Přítel nechce pochopit rozchod

Anonymní
9.3.21 23:59

Přítel nechce pochopit rozchod

S přítelem to bylo od začátku těhotenství náročné. Otěhotněla jsem neplánovaně. Malého nechtěl, a posílal mě na potrat. Když jsem na potrat nešla, psychicky mě týral, vyhrožoval. Malý se narodil, a peklo pokračuje. Bydlí u mě, nemá tu trvalé bydliště. Nechci ho tady, prosila jsem ať odejde, nechce odejít, zepry tu má malého. Nevím jak se ho zbavit. Nevím ani jak to řešit. Psychický nás Tyra:( když je v práci malý je spokojený nebrečí, krásně spinká. Jak dojde z práce nastává horor, malý brečí, vůbec nechce spát. :,( Je to šílené.,, Přítel,,mi vyhrožuje, jak on ho výchova, že je malý závislý na mě a já ho rozmazluji. :,( Malý má 6tydnu, je plně kojen. Chci se rozejít s přítelem, nechci ať tu bydlí, chci malého do péče. Nevím vůbec jak to udělat.,, Přítel,, říká že mi ani nedá korunu:( :,( :( Nemá někdo prosím podobnou situaci, jak jste to řešili a jak se to vyřešilo? Hlavně mi jde o malého, ať vyrůstá v Klidu :srdce: na nicem jiném mi nezáleží.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
89
10.3.21 00:07

Achjo, to me tak mrzi.😔 Nemas moznost se nekde schovat u rodicu nebo pribuznych? Pak tam nechat vymenit zamky a pockat nez by zmizel. Tehle lidi se tezko zbavuje.😤 Nevim, jak moc by to slo v tehle situaci, ale policie ho muze vykazat na 10 dni. Ale to nevim, jestli by melo nejaky efekt. Drzim moc palce🤞

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19752
10.3.21 00:12

V první řadě začni řešit svěření dítěte do péče. Vystěhování přítele může být problém, trvalý pobyt nerozhoduje. V podstatě je varianta, že mu vystěhuješ věci za dveře až bude v práci, ale pokud se on trochu orientuje v zákonech, může ti celkem zatopit. Pokud ti posílal peníze na účet, může argumentovat tím, že platí nájem a ty nemáš možnost ho vystěhovat jen tak, protože má nájemní smlouvu. Kdyby ti peníze dával na ruku, dá se argumentovat, že jsi ho u sebe jen nechala bydlet. Podívej, je dost bezplatných poraden a institucí pro týrané ženy, že by bylo nejlepší se na ně obrátit, aby ti pomohli po právní stránce všechno podchytit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
177
10.3.21 00:17

Nejste manželé a byt je Tvůj. Vyzvi ho, nejlíp písemně, k opuštění bytu do určitého data. Pokud se neodstehuje, vyměň zámky, jeho věci mu odvez třeba k jeho rodičům a radši se na nějaký čas odstehuj, aby Tě doma neotravoval. Sdel mu, že ohledně dítěte se domluvíte, že mu nebudeš bránit se s malým vídat, pokud se k Tobě bude chovat neagresivne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.3.21 05:15

Děkuji moc :kytka: A to můžu vzít malého a odejít?? On strašně argumentuje, že malý je i jeho a že já nemůžu nic. :( Samozřejmě požádám o svěření do své péče. Ale to asi bude trvat :( a já musím jednat co nejdříve, aby aspoň odešel. Jaktoze se nehraje na trvalé bydliště?? Já doufala, že když tu nemá trvalé bydliště tak ho můžu vyhodit :?. Peníze neposílál.

• Citovat
  • Nahlásit
65
10.3.21 05:24

Řeš to přes právníka a přes soud a prosím, hlavně nedej na místní hrdinky které by měnily zámky atd. můžeš si tím neskutečně zavařit, protože v takovém případě porušíš zákon ty.

Český právní řád obsahuje i ochranu obydlí. Přítel s tebou bydlel v bytě na základě oboustranné dohody a nelze ho tím pádem násilně vystěhovat. To jestli tam měl trvalé bydliště je přitom lhostejné.

Správný postup je předat mu výzvu k vystěhování a pokud ani ta nepomůže tak podat žalobu na vyklizení bytu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14193
10.3.21 05:38
@Anonymní píše:
Děkuji moc :kytka: A to můžu vzít malého a odejít?? On strašně argumentuje, že malý je i jeho a že já nemůžu nic. :( Samozřejmě požádám o svěření do své péče. Ale to asi bude trvat :( a já musím jednat co nejdříve, aby aspoň odešel. Jaktoze se nehraje na trvalé bydliště?? Já doufala, že když tu nemá trvalé bydliště tak ho můžu vyhodit :?. Peníze neposílál.

Ve stredu zajdi na OSPOD, dostanes info jak pozadat o svereni ditete do pece i info ohledne vyzivneho na tebe a dite. Ale res to hned, neodkladej to.
Vyhledej si v okoli bezplatnou obcanskou poradnu, kde ti najdou zpudob, jak vystehovat chlapa z bytu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63034
10.3.21 07:07

Co zkusit bílou linku bezpečí, ospod, popř rovnou PČR, když vyhrožuje? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.3.21 08:01

Barák je můj, tak jsem myslela že je to jednoduché, mu říct prosím tě odejdi. Děkuji moc ☺️ určitě na ospod zajdu a začnu to řešit. A zatím má nějaké právo na malého?? O víkendu si vydupal že musíme jet k jeho rodině, ikdyz jsem byla domluvená s kamarádkou na procházku s kočárkama. Řekl že snad jeho rodina je přednější než kamarádka. Ikdyz je zákaz návštěv, trval si na své.. vím, že jeho brácha jezdí do Německa, tak jsem se ptala zda tam není (skrz Covid) ten řekl že ne, psala jsem pro jistotu i jeho mamce, zda s bráchou nebyly v kontaktu, napsala že ne. A představte si, že on unich je už týden co přijeli z Německa. Byla jsem v šoku a dost naštvaná. zepry kdyby mi řekli že tam je, tak bych nechtěla dojet a oni by malého neviděli. Samozřejmě že bych tam nejela!!(skrz strach z covidu) nechápu jak mohly lhát a ohrozit takhle malého!!!

• Citovat
  • Nahlásit
2253
10.3.21 08:09
@Anonymní píše:
Barák je můj, tak jsem myslela že je to jednoduché, mu říct prosím tě odejdi. Děkuji moc ☺️ určitě na ospod zajdu a začnu to řešit. A zatím má nějaké právo na malého?? O víkendu si vydupal že musíme jet k jeho rodině, ikdyz jsem byla domluvená s kamarádkou na procházku s kočárkama. Řekl že snad jeho rodina je přednější než kamarádka. Ikdyz je zákaz návštěv, trval si na své.. vím, že jeho brácha jezdí do Německa, tak jsem se ptala zda tam není (skrz Covid) ten řekl že ne, psala jsem pro jistotu i jeho mamce, zda s bráchou nebyly v kontaktu, napsala že ne. A představte si, že on unich je už týden co přijeli z Německa. Byla jsem v šoku a dost naštvaná. zepry kdyby mi řekli že tam je, tak bych nechtěla dojet a oni by malého neviděli. Samozřejmě že bych tam nejela!!(skrz strach z covidu) nechápu jak mohly lhát a ohrozit takhle malého!!!

Tak ono to už máš celkem jedno, v Německu je možna ta situace klidnějsi než u nás… 🤔

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5446
10.3.21 08:16
@Anonymní píše:

Zajdi na OSPOD

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5446
10.3.21 08:18
@Anonymní píše:

To je opravdu hrozné. Řeš to, co nejdřív, na OSPOD ti řeknou, co lze a co ne, poprosil je o kontakt na organizaci, co pomáhá ženám s dětmi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20679
10.3.21 08:19

A co rodina, ta by ti nepomohla? Vysvětlit příteli, ať si sebere svých pět švestek a jde o dům dál? Nebo nemůže se k tobě někdo na tu dobu než se chlapa zbavíš nastěhovat, aby si k tobě nedovoloval? A jak ti radí přede mnou, okamžitě si zažádej o svěření dítěte do péče. To u kojence nebude problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31368
10.3.21 08:21
@Anonymní píše:

Tak návštěva jeho rodiny mi přijde normální, taky chtějí vidět malého, vždyt jsou jeho rodina.
A od kamarádky by ses mohla nakazit zrovna tak, ten jeho brácha určitě musel i na testy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14193
10.3.21 08:25

Samozrejme, ze otec ma k diteti prava. I povinnosti. Stejne jako ty. Rodice jste stejnym dilem. Dite neni tvoje, ale vase.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat