Reklama

Přítel nebude u porodu a vrátí se z mise až za 7 měsíců

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

truhlaspokladem
Povídálka 28 příspěvků 28.02.17 18:10
Přítel nebude u porodu a vrátí se z mise až za 7 mesicu

Ahoj holky. Procházela jsem podobné témata, ale nenašla nic k mému dotazu. Proto zakládám nové. Abych Vás uvedla do naší situace. Neplánovaně jsem otěhotněla v době kdy byl partner přihlášen na zahraniční služební cestu. Dohodli jsme se i s podporou mojí rodiny, ze partner tedy odjede. Vychází to tak, ze odjíždí na konci března a dítě se narodí na konci dubna. Můj dotaz zní, vy co jste byli v podobné situaci, mate nějaké tipy, rady, postrehy jak to udělat, aby si i partner takto na dálku užil mimino. Jak jste pak společně zvládli sladění po návratu? Jak to prožívali Vaši partneři když na to vzpomínají zpětně? Děkuji a hezký v večer :srdce:

Příspěvek upraven 28.02.17 v 18:21

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Reakce:

Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.02.17 18:15

To jako fakt odjede jo? Tohle mu nikdo nikdy nevynahradí… :(

elot 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.02.17 18:16

Podle mě narození miminka je neopakovatelný zážitek.

truhlaspokladem
Povídálka 28 příspěvků 28.02.17 18:20

Toto je nam taky moc líto oběma. Při rozhodování jsme to řešili i s psychologem, atd. Spíši jde o to, jak nám to oběma co nejvíc zpříjemnit. K dispozici bude mobil a Skype.

omites
Extra třída :D 12740 příspěvků 28.02.17 18:21

Chlapum na misi se mimina rodili. Co vim, tak manzelky to zvladly. A chlapi se pak zaclenili do chodu rodiny.

Proste to bud date nebo se uvidi.

Komunikacni prostredky - telefon, skype, email, youtube ;)

Paola21
Závislačka 3384 příspěvků 28.02.17 18:21
@truhlaspokladem píše:
Ahoj holky. Procházela jsem podobné témata, ale nenašla nic k mému dotazu. Proto zakládám nové. Abych Vás uvedla do naší situace. Neplánovaně jsem otěhotněla v době kdy byl partner přihlášen na zahraniční služební cestu. Dohodli jsme se i s podporou mojí rodiny, ze partner tedy odjede. Vychází to tak, ze odjíždí na konci března a dítě se narodí na konci března. Můj dotaz zní, vy co jste byli v podobné situaci, mate nějaké tipy, rady, postrehy jak to udělat, aby si i partner takto na dálku užil mimino. Jak jste pak společně zvládli sladění po návratu? Jak to prožívali Vaši partneři když na to vzpomínají zpětně? Děkuji a hezký v večer :srdce:

Cestu zrušit nemůže? Přijde mi to jako velký důvod, proč by to měl zrušit, nebo třeba alespoň odložit, aby s tebou mohl být, když se dítě narodí. Pokud to z nějakého důvodu nejde, tak Skype, telefon… na návštěvy jezdit může případně? Že by sem tam přijel

truhlaspokladem
Povídálka 28 příspěvků 28.02.17 18:22

Editace měsíce.

Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.02.17 18:23
@truhlaspokladem píše:
Toto je nam taky moc líto oběma. Při rozhodování jsme to řešili i s psychologem, atd. Spíši jde o to, jak nám to oběma co nejvíc zpříjemnit. K dispozici bude mobil a Skype.

promiň, ale nechápu to, ani nevím co víc chceš slyšet kromě mobilu a Skypu mě fakt nic nenapadá… sladit se asi sladí ale ten čas nikdo nevrátí, já bych neodjela ani za nic, nikdy v žádném případě a nechápu jak tě tady může nechat

pikola
Neúnavná pisatelka 18939 příspěvků 28.02.17 18:31

Tak jede na misi nebo na sluzebni cestu? To je trochu rozdil. Pokud mas vojaka, da se s takovou veci pocitat.

truhlaspokladem
Povídálka 28 příspěvků 28.02.17 18:31

Já myslím že můj dotaz zněl jasně. Tipy a rady jak si to zpříjemnit. Takže rady od holek z podobné situace, me napadlo třeba zavézt nějaké rituály jako pravidelné koupání přes Skype atd. Prostě hledam nějakou inspiraci od zkušenějších holek. Odvolat to šlo leda hned na začátku a to jsem byla v 6tt a nikdo nevěděl jestli to dopadne… Nyní varianta neodjet není. Na návštěvu nemuze dojet.

Hanney
Závislačka 2655 příspěvků 28.02.17 18:33

@truhlaspokladem tak to osud zařídil, ber to tak, nic s tím neuděláš. My ženy jsme silné, zvládneš to sama. :srdce: Manžel si miminoko ještě užije, neboj.

Novire
Neúnavná pisatelka 19792 příspěvků 28.02.17 18:34

Manžel u porodu byl, ale odjížděl, když měl syn 10 dní - Kosovo. Vracel se v jeho necelých 6m. Měli jsme kliku a 2× se dostal na 3 dny sem, jinak jen mobil. Byla jsem s prckem u mamky, sama v bytě jsem být nechtěla.
A dalo se to úplně v pohodě, po návratu naskočil a bylo. Na jeho vztah se synem to rozhodně vliv nemá, to zvládnete ;)

Jo a k porodu bych si domluvila dulu (měla jsem u dalších dvou porodů a bylo to rozhodně lepší než s manželem).

A být tebou, tak si moc nemaluju, že bude mít čas po skypu koukat, jak koupeš mimino, na to bych se akorát vykvajzla. Pro tebe to bude stres a pro něj nejpíš taky.

Příspěvek upraven 28.02.17 v 18:36

zrcadlo
Kelišová 6623 příspěvků 28.02.17 18:34

Nebyla jsem v podobné situaci, ale trošku mě mrzí, jakou tu dostáváš sodu „proč proboha odjíždí, to bych já nikdy nepřekousla“ apod.
Asi k tomu máte nějaké důvody, máte to promyšlené, a pro mě je třeba mnohem lepší nepřítomnost otce v prvním půlroce (kdy mimino převážně spí a jí), než v druhém půlroce, kdy dítě dělá výrazné pokroky pomalu každý den.
Já to mohu srovnat pouze s tím, že mi všechny známé tvrdily, jak je přítomnost manžela nebo maminky po návratu z porodnice nutná. Můj manžel nastupoval před porodem do nové práce, takže delší dovolenou si ve zkušebce vzít nemohl, byl se mnou u porodu, v den návratu z porodnice + jeden den poté. Od třetího dne jsem tedy byla s miminem sama doma (manžel odjížděl brzy ráno a vracel se poměrně pozdě) a rozhodně nevím, co by u mě dělala máma nebo kdokoliv jiný, ležela jsem s mimčem, nakojila, přebalila, vyprala, v průběhu dne jsem dospávala, později chodila na procházky a měla klídek a pohodu.
Vám bych doporučila, aby sis v průběhu dne třeba dala doprostřed stolu velký papír a tužku, a když tě napadne, co bys chtěla partnerovi říct, tak si to napiš, protože pak v tu chvíli na skypu večer určitě nevzpomeneš na všechno a tahák se ti bude hodit.

ngauruhoe
Zasloužilá kecalka 928 příspěvků 28.02.17 18:37

A to ja si myslim, ze to date. Vis co, po porodu budes tak tri mesice jen kojit, spat, prebalovat, chodit na vychazky a davat se dohromady, utvaret rezim. A dalsi pulku pobytu si uz budete psat kazdy den pokroky miminka. Najdi si v okoli maminku s podobne starym ditkem, at mas s kym sdilet kazdy prdik. Myslim, ze dnesno doba je na psani a sdileni nejlepsi mozna. Chlap bude mit dost starosti sam ze sebou a vse dozenete, az se vrati.
No jo, no. S vyhodama armady je treba prijmout i ty nevyhody. Kdysi jsem slysela jednoho mladeho vojaka, jak rika, ze kdyz sel do armady, tak ho nenapadlo, ze pujde nekdy do valky.
A taky myslim, ze kdyz uz, tak lepsi ted nez kdyz by ditko melo treba tri roky. ;-)

Kelsey
Hvězda diskuse 44218 příspěvků 28.02.17 18:37

Minuly tyden byly nekde fotky chlapu, kteri se vratili z mise a nekteri vlastne poprve videli, drzeli sve deti, dojemne, bylo videt, ze i breci dojetim.
V tomhle to vojaci maji tezke, ale jednou di takovou praci vybrali.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

„Žoldáci, kteří sem pustí migranty,“ říká Orbán o Frontexu. Co je agentura zač?

Německá kancléřka apeluje na členské státy Evropské unie, aby pomohly... číst dále >

Syn Dády Patrasové se pustil do Gelemové: Jsi ubohá a trapná!

Syn Dády Patrasové Felix se pohádal s milenkou svého otce Lucií Gelemovou. Ta... číst dále >

Články z Ona Dnes

Poznali se v psychiatrické léčebně, teď čekají osmého potomka

Monika a František, protagonisté dokureality Malé lásky, mají hodně... číst dále >

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Reklama