Přítel nikam nechce chodit kvůli zažívání

22.4.20 21:56

Přítel nikam nechce chodit kvůli zažívání

Hezky večer :) Ráda bych poprosila o radu. Vím že nikdo není lékař a bez vyšetření to nikdo stejně nebude vědět přesně. Vím že by bylo lepší jít k doktorovi ale přítel tam nechce :D… Tak mě zajímalo jestli má někdo třeba stejné zkušenosti
Přítele trápí zažívací problémy že chodí kadit několikrát denně ( ať už normálně nebo průjem ) není to nějak příjemné už kvůli němu a taky že nikam nechce chodit ale někdy mi to přijde spíše že to používá jako výmluvu :(
zkoušeli jsme vynechat kofein, laktózu, lepek a všechno zabralo na chvíli a pak se to vrátilo teď kupujeme bezlaktozove a bezlepkové potraviny samozřejmě jsou drahé 8o..
A ani to moc nezabírá, vždy jen na chvíli a pak za cca dva dny to je zase zpět, většinou chodí jak mile něco sní nebo tak..
Ale zase mi přijde že už to má snad v hlavě že se tak vystresuje že někam jdeme kde není třeba wc že s toho potřebuje. Říkám ani nikam nechodíme protože nikam nechce,, údajně kvůli tomu…

Neměl by s takovým problémem nějaké zkušenosti třeba? A jak jste to vyřešili? K doktorovi ho prostě nedostanu
Děkuji za odpovědi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

23006
22.4.20 21:58

Kamaradciny dceři se takhle projevuje dráždivý tračník. Zhoršuje se to stresem, takže taky nikam moc nechodí. Ale jestli se s tím dá něco dělat, netuším, o tom sme se nebavily…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25691
22.4.20 21:59
@Barny_nikola píše:
Hezky večer :) Ráda bych poprosila o radu. Vím že nikdo není lékař a bez vyšetření to nikdo stejně nebude vědět přesně. Vím že by bylo lepší jít k doktorovi ale přítel tam nechce :D… Tak mě zajímalo jestli má někdo třeba stejné zkušenosti
Přítele trápí zažívací problémy že chodí kadit několikrát denně ( ať už normálně nebo průjem ) není to nějak příjemné už kvůli němu a taky že nikam nechce chodit ale někdy mi to přijde spíše že to používá jako výmluvu :(
zkoušeli jsme vynechat kofein, laktózu, lepek a všechno zabralo na chvíli a pak se to vrátilo teď kupujeme bezlaktozove a bezlepkové potraviny samozřejmě jsou drahé 8o..
A ani to moc nezabírá, vždy jen na chvíli a pak za cca dva dny to je zase zpět, většinou chodí jak mile něco sní nebo tak..
Ale zase mi přijde že už to má snad v hlavě že se tak vystresuje že někam jdeme kde není třeba wc že s toho potřebuje. Říkám ani nikam nechodíme protože nikam nechce,, údajně kvůli tomu…Neměl by s takovým problémem nějaké zkušenosti třeba? A jak jste to vyřešili? K doktorovi ho prostě nedostanu
Děkuji za odpovědi
Řešení je nechat se vyšetřit. Když nechce k doktoru, holt prožije život na záchodě.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.4.20 22:02

Muze to byt syndrom drazdiveho tracniku, ziji s nim nekolik let, je to boj a omezujici

• Nahlásit
  • Citovat
Ou
13349
22.4.20 22:11

Když je pitomec, tak ať trpí. Jesti má rozjetou autoimunitníporuchu tak mu dříve či později bude natolik blbě, že se teda nehcá léčit. kdyby nebyl idiot, tak to řeší včas a do závažných komplikací se nedostane.

Jestli má zatím jen dráždivý tračník, tak bez adekvántního přístupu si z toho může autoimuntiní poruchu vypěstovat.

Prostě je kretén a ne - to že se bojí se přece neřeší tím, že problém ignoruju.

Jinak na dráždivý tračník zabírá kombinace někoika měsícůo na lowFODMAP dietě A zároveň psychoterapie - pokud člověk dělá jen jedno, nebo druhé, tak se to pak zase vrací.

Ale představa že blbeček, který není ochotný jít k lékaři bude chodit do psyhcoterapie je asi úplně nereálná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
438
22.4.20 22:16
@Ou píše:
Když je pitomec, tak ať trpí. Jesti má rozjetou autoimunitníporuchu tak mu dříve či později bude natolik blbě, že se teda nehcá léčit. kdyby nebyl idiot, tak to řeší včas a do závažných komplikací se nedostane.

Jestli má zatím jen dráždivý tračník, tak bez adekvántního přístupu si z toho může autoimuntiní poruchu vypěstovat.

Jinak na dráždivý tračník zabírá kombinace někoika měsícůo na lowFODMAP dietě A zároveň psychoterapie - pokud člověk dělá jen jedno, nebo druhé, tak se to pak zase vrací.

Ale představa že blbeček, který není ochotný jít k lékaři bude chodit do psyhcoterapie je asi úplně nereálná.

Pitomec, idiot, kreten a blbecek? Teda Vase komentare mi vzdy prisly chytre, ale dnes je to prestrelene, ne? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.4.20 22:19

Drazdivy tracnik. Ziju s tim uz 20 let. Je to omezujici, ale mam vysledovane, co muzu a nemuzu jist, pripadne kdy nejist, takze na vylety normalne jezdit muzu. Kde jsou a nejsou wc mam vetsinou zmapovane.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
22.4.20 22:20
@dyňa píše:
Pitomec, idiot, kreten a blbecek? Teda Vase komentare mi vzdy prisly chytre, ale dnes je to prestrelene, ne? :nevim:

Ja ji neznam, ale taky jsem si rikala, ze pres caru.

• Nahlásit
  • Citovat
438
22.4.20 22:22

Ja jsem to mela take tak, navic jsem bez zlucniku, po snidani jsem vzdy musela 3× letet.Ted 2.5 mesice pouziva produkt od LR-Aloe Vera gel, jakekoliv prichuti, a je po problemu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2747
22.4.20 22:23

No, řešit by to měl, klidně to může být ulcerozní kolitida, Crohn apod, ale chtělo by to řešit s gastroenterologem, než se to zvrtne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4029
22.4.20 22:27
@Ou píše:

Proc tolik urazek?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
438
22.4.20 22:30

@malákráličice Asi dnes pan nebo pani Ou nema naladu. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.4.20 22:30

@Ou ty ses nějak rozvášnila!? 8o :lol:
@Barny_nikola @Mar__tanka1983 řekla bych, že manžel má to samé, podle googlu dráždivý tračník, jeho otec evidentně taky. Kromě špatného životního stylu a nadváhy stráví denně snad několik hodin na WC. Hodin! 8o Vůbec nechápu co tam takovou dobu dělá a připadá mi to jako vyhýbání se světu. Když se mu něco nechce, řekne, že má nějaké nafouklé břicho a není mu dobře, ale že by s tím něco dělal?! Ale když to nechce léčit, určitě to chce nespadnout do takové té líné letargie. Manžela jsem donutila fungovat, jestliže chce mít funkční rodinu, fňukáním doma ji neuspokojí - takže kromě sedavé práce ho často přemlouvám, aby se donutil mít aktivní život - sport, pohyb, procházky, péče o děti. A přijde mi, že jakmile překoná tu prvotní nechuť, už si na břicho ani nevzpomene, takže je to dost psychické. A když zhubnul a hlídal si co jí, byl bez obtíží, ale hned se to vrátí, jakmile se na to vykašle. U něj to byly různé dráždivé potraviny - paprika, cibule, uzeniny, některá masa, některé mléčné výrobky (lepek nezkoušel). To jen tak, co jsem vypozorovala, není to podložené žádným lékařem (samozřejmě tam taky odmítá jít). :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
8372
22.4.20 22:42

U švagra se podobně projevoval Crohn. Kašlal na vyšetření tak dlouho, až skončil před čtyřicítkou natrvalo s vývodem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3259
22.4.20 23:05

Musi k doktorovi. Gastroenterologie. A koupila nych mu knihu Moje pacifická hřebenovka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama