Přítel na mě nemá čas, stále pracuje

Anonymní
13.6.20 06:53

Přítel na mě nemá čas, stále pracuje

Ahoj všem,

v prvé řadě musím říct, že jsem již trochu zoufalá. Je mi 20 let, přítelovi 26. Mám ho ráda, je to slušný chlap, ale problémem je, že na mě nemá absolutně čas a stále jen pracuje. Nebydlíme spolu (bydlíme od sebe asi 40 minut cesty autem) a v poslední době se vídáme jednou maximálně dvakrát týdně a to ještě tak na 4 hodiny. Když jsme spolu, je mi fajn, ale má tohle vůbec cenu?

Živí se jako trenér. A poslední 2 měsíce pracuje 8-11 hodin denně a to včetně víkendů. Když se ho zeptám, proč si alespon neděli nenechá volnou a není víc se mnou, tak jeho důvodem jsou peníze…Před asi půl rokem si koupil nové auto a chce teď tedy hodně pracovat, aby opět doplnil finanční rezervu. Fajn, pochopila bych to, kdyby i tak neměl rezervu víc než 500 tisíc. Proto si myslím, že mi kecá a raději dává přednost své práci (která ho baví) přede mnou.

Chci se zeptat, co byste dělali na mém místě? Je to pro mě hrozně ubíjející.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

8449
13.6.20 06:58

Rozešla bych se. On žije, jak mu vyhovuje a pro tebe tam není moc místo.
Když se sestěhujete, pořídíte rodinu, tak on dál pojede v tomto módu a ty budeš na vše sama. Dovedeš si to představit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
761
13.6.20 07:28

Jo, děvče, možná, že ho ta práce baví, ale spíš je, jak to jen říct, vášnivý sběratel stále platných finančních prostředků, kterému nevadí, že má některé kousky ve své sbírce vícekrát. Zkrátka škrt. Radši od něho ruce pryč nebo mu za chvilku budeš zdůvodňovat i to, proč jsi koupila krabičku sirek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
972
13.6.20 07:41

Rozešla bych se. Evidentně mu jde víc o peníze než o tebe. Já samozřejmě chápu, že asi dohání co může, trenéři teď taky nepracovali, ne? Ale mít volný víkend nebo neděli, to zas není takový problém. Asi o tebe moc nestojí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1418
13.6.20 07:47

Ještě je mladý, chápu ho.. Má nyní možnost si vydělat, tak toho chce využít, v jeho věku jsem taky byla v práci stále.. Buď se s tím smířis a budeš mít i vlastní koníčky, nebo si najdeš jiného..
Jinak můj přítel je taky pořád v práci, rád vydělává, ale my spolu žijeme, takže se vidíme denně.. Ze začátku mi bývalo i smutno, ale když byl teď třeba kvůli korone více doma, tak už i prudil, že jsem byla ráda, že je zase v práci a my máme doma klid a těšíme se na něj večer :blush:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2538
13.6.20 08:15

Ono by bylo něco jinyho kdybyste spolu bydleli.. Já ty peníze chápu, v dnešní době bez nich nemáš nic. Připadá mi jako normální chlap, určitě ne skrt. Pokud šetří na bydlení, nebo hypotéku, tak je to jedině dobře.. Kdybyste spolu bydleli, tak bys ho viděla v pohodě po práci, a trávila sním zbytek dne.. Ale za těhlech okolností bych sním asi nebyla.. 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
123
13.6.20 08:30

Asi mu to tak vyhovuje, jinak by si tu práci takhle neplánoval. Možná tě až tak nežere, a tak mu to takhle stačí :nevim: Nutit ho vídat se častěji nemá smysl, to musí chtít on sám. Jestli jen celá natěšená čekáš, až se ozve a vždy jsi pro něj k dispozici, tak bych si našla víc vlastní náplň času a když by se ozval, zrovna bych neměla čas. Jestli jsi to vždycky ty, kdo se ozývá s přáním se vidět, tak bych se neozvala. Na penězích mu evidentně hodně záleží, asi budou na žebříčku vždy nad tebou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6446
13.6.20 08:57

Bud budes mit penize nebo pritele. Vyber si.
Tady je to same „rozesla bych se“, ale kdyby vydelaval malo, rikaly by to same.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
235
13.6.20 09:04

Nezname okolnosti, setri taky kvuli vam dvema? Pocita s tebou do budoucna, proto tolik maka? Takhle bych to asi pochopila a vydrzela, lepsi chlap co maka nez netahlo.
Pokud si ale sysli penize a mysli jen na sebe na ukor vaseho vztahu, asi bych zvazila jestli ve vztahu pokracovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
972
13.6.20 09:08
@PaníBovaryová píše:
Bud budes mit penize nebo pritele. Vyber si.
Tady je to same „rozesla bych se“, ale kdyby vydelaval malo, rikaly by to same.

Ty děláš jako by ona měla na jeho peníze nějaký nárok. 8o Když mám partnera, tak je důležité, abychom spolu trávili nějaký čas. Jinak se ten vztah nedá budovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
993
13.6.20 09:10

Ono je rozdíl když spolu bydlíte a když ne. Já když jsem ještě s manželem nebydlela, tak makal přes týden na stavbě a víkendy volné a ty jsem měla pracovní zase já. Takže jsme byli rádi, že jsme si třeba na sebe našli čas v neděli odpoledne. Od pondělí do pátku jsme si většinou jen volaly, nebo jsme se viděly třeba před mojí noční, protože pro mě přijel aby mě zavezl. Žádná sláva, ale pokud jsme chtěly byt a auto, bohužel jinak to nešlo. Ale zase jsme si vážily času, který jsme na sebe měly. Zase buď ráda, že máš chlapa, který myslí do budoucna, zvlášť teď když tady bylo xx příspěvků, že to lidi finančně nezvládají. Takže teď záleží co počítá i s tebou a má v plánu třeba nějaký byt nebo tak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5738
13.6.20 09:34

A jak to vypadalo před coronou? Pokud je trenér, tak měl velký výpadek příjmu a aby nepřišel o klienty musí teď prostě víc pracovat, má to tak spousta odvětví. Naopak je dobře, že je finančně zodpovědný a nejede od výplaty k výplatě. V současné době, pokud chce mít člověk zajištění na stáří aby nemusel do 70 naplno makat tak by měl mít na důchod odloženo kolem milionu, a časem ta částka díky inflaci ještě roste. A je dobře že na to přítel přišel už v tomhle věku, co vím z okolí tak s manželem jsme ve 33 jediní, co nějakým způsobem vůbec řešíme důchodový plán. Většina lidí to začne řešit až kolem 40-50 let a to je už moc pozdě. Kromě toho bydlení něco stojí a třeba chce jednou, až bude mít rodinu žít ve vlastním a ne po nájmech. Taky záleží jak jste spolu dlouho. Určitě bych si s ním promluvila, že vám to takhle úplně nevyhovuje a potom spolu najděte řešení. Třeba to bude společné bydlení, třeba to bude rozchod. To z diskuze na internetu nezjistíte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4804
13.6.20 09:38

Buď budeš mít chuďase, co bude pořád s tebou, nebo boháče, co bude s tebou velmi málo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1783
13.6.20 10:30

Muj muz to mel taky tak, neustale v praci at byl patek nebo svatek, budoval firmu a na nic vic nemel cas. Zlomilo se to u nej az ve 35 letech, kdy pochopil, ze nejde jen hrnout penize a makat od rana do vecera 7 dni v tydnu, takze ted uz ma alespon volne vikendy, ktere travime spolu, v tydnu se ale stale spis mijime. Pak je to proste o tvych prioritach, bud budes mit chlapa, co s tebou bude kazdy odpoledne doma, ale pojedete na knop a nebo ozelis cas s partnerem a budete se mit dobre. Ja mam v tomto jasno, sama jsem hodne aktivni clovek a potrebuju hodne prostoru sama pro sebe, takze mi nevadi hodne pracujici partner a to, ze jsme diky tomu i velmi dobre zajisteni, je prijemny bonus navic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
53810
13.6.20 10:54
@Anonymní píše:
Ahoj všem,

v prvé řadě musím říct, že jsem již trochu zoufalá. Je mi 20 let, přítelovi 26. Mám ho ráda, je to slušný chlap, ale problémem je, že na mě nemá absolutně čas a stále jen pracuje. Nebydlíme spolu (bydlíme od sebe asi 40 minut cesty autem) a v poslední době se vídáme jednou maximálně dvakrát týdně a to ještě tak na 4 hodiny. Když jsme spolu, je mi fajn, ale má tohle vůbec cenu?

Živí se jako trenér. A poslední 2 měsíce pracuje 8-11 hodin denně a to včetně víkendů. Když se ho zeptám, proč si alespon neděli nenechá volnou a není víc se mnou, tak jeho důvodem jsou peníze…Před asi půl rokem si koupil nové auto a chce teď tedy hodně pracovat, aby opět doplnil finanční rezervu. Fajn, pochopila bych to, kdyby i tak neměl rezervu víc než 500 tisíc. Proto si myslím, že mi kecá a raději dává přednost své práci (která ho baví) přede mnou.

Chci se zeptat, co byste dělali na mém místě? Je to pro mě hrozně ubíjející.
jak jsi napsala , má raději práci než tebe .....
@Heivka píše:
A jak to vypadalo před coronou? Pokud je trenér, tak měl velký výpadek příjmu a aby nepřišel o klienty musí teď prostě víc pracovat, má to tak spousta odvětví. Naopak je dobře, že je finančně zodpovědný a nejede od výplaty k výplatě. V současné době, pokud chce mít člověk zajištění na stáří aby nemusel do 70 naplno makat tak by měl mít na důchod odloženo kolem milionu, a časem ta částka díky inflaci ještě roste. A je dobře že na to přítel přišel už v tomhle věku, co vím z okolí tak s manželem jsme ve 33 jediní, co nějakým způsobem vůbec řešíme důchodový plán. Většina lidí to začne řešit až kolem 40-50 let a to je už moc pozdě. Kromě toho bydlení něco stojí a třeba chce jednou, až bude mít rodinu žít ve vlastním a ne po nájmech. Taky záleží jak jste spolu dlouho. Určitě bych si s ním promluvila, že vám to takhle úplně nevyhovuje a potom spolu najděte řešení. Třeba to bude společné bydlení, třeba to bude rozchod. To z diskuze na internetu nezjistíte.

no to je klidně možné, ale ona s tím nemá moc společného

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama