Pritel najednou uprednostnuje psa

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
4.1.22 16:35

Pritel najednou uprednostnuje psa

Ahoj prosim anonym
S pritelem jsme si pred asi 4 roky poridili kote. On nikdy zadne zvire krom kralicka v kleci nemel tak se z nej stalo snad jeste vetsi zlato nez ja, :lol: mel volny pristup vsude po byte, spal donedavna s nama v posteli, ale… koncem rijna musela bohuzel pritelova babicka nastoupit do ldnky, a tak jsme podedeli jeji fenecku, aby nemusela do utulku. Je to krizenec kdovi ceho stredniho vzrustu, sice probehlo divole seznamovani, kdy si kocour parkrat do fenky seknul, ale kdyz si vyjasnili ktera strana gauce je ci a ze kocici granule proste zrat nebude tak byli ok. Ale od vanoc, kdy byl pritel vicemene skoro mesic doma, tak mu kocour zacal vadit a zacal ho separovat a zavirat do spajzky. Dnes jsem ho opet nasla rano zavreneho, bez vody, jidla a pisku… pritel vstava brzy do prace tak je tam kocout zavreny skoro 4h. Ja kdyz je mam pusteny tak si sebe nevsimaji a nebo naopak uz jsem je pristihla ze se vzajemne olizuji a lezi v pelechu… ikdyz jsem to nafotila tak pritel najednou uprednostnuje pesanu a kocoura, kdyz k nemu prijde odsouva nohou a ani nepomazli. Je mi to moc lito a bojim se, ze se jednou vzbudim a kocicak bude pryc, protoze se k nemu chova ted hnusne a nejvetsi zlato je ted fena. Nevim co delat. Nechapu ten obrat. Chapala bych kdyby se nesnaseli, nicili veci a nebo si ublizovali, ale jsou spolu v pohode a pritel se chova takto a mne to opravdu neprijde hezke a fer :pocitac:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
36153
4.1.22 16:39
@Anonymní píše:
Ahoj prosim anonym
S pritelem jsme si pred asi 4 roky poridili kote. On nikdy zadne zvire krom kralicka v kleci nemel tak se z nej stalo snad jeste vetsi zlato nez ja, :lol: mel volny pristup vsude po byte, spal donedavna s nama v posteli, ale… koncem rijna musela bohuzel pritelova babicka nastoupit do ldnky, a tak jsme podedeli jeji fenecku, aby nemusela do utulku. Je to krizenec kdovi ceho stredniho vzrustu, sice probehlo divole seznamovani, kdy si kocour parkrat do fenky seknul, ale kdyz si vyjasnili ktera strana gauce je ci a ze kocici granule proste zrat nebude tak byli ok. Ale od vanoc, kdy byl pritel vicemene skoro mesic doma, tak mu kocour zacal vadit a zacal ho separovat a zavirat do spajzky. Dnes jsem ho opet nasla rano zavreneho, bez vody, jidla a pisku… pritel vstava brzy do prace tak je tam kocout zavreny skoro 4h. Ja kdyz je mam pusteny tak si sebe nevsimaji a nebo naopak uz jsem je pristihla ze se vzajemne olizuji a lezi v pelechu… ikdyz jsem to nafotila tak pritel najednou uprednostnuje pesanu a kocoura, kdyz k nemu prijde odsouva nohou a ani nepomazli. Je mi to moc lito a bojim se, ze se jednou vzbudim a kocicak bude pryc, protoze se k nemu chova ted hnusne a nejvetsi zlato je ted fena. Nevim co delat. Nechapu ten obrat. Chapala bych kdyby se nesnaseli, nicili veci a nebo si ublizovali, ale jsou spolu v pohode a pritel se chova takto a mne to opravdu neprijde hezke a fer :pocitac:

A to ses přítele nezeptala, co mu přelítlo přes nos?
Zavírat zvíře do špajzky bez vody a jídla je týrání :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1422
4.1.22 16:44

A mluvila jsi s ním o tom? Příště bych do špajzky zavřela přítele! :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.1.22 16:47

@Angry_birds rekl mi, ze se boji, kdyz spim ze kocour fenu poskrabe do oci a nebo neco podobneho. Ikdyby se to stalo tak to snad uslysim zase nemame nejak obr byt. A kocour vetsinou stejne chrni na hornim patre skrabadla

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
4.1.22 16:49

@Angry_birds a kdyz jsem se proc je ke kocourkovi najednou chladnej tak odvetil, ze je pes proste lepsi :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
1422
4.1.22 16:56
@Anonymní píše:
@Angry_birds rekl mi, ze se boji, kdyz spim ze kocour fenu poskrabe do oci a nebo neco podobneho. Ikdyby se to stalo tak to snad uslysim zase nemame nejak obr byt. A kocour vetsinou stejne chrni na hornim patre skrabadla
@Anonymní píše:
@Angry_birds a kdyz jsem se proc je ke kocourkovi najednou chladnej tak odvetil, ze je pes proste lepsi :zed:

To už by si od října něco udělali. Spíš tím jak je rozděluje budou na sebe potom možná agresivnější. Důrazně bych mu řekla, ať kocoura nikam nezavírá. Ty jsi taky přijala fenečku bez potíží, tak by měl respektovat i kocoura, kterému vlastně fenka nabourala teritorium.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2302
4.1.22 16:57
@Anonymní píše:
@Angry_birds a kdyz jsem se proc je ke kocourkovi najednou chladnej tak odvetil, ze je pes proste lepsi :zed:

Hmmmm tak to pardon… Tvůj přítel má zvláštní povahu, že umí vyměňovat city k jednomu zvířeti za city k druhému. To budete mít spolu dítě, on ho bude na rukou nosit, že je nejlepší, pak se narodí mladší sourozenec a starší půjde do špajzky? :roll: protože mladší je lepší…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.1.22 16:58

@Mutlice to uz jsem si taky zacala rikat, co pak bude az prijdou deti :,(

• Citovat
  • Nahlásit
2302
4.1.22 17:03
@Anonymní píše:
@Mutlice to uz jsem si taky zacala rikat, co pak bude az prijdou deti :,(

Tohle je prostě dost divné, takové neemoční, neempatické, necitlivé. Teda alespoň mě to napadlo jako první. Máš jedno zvíře, miluješ ho, přibereš druhé, tak miluješ dvě. Pokud se teda fakt nedějí nějaké bitky a komplikace, kdy je třeba zvažovat, jestli teda by nemělo jedno zvíře jít k jinému majiteli. A hlavně píšeš, že před tím kocoura zbožňoval… Kdyby k němu měl po celou dobu výhrady, že nemá rád kočky a zbožňuje psy, člověk by si řekl, že budiž… /teda zavírat do špajzky je hovadina/, ale toto je fakt divná reakce :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13047
4.1.22 17:04
@Anonymní píše:

My jsme vyfásli devítiletou fenku, doma jsme měli psa a hodně arogantní kočku. Proběhlo pár fackovaček a je klid. Už to budou tři roky a pohoda. Občas má kočka blbou náladu, tak hafany lehce šikanuje, ale nikdy ne tak, že by se na ně vrhla a drápala jak šílená. Jestli si tvůj pejsek s kočičkou vyjasnili co a jak, tak není potřeba se bát a zbytečně zavírat kocourka. Přítel by to měl pochopit, nemůže odstrčit jedno zvíře, jen proto že přijde jiné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1396
4.1.22 17:08

Kdyby přítel v naší společné domácnosti nějakým způsobem týral zvíře, tak by buď letěl on, nebo bych se s kocourem odstěhovala já v závislosti na situaci. Tady nevidím nic moc dalšího k řešení. Slušné chování k ostatním včetně zvířat považuju za základ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13047
4.1.22 17:11
@annali píše:
Kdyby přítel v naší společné domácnosti nějakým způsobem týral zvíře, tak by buď letěl on, nebo bych se s kocourem odstěhovala já v závislosti na situaci. Tady nevidím nic moc dalšího k řešení. Slušné chování k ostatním včetně zvířat považuju za základ.

To každopádně, musí pochopit, že kocour tam byl dřív, a pejsek mu narušil teritorium, tím že ho takhle separuje to jen zhoršuje. Oni si na sebe zvyknou v pohodě, musí je ale nechat. Zavírat kočku je blbost, jen jí naštve a pak bude dělat naschvály. No, třeba by pomohlo, zavřít na 4 hodiny někam přítele, třeba by pochopil :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4879
4.1.22 17:18

Chápu, že přítel třeba více přišel na chuť psovi nebo je k němu emočně více přitahován, protože je babičky. Zavírání kočky do špajzu bez vody jídla a písku už je ale za hranou. Řekla bych příteli důrazně, že tohle je týrání a že ty dvě zvířata mezi sebou nemají nejmenší obtíž a jediný kdo tam dělá vlny je právě on. Řekla bych mu, že respektují teda tu jeho náhlou změnu, že po něm nechci, aby se s kočkou mazlil nebo tak, ale ať ji nechá na pokoji a volně se pohybovat jak je normálně zvyklá. Též argument co už tu byl, ty jsi psa také přijala bez výhrad.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54791
4.1.22 17:20

Tohle co dělá způsobí jen to že ten kocour klidně pak zaútočí. pokud jsou fakt v pohodě tak dělá totální blbost. Pokud tam hrozí útok tak oddělit ale ne takhle :jazyk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
219
4.1.22 17:20
@annali píše:

Presne, proste mu rekni, ze tohle delat nebude a hotovo. Co to je proboha za napady tu kocku zavrit a jeste bez jidla. Psa by urcite nezavrel :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat