Reklama

Přítel mi přestal být oporou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.04.18 11:51
Přítel mi přestal být oporou

Ahoj, chtěla bych se jen vyzpovídat a znát Váš názor. S přítelem jsme spolu 6 let, poslední dva roky spolu bydlíme a teď čekáme miminko. Jsem v 7 měsíci a miminko bylo neplánované, ale jsme oba dva šťastní a těšíme se na něj.
Přítel mi hodně pomáhal, hlavně na začátku 2. trimestru kdy jsem musela ležet v nemocnici kvůli potížím, které jsem měla. No ale poslední dobou je pořád s kamarády, já jsem stále sama a připadá mi, že to těhotenství si prožívám jen já, bez něj. Chtěla bych aby jsme spolu trávili více času, on chodí do práce a doma je jen chvíli, pak jde zase pryč.
Hodně mi i chybí, už se ani nemilujeme, připadá mi jako cizí a cítím se na všechno strašně sama. Už mě to nebaví, sama se starám o domácnost, řeším věci okolo miminka a jemu je to jedno. Ještě k tomu se budeme brzy stěhovat do většího bytu a na to se vymlouvá, že shání nějaké peníze, i když je přitom máme. Takže když si s ním o tom chci promluvit, jen mě odbyje že to tak vůbec není. Cítím se opravdu sama a už nevím co mám dělat, nevím jak to takhle dál vydržím. Taky potřebuju něco cítit, že mě má rád. Hlavně taky potřebuju jeho oporu, že to zvládnu. Přeci jen se i obávám jak to bude s miminkem, bude to něco nového…
On to nedokáže pochopit. Co mám dělat?

Reklama

Reakce:

sladke-mameni
Ukecaná baba ;) 1638 příspěvků 04.04.18 11:59

Řekla bych že se trochu lekl toho co ho čeká :think: Ale je velká šance že se to zlepší, ono dítě je pro každý vztah velká zkouška. Zatímco jsi těhotná je to pro chlapa spíš hypotetické, až bude dítě na světě bude to zas jiné, třeba dostane rozum, nebo to taky bude horší. To ti nikdo předem neřekne.

Teď si s nim můžeš maximálně tak promluvit a stanovit si společně nějaká pravidla, aby měl nějakou volnost, ale zas aby nebyl furt v tahu.

la_amanita
Kecalka 304 příspěvků 04.04.18 12:01

Hodit se do pohody. Podle mne tebou trochu cloumají hormony. Říct, že ti není oporou, je torchu tvrdé - když ti jí v případech, kdy je jí třeba, skutečně je. V tomto mají muži určitou nevýhodu - jim dítě v břiše neroste a nejsou tudíž denně na vlastní kůži konfrontováni s tím, že jsou z nich už nyní rodiči. Porozprávěj si s ním o tom, že pro tebe je nynější stav omezující i někdy nezáměrně, že za své pocity ne úplně zodpovídáš a že bys ocenila, kdyby trávil třeba více času s tebou, i když to není bůhvíjaká zábava.
Ale na to, abys hysterčila, že jsi mu jedno, to fakt není ani v řádu světelných let.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.04.18 12:29

No určitě mu řekni, že si připadáš sama, a že bys potřebovala, aby byl víc s tebou. Já minulý týden taky měla menší krizi, kdy došlo i na slzičky. Manželovi jsem řekla, co a jak, protože jsem na neschopence a jsem doma dost sama. Tak mě vytáhl nakupovat, vzal mě na výlet a teď mě domluvil i návštěvu babiček. Takže určitě to jde.

Jinak, co se týká miminka, to je pro něj taky zatím španělská vesnice. Nakupovat oblečky prý bude až bude vědět, co to bude. Tak jsem mu jen řekla, co budu potřebovat z těch technických věcí…viz. přebalovák na komodu, projít postýlky, jestli jsou ok. Ono to chlap taky potřebuje strávit. Pro tebe je to mnohem víc hmatatelné. Cítíš pohyby, mění se ti tělo, jsi na miminko naladěná. Pro chlapa je to pořád jen o fotce z utz a zvětšujícím se bříšku.

arinecka
Závislačka 4599 příspěvků 04.04.18 12:30

Klid, nepřestal ti být oporou, jen si to všechno moc bereš. těhotná jsi ty, ne on a málokterý chlap sedí s ženou celé těhotenství doma, vybírá výbavičku a povídá si o porodu. Příchod mimča je vždy něco na co není připravený nikdo, otočí ti celý život naruby :mrgreen: tak si v klidu užívej poslední měsíce. Pokud máš pocit že je u vás něco špatně, tak si s ním promluv, ale ne stylem výčitek, to nikam nevede.

kontramatka
Závislačka 3767 příspěvků 04.04.18 12:33

Nebude to dlouho trvat a budeš ještě vzpomínat jak ses měla, když jsi byla sama doma :-D
Mě se to nestalo už asi deset let :-D
Užívej si klidu, pohody a nechtěj po něm, aby se s tebou cítil jako těhule. Co řešíš okolo nenarozeného miminka? Když chceš aby něco v domácnosti udělal, normálně ho požádej. Nepeskovat, neočekávat, neplakat, nevyšilovat. Normálně jednat se svým chlapem. A co svatba?

cverunka
Ukecaná baba ;) 2486 příspěvků 04.04.18 12:43

No, vím, že to na člověka někdy tak padne, ale neber si to tak. Chlapi tehotenství moc neřeší, chystání výbavy jim nic neříká. Pro některé tatínky dítě začíná existovat až po porodu. Sama říkáš, že když jsi měla poříže, staral se… :hug:

Avrun
Extra třída :D 12058 příspěvků 04.04.18 12:55

Já měla teda v těhotenství strašný emocionální výkyvy. Miminko jsme plánovali a chtěli oba (hlavně tedy muž),tak jsem čekala, že se mnou bude všechno prožívat a od začátku mě bude skoro na rukou nosit. Nic z toho se ale nekonalo. Choval se prostě pořád stejně. Strašně mě mrzelo, že se třeba sám od sebe nezajímá, zda už miminko kope. Pamatuju si, že mě dokonce jednou přepadl nepřekonatelný pocit, že mě/nás opustí (přitom jsem k tomu neměla žádný racionální důvod). Hormony dělají své :mrgreen: v klidu si s ním promluv, ale netlač na pilu. Však on se do té nové role určitě dostane lépe, až bude mimčo doma ;)

Aduš8
Ukecaná baba ;) 1624 příspěvků 04.04.18 13:06

Prožívala jsem v těhotenství to samé. Mimi bylo chtěné, manžel se neskutečně těšil. Já prožívala každé body, které jsem koupila a jemu to bylo jedno. Byla jsem celé těhotenství doma, ne na rizikovém, ale kvůli nebezpečnému povolání a kdykoli manžel odešel, chtělo se mi plakat. Nikde necoural, jen do práce a dvakrát týdně jako obvykle na trénink. Poslední dva měsíce těhotenství jsem se ho věčně ptala, jestli je vše v pořádku, jestli se nic nezměnilo, tak často plakala. Prostě hormonální horská dráha. Dneska jsem ráda, když jde na trénink, malý usne a já mám chvilinku pro sama pro sebe. A jinak, je z něj úžasný tatínek! Neboj, vše bude v pořádku, chlapy jsou od přírody nedočkaví, pro mě je těch devět měsíců i děsně dlouhá doba. Že s tebou nespí? Sama píšeš, že jsi měla problémy, nejspíš se boji, aby vám neublížil. Hlavu vzhůru a užívej si ty poslední chvíle klidu!!! :dance: :oops:

Lerista
Ukecaná baba ;) 1387 příspěvků 04.04.18 14:08

Přítel možná chce ještě si užít, třeba má pocit, že pak už to nepůjde. S tebou cloumají hormony, doma se nudíš a tak všechno moc řešíš. Kdybys lítala okolo dalších 2 děti, tak tě to ani nenapadne. Změna bude především pro Tebe, ne pro něj. On pořád bude chodit do práce, po práci třeba na pivko s kamarády, na fotbal.

Verun83
Echt Kelišová 8606 příspěvků 33 inzerátů 04.04.18 16:14

A ptala ses ho, proc s tebou nespi? Mluvila jsi s nim o tom, ze se citis byt sama? Vyrazis si obcas taky nekam?

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Zablokovaný Facebook? Chtějí mi zavřít pusu, je to jako za nacistů, říká Klaus ml.

Chystá zákon o svobodě slova na internetu, kvůli cenzuře se v neděli veřejně... číst dále >

Třetí televizní škrt pro Leoše Mareše: Jak číst komplikace v jeho obsazení

Je to už třetí televizní projekt s Leošem Marešem v relativně krátké době,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Reklama