Přítel něco chce, když to přestanu chtít já

Anonymní
22.3.21 12:43

Přítel něco chce když to přestanu chtít já

Ahoj, už nevím, co si o tom myslet a co vlastně dělat…

Jsem s přítelem 4 roky. V začátcích vztahu, zamilovanosti a začínajícího bydlení jsem s ním chtěla být pořád, trávit s ním spoustu času a tak. Ano, teď vidím, že jsem na něm byla docela závislá, přestala jsem se stýkat s kamarády (nejen kvůli němu) a chtěla jsem být stále s ním. On mi často říkal, že si ode mě chce někdy odpočinout a já to brala dost těžce. Po nějaké době jsem se přes to přenesla a nechala mu volnost. Opět jsem se začala stýkat s kamarádkami, podnikat různé akce, začala jsem i cvičit. Většinou jsem pryč 2× - 3× týdně na 2-3 hodiny.

Nedávno přišel s tím, že už s ním nejsem tolik co dřív a že se mu málo věnuju (není pravda, celou dobu jsem s ním, krom těch vyjimek) a že by chtěl, abych s ním byla zase pořád.. :nevim:

Jednu dobu jsme se bavili o tom, že bychom ten vztah mohli posunout dál, vzít se a mít rodinu, tak nechtěl, že je ještě čas. Přestala jsem o tom mluvit, upínat se na to, s každou nadcházející ms se modlit, aby nepřišla, našla jsem si koníčky a pro tentokrát tyhle nápady odložila stranou atd. Tak opět přišel s tím, že by si mě teda chtěl vzít a rodinu teda mít. Mě by to nevadilo, asi bychom to zvlásli i v téhle době, akorát momentálně mi v práci přidali, vyskytl se covid, takže není na to vhodná doba.

Požádal mě o ruku a když to dobře půjde, tak svatba bude příští léto.

Ale on teď s dítětem,,otravuje'' pořád. Nechráníme se, jenom přerušujeme, ale on poslední dobou říká, že ho včas vyndá a pak mi řekne,,Jejej promiň, já to nestihl'' :nevim: :pocitac: I když zná všechny okolnosti, proč teď není vhodná doba, tak to stejně udělá.

A takhle to je skoro se vším. Když chci něco já, nechce to on, když to on chtít začne, tak buď nechci už já nebo na to není vhodný čas.

Nemáte někdo radu, co s tím? :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
64297
22.3.21 12:46

Najít si partnera, který respektuje tvé přání a rychle začít brát antikoncepci

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1163
22.3.21 12:47

Začni se chránit když nechceš dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9075
22.3.21 12:50

Myslíš, že je to vhodny partner pro život?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.3.21 12:50

Mě by to dítě ani nevadilo. Zajištění jsme, to problém není. Ale spíš mi jde o to, proč on začne chtít něco až když já přestanu tlačit a začnu se zajímat o něco jiného.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.3.21 12:53
@JancaS84 píše:
Myslíš, že je to vhodny partner pro život?

Na jednu stranu ano. Když to vidím, málo který chlap doma ženám pomáhá a stará se o ně, případně dokáže zastoupit, když žena nezvládá nebo je nemocná.

Spousta chlapů ženám neuvaří ani čaj, když jim není dobře. Tenhle mi ho uvaří, pomůže, když jsem měla zlomenou nohu nosil mě na zádech do čtvrtého patra bez výtahu, dokud jsem si na tu nohu nemohla stoupnout a šla k lékaři. Fakt by mi snesl i modré z nebe, jenom nedokážu pochopit to jeho rozhodování se.

• Citovat
  • Nahlásit
1272
22.3.21 12:54

A není to tak, že všichni kolem něho už mají děti a cítí nějaký vnější tlak? Každopádně je to divný. Taky bych doporučila antikoncepci, buď hormonální nebo pesar nebo aspoň spermicid nějaký. A řekla bych mu, že když se nemůžeš spolehnout na něho, tak to bereš si svých rukou. Jako dítě vzniklé podvodem, to prostě zaseje problémy, ať už máte jinak vztah hezký nebo ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1272
22.3.21 12:56
@Anonymní píše:
Mě by to dítě ani nevadilo. Zajištění jsme, to problém není. Ale spíš mi jde o to, proč on začne chtít něco až když já přestanu tlačit a začnu se zajímat o něco jiného.

Ještě mě napadá, jestli se necítí pod tvým nátlakem, kdy to nejprve odmítá, a když ty změníš chování, tak se lekne, že je něco špatně a mohl by tě ztratit, tak začne trvat na tvém původním přání, aby to,, zachránil".

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.3.21 12:58
@Kolicek95 píše:
A není to tak, že všichni kolem něho už mají děti a cítí nějaký vnější tlak? Každopádně je to divný. Taky bych doporučila antikoncepci, buď hormonální nebo pesar nebo aspoň spermicid nějaký. A řekla bych mu, že když se nemůžeš spolehnout na něho, tak to bereš si svých rukou. Jako dítě vzniklé podvodem, to prostě zaseje problémy, ať už máte jinak vztah hezký nebo ne.

Kolem nás ještě moc lidí rodinu nemá, jsme mladí. Jak říkám, dítě by nevadilo, kdyby se podařilo a on to i ví, možná proto to dělá. Nikdy jsme nechtěli být jakože si řekneme,,a od teď budeme souložit jenom proto, abychom si udělali dítě''. Uživili bychom se, máme dokonce vybraný i jméno. :mrgreen: Ale spíš ta změna názoru, když se přestanu snažit.

• Citovat
  • Nahlásit
9075
22.3.21 12:58
@Anonymní píše:
Na jednu stranu ano. Když to vidím, málo který chlap doma ženám pomáhá a stará se o ně, případně dokáže zastoupit, když žena nezvládá nebo je nemocná.Spousta chlapů ženám neuvaří ani čaj, když jim není dobře. Tenhle mi ho uvaří, pomůže, když jsem měla zlomenou nohu nosil mě na zádech do čtvrtého patra bez výtahu, dokud jsem si na tu nohu nemohla stoupnout a šla k lékaři. Fakt by mi snesl i modré z nebe, jenom nedokážu pochopit to jeho rozhodování se.

Tak se ho na to asi budes muset zeptat proč to dělá když jste se dohodli jinak. Zrovna u tak zásadního kroku jako je mít dítě. To by měli být partneři prostě zajedno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.3.21 13:01
@Kolicek95 píše:
Ještě mě napadá, jestli se necítí pod tvým nátlakem, kdy to nejprve odmítá, a když ty změníš chování, tak se lekne, že je něco špatně a mohl by tě ztratit, tak začne trvat na tvém původním přání, aby to,, zachránil".

To si nemyslím, když se mi rozleželo, že ho do toho asi moc tlačím, tak jsem mu řekla, že ho vlastně chápu a že ho nechci do ničeho tlačit a že s tím počkáme, až bude chtít i on, že v tom není žádný problém, protože máme ještě spoustu času (je nám 23).

• Citovat
  • Nahlásit
3077
22.3.21 13:05

Myslím, že je v tom něco jiného. Ty jsi se hodně osamostatnila a on je nejistý, tak si tě chce uvázat. Teď vnímá, že by jsi se i mohla trhnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
261
22.3.21 13:06
@Anonymní píše:

Prostě chlap… Není třeba možné, že když sis našla své koníčky atd., tak může mít pocit, že už ho nepotřebuješ? To neber nějak špatně, nemyslím to rozhodně zle, spíš mi al eprijde, jestli nejde o mužské ego. Myšlení může typu, jak ona to může chtít když já jsem o tom ještě nepřemýšlel, počkám až to chtít nebude a pak ji tím překvapím a bude nadšená… Atd… A o tom dítěti bych sis ním promluvila, že prostě takhle vztah nemůže fungovat. Klidně mu to narovinu řekni. Že na začátku mu vadilo, že jsi na něm naprosto závislá a teď mu vadí, že máš své koníčky… :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5667
22.3.21 13:08

Pokud chceš dítě před svatbou, tak se nechraň. Možná se jí ani nedočkáš - dle zdejších diskuzí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
106
22.3.21 13:10

Nebo to chlapovi jen trochu trvá, než se s tou myšlenkou ztotožní :) třeba si to potřebuje víc promyslet, nechat to v hlavě uležet, zvážit si pro s proti a ty jsi na něj moc hr… A než se rozhodne že teda „jo“, tak ty změníš názor, abys ho do ničeho netlačila 🙂 můj chlap mě taky někdy s nápadem pošle do háje a za pár dní přijde, že nad tím přemýšlel a že to vlastně není tak špatný nápad 🙂

Každopádně na tak důležité věci jako je dítě byste se měli každopádně shodnout, jinak to nebude dělat dobrotu… Takže bych si s ním promluvila a našla nějaké řešení vyhovující oboum.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat