Přítel narcista - dá se s tím žít?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu

Reklama

káťa
Extra třída :D 12322 příspěvků 01.10.17 20:26
@Anonymní píše:
Ten „můj“ narcis přede mnou utíká - zablokoval si telefon, uteče z místnosti, ujede autem (kdybych neuskočila, zabil by mě). Když ho kvůli něčemu sháním, hned mi jeho právník vyhrožuje, že na mě podají trestní oznámení, protože prý stalkuju. A když už jde do tuhého, pošle na mne právníka. Ani protiprávní vystěhování z domu nebyli schopní předat mně, ale lstí dali mému právníkovi. Tomu to zazlívám, že to převzal.

Vzal mi ode všeho klíče, nikam se nedostanu. Podobně dětem.

jsem vymazaná ze světa…

Tak lepsi, nez aby stalkoval on tebe, ne??? Ja bych to brala jako klad, ze neotravuje a nemusim s nim nic vyrizovat. Komunikovala bych jen nutne a prostrednictvim pravniku. Proc s nim lezes do jedne mistnosti a volas mu??? Neni to treba, Lenye :nevim:

paní Narcisová
Nováček 5 příspěvků 02.10.17 15:30

@kopretina90
VELKÁ IGNORACE!!! TO JE JEDINÁ OBRANA
Ahoj, tak ten můj narcis :-) manipuluje, útočí
já odešla před třemi měsíci, za týden mám rozvod. Nejdřív při rozchodu a krátce potom byly jak jinak výčitky šíleného ražení, ponižování, nadávky. Jako celé soužití :-)Pak byl chvíli klid, mrtvo, asi měsíc. Pak se začal průběžně ozývat, rádoby v dobrém. Stačilo však napsat, že už nevěřím. Špatná odpověď :-) a byl obrat do útoku. Podívej cos dělala ty, jaká jsi byla, nic, oproti co dělal pro mě on…apod. Takže žádná změna, jen jsem si dovolila napsat něco, co nebylo dle něho. Teď se modlím ať už je po rozvodu. Ozývá se čím dál častěji, že nedá souhlas k rozvodu, jak jsem výjmečná žena, že už je starý začínat znova, co jeho zdraví, jak mě mají všichni rádi :-)za den 40sms…manipulace, na kterou bych možná skočila. Naštěstí tito lidé se nezmění což mi dokáže v zápětí v dalších útočných a ponižujících sms, když nereaguji jak by chtěl. Dokud se nezamiluje, což je hned, ale dle možností, tak si myslím, že bude otravovat. Narcista miluje, protoze to potřebuje, né proto, že potřebuje Vás a proto miluje. Jakmile se zamiluje, neznamená to, že našel výjmečnou ženu, ale prostě zas má někoho od koho potřebuje vysávat lásku a obdiv, na úkor pošlapání osobnosti té dané.
A rada?…velká ignorace. Pokud možno nečíst a už vůbec neodepisovat. Po čase se unaví. V opačném případě vás bude ubíjet svými argumenty, přesvědčovat, zastrašovat, manipulovat. JÁ, JÁ…on nikdy podstatu nepochopí, nemůže. Takže zbytečně se budete vysilovat a odrazí se to na psychice.
Mějte se hezky

paní Narcisová
Nováček 5 příspěvků 02.10.17 15:39
@kopretina90 píše:
Ahoj holky, přečetla jsem celou diskuzi. Chtěla bych se optat, jak reaguje narcis na rozchod? Vím, že si hned po tom najde jinou oběť.. ale spíš by mě zajímalo, jestli se svým bývalým ozývá sám od sebe.. Platí na ně ignorace nebo to má naopačný účinek?

VELKÁ IGNORACE!!! TO JE JEDINÁ OBRANA
Ahoj, tak ten můj narcis :-) manipuluje, útočí
já odešla před třemi měsíci, za týden mám rozvod. Nejdřív při rozchodu a krátce potom byly jak jinak výčitky šíleného ražení, ponižování, nadávky. Jako celé soužití :-)Pak byl chvíli klid, mrtvo, asi měsíc. Pak se začal průběžně ozývat, rádoby v dobrém. Stačilo však napsat, že už nevěřím. Špatná odpověď :-) a byl obrat do útoku. Podívej cos dělala ty, jaká jsi byla, nic, oproti co dělal pro mě on…apod. Takže žádná změna, jen jsem si dovolila napsat něco, co nebylo dle něho. Teď se modlím ať už je po rozvodu. Ozývá se čím dál častěji, že nedá souhlas k rozvodu, jak jsem výjmečná žena, že už je starý začínat znova, co jeho zdraví, jak mě mají všichni rádi :-)za den 40sms…manipulace, na kterou bych možná skočila. Naštěstí tito lidé se nezmění což mi dokáže v zápětí v dalších útočných a ponižujících sms, když nereaguji jak by chtěl. Dokud se nezamiluje, což je hned, ale dle možností, tak si myslím, že bude otravovat. Narcista miluje, protoze to potřebuje, né proto, že potřebuje Vás a proto miluje. Jakmile se zamiluje, neznamená to, že našel výjmečnou ženu, ale prostě zas má někoho od koho potřebuje vysávat lásku a obdiv, na úkor pošlapání osobnosti té dané.
A rada?…velká ignorace. Pokud možno nečíst a už vůbec neodepisovat. Po čase se unaví. V opačném případě vás bude ubíjet svými argumenty, přesvědčovat, zastrašovat, manipulovat. JÁ, JÁ…on nikdy podstatu nepochopí, nemůže. Takže zbytečně se budete vysilovat a odrazí se to na psychice.
Mějte se hezky
(asi to tu bude dvakrát, než se naučím vkládat příspěvky :-))

kopretina90
Kecalka 164 příspěvků 02.10.17 16:34

@káťa @paní Narcisová
Díky holky za rady :mavam: Já bych spíš potřebovala poradit, nějak se mi to nezdá. Už jsem na to neměla a vlastně když on přišel s tím, že se rozejdeme, byla to pro mě úleva. Napsal mi, že se přestaneme vídat. Pár vět jsme si k tomu řekli v klidu. On mi pak řekl, že to takhle bude podle něj správné a já neodpověděla, už jsem na to fakt neměla. Večer mi od něj přišla zpráva: Tak to je tedy vše?.. Napsala jsem mu, že ano. On neodpověděl a od té doby nic. On asi čekal, že ho budu prosit, aby se vrátil. Je to týden a zdá se mi to divné. Opravdu. On byl vždycky zvyklý, že to já jsem prosila a dolézala za ním. Nemám z toho dobrý pocit, opravdu ne. Jako, kdyby se něco chystalo. Otázka tedy zní, opravdu může dát narcis pokoj? Nebo se bude neustále ozývat a zkoušet to?

káťa
Extra třída :D 12322 příspěvků 02.10.17 17:08
@kopretina90 píše:
@káťa @paní Narcisová
Díky holky za rady :mavam: Já bych spíš potřebovala poradit, nějak se mi to nezdá. Už jsem na to neměla a vlastně když on přišel s tím, že se rozejdeme, byla to pro mě úleva. Napsal mi, že se přestaneme vídat. Pár vět jsme si k tomu řekli v klidu. On mi pak řekl, že to takhle bude podle něj správné a já neodpověděla, už jsem na to fakt neměla. Večer mi od něj přišla zpráva: Tak to je tedy vše?.. Napsala jsem mu, že ano. On neodpověděl a od té doby nic. On asi čekal, že ho budu prosit, aby se vrátil. Je to týden a zdá se mi to divné. Opravdu. On byl vždycky zvyklý, že to já jsem prosila a dolézala za ním. Nemám z toho dobrý pocit, opravdu ne. Jako, kdyby se něco chystalo. Otázka tedy zní, opravdu může dát narcis pokoj? Nebo se bude neustále ozývat a zkoušet to?

Může dát pokoj. Tito lidé jsou pro lidi, kteří je neznají, ze začátku velmi šarmantní, přitažliví a vyjímeční, velice rychle si najdou někoho nového, od koho budou čerpat obdiv, což je to, o co jim ve vztahu nejvíc jde. Mně ten „můj“ napsal na rozcházecí mail jen že mi tedy mockrát děkuje, vymazal mě z přátel na fb a od té doby jsme se dvakrát potkali a ani jednou mě ani nepozdravil. Urazila jsem jeho ego, rozešla jsem se s ním já, nepochopil, jak jsem mohla opustit tak skvělého a výjimečného člověka…

Swami Harashimi
Zasloužilá kecalka 852 příspěvků 02.10.17 17:08

@kopretina90 Nebojte, nebude. Je jedna věc, se kterou se neumí vypořádat, protože ho extrémně bolí, a to je nezájem. Časem si najde jinou, kterou zdusí do oddaně vzhlížející k němu bytosti, která naplňuje představu o jeho světě.

Johnny7
Zasloužilá kecalka 829 příspěvků 02.10.17 17:15
@káťa píše:
Může dát pokoj. Tito lidé jsou pro lidi, kteří je neznají, ze začátku velmi šarmantní, přitažliví a vyjímeční, velice rychle si najdou někoho nového, od koho budou čerpat obdiv, což je to, o co jim ve vztahu nejvíc jde. Mně ten „můj“ napsal na rozcházecí mail jen že mi tedy mockrát děkuje, vymazal mě z přátel na fb a od té doby jsme se dvakrát potkali a ani jednou mě ani nepozdravil. Urazila jsem jeho ego, rozešla jsem se s ním já, nepochopil, jak jsem mohla opustit tak skvělého a výjimečného člověka…

S těmito lidmi se nedá žít. Narcis je do sebe zahleděný člověk, který vysává okolí svými neustálými kecy, jak je úspěšný, skvělý, kolegové a známí jsou blbci, on je úžasný a šikovný, prostě pan dokonalý. Máme bohužel v rodině. Jedním slovem hnus.

káťa
Extra třída :D 12322 příspěvků 02.10.17 17:18
@Johnny7 píše:
S těmito lidmi se nedá žít. Narcis je do sebe zahleděný člověk, který vysává okolí svými neustálými kecy, jak je úspěšný, skvělý, kolegové a známí jsou blbci, on je úžasný a šikovný, prostě pan dokonalý. Máme bohužel v rodině. Jedním slovem hnus.

jj, přesně…
jediné, koho nenechal v klidu, byla matka jeho dítěte - tu vláčel až do 18 let jejich dcery nonstop po soudech a dělal jí přes dceru peklo - dcera k němu nechtěla chodit, tak se vymlouvala - on chtěl matku zbavit rodičovské odpovědnosti, že není schopná jí vychovat atd. - vždy mu vše zamítli, on se odvolával k vyšším soudům atd.-pořád dokola…

paní Narcisová
Nováček 5 příspěvků 04.10.17 12:23
@káťa píše:

To je ono :-) Přesně. Dá pokoj, dřív nebo později. Dokud ale bude sám, tak Vám jeho superego neodustí, že jste udělala vy to rozhodnutí, co jste si to vlastně jako dovolila!! :-)záleží i na Vás. Ignorace je jedna velká obrana.

DelfinaPau
Kecalka 142 příspěvků 04.10.17 17:39

Drzim palce… Mozna da pokoj, az si najde novou obet! Nasla jsem docela prihodnej clanek:
 http://patalie.cz/…vat-narcise/

Anonymní  23.10.17 10:36

Nejspíše mám podobnou zkušenost. Na začátku vztahu jsem si připadala výjimečná, byl pozorný, snesl by mi snad modré z nebe.Sice jsem měla takový divný pocit, ze není něco v pořádku, ale zamilovala jsem se až po uši. Vypadalo že ví co chce, rodinu o vše se postaral, byl pracovity.Pak najednou jak je ve všem dobrý, nejlepší, ostatní pomlouval, najednou tolik nenávisti. Musela jsem ho porad chvalit. Nekdy jsem se v nem nevyznala. Manipulace ve smyslu to co chtěl podal že to nutne potřebujeme, pak mu to nestačilo, že potřebuje něco lepšího a já většinou na to přistoupila. Mela jsem pocit, ze porad dělám neco spatne, porad sranda na moji osobu, vzdělání, praci. Kritizovani co mám na sobě, žárlil jen když se na mě někdo podíval a pak byl naštvaný. Citila jsem divny tlak a uzkost. Porad mi volal, psal, kam jedu a kde jsem, připadalo mi že je na mě zavisly. A pak najednou po několika letech rozchod, že prý nejsem partnerka pro nej a plno dalsich nesmyslných důvodu, kterými si sam protiřečil. Že si partnerku najde za dva dny, týden, ze neví, ale že je možný že si to rozmysli a vrátí se ke mně. Ja v šoku protože jsem s ním plánovala rodinu, budoucnost. Nejdriv slzy a pak zase ta jeho kamenná tvar. Pritelkyni si našel vzápětí. Hrozne mi to bylo líto a byl to šok, obviňovala a jsem se.Ted nekontaktuje vůbec a asi je to tak lepší, porad tomu nerozumim.

pavla42
Nováček 3 příspěvky 24.10.17 17:47

Buď mu to budeš tolerovat nebo je lepší odejít. Nečekej, že se změní. To je dáno výchovou. Volba je na tobě.

Altta
Povídálka 13 příspěvků 03.01.18 22:10

Je to pokaždé stejné. Člověk si naštěstí hodně uvědomí, když si to tu čte. Já se s jedním takovým panáčkem loni po čtyřech letech konečně taky rozešla. Také jsem si nejdřív vyčítala, že to byla moje chyba. Ne, nebyla. Ze začátku to byl šarmantní muž, sebejistý, dobře vypadající, okolí ho nepokrytě obdivuje. Hodně mě to pozvedlo. Tedy na chvíli. Pak člověka jen pomalu vysávají. Doma tyran, egoista, sobec. Asi bych tu jen opakovala, předchozí komentáře. Předešlé partnerky to vydržely tak tři roky. Tyto typy si většinou najdou docela silnou osobnost, slabá by je nebavila. Po něm si samozřejmě našly nové přítele, jen samé „onuce“. Zbytečné lidi, jak říkával. Rád si nachází přítelkyně tak o dvacet let mladší apod. Teď skoro po roce, se opět snaží tvářit jako úžasný partner, kterého bych si já vlastně už ani nezasloužila. :lol: :mrgreen:
Takže, nesnaž se o hledání řešení, taktik, domluv jak na něj. To prostě nebude nikdy fungovat!! Zdrhej co můžeš!! Ať s ním nepromarníš roky, jako my ostatní. :palec:

VivienXX
Povídálka 22 příspěvků 08.01.18 01:08

Ahoj holky,
se zájmem jsem si přečetla celou diskuzi, doufám, že se sem přispěvatelé ještě vrací ;-) Mám totiž dotaz.
Můj manžel asi není narcista, ale určitě splňuje některé rysy - nízká empatie, nezájem o prožívání druhých, vysoká náročnost a očekávání a následně nespokojenost, když věci nejsou, tak jak si představuje, urážení se - ignorace, arogance (přesně mám pocit, že si tu nespokojenost a vztek vybije na mě, protože mě trápí, že nemluví - když je třeba naštvanej, protože se např. číšník choval v restauraci neprofesionálně), taky se umí chovat jako gentleman, když na to přijde (poslat kytky do práce apod.), moc nechápe, že by on měl problém (zvládání vzteku, komunikace), ale spíš si myslí, že já to přeháním, jsem přecitlivělá a tak…, je chytrý, schopný, hodně si zakládá na statusu, luxusu.
Co je oproti „diagnóze“ jinak: rozhodně nepotřebuje, abych ho chválila; myslím, že nemá potřebu mě ponižovat, ale když je naštvanej, umí být děsně chladnej; není to tak, že zpočátku by byl děsně okouzlující a třeba po svatbě se to změnilo… ale spíš se to nějak postupně plíživě zhoršuje. Taky mi nevypráví o předchozích vztazích (ale vím, že bejvalka měla problém s tím jeho urážením a že co se známe přerušil styky s několika kamarády, protože se pohádali).
Takže nemyslím si, že má tuto poruchu, spíš je neempatický, urážlivý, často podrážděný, samotářský a nemá zájem o kontak (a k tomu má ty pozitivní vlastnosti, co tady byly taky popsány)… no, jde mi o to, že přesně zažívám ty pocity, co tady ostatní přispěvatelky popisují: konkrétně nejvíc úzkosti, co ho zase naštve a když se mnou klidně i několik dní nemluví a pak pocity samoty - nezajímá se tolik o mě, netulí mě…vystačil by si víc sám.
Jak už tady bylo popsáno, na takový vztah musejí být dva a já si za poslední půl rok (díky terapii) uvědomila, že tohle už dál prostě nechci (zavírala jsem před tím oči, doufala jsem, že se zlepší, každý vztah má něco apod. - ale dlouhodobě jsem mu říkala, že by to měl změnit, kolikrát jsem brečela a vysvětlovala mu, jak se cítím atd., dřív moc nereagoval…). Před 14 dny jsem mu řekla, že chci rozvod… on reagoval, že se rozvádět nechce a je ochotný se snažit (primárně zvládat ty situace naštvanosti), objednal se na terapii… teď 14 dní je celkem milý, ale já mám strach, že to třeba půl roku dá, já pak otěhotním (už bychom za normální situace chtěli miminko, ale teď samozřejmě jsme se „snažením“ přestali…) a bude to zase hrozný.
Co myslíte? S manželem jsme 5 let, 1 a půl roku manželé, je nám kolem třiceti…
Mám tomu ještě dát šanci?
Navíc já mám finanční zázemí z původní rodiny a on toho i celkem zneužívá (to by bylo na dlouho), ale jen, že to je další věc, co nám úplně nefunguje.
Moc díky, kdo jste to dočetli :srdce:

Johnny7
Zasloužilá kecalka 829 příspěvků 08.01.18 09:10
@VivienXX píše:
Ahoj holky,
se zájmem jsem si přečetla celou diskuzi, doufám, že se sem přispěvatelé ještě vrací ;-) Mám totiž dotaz.
Můj manžel asi není narcista, ale určitě splňuje některé rysy - nízká empatie, nezájem o prožívání druhých, vysoká náročnost a očekávání a následně nespokojenost, když věci nejsou, tak jak si představuje, urážení se - ignorace, arogance (přesně mám pocit, že si tu nespokojenost a vztek vybije na mě, protože mě trápí, že nemluví - když je třeba naštvanej, protože se např. číšník choval v restauraci neprofesionálně), taky se umí chovat jako gentleman, když na to přijde (poslat kytky do práce apod.), moc nechápe, že by on měl problém (zvládání vzteku, komunikace), ale spíš si myslí, že já to přeháním, jsem přecitlivělá a tak…, je chytrý, schopný, hodně si zakládá na statusu, luxusu.
Co je oproti „diagnóze“ jinak: rozhodně nepotřebuje, abych ho chválila; myslím, že nemá potřebu mě ponižovat, ale když je naštvanej, umí být děsně chladnej; není to tak, že zpočátku by byl děsně okouzlující a třeba po svatbě se to změnilo… ale spíš se to nějak postupně plíživě zhoršuje. Taky mi nevypráví o předchozích vztazích (ale vím, že bejvalka měla problém s tím jeho urážením a že co se známe přerušil styky s několika kamarády, protože se pohádali).
Takže nemyslím si, že má tuto poruchu, spíš je neempatický, urážlivý, často podrážděný, samotářský a nemá zájem o kontak (a k tomu má ty pozitivní vlastnosti, co tady byly taky popsány)… no, jde mi o to, že přesně zažívám ty pocity, co tady ostatní přispěvatelky popisují: konkrétně nejvíc úzkosti, co ho zase naštve a když se mnou klidně i několik dní nemluví a pak pocity samoty - nezajímá se tolik o mě, netulí mě…vystačil by si víc sám.
Jak už tady bylo popsáno, na takový vztah musejí být dva a já si za poslední půl rok (díky terapii) uvědomila, že tohle už dál prostě nechci (zavírala jsem před tím oči, doufala jsem, že se zlepší, každý vztah má něco apod. - ale dlouhodobě jsem mu říkala, že by to měl změnit, kolikrát jsem brečela a vysvětlovala mu, jak se cítím atd., dřív moc nereagoval…). Před 14 dny jsem mu řekla, že chci rozvod… on reagoval, že se rozvádět nechce a je ochotný se snažit (primárně zvládat ty situace naštvanosti), objednal se na terapii… teď 14 dní je celkem milý, ale já mám strach, že to třeba půl roku dá, já pak otěhotním (už bychom za normální situace chtěli miminko, ale teď samozřejmě jsme se „snažením“ přestali…) a bude to zase hrozný.
Co myslíte? S manželem jsme 5 let, 1 a půl roku manželé, je nám kolem třiceti…
Mám tomu ještě dát šanci?
Navíc já mám finanční zázemí z původní rodiny a on toho i celkem zneužívá (to by bylo na dlouho), ale jen, že to je další věc, co nám úplně nefunguje.
Moc díky, kdo jste to dočetli :srdce:

Ahoj. S takovým chlapem bych si rozhodně miminko nepořizoval. Neempatičtí chlapi to navíc neumí s dětmi…

Stránka:  « Předchozí 1 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 41 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tatínci youtubeři: Divočiny, co mámy raději nevidí

Čas se svými dětmi tráví před kamerou, královsky se u toho baví... a přitom... číst dále >

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Články z Expres.cz

Malá vzpomínka na Malou: 12 fotek roztomilé Táni, které jste ještě neviděli!

Říkejte si, co chcete, ale Taťána Malá nám bude chybět! Exministryně... číst dále >

Andor Šándor: Erdogana nebrat, víc takových Kurzů, Macron ať zpytuje svědomí

Bývalý šéf Vojenské zpravodajské služby a generál v záloze Andor Šándor... číst dále >

Články z Ona Dnes

Čtyři snadné změny, které vám pomohou přestat s neustálým mlsáním

Chutě, stres, nuda, ale hlavně špatně sestavený jídelníček. To jsou... číst dále >

Anna Wintourová vdávala dceru za syna italské kolegyně z Vogue

Přísná šéfka magazínu Vogue se už několikrát pochlubila sexy dcerou Bee... číst dále >

Reklama