Přítel o mě tvrdí, že jsem žárlivá

Anonymní
19.10.20 14:30

Přítel o mě tvrdí, že jsem žárlivá

Ahoj holky, řeším situaci, kterou jsem ještě nezažila ani od nikoho neslyšela, že by to řešil.. Mám cca 3 měsíce nového přítele.. Doteď bylo vše Ok.. Poznáváme se atak.. Jenže teď jsem chtěla jít pokecat s kamarádem, sama.. Říct mu co nového, jak se mi ten nový vztah vyvíjí a tak.. Ten kamarád je věřící panic, uznává sex až po svatbě se stejně založenou slečnou, takže riziko případné nevěry fakt nehrozí.. Dokonce jsem o něm současnému příteli říkala, znají se i od vidění.. No a nevěřili byste jak jsem narazila?! Jako že chci někam jít sama a s borcem? A proč nemůže jít se mnou a blabla.. Pak z něho vypadlo, že se mu teď nedávno ozvala kamarádka a on ji kvůli mě odmítl abych prý nežárlila 8o Jenže já bych s tím problém neměla! Což jsem mu aji řekla.. Tak se ho ptám co si teď o mě má ta jeho kámojda myslet, a on ať to neřeším.. Teď nedávno sme seděli u počítače a ona mu napsala na facebooku.. Co děláš, sešs tou svojí žárlivkou? 8o No to je něco na mě teda.. Tak sem ho poprosila to otevřít aby jí odepsal že žádná žárlivka nejsem, a představte si že jí tam v poslední větě před tím, než mu tohle napsala psal že jsem žárlivá ale že ve třech zajít pokecat můžem, že to by snad nevadilo.. Tak chápete to? Já sem mu nikdy nic nezakazovala, ani sem se nevyptávala ani nikde nešmejdila.. Přitom jemu samotnýmu vadí, když se usmívám na jeho kamarády? 8o

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1304
19.10.20 14:35

Je to alibista, nechce s ní jít, tak to svede na tebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1304
19.10.20 14:36

A nebo po ní naopak jede, tak ze sebe dělá chudáčka. Protože to je ideální přechod, ženské rády zachraňují chlapy z neperspektivních vztahů :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1169
19.10.20 14:37

Myslim, ze muzes chodit s kamaradama na kafe, i kdyz nejsou panicove…taky si myslim, ze by ti melo byt fuk, co si naka slepice mysli o tobe a mela bys tim ukazat :priteli" ze jsi nad veci…tady to dehonestovani ze strany jeho kamosky podle me znaci, ze ona chtela byt pritelkyne (mozna byli milenci) a ted te shazuje, protoze jsi na jejim miste..a tvuj pritel je zarlivej a ma male sebevedomi a ma blbej smysl pro humor

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19.10.20 14:46

Ber to pozitivně, nikam se mu s ní nechce a vymlouvá se na tebe. Že mu vadí, když trajdáš s kamarádem po venku, je blbý, ale uvidíš, co z toho ještě vyleze. Můj muž to měl ze začátku taky tak, že si myslel, že bych neměla chodit ven s kamarády, a on s kamarádkami taky nikam nechodil, bo si myslel, že se to ve vztahu nemá… Víceméně šlo o věc domluvy, teď po letech už si každý chodíme s kým chceme a kam chceme. Hlavně si o tom promluvte

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1090
19.10.20 14:47

Taková soutěž, kdo je žárlivější, mi to přijde a jestli bylo dřív vejce nebo slepice :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
286
19.10.20 15:23

No myslím že „podle sebe soudím tebe“. Že on se bojí jít s tou kamarádkou protože by asi něco bylo, a asi má pocit že ty to taky tak máš. Že říkáš že ne nepochopí protože on ten pocit nezná, on očividně vždy chodil s holkama ven jen za nějakým účelem. Otázka je co s ním? Já osobně bych ho asi nechtěla. Jako taky nechodím ven s kamarádama sama ale my už jsme spolu 7 let a vlastně všechny kamarády máme společné. Po třech měsících je to opravdu zvlaštní-nějaký jeho emocionální problém. Špatná zkušenost ale spíš to „podle sebe soudím tebe“. To si na něj možná dávej pozor aby ven nešel sám protože já bych mu asi nevěřila po jeho scénách. Ty to máš nastavené jinak ale on očividně to vidí tak že ven s holkou = rande a podle toho by jednali oba dva-určitě by podvědomě té holce dal najevo že jde o rande…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1947
19.10.20 15:37

Já bych byla velmi obezretna. Nelíbilo by se mi, že mi chce cenzorovat, s kým se můžu stýkat a s kým ne a pak mě ještě pomlouval, že já jsem zarliva.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.10.20 15:38

@Olina95 Jako taky mě to napadlo, ale přece nebudem žárlit oba.. :nevim: vykládal mě, že do ní byl kdysi zamilovanej, ale rychle ho to přešlo.. Aleže od té doby má pocit, že to na něho zkouší ona.. Ale že prej spolu nikdy nic neměli.. Kdo ví, kde je pravda.. Doteď sem nad tím nepřemejšlela.. :think:

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
14595
19.10.20 15:47

No tvůj přítel podle sebe soudí tebe a ta kamarádka nejspíš chce víc…

Tohle si budete muset umět říct, nějak spolu sdílet obavy a hledat řešení, vyhovující všem.

Ale zakazovat někomu se s někým vídat je hodně za hranicí nějakého základního respektu a důvěry. A už vůbec nemusí někomu dokazovat, že by se nic nestalo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4693
19.10.20 15:58

Těžko říct, co přesně je za tím (hlavně teda, pokud jde o tu holku, co s ním chtěla někam vyrazit; spíš bych ale taky tipovala, že o ni nestojí a „žárlivá“ přítelkyně se hodila jako výmluva).

Každopádně vadilo by mi, kdyby o mně šířil nepravdivé (navíc nelichotivé) informace a de facto mě pomlouval.

Myslím si, že bude dost žárlivý (já osobně nejsem zastánce názoru, že vstupem do vztahu ztrácím možnost se bavit s ostatními příslušníky druhého pohlaví) a tohle je normální manipulace (ve stylu „nikam s jinýma chlapama nechoď, koukej, já to taky nedělám a návrhy jiných žen odmítám“). Dost možná opravdu soudí podle sebe, když si ani ve snu nedovede představit, že se dva lidi baví jako přátelé/známí a nemusí za tím být žádný postranní úmysl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
286
19.10.20 15:59
@Anonymní píše:
@Olina95 Jako taky mě to napadlo, ale přece nebudem žárlit oba.. :nevim: vykládal mě, že do ní byl kdysi zamilovanej, ale rychle ho to přešlo.. Aleže od té doby má pocit, že to na něho zkouší ona.. Ale že prej spolu nikdy nic neměli.. Kdo ví, kde je pravda.. Doteď sem nad tím nepřemejšlela.. :think:

No ještě když tě takhle „varoval“ že spolu něco skoro měli tak si myslím že kvůli tomu je dost nejistej. Co se mě týče tak sama nevím jak bych tu situaci řešila. Já mu asi rozumím že mu to vadí. Co se týče toho jak tě popsal jako žárlivku tak tady se podle mě zachoval trochu jako dítě. Jako aby on nepůsobil jako nějak blbě tak to shodí na tebe i když on je ten kdo nechce jít. Něco jako když se mu nechce na párty a řekne „rodiče mi to zakázali“. Proto je to pro mě na pomezí jestli by to mě neodradilo. Já mám ráda chlapy co se umí zachovat rozhodně a sami za sebe. Taky to že nedokáže překonat svojí žárlivost a pochopit že s tím kamarádem nic nemáte taky trochu vypovídá o tom že je trochu nevyzrálý. Ale zase chápu jeho žárlivost-nebo spíš nějaký nepříjemný pocit, mám to taky. Já jsem časem přišla na to že můj nejlepší přítel je se mnou doma a vlastně nepotřebuju s někým něco probírat, ale to je až po letech a tak si myslím že na to je moc brzo…Nevím no..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9600
19.10.20 19:06
@Silverine247 píše:
Já bych byla velmi obezretna. Nelíbilo by se mi, že mi chce cenzorovat, s kým se můžu stýkat a s kým ne a pak mě ještě pomlouval, že já jsem zarliva.

Souhlasím do puntíku… Pozor na žárlivce, kteří tě nebudou chtít nikam pouštět. Je potřeba tomu zamezit už v začátku.
Protože cca první rok až dva je přirozené, že s partnerem chceš trávit co nejvíc času, ale on si na to „zvykne“ a až si budeš chtít někam vyjít, tak bude oheň na střeše. A tobě už se nebude chtít vztah ukončit, protože už spolu budete 1-2 roky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
275
22.10.20 09:59

Ja to mel jako pres kopirak, ale obracene; nevadilo mi kdyz se videla s kamaradem, ale ja se s kamaradkou videt nemohl. Bavil jsem se o tom s kamaradkou, ktera je doktorka psychiatrie a ona rikala, ze je to dane nizkym sebevedomim. Ja jako sebevedomy clovek naprosto prirozene veril, ze pro ni neco znamenam, ze me opravdu rada, ze mi nezahne a tak se v klidku vidala s kamarady. Ona si neverila, potrebovala mit absolutni jistotu a tu si vynucovala izolaci me osoby od jinych zen. Tahle jeji neduvera a neustale kontroly to nakonec cele zabily.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4693
23.10.20 08:56

@Honza82 Kamarádka doktorka psychiatrie to vystihla velmi přiléhavě. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu