Přítel nahrazuje manžela své matce

Anonymní
20.12.19 11:10

Přítel nahrazuje manžela své matce

Ahojky všem, potřebovala bych poradit, nebo možná jen názor nezaujatého člověka. Mám přítele, jsme spolu teď čtvrtým rokem. Vše bylo u nás celkem v pořádku až do minulého roku, kdy zemřel náhle příteli tatínek. Přítelova maminka (66 let) se ocitla sama v domě, ve kterém předtím společně žila s manželem. Samozřejmě jsem pochopila, že jí přítel bude muset pomáhat s péčí o dům. Napřed jsem si toho nevšímala a brala to jako samozřejmost, ale po čase, kdy jsem si začala uvědomovat, že přítel je u ní denně, a stále plní nějaké úkoly co máma si za ten den vymyslela, protože se doma nudí (je v důchodu), že s maminkou objezdí veškeré obchody, vše zjišťuje, zařizuje dle jejího přání a to i včetně věcí, které se týkají nás například nákupu našeho Vánočního stromečku aj., zkrátka to absolvují spolu, nebo minimálně my dva ve společnosti téměř vždy jeho maminky. U ní doma plní různé úkoly od těch důležitých jako natřít plot po ty absurdní jako zkontrolovat mámě naftu v autě pohledem na kontrolku. Doma ho pak musím přemlouvat aby něco opravil. Naposledy jsem to musela opravit sama, načež mi přítel oznámil, že u mámy se stalo to samé a že to opravil ještě ten den. Přemýšlela jsem o tom a uvědomila si, že postupem času mi ho jeho matka ukradla. Vařila jsem mu, pekla atd zkrátka servis se vším všudy. Vše si chválil, ale i tak když byl u mámy jídlo mu vnutila své a doma to pak nikdo nejedl. A takhle jsem pomalu přestala vařit, péct. Vše pro přítele zajišťuje maminka. On je na to zvyklý a tak se nebrání. Několikrát jsem s ním o tom rozumně mluvila. Vždy, výčitky že bych ho chtěla snad mít jen pro sebe, zavřeného doma. A že si mám zvyknout, že to takhle je a nezmění se to. Je to prý stará ženská. Já se mu snažila vysvětlit, že chápu tu pomoc a starost o matku ale že je toho moc, ani nikam sami spolu nejedeme. Že ho emocionálně vydírá. Protože, když něco nechce udělat její útok je že to dělá stejně pro sebe, svůj barák a že kdyby měla dalšího syna tak ten by to určitě udělal. Tak mi řekl ať nechám jeho mámu být a prý to přeháním. Prosím vás o názor, jsem tedy podle vás zbytečně hysterická? Promiňte za dlouhý dotaz, ale já už to řeším rok a nic se nemění, přemýšlím o rozchodu, protože si připadám odsunutá na poslední kolej. Přistěhovala jsem se za ním z dálky a tak když bývá u matky tak já jezdím k té své, abych se doma nenudila. Jenže tohle není vztah, když je to často. Po vyslovení přání že bych s ním chtěla trávit více společného času mi řekl že jsme byli před 4 měsíci na výletě :D ať taky klidné jezdím k mému tátovi a vařím mu jestli mi vadí že je u mámy. 8o [prosím anonymně je to pro mě dost osobní a intimní, děkuji]

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

21719
20.12.19 11:15

Nemohla bych takto zit. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2683
20.12.19 11:16

Asi není svéprávný, když nedokáže nad tím vůbec sám přemýšlet. Pomoct ano, ale v rozumné míře a to tohle není ani omylem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Maminka se boji samoty a neumi byt sama, takze vyzaduje jeho spolecnost. Ona nema zadne ovdovele kamaradky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1458

Snažila bych se s ním domluvit, že k ní zajedeme spolu 1-2× týdne a uděláme vše co je potřeba. V 66 není ještě snad tak úplně odkázána na denní péči ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1673
20.12.19 11:17

Seš v p*deli. To je zhruba stejný, jako žena s kočkama. Partner je pak až na druhém místě. A neuděláš s tím nic, pokud nechce ten druhej.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3337
20.12.19 11:24

Asi bych si stručně a jasně promluvila s jeho matkou. :nevim: když nic jiného nepomohlo, tak zkusit zabrnkat na její strunu, že takto se vnoučat asi nedočká… Nevim, u nás je to naopak, chlap svou mámu nemusí, zaplatpanbu za to :lol: jen škoda, že ji máme v baráku :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.12.19 11:25
@Moravanka123 píše:
Maminka se boji samoty a neumi byt sama, takze vyzaduje jeho spolecnost. Ona nema zadne ovdovele kamaradky?

Díky za názor! Má kamarádky a mnoho, stále má návštěvy nebo někam jede s kámoškama, je velmi společenská, ale podle mého velmi upnutá na syna. Chybí jí asi ten chlap na kterého byla zvyklá. Ona pérovala i svého muže úplně stejně. (Autorka vlož. otazky)

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
20.12.19 11:29
@JancaS84 píše:
Snažila bych se s ním domluvit, že k ní zajedeme spolu 1-2× týdne a uděláme vše co je potřeba. V 66 není ještě snad tak úplně odkázána na denní péči ne?

Díky za radu! Není odkázána na něčí péči. Přítel musí denně vybírat kotel od spáleného uhlí a tak už vím že tahle taktika mi neklapla. :( (Autorka vlož. otazky)

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
20.12.19 11:44
@Lainaire8 píše:
Asi bych si stručně a jasně promluvila s jeho matkou. :nevim: když nic jiného nepomohlo, tak zkusit zabrnkat na její strunu, že takto se vnoučat asi nedočká… Nevim, u nás je to naopak, chlap svou mámu nemusí, zaplatpanbu za to :lol: jen škoda, že ji máme v baráku :lol:

Díky, já se toho trošku obávám. Oni jsou totiž úplně stejně naladěni. Navíc ona vše hned jemu vyslepičí a tím stylem že to myslela dobře a jaká je chudinka a on si ve vzteku nebere servírky. Důležité je myslím, aby to pochopil on a vysvětlil mámě. Ode mě to ona nevezme nebo to udělá tak aby nás poštvala proti sobě. Přece by se jí hodilo aby se syn vrátil do domu a nebyla tam sama. :think: (Autorka vlož. otazky)

• Nahlásit
  • Citovat
20.12.19 11:52

@JancaS84
Domluvy nepomahaji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.12.19 11:55

Opět bych prosila o radu, jak tohoto vztahu matka - syn dosáhnout? Někdo, kdokoliv? :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.12.19 11:55

Mamince bych nedomlouvala, bude pred synackem plakat, ze je chudinka sama a zakladatelka na ni byla sprosta.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.12.19 11:56

No, ja takovyho darecka mela doma 7 let. Posledni tri roky by se pro maminecku rozkrajel, kdyz piskla. Poslala jsem ho k vode. Bylo to jediny rozumny reseni, takovyho chlapa doma nechces :?

• Nahlásit
  • Citovat
21719
20.12.19 12:05

Stejne je to sila, ze ti chlapi maji najednou tolik sily a casu takto dobrovolne litat.Teda muj taky dela hoooodme veci, ale pro nas, rodinu-to je castecne nedobrovolny, proste musi :mrgreen:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama