Reklama

Přítel nutí na potrat

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

kokoska55
Nováček 4 příspěvky 08.09.18 09:44
Přítel nutí na potrat

Ahoj. Byla jsem s přítelem rok, potom jsem odjela do ciziny a nějak jsme nezvládli odloučení a rozešli se. Bylo to těžký. Potom jsem se vrátila, začali jsme se zase vídat a opět si nacházet k sobě cestu. Řekli jsme si, že na to půjdeme pomalu a pokud nám bude spolu dobře tak spolu zase budeme. No 3 měsíce se vídáme vlastně to je jako vztah akorát tomu tak neříkáme. V úterý jsem zjistila, že jsem těhotná. Řekla jsem mu to. On reagoval hrozně a hned potrat. Myslela jsem, že je to první šok, ale i dneska mi říká, že jen potrat a pokud si dítě nechám nebude se mnou, ale pokud si ho nenechám tak spolu časem budeme a můžeme ho mít za rok, protože teď se na to necítí (je mu 27) a mě je 23. Bydlím už sama ve svém bytě, dodělávám vysokou dálkově a pracuji. Nevím co mám dělat, ale on při mě nestojí. Nevím ani jestli s takovým člověkem chci vůbec být ještě. No aktuálně nevím jestli mám jít na potrat nebo už od začátku mít dítě sama ☹☹☹
mam strach. Děkuji za názory :(

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »

Reklama

Reakce:

Kuhnice
Kecalka 283 příspěvků 08.09.18 09:53

Nohy na remena od takovýho. Já osobně, kdyby mi tohle řekl, se mu vysměju do očí, otočim se na podpatku a už o mě neuslyší. „Pokud si ho nenechám, tak spolu budeme.“ To je hlavní znak demence, manipulantství a lži.

Uživatel je onlineTichošlápek
Extra třída :D 10010 příspěvků 08.09.18 09:53

Šla bych na potrat a toho idiota vykopla ze života.

Sany80s
Kelišová 6396 příspěvků 08.09.18 09:57

Na potrat bych asi šla, ale jeho okamžitě vyřadila ze svého života.
Takhle by se v jeho věku chovat neměl. Určitě se nejedná o člověka, který by byl oporou v životě.

g.sandova
Závislačka 3703 příspěvků 08.09.18 09:58

@kokoska55 kdy dodelas školu? Vzdělání je důležité, ale můžeš třeba přerušit. Nebo dodělat i s minimem. Taky jsem studovala s dětmi. Na řidičáku se studuje náhodou dobře. Pomůže ti rodina? S hlídáním? Jinak, dítě se narodí za rok, necelý, takže jeho argument za rok je kravina. Ve tvém věku bych zvažovala hodně, potrat je blbost. Ten chlap je vul

Uživatel je onlineMar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19460 příspěvků 08.09.18 09:58

tohle za tebe nikdo nevyřeší, zlato :hug:
Máš několik možností, které znáš (jít na potrat a hodit to za hlavu a dál žít tenhle vztah nevztah, jít na potrat a s chlapem se rozejít a začít žít svůj vlastní život bez něj, nebo si dítě nechat, a počítat s tím, že budeš samoživitelka).

Popravdě, a vím, že to bude znít od ženský hnusně, se svým způsobem nedivím, chlap je momentálně v situaci, kdy hrozí, že bude zakládat rodinu s holkou, se kterou vlastně ani nechodí ani nesdílí domácnost a má pocit, že jste takoví kamarádi s výhodami.
A samoživitelka ve 23, sotva na startu kariéry i života :think: to taky není žádná láce.
Já nevim no, já bych asi v tomhle věku, pokud by chlap nechtěl rodinu založit, volila potrat a rozchod.

s.y.p.t.a
Zasloužilá kecalka 595 příspěvků 08.09.18 10:01

Určitě bych se nenechala přesvědčit partnerem k potratu. Nevěřím, že by vám vztah vydržel, kdybyste nechali zlikvidovat svoje dítě. Většinou stejně dojde k ukončení vztahu, protože žena muži vyčítá, že ji dost nepodpořil, že se na ni vykašlal, že se nedokázal postavit čelem s plnou zodpovědností k takové závažné věci. Zůstaneš sama, bez dítěte, s výčitkami svědomí, že jsi na zákrok neměla chodit. Já bych si dítě nechala a do budoucna hledala spolehlivějšího partnera. Je to škoda, že se chlapi nedokážou chovat jako opravdoví muži. Kdyby tomu tak bylo, ani mnohé ženy by na potrat nešly, kdyby měly zastání. Plánujete mít rodinu za rok, za dva, ale co když bude zase nějak nepříznivá situace nebo zrovna pak nebudeš moci otěhotnět, jak si písknete? Vaše dítě je už na cestě, tak se k tomu postav alespoň ty zodpovědně, když už takový partner není. Je mi to líto. Třeba je ještě šance, že časem změní názor. Pokud ne, já bych dítě mužskému neobětovala.

ludmilaadamkova
Ukecaná baba ;) 1076 příspěvků 08.09.18 10:01

Hele je ti 23. Pokud je cas na mininterupci asi bych se nad tim zamyslela. Tohle nebude nikdy otec. Budes na to sama max podpora rodiny a jednou budes shanet jineho tátu pro sve dite. Pokud tohle nevadi smele do toho. Odmenou ti bude miminko. Ale bufe to tezky.
Ale ja to beru ze sveho pohledu a z optiky tvych 23 let. Budes mit mraky casu dodelat si skolu najit sve misto v zivote a byt samostatna a najit si partnera skutecne pro zivot.

g.sandova
Závislačka 3703 příspěvků 08.09.18 10:03

Tak tobě je23. Já se prekoukla, myslela jsem 33. No, nevím. Interrupce je řešení, ne ideální.

hani28
Ukecaná baba ;) 1107 příspěvků 08.09.18 10:04

Dite bych si nechala a s nim se rozesla a rekla mu, ze pokud chce dite za rok, tak to ma idealni nacasovani tehotenstvi, protoze dite se nenarodi zitra ale za 9 mesicu. A 9 nebo 12 to uz je fuk (samozrejme vim, ze nejspis myslel snazeni za rok ale pokud by mi to tak nekdo na zacatku tehotenstvi rekl, ze dite za rok, asi bych si to neodpustila a rekla toto).

Tak jako tak bych se s nim rozesla, at uz si dite nechas nebo ne. Nemohla bych s takovym clovekem zustat.

Příspěvek upraven 08.09.18 v 10:18

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.18 10:06

V podobné situaci i věku jsem měla sestřenici a spolužačku. Obě si dítě nechaly, ani jedna nelituje, ale obě to měly sakra těžké a bez podpory rodiny nevím, jak by to zvládly.

Rachelkaaa
Povídálka 43 příspěvků 08.09.18 10:09

Takového chlapa k životu určitě nepotřebuješ.
Teď už tady to malinké je a potřebuje TĚ :srdce: A určitě mu jednou najdeš správného tátu, který ho bude milovat. Teď to pro tebe musí být těžké ale rodina tě v tom určitě nenechá samotnou.

Pokud bys chtěla, můžu ti poslat nějaké kontakty na lidi, kteří pomáhají maminkám když čekají nečekané miminko, vyslechnou, poradí, podpoří… :kytka:

anonymni_prezdivka
Kecalka 356 příspěvků 08.09.18 10:11

@kokoska55 přítel je hajzl, co zasluhuje nakopnout a opustit. Já osobně bych si miminko nechala, ale tohle je jen a jen tvé rozhodnutí a nikdo ho za tebe udělat nemůže. Důležitý faktor při rozhodování bych viděla ten, jestli ti pomůže rodina, protože být na miminko sama je fakt zahul, obzvlášť je-li hodně plactive, kolikové,atd. Přeju hodně štěstí.

Nmdl
Ukecaná baba ;) 1878 příspěvků 08.09.18 10:14

Osobně bych zvolila variantu - partnera poslat expres do háje a dítě si nenechat.

Kostroma
Stálice 93 příspěvků 08.09.18 10:21

Ubožák. Ty po jeho reakcí ještě zvazujes ze bys s nim byla dal? To snad ne. Chlap co posle zenskou z fleku na potrat je nejvetsi ubohost sveta. Je to tezka situace,nejde radit. Byt od těhotenství na všechno sama je hrozne složitý, nejen financne ale i psychicky. Zažila jsem to, ale ve výsledku ničeho nelituju. Že ti dite bude odměnou, to je takova klisoidni fráze, ale je to tak. Partnera dříve či později najdeš. Taky jsem mela hroznej strach. Máš oporu v rodině? To je poměrně dost důležita věc,vlastně si myslím že úplně zásadní. Tady prostě nic radit nejde, je potřeba si srovnat priority,spočítat si peníze, urovnat v hlavě jestli se s tím chceš prat nejakou dobu sama nebo ne. Ty volis svoji zivotni cestu Pro me byla nejhorší ta psychicka zátěž celý těhotenství po rozchodu a chvíli ještě když už bylo mimino na svete.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Pád Lukáše Rosola: Hraje za almužnu, nemá ani na sedadlo v autobuse

Byl považován za naději českého tenisu a svého času se před ním sklonil... číst dále >

Pavlína Pořízková o modelingu: Stárnout před zraky všech je na prd!

Česka, která mezi prvními dobyla svět modelingu, promluvila v magazínu New... číst dále >

Články z Ona Dnes

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >

Obezita zkracuje život o patnáct let, léčba stojí miliardy

Není to jen estetický problém, který trápí miliony lidí na celém světě, ale... číst dále >