Přítel mi každý rok zkazí narozeniny

Anonymní
8.8.20 06:05

Přítel mi každý rok zkazí narozeniny

Ahoj holky, prosím o radu. Měla jsem teď narozeniny a přítel v ten den přišel domů až po 20.00 ikdyž v práci být nemusí tak dlouho, prac.dobu má do 14.00, ale ten den zůstal přesčas. Já celé odpoledne na něj čekala, že si někam zajdeme. Večer jsem si šla brzo lehnout a on konečně dorazil domů a přišel za mnou do ložnice, zda bych mohla za ním přijít, že mi chce popřát. Nějak jsem už neměla náladu, odpověděla jsem, že za chvíli. Když jsem přišla už si mě nevšímal, byla tam položená kytka a víno a bonbony. Napsala jsem mu druhý den do práce sms, že mě to mrzí, že aspoň v den narozenin by mohl přijít normálně a a ne v 20.00 večer. Dorazil domů( kupodivu ve 14.00, tento den to šlo)a řval na mě, že jsem de…a že on kvůli mě nebude chodit dříve, a že když jsem včera nechtěla ten dárek, tak jej vyhodí. Bydlíme spolu přes 6 let, kaźdý rok je v době mých narozenin a vánoc nějaký problém, měl otce, který byl zlý, nikdy nepopřál své ženě, dětem, vánoce pro nich tudíž nic nebyly atd. myslím, že i z toho pramení, že se přítel takto chová, když to viděl doma, ale je mu už přes 40 let a to že žije s námi vidí, že my to máme jinak a ne a ne se změnit a vždy to zkazí. Copak toho chci moc, aby v den mých narozenin neseděl v práci do 20.00 když nemusí? A že pak za ním hned neběžím, že dorazil konečně domů, aby mi popřál, když mi zkazil den?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4899
8.8.20 06:12

A co by se stalo, kdyby se na tu večeři šlo jinej den? Však se nic nestane, svět se nezboří. Když večer po tady 14ti hodinách v práci, vám donesl kytku, víno a bombony a chtěl vám popřát a vy mu ještě dáte kartáč…

A pokud máte takovou šílenou potřebu dokonalých narozenin, tak nevím proč každej rok spoléháte na něj? Udělejte si to podle sebe a zařiďte si to sama ne?

Příspěvek upraven 08.08.20 v 06:13

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4295
8.8.20 06:13

Jsi s ním 6 let, celou dobu je to stejné. Asi se to nezmění, nebo spíše je čím dál menší pravděpodobnost, že se to má šanci změnit.
Možná budu působit chladně, ale prostě si na to zvykni a neočekávej něco, čeho z nějakého důvodu Tvůj přítel není schopen. on pak má pocit selhání a Tx mu to ještě napíšeš přes SMS, místo toho, aby sis s ním promluvila napřímo.
To, jestli a kolikrát tě tituluje jako d…u, to raději ani nekomentuju, protože podle toho jak to popisuješ, tak je to asi u Vás běžné - když Ti primárně vadí, to delší sezení v práci, než to, že je na Tebe sprostý.

Já si s mým mužem taky nějak přehnaně nepotrpíme na přání k narozeninám, svátkům a podobně. Dárky si dáváme během celého roku a tudíž přání probíhá ráno při probuzení a tím je to hotovo. Dokonce si ani nedáváme vánoční dárky ( tedy každý tam něco malého máme, ale to k vůli dcerce), protože prostě máme celý rok na to se navzájem obdarovávat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
427
8.8.20 06:33

A věděl, že na tu večeři chceš vůbec jít? Píšeš, že ty jsi myslela, že někam zajdete. Podle mě ti dal hezký dárek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3681
8.8.20 06:35
@Anonymní píše:
Ahoj holky, prosím o radu. Měla jsem teď narozeniny a přítel v ten den přišel domů až po 20.00 ikdyž v práci být nemusí tak dlouho, prac.dobu má do 14.00, ale ten den zůstal přesčas. Já celé odpoledne na něj čekala, že si někam zajdeme. Večer jsem si šla brzo lehnout a on konečně dorazil domů a přišel za mnou do ložnice, zda bych mohla za ním přijít, že mi chce popřát. Nějak jsem už neměla náladu, odpověděla jsem, že za chvíli. Když jsem přišla už si mě nevšímal, byla tam položená kytka a víno a bonbony. Napsala jsem mu druhý den do práce sms, že mě to mrzí, že aspoň v den narozenin by mohl přijít normálně a a ne v 20.00 večer. Dorazil domů( kupodivu ve 14.00, tento den to šlo)a řval na mě, že jsem de…a že on kvůli mě nebude chodit dříve, a že když jsem včera nechtěla ten dárek, tak jej vyhodí. Bydlíme spolu přes 6 let, kaźdý rok je v době mých narozenin a vánoc nějaký problém, měl otce, který byl zlý, nikdy nepopřál své ženě, dětem, vánoce pro nich tudíž nic nebyly atd. myslím, že i z toho pramení, že se přítel takto chová, když to viděl doma, ale je mu už přes 40 let a to že žije s námi vidí, že my to máme jinak a ne a ne se změnit a vždy to zkazí. Copak toho chci moc, aby v den mých narozenin neseděl v práci do 20.00 když nemusí? A že pak za ním hned neběžím, že dorazil konečně domů, aby mi popřál, když mi zkazil den?

No nevim, on byl v praci a ne v hospode, moc to hrotis, darek bych si vzala vecer a sednout si sla jindy, jsi vystresla uz z minulych let, ale on jiny nebude..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50255
8.8.20 06:38

Kde tyhle hovadka porad berete? Proc se s chlapem, ktery nestoji za nic dal zdrzujes? Vaz si sama sebe a zbav se ho. Kdyz jsou problemy za svobodna. Tak tohle neni muz pro zbytek zivota.
Zbytecny vztah, zbytecna ztrata casu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
534
8.8.20 06:39

Já mám obecne na narozeniny dost velké nároky, chci oslavu s rodinou, s manzelem veceri, dárky, ale všechno to co chci musím komunikovat. Přijde mi, ze ty cekas, ze mu to nějak dojde a bude vědět co si prejes, protože ty to považuješ za normu. Sama ale píšeš, ze normu z dětství má jinou :nevim: já bych neměla očekávání, J bych proste normalne dopředu řekla, hele zítra mám narozeniny, chtěla bych jit na veceri, kdy prijdes, udělám nám rezervaci… atd. Když chci nějaký dárek, taky necekam ze manžela osviti duch svatý, ale říkám dopředu co chci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19006
8.8.20 06:42

@Cenarius a co by se stalo, kdyby na tu veceri sli ten den? Zaneprázdněnost praci clovek chape, normalni clovek by to resil tak, ze sve partnerce rekne bud predem nebo zavola, ze se bohuzel zdrzi, ze to nejde resit jinak, ale ze zitra si zajdou v klidu na veceri a oslavi tk, at se nezlobi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19006
8.8.20 06:44

@Katka372 kytka, vjno a bonbony jsou pekny, osobni darek pro partnerku? Pro cloveka, se jterym ziji, vim, co ma rad, co jo bavi? Neumim si představit mene osobni darek nez toto.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27197
8.8.20 06:45

My narozeniny slavíme. Dopředu se dohodneme, který den, protože děláme na směny. Stane se, že se v den D jen míjíme. Ale u vás je to roky stejné, řekla bych, že už jsem to tu od tebe někdy četla. Tak jestli s ním chceš zůstat, oslav to po svém a na něj nečekej. Nebo navrhni termín, který on nezazdí. Ale nečekej, že se zázrakem změní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19006
8.8.20 06:47

Zakladatelko, kdyz pominu ten slovnik, tak bych si s muzem sedla a domluvila se, jak chce travit narozeniny a Vanoce. A pokud to resit nechce nebo to chce odbyt darkem jak pro ucu ve skole, tak to respektuj a pak takto pristupuj i k jeho narozeninam a darkum. A oslavu si udelej s rodici ci kamarady a nebo si proste udelej hezky den sama se sebou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50255
8.8.20 06:50

Co je na kytici spatneho? To snad pohorsi leda nejakou muzatku, ktera kvetiny nema rada.
Tady nejde o to co denesl, ale jakym zpusobem to udelal. Tenhle pan vypada na dalsiho adepta sobce. Takze nic pozitivniho pro budouci zivot.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1881
8.8.20 06:50

Ono je to o zvycích z původní rodiny. U nás se tyhle příležitosti nijak neprožívaly (většinou jsme si popřáli, předali dárek a nebyl to nijak výjimečný den), takže mám trochu problém chápat, že kolem toho někdo udělá takové haló. Za mě je hezký, že si vzpomněl (já si teda taky vždycky vzpomenu, ostatním se snažím ty narozky udělat hezký - moje děti milujou oslavy, takže se dvakrát ročně přemůžu a zkousnu udělat jim větší oslavu s kamarády-, ale u sebe to neprožívám a nejsem zklamaná, že se mi nedělají večeře a tajné oslavy a bůhvícoještě).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1886
8.8.20 06:51
@Anonymní píše:
Ahoj holky, prosím o radu. Měla jsem teď narozeniny a přítel v ten den přišel domů až po 20.00 ikdyž v práci být nemusí tak dlouho, prac.dobu má do 14.00, ale ten den zůstal přesčas. Já celé odpoledne na něj čekala, že si někam zajdeme. Večer jsem si šla brzo lehnout a on konečně dorazil domů a přišel za mnou do ložnice, zda bych mohla za ním přijít, že mi chce popřát. Nějak jsem už neměla náladu, odpověděla jsem, že za chvíli. Když jsem přišla už si mě nevšímal, byla tam položená kytka a víno a bonbony. Napsala jsem mu druhý den do práce sms, že mě to mrzí, že aspoň v den narozenin by mohl přijít normálně a a ne v 20.00 večer. Dorazil domů( kupodivu ve 14.00, tento den to šlo)a řval na mě, že jsem de…a že on kvůli mě nebude chodit dříve, a že když jsem včera nechtěla ten dárek, tak jej vyhodí. Bydlíme spolu přes 6 let, kaźdý rok je v době mých narozenin a vánoc nějaký problém, měl otce, který byl zlý, nikdy nepopřál své ženě, dětem, vánoce pro nich tudíž nic nebyly atd. myslím, že i z toho pramení, že se přítel takto chová, když to viděl doma, ale je mu už přes 40 let a to že žije s námi vidí, že my to máme jinak a ne a ne se změnit a vždy to zkazí. Copak toho chci moc, aby v den mých narozenin neseděl v práci do 20.00 když nemusí? A že pak za ním hned neběžím, že dorazil konečně domů, aby mi popřál, když mi zkazil den?

Co?
Ty srovnavas chlapa, kterej sve ženě ani nepopřál s chlapem, kterej se zdržel v praci (dal ti to vedet, ze bude dyl, nebo jsi to zjistila az po prichodu?) a pak ti sel rict, ze ti chce POPŘÁT? Jako vážně? Oslavička s hostama nebude? My slavime o vikendech, a mame to naplánované.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11497
8.8.20 06:56
@Anonymní píše:

Nema ty spravne navyky z detstvi. Nevi, jak ma tyto situace resit, jak se spravne chovat. Proto zustal umyslne v praci, protoze tyto situace jsou pro neho stresove. Po tve reakci ma jeste vetsi chaos v hlave.
Ja bych v takovem pripade si narozeniny zorganizovala po svem. Rezervovala bych treba stul v restauraci, rekla mu, kdy odchazime z domu, aby byl doma vcas. Kdyz zustal v praci, zavolala bych mu, ze na neho cekam a tesim se na neho. Co se tyce darku, my si dopredu rikame, co bychom chteli k narozeninam nebo na Vanoce. Jsme prece dospeli.

Osobne ale sve narozeniny rada nemam. Nechci je slavit, delam to jen kvuli rodine, aby nebyli smutni. Ale rada chystam narozeniny druhym :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama