Přítel od nás odešel, mám v peněžence 20 kč

Anonymní
20.8.15 16:44

Přítel od nás odešel,mám vpeněžence 20 kč

Potřebuju se svěřit, vypovídat a trochu si ulevit - prosím o zachování anonymity. Před třemi týdny jsem se pohádala s přítelem s kterým mám dvouletého chlapečka. Vyhodila jsem ho zmého bytu, protože neustále lhal ohledně peněz(neplatil složenky a dělal dluhy na mé jméno).Přítel se vypařil, nevím kde je, tel. má hluchý a peníze nám bohužel žádný neposlal. Před dvěma dny od něj přišla sms, jak jsem ho připravila o syna, přitom za celý tři týdny za ním ani jednou nepřišel, čekala jsem, že se staví alespoň o víkendu a malýho vezme na hřiště, nebo na zmrzlinu, psal jak mu oba strašně chybíme, že na nás pořád myslí a že nám na účet poslal 6 tis. a že měl rozbitej telefon, ale ode dneška už má novej a bude na příjmu abychom spolu mohli komunikovat. Bohužel jsem koukala na účet a peníze žádný, tel. neustále hluchej a já mám v peněžence posledních pár drobáků. Volala jsem jeho mamince, ta to nechápe a je z toho taky špatná, že takhle zmizel a nedá se mu ani dovolat. Ještě jsem zapomněla napsat, že v tý jednýSMS co přítel psal se zmínil o tom, že bude lepší když budeme žít každý zvlášť. S tím nemám problém po tom co udělal, že nás nechal bez peněz a chodí mi upomínky že nemám zaplacený složenky, ale jak se s ním domluvit na věcech okolo? Na zítra mám domluvenou právničku, říkala že budu muset mít předběžné opatření, ale nevím jestli mi to pomůže. Přítel má trv. bydliště někde na místním úřadě a nedávno jsem zjistila, že má velký dluhy, který nesplácí a dělá mrtvýho brouka. Jinak pracuje načerno a má zhruba kolem 30 tis. Můžete mi poradit jakou mám šanci? Máte s tím některá zkušenosti? Nevím co dál dělat a jak postupovat

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2874
20.8.15 16:48

Sis neodkládala peníze bokem? Nemáš nic našetřeno? Teď je nutné zajít na OSPOD, dítě do vlastní péče, soudně alimenty. Pokud nebude platit, podat exekuci na plat, pokud vůbec něco ofiko má.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69004
20.8.15 16:51

Máš šanci postavit se na vlastní nohy a uživit sebe a dítě… protože evidentně v tom chodit umí, pracuje načerno a bude posílat něco málo, abys nemohla podat trestní oznámení, ale jinak z něj nedostaneš nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.8.15 16:52

Já si odkládala, bohužel jsem přítelovi během našeho vztahu napůjčovala 80 tis. a malej je z IVF, to jsem celý platila taky já z našetřených peněz, to samý celou výbavičku. Zbylo mi něco málo, ale z toho jsem kupovala teď ty tři týdny jídlo, sunar malýmu a poplatila nějaký složenky co hořely

• Nahlásit
  • Citovat
47644
20.8.15 16:53

A rodičák chodí k němu na účet? No jako první asi OSPOD, svěření dítěte do péče a pak řešit alimenty, pokud máš svoje bydlení tak asi i trvalé bydliště tak příspěvek na bydlení :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2874
20.8.15 16:54
@Anonymní píše:
Já si odkládala, bohužel jsem přítelovi během našeho vztahu napůjčovala 80 tis. a malej je z IVF, to jsem celý platila taky já z našetřených peněz, to samý celou výbavičku. Zbylo mi něco málo, ale z toho jsem kupovala teď ty tři týdny jídlo, sunar malýmu a poplatila nějaký složenky co hořely

A víš, na co těch 80 tisíc šlo? Pěkně tě chlapec vyždímal, jen co je pravda. Zadluženému chlapovi bych nikdy nepůjčila!
On má trvalý pobyt na úřadě, takže máš aspoň jistotu, že ti nikdo nevrazí do bytu a neoblepí ti hodnotné věci. Už jsi vyměnila aspoň zámek?
Jestli dělá načerno, nedostaneš z něj nic, maximálně ti jednou za 4 měsíce pošle stovku, aby ho nezabásli za neplacení alíků.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1219
20.8.15 16:56

Tohle je hrozná situace… vždy se nestačím divit kolik žen si udělá dítě s debilem… ještě podstoupit IVF…
je mi tě hrozně líto, nevím, jak ti pomoct :-(
máš aspoň rodičák?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
143
20.8.15 16:57

Hajzlik :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní

On žádný účet nemá, aby na něj nemohli kvůli dluhům. Já beru celkově 4 200,mám zezákona 4 letou MD, tak beru tu nejnižší částku a k tomu 500 kč přídavek na dítě. Byt je můj v OV a máme tu se synem trv.bydl.Asi se zeptám trochu blbě, ale co je to OSPOD?

• Nahlásit
  • Citovat
69004
@Blekota píše:
On má trvalý pobyt na úřadě, takže máš aspoň jistotu, že ti nikdo nevrazí do bytu a neoblepí ti hodnotné věci. Už jsi vyměnila aspoň zámek?

No jistotu nemá, exekutor může jít kamkoliv, kde se důvodně domnívá, že dotyčný bydlí, ale je fakt, že pravděpodobnost, že se to stane je výrazně menší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
brko
20.8.15 16:58

To jsi celou dobu nevěděla, s kým žiješ? Já dovedu pochopit, ze má někdo dluhy a ze bydlí oficiálně na úřadě, to z něj automaticky nedělá špatného člověka. Jenže tvůj ex je nejspíš trochu jinej gang. Dluhy neplatí, pracuje načerno. To ti nevadilo? Neber to jako rypani, ptam se..
Pokud jde o peníze, tak je možné požádat o jednorázový příspěvek, ale nevím, co to obnáší. Jen tím, ze ten příspěvek existuje a jeho výše je až 1000 korun.
Nebo dej malého na hlídání a jdi si vydělat peníze na nějakou jednorázovou brigádu. Na chlapa se evidentně spolehnout nemůžeš. Už jen to, ze ti tvrdí, ze ti poslal 6000 a nechá te v plane naději, hovoří za vše.

• Nahlásit
  • Citovat
2874
@mimi-111 píše:
Hajzlik :cert:

Ne ne, on to má dobře vyřešené. Pěkně udělat dítě, posbírat prachy, kde se dá a baba ať se stará. Já mám splněno, své DNA jsem tady zanechal. A teď hurá za druhou ženskou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22787
@Anonymní píše:
Já si odkládala, bohužel jsem přítelovi během našeho vztahu napůjčovala 80 tis. a malej je z IVF, to jsem celý platila taky já z našetřených peněz, to samý celou výbavičku. Zbylo mi něco málo, ale z toho jsem kupovala teď ty tři týdny jídlo, sunar malýmu a poplatila nějaký složenky co hořely

Víš, komu není rady.. Evidentně mas dítě s pruserarem a peníze bych od něj nečekala ani náhodou. Popros rodinu, jeho mámu možná a zacni si shánět práci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.8.15 17:01

Blekoto, ty peníze jsem mu bohužel půjčila v době, kdy jsem o jeho dluzích nevěděla. Byl pracovně v cizině, ale byla to nějaká podvodná agentura, tak jsem mu tam platila ubytování než si najde něco jinýho, letenku…Abyh byla fér, vrátil mi z toho asi 20 tis.ale to padlo na autosedačku, botičky pro malýho, golfky…

• Nahlásit
  • Citovat
2874
20.8.15 17:01
@j.a.n.i1 píše:
No jistotu nemá, exekutor může jít kamkoliv, kde se důvodně domnívá, že dotyčný bydlí, ale je fakt, že pravděpodobnost, že se to stane je výrazně menší.

Asi ne, ale to že tam nemá TP je o hodně lepší. Aspoň nemusí dokazovat, že u něj nebydlí a těžce jej odhlašovat z bydliště.
Prakticky exekutor s takovou může vtrhnout do jakéhokoliv bytu, protože se může skrývat i u mě doma 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama