Přítel si k nám pořád někoho zve

Anonymní
13.9.21 12:11

Přítel pořád si k nám někoho zve

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jestli někdo nemáte podobnou zkušenost. Mám přítele, dlouho jsme spolu a nějaký rok spolu i žijeme v jedné domácnosti. Děti nemáme. S tím, že všechno je fajn, akorát jsou časté hádky kvůli tomu, že přítel si pořad někoho bere k nám domu. Je společenský, ale zároveň nikam moc nechodí, většinou všichni k nám. Což se mi moc nelíbí, protože to je často (několikrát do týdne) a hlavně i večer. Já mám rada svůj klid, návštěvy mi nevadí, ale několikrát do týdne večer nebo odpoledne trávit čas po praci na gauči s kamarády, to mě proste vadí. Když mu to slušně sdělím, jestli by nemohli jít někam jinam nebo tu sedět když jsem v praci, tak na mě hrozně vyjede, ze tu bydlí i on a ze si sem muže brát koho chce…. Tak nevím, jestli jsem špatná já, ze mám rada svůj klid a nebaví mě několikrát za týden návštěvy, nebo je trochu i sobě on. Mate někdo to podobně, nebo na to nějaký názor? Trápí mě to už dlouho, tak budu vděčná za odpovědi. Díky holky.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9662
13.9.21 12:16
@Anonymní píše:
Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jestli někdo nemáte podobnou zkušenost. Mám přítele, dlouho jsme spolu a nějaký rok spolu i žijeme v jedné domácnosti. Děti nemáme. S tím, že všechno je fajn, akorát jsou časté hádky kvůli tomu, že přítel si pořad někoho bere k nám domu. Je společenský, ale zároveň nikam moc nechodí, většinou všichni k nám. Což se mi moc nelíbí, protože to je často (několikrát do týdne) a hlavně i večer. Já mám rada svůj klid, návštěvy mi nevadí, ale několikrát do týdne večer nebo odpoledne trávit čas po praci na gauči s kamarády, to mě proste vadí. Když mu to slušně sdělím, jestli by nemohli jít někam jinam nebo tu sedět když jsem v praci, tak na mě hrozně vyjede, ze tu bydlí i on a ze si sem muže brát koho chce…. Tak nevím, jestli jsem špatná já, ze mám rada svůj klid a nebaví mě několikrát za týden návštěvy, nebo je trochu i sobě on. Mate někdo to podobně, nebo na to nějaký názor? Trápí mě to už dlouho, tak budu vděčná za odpovědi. Díky holky.

Něco podobného už tu nedávno bylo…ne tohle není v pořádku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.9.21 12:17

@Annabela11 aha, já jsem to tu právě hledala a nic jsem podobného nenašla, tak ještě kouknu. Díky

• Citovat
  • Nahlásit
2078
13.9.21 12:18

Není to v pořádku pokud to jednomu z Vás vadí a ten druhý to nerespektuje :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.9.21 12:21

@Nickjmeno já si to taky myslím. Samozřejmě, ze to respektuju, kamarádi mi jeho nevadí, nevadí mi ani ze chodí na návštěvy, ale je to proste často. Jak píšu, je to největší problém v našem vztahu, jinak všechno klape, skoro se nehádáme a umíme se domluvit. Ale v tomhle proste ne. Tak mi přijde zbytečné, řešit to nějak tvrdě, třeba rozchodem….

• Citovat
  • Nahlásit
345
13.9.21 12:23

Hm, ač jsem jinak tolerantní, tohle bych nevydychala. Návštěvy všeobecně nesnáším a představa, že přijdu domů a místo svlečení se ze všeho a udělat si svůj veget, poslouchám bandu kumpánů, mě mrazí. Takže tě chápu a v tomhle bych u sebe viděla problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.9.21 12:26

@MaxBlack já taky. Tolerantní jsem hodně, dokážu vyjít vstříc a skousnout toho dost, všechno je z mé strany o domluvě. Ale on to pak vidí tak, ze mu zakazuju kamarády, ze mi všechno vadí a ze mu určuju kdo kdy k nám smí a kdo ne….. proste tohle nedokáže pochopit. Je to začarovaný kruh.

• Citovat
  • Nahlásit
20115
13.9.21 12:26
@Anonymní píše:
Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jestli někdo nemáte podobnou zkušenost. Mám přítele, dlouho jsme spolu a nějaký rok spolu i žijeme v jedné domácnosti. Děti nemáme. S tím, že všechno je fajn, akorát jsou časté hádky kvůli tomu, že přítel si pořad někoho bere k nám domu. Je společenský, ale zároveň nikam moc nechodí, většinou všichni k nám. Což se mi moc nelíbí, protože to je často (několikrát do týdne) a hlavně i večer. Já mám rada svůj klid, návštěvy mi nevadí, ale několikrát do týdne večer nebo odpoledne trávit čas po praci na gauči s kamarády, to mě proste vadí. Když mu to slušně sdělím, jestli by nemohli jít někam jinam nebo tu sedět když jsem v praci, tak na mě hrozně vyjede, ze tu bydlí i on a ze si sem muže brát koho chce…. Tak nevím, jestli jsem špatná já, ze mám rada svůj klid a nebaví mě několikrát za týden návštěvy, nebo je trochu i sobě on. Mate někdo to podobně, nebo na to nějaký názor? Trápí mě to už dlouho, tak budu vděčná za odpovědi. Díky holky.

a kdo pro ty návštěvy nakupuje, připravuje pohoštění a následně po nich uklízí? ;) doufám, že ne ty! pokud ano, není nic jednoduššího, než v tomto směru svoji aktivitu razantně omezit a rychle uvidíš, kolikrát se to bude chtít zařizovat samotnému chlapovi ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.9.21 12:31

@Keyllah pokud to není nejak domluvené, ze posedime třeba v pátek večer u nás tak já určitě ne. Tohle pravidlo naštěstí pochopil už na začátku, ze si to bude po nich uklízet on.

• Citovat
  • Nahlásit
20
13.9.21 12:34

V pořádku to určitě není, domů by se známí měli zvát jen po vzájemné domluvě. Rozhodně bych s nimi neseděla, pokud máš kam jít (ložnice?), udělala bych si klidný večer tam. A ještě mě napadlo, nezabralo by, kdyby sis zvala bez jeho vědomí své kamarádky, které třeba úplně nemusí? Aby pochopil, jaké to je…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.9.21 12:37

@Prudence to je další věc, ze mi ještě řekne, ze on mi nikoho taky nezakazuje a ať si taky někoho privedu. Ale mě proste tohle nebaví :D nebaví mě sedět na gauci několikrát do týdnu s kamarádkami, já když už s nima mám být, jdu radši do kavárny nebo někam se s nima projít, podívat. Proste v tomhle jsme každej úplnej opak.

• Citovat
  • Nahlásit
345
13.9.21 12:42
@Anonymní píše:
@MaxBlack já taky. Tolerantní jsem hodně, dokážu vyjít vstříc a skousnout toho dost, všechno je z mé strany o domluvě. Ale on to pak vidí tak, ze mu zakazuju kamarády, ze mi všechno vadí a ze mu určuju kdo kdy k nám smí a kdo ne….. proste tohle nedokáže pochopit. Je to začarovaný kruh.

Kolik vám je? Jak by se on díval na to, kdybys tam měla 3× týdně kámošky a vykecavaly, to zkus, třeba mu to dojde.
Hele, je pravda, že je to i jeho domov, ale měl by být přístupný nějakému kompromisu a ne se hned vztekat jako malé děcko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
348
13.9.21 12:42

Nejdřív bych se zkusila s přítelem domluvit, neb jsem blbka tolerantní - budou chodit max. 2× týdne (podle Tvých představ) protože taky chci být někdy s Tebou sama, s Tebou sama venku, potřebuji si odpočinout…

Pokud by to nezabralo pak:

„Á, ahoj kluci, ráda vás vidím, jak se máte?“
Chvilku posedět, užít si společnost / nebo rovnou
„Omlouvám se, ale jsem z práce (cvičení) úplně mrtvá, tak si to tu užijte, pá drahý…“
A na tvrdku průchod bytem večeře-vana-telka-ložnice.

Ty v tom bytě bydlíš a tuhle návštěvu jsi nezvala, takže vůči ní máš jen minimum povinností.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24694
13.9.21 12:45

Jak často se to děje? Třeba za poslední měsíc.

Je to o domluvě, samozřejmě, ani jeden extrém není dobrý.
Pokud by si k sobě domů nemohl pozvat kamarády, tak je to stejně omezující, jako když by tam byli obden.

Pokud by tam byli obden a přítel by si to nenechal vysvětlit, asi bych se naštvala, ale namísto scény bych si je vychutnala. Buď bych pozvala kámošky, nebo bych doma začala chodit jen v županu nebo spodním prádle nebo třeba ve vytahaných bombarďácích a klidně bych jim vlezla do obýváku, pustila si Růžovku (i když jí nesleduju), odsunula bych jim sklínky s chlastem a začala si tam třeba lakovat nehty, barvit vlasy nebo si v lavoru začala odpučovat nohy před pedikůrou.
Myslím, že by to pánové mohli pochopit, že obden opravdu vítaní nejsou. Já si taky domů tahám kámošky jen po domluvě a nebo ideálně, když je chlap v práci, třeba na odpolední.

Jen to samozřejmě může odpálit hádku, tak se připrav.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.9.21 12:46

@MaxBlack jsme mladí, mně 24 a příteli 31. Jsme spolu 4 roky a vše klape. Je to záhada, nevzpomínám si na nic, v čem bychom se nedomluvili, mimo tohohle….

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat