Přítel není rodinný typ

Anonymní
1.6.18 21:51

Pritel neni rodinny typ

Dobry vecer, potrebovala bych radu. Jsme s pritelem 7 let a mame spolu dcerku (19 mesicu). Od narozeni dcery pritel jako tata moc nefunguje. :,(
Co druhy den ma aktivity (sport, ryby, kamaradi,…). Dceri ani mne se moc nevenuje. Z prace chodi vecer, ale kdyz prijde domu, tak se dceri venuje cca 10 minut. O vikendu to o moc lepsi neni. Myslim si, ze z tohoto duvodu dcera k nemu nechce a pred 2 mesici uplne prestala rikat tata.
Vcera jsem mela potrebu od pritele slyset neco hezkeho, tak jsem mu to rekla. On mi odpovedel, ze se mu na me libi jak se staram o dceru (i kdyz vse kolem dcery si musim obhajovat - napr. Venku je silny vitr a proc ji davam cepici a ne satek, proc chodi spat cca v 19:00, kdyz on chce jit ven,…), jak doma uklizim, a ze jsem spravedliva. Po pravde me to trochu vydesilo, protoze mi z toho vychazi, ze jsem vlastne dobra uklizecka. Poradte co mam delat.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1048
1.6.18 22:05

Našla bych si také aktivity a přítel by se musel během té doby postarat, nežije si jenom sám pro sebe..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48647
1.6.18 22:10

Věnovat se více sobě, rozdělit si rodičovské úlohy. Odejít třeba ke kadeřnici a nechat mu ji hlídat. Je to přece i jeho dcera. Pokud by to nešlo, doporučoval bych vám párovou terapii. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
241
1.6.18 22:22

Jestli fakt nevíš, tak si přečti „Proč muži milují potvory“, nevymlouvej se, že dělat vše podle této knihy nepůjde a snad se podle toho začneš trochu řídit. :kytka: Jsi typická hodná holka, co si musí říkat o pochvalu, a to je velmi smutné, asexuální a promiň - trošku ubohé, což nemyslím zle, ale bohužel je to tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3462
1.6.18 22:23

.

Příspěvek upraven 31.05.20 v 22:07

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10430
1.6.18 22:32
@Včelička992 píše:
Delas mu beztak full servis, tak na co by se staral ze. Jake si to udelas, takove to mas. Nekteri chlapi jdou od mamy k druhe mame ;) to ma zivot panacek :pankac:

Dobre napsano! :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3757
2.6.18 06:16
@PeknyVlasy píše:
Jestli fakt nevíš, tak si přečti „Proč muži milují potvory“, nevymlouvej se, že dělat vše podle této knihy nepůjde a snad se podle toho začneš trochu řídit. :kytka: Jsi typická hodná holka, co si musí říkat o pochvalu, a to je velmi smutné, asexuální a promiň - trošku ubohé, což nemyslím zle, ale bohužel je to tak.

Ale blbost, co to je za mytus, znam x manzelstvi kdy ma chlap hodnou holku a je rad ze ji.ma.. a jsou spolu x let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
907
2.6.18 07:08
@lilith1 píše:
Ale blbost, co to je za mytus, znam x manzelstvi kdy ma chlap hodnou holku a je rad ze ji.ma.. a jsou spolu x let.

Ale pak taky může mít potvoru milenku. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15533
2.6.18 07:10

@lilith1 souhlasím, chlap si ji hodnou a milou uz našel. Navíc dělat ze sebe neco, co není jen kvůli občasné pochvale je mnohem větší ubohost než byt přirozená.

Zakladatelko - pokud zvládneš psychicky v pohodě svěřit dceru manželovi aspoň na jeden večer, tak si zkus najít nějakou vlastní aktivitu - nějaký kurz, sport, večer s kamarádkou. Co ti bude vyhovovat. Na víkendy bych plánovala společné výlety.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
241
2.6.18 12:00

@Tichošlápek @lilith1 Z vašeho příspěvku je více než jasné, že jste knihu nečetly. Vyjadřovat se o něčem o čem nemáte ani páru je patetické a jen se tím ztrapňujete.

Zakladatelko, ač je název zavádějící, kniha nijak nenabádá k transformaci osobnosti, avšak poskytuje vodítka jak o sebe dbát, pečovat o své já, péčí o své nitro začneš i navenek vyzařovat v jiném, lepším světle. Když se budeš sama lépe cítit a jednat tak, abys dávala najevo své potřeby, budeš zkrátka šťastnější, tak to funguje, dosvědčuji. Hodně štěstí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
343
2.6.18 12:13
@PeknyVlasy píše:
@Tichošlápek @lilith1 Z vašeho příspěvku je více než jasné, že jste knihu nečetly. Vyjadřovat se o něčem o čem nemáte ani páru je patetické a jen se tím ztrapňujete.Zakladatelko, ač je název zavádějící, kniha nijak nenabádá k transformaci osobnosti, avšak poskytuje vodítka jak o sebe dbát, pečovat o své já, péčí o své nitro začneš i navenek vyzařovat v jiném, lepším světle. Když se budeš sama lépe cítit a jednat tak, abys dávala najevo své potřeby, budeš zkrátka šťastnější, tak to funguje, dosvědčuji. Hodně štěstí.

Souhlasím, knihu jsem četla a potvrzuji - snad jen upozorním, že to neznamená, že si knihu přečteš a budeš rázem šťastná, chce to uvědomit si své chyby, co děláš špatně při jednání i ve vztahu k sobě a pomalu to začít aplikovat v životě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5918
3.6.18 16:43
@Anonymní píše:
Dobry vecer, potrebovala bych radu. Jsme s pritelem 7 let a mame spolu dcerku (19 mesicu). Od narozeni dcery pritel jako tata moc nefunguje. :,(
Co druhy den ma aktivity (sport, ryby, kamaradi,…). Dceri ani mne se moc nevenuje. Z prace chodi vecer, ale kdyz prijde domu, tak se dceri venuje cca 10 minut. O vikendu to o moc lepsi neni. Myslim si, ze z tohoto duvodu dcera k nemu nechce a pred 2 mesici uplne prestala rikat tata.
Vcera jsem mela potrebu od pritele slyset neco hezkeho, tak jsem mu to rekla. On mi odpovedel, ze se mu na me libi jak se staram o dceru (i kdyz vse kolem dcery si musim obhajovat - napr. Venku je silny vitr a proc ji davam cepici a ne satek, proc chodi spat cca v 19:00, kdyz on chce jit ven,…), jak doma uklizim, a ze jsem spravedliva. Po pravde me to trochu vydesilo, protoze mi z toho vychazi, ze jsem vlastne dobra uklizecka. Poradte co mam delat.

Ohledně jeho chování doma zde už rady byly.

Co je špatně na jeho odpovědi? Co byste slyšela raději? Samozřejmě znáte ho vy, ne já, tak pokud to myslel tak, že jste dobrá uklízečka, tak chápu.

Mně to takto z popisu připadá, že vás ocenil jako matku vašeho dítěte pro vaši starostlivost (a tiše tím uznal, že jste mnohdy měla pravdu a že si uvědomuje přínos vašeho přístupu). Ocenil vaší pořádkumilovnost a pracovitost doma (nejspíš něco, co on sám nemá). A vaši spravedlnost, což je podle mně ze strany muže docela velká poklona vůči ženě a mimo jiné tím vyjádřil ochotu brát si něco z vašeho úsudku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.6.18 17:41

Nalejme si čistého vína. Je to hlavně tvoje vina, že si jako žena si neobstarala muže, chlapa, co se postará o rodinu. Za to není omluva.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama