Přítel neustále někomu půjčuje peníze

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
2.1.20 16:33

Přítel neustále někomu půjčuje peníze

Dobré odpoledne,
Vadilo by vám, kdyby váš muž opakovaně komukoli(kolegové z práce) půjčoval peníze? Ne moc, třeba 500, max.1000, ale je to velmi časté. Mě to vždy rozčílí asi proto, že jsem takové chování nikdy předtím neviděla a nejsem na to zvyklá. Ať už bych na tom byla jakkoli, když už půjčila bych si od rodičů nebo se uskromnila. A naopak nestalo se, že by chtěl po mně někdo půjčit. Hádáme se kvůli tomu, ví to že mi to vadí. A zde ani tak nejde o ty peníze samotné jako to, že nerespektuje můj názor.
Ještě dodám že z mého pohledu si moc neváží peněz, nešetří a nemá moc přehled kde a kolik může utratit. Nemyslím, že se to změní. Chci jen názory, zda by vám to vadilo a jaký byste k tomu zaujaly postoj. Děkuji a omlouvám se za anonym, chodí sem známá :)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
833
2.1.20 16:34

Nevadilo, pokud by kamarádi vraceli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4974
2.1.20 16:35

U přítele s nímž nemám děti ani společný majetek by mi to bylo jedno, jeho prachy jeho volba. U manžela, kde máme finance společné možná ano, ale záleželo by komu, proč a jaký dopad by to mělo na náš rozpočet, plus jestli by se mě aspoň zeptal…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.1.20 16:39
@Martha03 píše:
U přítele s nímž nemám děti ani společný majetek by mi to bylo jedno, jeho prachy jeho volba. U manžela, kde máme finance společné možná ano, ale záleželo by komu, proč a jaký dopad by to mělo na náš rozpočet, plus jestli by se mě aspoň zeptal…

Zkusme situaci: Máš s ním dítě, půjčil by ne kamarádovi ale kolegovi a důvod by byl že se přes Vánoce rozšoupli(byl jeho důvod půjčování) tak už podle tohohle poznáš, že jde o člověka nezodpovědného. Tak snad ty peníze přítel ještě uvidí.

• Citovat
  • Nahlásit
4974
2.1.20 16:43
@Anonymní píše:
Zkusme situaci: Máš s ním dítě, půjčil by ne kamarádovi ale kolegovi a důvod by byl že se přes Vánoce rozšoupli(byl jeho důvod půjčování) tak už podle tohohle poznáš, že jde o člověka nezodpovědného. Tak snad ty peníze přítel ještě uvidí.

I tak by mi to bylo jedno, pokud by půjčené peníze neměly dopad na náš rozpočet. Jestliže se někdo rozsoupne ok, nemám právo ho soudit. Tvůj přítel mu půjčil dobrovolně, tak se tady neofrnuj nad tím jak je onen kamarád nezodpovědny a udělej si raději pořádek ty sama. To koho máš za partnera je tvoje volba..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6713
2.1.20 16:44
@Anonymní píše:
Dobré odpoledne,
Vadilo by vám, kdyby váš muž opakovaně komukoli(kolegové z práce) půjčoval peníze? Ne moc, třeba 500, max.1000, ale je to velmi časté. Mě to vždy rozčílí asi proto, že jsem takové chování nikdy předtím neviděla a nejsem na to zvyklá. Ať už bych na tom byla jakkoli, když už půjčila bych si od rodičů nebo se uskromnila. A naopak nestalo se, že by chtěl po mně někdo půjčit. Hádáme se kvůli tomu, ví to že mi to vadí. A zde ani tak nejde o ty peníze samotné jako to, že nerespektuje můj názor.
Ještě dodám že z mého pohledu si moc neváží peněz, nešetří a nemá moc přehled kde a kolik může utratit. Nemyslím, že se to změní. Chci jen názory, zda by vám to vadilo a jaký byste k tomu zaujaly postoj. Děkuji a omlouvám se za anonym, chodí sem známá :)

No nelibilo, protoze drive nebo pozdeji narazi na nekoho, kdo mu to nevrati..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.1.20 16:47
@Martha03 píše:
I tak by mi to bylo jedno, pokud by půjčené peníze neměly dopad na náš rozpočet. Jestliže se někdo rozsoupne ok, nemám právo ho soudit. Tvůj přítel mu půjčil dobrovolně, tak se tady neofrnuj nad tím jak je onen kamarád nezodpovědny a udělej si raději pořádek ty sama. To koho máš za partnera je tvoje volba..

Zase útoky a nepřátelství. Jako v každém tématu tady..proč? Píšu po třetí není to kamarád, jen kolega. Dobře, můj přítel moje volba. :?

• Citovat
  • Nahlásit
4974
2.1.20 16:57
@Anonymní píše:
Zase útoky a nepřátelství. Jako v každém tématu tady..proč? Píšu po třetí není to kamarád, jen kolega. Dobře, můj přítel moje volba. :?

Není to útok ani nepřátelství. Ty sama přenášíš svou nespokojenost s finančním chováním svého přítele na neznámého kolegu, který je podle tebe nezodpovědný, že se o Vánocích rozšoupli. Zde je problém tvůj přítel, ne kamarád ani kolega, on se neumí chovat zodpovědně. Takže si to vyřeš doma pokud ti něco vadí. Já píšu, že by mi to nevadilo, někomu tady asi ano. Důležité ale je jak to vnímáš ty a zda pro tebe to problém je, pokud ano tak to řeš a nezakládej diskuze, jelikož když ti to vadí teď, tak tě tady stejně žádný komentář nepřesvědčí o opaku. Když má někdo jiný pohled na věc, tak stejně napíšeš, že se jedná o útok a nepřátelství…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13311
2.1.20 16:58

A v cem teda mate problem? Pokud mu to vraci (a i kdyby nevraceli), tak jsou to jeho penize! A vy do toho nemate co rozkazovat a mluvit. Neco jineho by bylo, kdyby to byl VAS spolecny rozpocet, ze ktereho by ty penize daval. A ze utraci a nesetri je holt problem. Ale to taky musite resit domluvou a nejakym kompromisem a pokud ne, tak spolu NIKDY nebudete vychazet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2147
2.1.20 17:01

Pokud bychom měli společné finance, tak by mi to vadilo. Já na tohle rozpůjčovávání teda nejsem - kamarád nekamarád. Pokud společnou kasu nemáte (což vždycky nakonec vyvolá nějakej problém :lol: ), tak by se mi to sice taky nelíbilo, ale nic by mi po tom nebylo :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1758
2.1.20 17:15
@Anonymní píše:
Dobré odpoledne,
Ještě dodám že z mého pohledu si moc neváží peněz, nešetří a nemá moc přehled kde a kolik může utratit. Nemyslím, že se to změní. Chci jen názory, zda by vám to vadilo a jaký byste k tomu zaujaly postoj. Děkuji a omlouvám se za anonym, chodí sem známá :)

Kolik vydělává tvůj přítel a kolik ty?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Amnestovaný_vdovec
2.1.20 17:22
@Anonymní píše:
Dobré odpoledne,

Vykašli se na něj a pojď ke mně - já nikomu nepůjčuju, všechny peníze mám přesně spočítaný a za nic zbytečně neutrácím - můžu tě pozvat na kohoutkovku? :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
16242
2.1.20 17:22

Nevadilo. Přítelkyně půjčila své kamarádce cca 1,3 milionu. Zůstalo mi to v hlavě asi 5 minut, pak se to vypařilo. Doporučuji to udělat stejně, prodloužíš si život. Co ti je do cizích peněz?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2147
2.1.20 17:31
@zoidberg píše:
Nevadilo. Přítelkyně půjčila své kamarádce cca 1,3 milionu. Zůstalo mi to v hlavě asi 5 minut, pak se to vypařilo. Doporučuji to udělat stejně, prodloužíš si život. Co ti je do cizích peněz?

Tak jde taky o to, jestli jsou ty peníze společné nebo ne… Půjčit můj partner z našich peněz někomu milion, tak bych to asi měla v hlavě dýl než pět minut :mrgreen:. Pokud teda nejste Rockefellerovi :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11841
2.1.20 17:34
@Anonymní píše:
Dobré odpoledne,

proč to vadí tobě? Nějak tě to omezuje?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat