Přítel mi dluží peníze v insolvenci

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
18.10.21 18:02

Přítel mi dluží peníze v insolvenci

Zdravím, ráda bych zjistila jaké jsou možnosti vymahatelnosti, v případě kdy si na moje jméno přítel vzal půjčku a podepsal mi přiznání dluhu.
Půjčka je na víc jak 5 let, takže bych ráda věděla, jestli by to v případě neplacení šlo vymáhat a jestli by to šlo případně předat insolvenčnímu správci.
Děkuji za odpovědi.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10870
18.10.21 18:37

No takže půjčka je tvoje ofiko. Jeho insolvence na to nemá žádný vliv.

Ale pokud ti podepsal, že ti dluží tolik a tolik a že ti to splácí, tak se musíš do jeho insolvence přihlásit. Ale tam určitě dostaneš jen zlomek a budeš to mít vyřešený.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6486
18.10.21 18:39

Záleží na koho je - na tebe..
NO - dívej, přihlášku si do jeho ins. řízení dát můžeš (to může fakt kdokoliv),
udělej to u vás přes notáře/ins. správce přes správný formulář se správnou spisovou značkou, dávám tomu 50-50 prostě to zkus, nejhorší, co se ti může stát je, že ti přihlášku neuznají, ale je blbost závazek nepřihlásit.. tak směle do toho

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65238
18.10.21 19:06
@Anonymní píše:
Zdravím, ráda bych zjistila jaké jsou možnosti vymahatelnosti, v případě kdy si na moje jméno přítel vzal půjčku a podepsal mi přiznání dluhu.
Půjčka je na víc jak 5 let, takže bych ráda věděla, jestli by to v případě neplacení šlo vymáhat a jestli by to šlo případně předat insolvenčnímu správci.
Děkuji za odpovědi.

Musíš se do insolvence sama přihlásit. jinak ano, pokud máš na to doklady, tak to lze

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1663
18.10.21 21:24

Přihlášku musíš podat ke KS ve dvouměsíční lhůtě od vydání usnesení o úpadku na předepsaném formuláři. Podrobnosti zjistíš na justice.cz. Notáře ani insolvenčního správce nepotřebuješ. I když bude poledávka uznaná, tak z oddlužení téměř nic nedostaneš. Prakticky bude záležet jen na tom, jestli ti bude chtít něco splácet dobrovolně z minima, které mu zbude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat