S chlapem co znevažuje moje názory, hučí po mě a neváží si mě bych si nepořídila ani společné kolo, natož dům a děti. A proč s tebou je? Protože jsi jednoduchý šuk a služka, proč asi…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30228
21.3.21 22:25
@Anonymní píše:
Víte, ale mně nepřijde jako manipulátor, mně spíš přijde psychicky slabý a možná fakt tak vynervovaný ze všeho okolo (děláme rekonstrukci jeho domu, problémy se sousedem, psychicky náročná práce, pochází ze složité rodiny (jak finančně, tak rodinné zázemí).

Já vidím problém v tom, že to dlouhodobě svádí na mě. A vážně mě vidí jako nějakou mrchu čarodějnici. Když jsme spolu začali chodit, tak dokončoval školu, do té doby reálný život neznal, stejně jak já do teď. Ale s prací přijde dospělácký život a problémy, jen on si ty problémy spojil se mnou, dlouhodobě a nejsem schopna ho přesvědčit o opaku, i když se třeba nehádám a vše mu odsouhlasím. K hádkám dochází i zbytečně, že si věci přetáčí a bere je hrozně vztahovačně. I když se mu snažím vysvětlit, že je to celé jinak, tak prostě ne, já jsem ta špatná, co ho ničí.

Tak nevím, opustit ho nechci, ale žít tak dál taky ne.

Je to magor, co chceš slyšet. Neznáš jiný vztah. Tohle láska není. Milující partner se takhle NECHOVÁ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
246
21.3.21 22:28

Nohy na ramena a pryč. Jestli už teď máš pocit, že je psychicky slabý, tak si představ, jak by asi zvládl narození dětí. Jestli ho opustit nezvládneš, tak dojdi k psychologovi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20575
21.3.21 22:42

Proč chceš být s takovým kreténem? Dovedeš si představit jak bude nepříjemný, když si sním pořídíš děti? Když nedává vztah bez dětí?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3305
21.3.21 22:47

Taky pocházím ze složité rodiny, mám obrovskou spoustu problémů a ani tak nedeptám svého partnera paranoidním obviňováním, že je něco z toho jeho vina. Nic nikomu nedává právo deptat jiného člověka a pokud někdo někoho miluje, tak by mu nic takového ani nedělal. Milující partner by ti takovými řečmi neubližoval. Takhle láska a partnerství nevypadá. Ty jsi nic jiného nepoznala, tak ti to připadá normální, ale není to normální. A jestli on v tobě vidí podstatu všeho zlého, tak si od tebe pomoct rozhodně nenechá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat