Přítel nefunguje jako živitel rodiny

Anonymní
29.10.19 09:32

Pritel nefunguje jako zivitel rodiny

Bydlim s pritelem a mame 2 spolecne deti.
Vsechno by bylo docela fajn az na to, ze jsem ztratila praci a ted momentanlne zadnou odpovidajici nemuzu najit.
Platili jsme vzdy vse pul na pul, ale ja mam ted samozrejme o moc mene nez predtim, zaplatim druzinu pro obe deti, hudebku, autopojistku, elektrinu a vodu a nebude mi vubec nic.
On mi do ruk neda vubec nic.
Kdyz si chci promluvit, zacne na me stekat, je jsem na penize.
Nevim jak dal, tahne se to pul roku.
Driv problem nebyl, vzdy jsem byla schopna plati a vydelat…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
66767
29.10.19 09:35

A po dobu rodicaku jste to řešili jak?
Jaká byla dohoda, ze budete v takových situacích postupovat?
Povinnost nemá, z pohledu zákona jsi cizí člověk. Záleží jen na dohodě, jestli žádná není…
Dotaz je jaký?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24400
29.10.19 09:38

Pises, ze vse driv bylo docela fajn.Ja myslim, ze nebylo, jen ted prisel problem, ktery jste driv neresili a ukazal se, jaky je a jaka je,,opora,,.Mne by to velmi zranilo, myslim si, ze manzwle by meli spiku sdilet finance, uprimne bych nechtela ani zit to vase,,pul na pul,,.No, muzu drzet jen palce holka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
ontar

Asi bude chybět nějaká ta svatba o které se tady prohlašuje, že je to jen cár papíru…

• Citovat
  • Nahlásit
Lalelale

Problem nebyl, protože ses dokázala uživit sama. Teď jen vyšlo napovrch, jaký je. Tohle jednání by bylo ubohé k partnerce, k partnerce co živí společné děti o to horší. Jestli je někdo na peníze, je to on. Možná by stálo za to hodit do kalkulačky výživné na děti a pak mu oznámit, o kolik by sis polepšila.

• Citovat
  • Nahlásit
66767
29.10.19 09:39
@wildcherry píše:
Pises, ze vse driv bylo docela fajn.Ja myslim, ze nebylo, jen ted prisel problem, ktery jste driv neresili a ukazal se, jaky je a jaka je,,opora,,.Mne by to velmi zranilo, myslim si, ze manzwle by meli spiku sdilet finance, uprimne bych nechtela ani zit to vase,,pul na pul,,.No, muzu drzet jen palce holka.

Jenže oni manželé nejsou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24400
29.10.19 09:40

Ted jsem si uvedomila, ze manzele nejste.No i tak, my driv s muzem taky nebyli, ale zili jsme stejne, jako rodina, takze spolecne. I kdyz jsem byla doma. Nevidim v tom moralni rozdil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
15384
29.10.19 09:42

No je potřeba se v klidu dohodnout že se potřebujete dohodnout.

Sepsat si seznam nákladů, které potřebujete společně jako rodina uhradit, sepsat si seznam příjmů a dohodnout se jak to budete řešit, když teď máte výrazně méně peněz.

Je možné že i on má nějaké finančí problémy, ale potřebujete to řešit, no.

S tím že se snaž nějakým kouzlem mluvit věcně, bez výčitek a bez emocí. Řešte to ve chvíli kdy oba máte klid, nikam nespěcháte a ani jeden neočekává sex.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.10.19 09:42

No tak vyzivovaci povinnost ma ke svojeim detem i bez svatby.
Asi ano, ukazuje se v prave svetle.
Do ted problem nebyl.
Byla jsem samostatna a ted uz tak ne.

• Citovat
  • Nahlásit
66767
29.10.19 09:45
@Anonymní píše:
Do ted problem nebyl.
Byla jsem samostatna a ted uz tak ne.

A on svůj díl vyživovací povinnosti vůči dětem neplní?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15462
29.10.19 09:45

Bohužel se ti pěkně vybarvil, samozřejmě až poté, co nastal problém. Jelikož jste si neslíbili v dobrém i ve zlém, v bohatství i chudobě…, tak teď nezbývá, než plakat nad rozlitým mlékem :nevim: Je mi to líto, ale nemáš žádnou „páku“, jak z něj peníze dostat, krom určení výživného na děti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17089
29.10.19 09:46
@Anonymní píše:
Do ted problem nebyl.
Byla jsem samostatna a ted uz tak ne.

A vy jste měli stejný příjem, že jste platili všechno napůl?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.10.19 09:46

Nekolikrat jsem se s nim snazila mluvi, rekl, ze on je se mnou ztratovy a ze ho moje vydaje nezajimaji.
Zkudim s nim jeste promluvit a kdyz to pujde tak dal a nic se nezmeni, rozseknu to

• Citovat
  • Nahlásit
15462
29.10.19 09:47

Mimochodem, co on platí ze své výplaty? Hypotéku/nájem? Nákupy potravin? Benzín? Abysme ho tu totiž nepranýřovaly a nevylezlo z toho, že vlastně většinu věcí pro rodinu platí on, jen ty teď bez práce nemáš na své osobní výdaje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.10.19 09:47

Kazdy mel svuj prijem

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie