Přítel nechce z domu svých rodičů

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
30.10.21 09:43

Přítel nechce z domu svých rodičů

Ahoj, chci se svěřit a také slyšet názor na situaci, ve které se nacházím.
Já a přítel jsme spolu něco přes 4 roky a z toho 3 roky spolu bydlíme ve dvoupatrovem rodině domku, vrchní patro obývají pritelovi prarodiče s jeho bratrem a to spodní jeho rodiče a v jednom malém pokoji já a přítel.. Vztahy v domě jsou moc dobre, povidame si všichni o všem a rozumíme si, ale přeci je, soužití v jednom pokojicu je hrozné, přítel ví o tom, ze chci víc a ze tato situace mi vůbec nevyhovuje a chci své bydlení, ale přítel je zásadně proti, trvá na tom, že zůstaneme, že časem, ač to zní blbě, budeme ve vrchním patře místo jeho prarodičů a zbytek bude dole… Poslední dobou mi už vše leze krkem, společné obědy, snídaně, jen co se mihnu kolem pritelovich rodičů už mě volají ať jdu za nimi si povídat, nebo ať s nemá někam jdu… Ze začátku to bylo fajn, ale teď už to nedavam, cítím se jak kdybych mě brali proste jako dceru a ne jako na nastávající jejich syna…Moje nebo pritelovo slovo neznamená nic. Přítel je samozdrejme ze vším spokojen a nevidí nikde problém.. Žijeme v podstatě tak, jak kdysi dávno naši praprarodiče, všichni spolu vycházíme a pomáháme si, ale já už proste nemůžu..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8097
30.10.21 09:48
@Anonymní píše:
Já a přítel jsme spolu něco přes 4 roky a z toho 3 roky spolu bydlíme ve dvoupatrovem rodině domku, vrchní patro obývají pritelovi prarodiče s jeho bratrem a to spodní jeho rodiče a v jednom malém pokoji já a přítel.. Vztahy v domě jsou moc dobre, povidame si všichni o všem a rozumíme si, ale přeci je, soužití v jednom pokojicu je hrozné, přítel ví o tom, ze chci víc a ze tato situace mi vůbec nevyhovuje a chci své bydlení, ale přítel je zásadně proti, trvá na tom, že zůstaneme, že časem, ač to zní blbě, budeme ve vrchním patře místo jeho prarodičů a zbytek bude dole… Poslední dobou mi už vše leze krkem, společné obědy, snídaně, jen co se mihnu kolem pritelovich rodičů už mě volají ať jdu za nimi si povídat, nebo ať s nemá někam jdu… Ze začátku to bylo fajn, ale teď už to nedavam, cítím se jak kdybych mě brali proste jako dceru a ne jako na nastávající jejich syna…Moje nebo pritelovo slovo neznamená nic. Přítel je samozdrejme ze vším spokojen a nevidí nikde problém.. Žijeme v podstatě tak, jak kdysi dávno naši praprarodiče, všichni spolu vycházíme a pomáháme si, ale já už proste nemůžu..

Tak si najdi pronájem…buď ho dáš sama, přítel se třeba umoudří, a sestěhuje se nebo v něm zůstaneš sama, v klidu, s přítelem se budete navštěvovat…nebo se rozejdete.
Pokud sama něco nepodnikneš, budeš uvězněná v jejich kobce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
39806
30.10.21 09:49
@Anonymní píše:

Hele, jestli vycházíte, jednou s dětmi budeš ráda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4088
30.10.21 09:50

Kolik je vám a kolik těm prarodičům?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1280
30.10.21 09:52

Nikdo te nenuti tam byt ne? Tak se odstehuj. Pritel s tebou zrejme nepujde. Takhle ma defacto bydleni zadarmo, proc by to opoustel. Tobe vadi kraviny, v tyhle dobe bych byla rada, ze mam kde bydlet, ale pokud je to pro tebe tak neprekonatelny a mas zbytnych 15 tisic na bydleni, tak bez.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10924
30.10.21 09:55

Kolik už jste našetřili na svoje bydlení? Za ty 3 roky už to musí být i půl milionu aspon ne? Kolik je prarodičům? Ono čekat 15 let dalších nemá smysl. Využijte to k maximálnímu šetření na vlastní bydlení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13983
30.10.21 09:55

No mně by to vadilo. Zkus si najít pronájem sama. Jak tu radila @pannda

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9329
30.10.21 09:57

No já tě chápu, i když to soužití asi bude jedno z těch méně problémových, je v tom baráku prostě přebuchtíno a soukromí téměř nula… V těch svých kalkulacích uvažuje přítel i s tím, že si jisté nároky na bydlení může dělat i bratr? Hele i poté, co se „uvolní“ horní patro (fuj, to je hrozný o tom tak uvažovat) vás tam bude dost, připočítej do budoucna děti… Co když si do té doby bratr najde taky přítelkyni, nastěhuje si ji rovněž do svého pokojíčku a bude očekávat, že v domě zůstane on? Budete čekat, až umřou i rodiče? Ne, šla bych do svého. Ale já nejsem fanda vícegeneračního bydlení obecně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
902
30.10.21 10:01

A máš na to jít bydlet sama do pronajmu? Jestli ne a příteli se nechce tak buď si zvyknout, hledat někoho jiného nebo si najít lépe placenou práci, odstěhovat se a přítel se buď přidá nebo ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
889
30.10.21 10:02

Já jsem asi rozmlsaná, ale mně by vadilo, že je tam tolik lidí obecně. Bez ohledu na to, že spolu vycházíme dobře, to je sice fajn, ale stejně bych se tam necítila. Mít pro sebe jeden pokojík?

Možnosti vidím zhruba tak tři.

• zachováte stav věcí tak, jak je
  • odstěhuješ se sama
  • přesvědčíš partnera, ať se odstěhujete

Všechny možnosti mají svoje pro a proti, tak si to jednoduše sepiš a nějak se rozhodni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23839
30.10.21 10:06

Kolik vám je let? Přítel má tedy hroší kůži, když čeká na smrt prarodičů :poblion:, oni tady můžou být i do stovky. A co bratr? Toho vystěhuje? Já bych do toho rozhodně nešla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
189
30.10.21 10:14

Kolik vám je a kolik jste si za tu dobu našetřili na vlastní bydlení?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
18788
30.10.21 10:15

@divine woman on nečeká na smrt prarodičů, jemo je dobře doma s mamaservisem a s milenkou v pokojíčku. Jemu se nechce stěhovat ani o to patro výš :-D

Jinak ano, bohužel řešení je v tuhle chvíli tvoje záležitost, protože jsi jedinná kdo má pnutí ke změně.

A ano jsou tři varianty- buď se smíříš s tím co je a budeš řešit jak se tím neužírat, nebo najdeš nějakou zázračnou cestu jak motivovat přítele, že určitě se chce postavit na vlastní nohy a obětovat tomu pohodlí a prachy a nebo odejdeš středem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1073
30.10.21 10:19
@Cenarius píše:
Kolik už jste našetřili na svoje bydlení? Za ty 3 roky už to musí být i půl milionu aspon ne? Kolik je prarodičům? Ono čekat 15 let dalších nemá smysl. Využijte to k maximálnímu šetření na vlastní bydlení.

To i vic ne? Snaď nesetri jen najem, ale i neco navic

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7245
30.10.21 10:23

Obávám se, že tohle bude spíš důvod k rozchodu - ty to tam budeš snášet hůř a hůř a přítel, ten nevidí problém, takže ten se netrhne… U nich je to nějaký model, který jim funguje přes několik generací, takže budeš zřejmě první, která to bude chtít rozčísnout. Já to teda na tvém místě chápu, sice to pro někoho může znít jako idylka, když máte tak skvělé vztahy, ale mně by vadilo to množství lidí v baráku a nulový klid a soukromí; navíc, jak sama píšeš, vaše slovo tam nemá žádnou váhu… Počkej, až budete mít dítě, budou k vám pořád lézt, nevyžádané rady půjdou horem dolem apod., ty se z toho opupínkuješ.
Podle mého soužití několika generací nedělá dobrotu, i když mě možná bude někdo přesvědčovat o opaku - pro mě to holt není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat