Přítel s dcerou z prvního vztahu

Anonymní
12.11.19 16:12

Přítel s dcerou z prvního vztahu

Ahoj holky a kluci :)

randím s klukem, který je zároveň tatínkem osmileté dcery z předchozího vztahu. S maminkou vychází dobře, dceru moc miluje a má ji na prvním místě. Setkání s malou už jednou proběhlo, těšila jsem se na to. Bohužel malá žárlila, pak začala plakat, když mě přítel chtěl vzít za ruku nebo obejmout. Situace mi byla hodně nepříjemná. Asi jsem si to představovala „pohádkově“, že mě ty dva budou chtít vzít mezi sebe, ale takto jsem si připadala navíc a radši jsem zmizela. Od té doby se ve mě něco seklo a z dalších setkání se vymlouvám. Přítel to vycítil a snaží se mě přemlouvat, ale čím víc na mě tlačí, tím víc nesnáším celou situaci a jsem naštvaná na jeho minulost…

Máte nějaké rady, jak dále postupovat? Chtěla bych, aby všechno bylo fajn a všichni jsme se měli rádi a nežárlili na sebe. Jsem v této situaci poprvé, upřímně bych si radši přála kluka bez „cizích“ dětí, ale holt se stalo, že jsme se zamilovali.

Moc děkuji za reakce,

E.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

12.11.19 16:13

Najdi si bezdětného, bez debat :*

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.11.19 16:17

Myslím, že by ses měla víc snažit, pokud chlap stojí za to. Nemá jí pořád, tak chvíli bez objímání vydržíš. Prostě jim vezměte mezi sebe, ať je středobodem (i pro tebe) v danou chvíli. Já mám také přítele s dětmi, nyní 15 a 18. Se starším máme skvělý vztah, s pubertální dcerou to bylo o dost horší. Nechtěla mě vůbec poznat, nechala jsem to být a netlačila na pilu. Posílala jsem jí dárky k narozením a k Vánocům, časem se to zlomilo. Věř mi, že puberťanda je horší než relativně malá holka.

Chlap mi za to stál. Navíc se mi líbilo, jak se chová k dětem a jaký má vztah s bývalou (nikdy o ní nemluvil špatně).

Prostě to chce čas, trochu snahy a hlavně pochopení. V tuto chvíli jí bereš naděje o společné rodině s její mámou, ale to se zlomí.

Anonym kvůli rodinným podrobnostem.

• Nahlásit
  • Citovat
26921
12.11.19 16:29

Najdi si bezdětného pokud chvíli nevydrzis bez držení za ruku a objimani. Kor na první schůzce to fakt nebylo vhodne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
10307
12.11.19 16:33

1. netlačit se nikam. Počkat. Nepodlézat jí. Domluvit se partnerem na tom, jestli se budete s malou potkávat společně a nebo ještě jestli si dáte čas, kdy budete jen vy dva.
To je něco na co máš jak ty, tak jeho dcera plné právo - prostě možná ještě není čas, abyste fungovali jako sešívaná rodina.

2. nežárlit na dítě a nevynucovat si aby přítel ti dal přednost. To děláš - předvádět se před malou holkou že on je teď tvůj a být uražná že tě před dítětem neoblejzá není dospělé.
A teda partner fakt nemůže ovlivnit zpětně minulost a vyčítat mu, že je pro něj důležitější dcera, než nová známost je velmi nefér. U kořene problému je nějaká tvoje nejistota, kterou ale házíš na něj a na jeho dítě a celé to komplikuješ. Tohle si chceš pročistit sama v sobě nechat to odejít, rozhodně se v tom neutápět a neživit to. Nemá smysl si to vyčítat- prostě to je nějaká emoce vyplývající z tvé vlastní historie - chceš to pochopit, procítit, promyslet, vyčistit, odustit sí a zbavit se toho. Otcem bude do smrti. Bud ho s tím přijmeš a nebo jdi dál. A nechceš případně zakládat rodinu s chlapem, který svoje děti vymění za novou kočku. Protože by se ti pak samozřejmě mohlo stát to samé.

Jo a patří do toho i nežárlit na to, že s bývalkou vychází…

3. pokud do toho půjdete a začneš fungovat jako nevlastní matka - tedy budeš přítomná v době, kdy má dceru na starosti, tak vřele doporučuju tuhle knížku.
https://tretirodic.cz/kniha/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48107
12.11.19 16:35
@Anonymní píše:
Ahoj holky a kluci :)

randím s klukem, který je zároveň tatínkem osmileté dcery z předchozího vztahu. S maminkou vychází dobře, dceru moc miluje a má ji na prvním místě. Setkání s malou už jednou proběhlo, těšila jsem se na to. Bohužel malá žárlila, pak začala plakat, když mě přítel chtěl vzít za ruku nebo obejmout. Situace mi byla hodně nepříjemná. Asi jsem si to představovala „pohádkově“, že mě ty dva budou chtít vzít mezi sebe, ale takto jsem si připadala navíc a radši jsem zmizela. Od té doby se ve mě něco seklo a z dalších setkání se vymlouvám. Přítel to vycítil a snaží se mě přemlouvat, ale čím víc na mě tlačí, tím víc nesnáším celou situaci a jsem naštvaná na jeho minulost…

Máte nějaké rady, jak dále postupovat? Chtěla bych, aby všechno bylo fajn a všichni jsme se měli rádi a nežárlili na sebe. Jsem v této situaci poprvé, upřímně bych si radši přála kluka bez „cizích“ dětí, ale holt se stalo, že jsme se zamilovali.

Moc děkuji za reakce,

E.

vycouvej dokud to ještě jednoduché. Vztah to určitě naruší a ty vážně nejsi od toho, abys řešila mindráky cizího dítěte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.11.19 16:36

Mela by jsi se před dcerou chovat jako tatínkovo kamarádka a nechat tomu volný průběh.. Když byla moje dcera malá, tak v určitém věku taky zarlila na mého tenkrát přítele a nějaké duvernosti jsme si před ní nějakou dobu odpustili..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
632
12.11.19 16:42

Absolutně nechápu proč by si měla hledat bezdětného. To si jako vážně chlap s dítětem nemůže najít hodnou přítelkyni? Boha jeho co je na tom špatného? Kdyby si měl každý hledat bezdětného partnera/partnerku, pak chudáci maminky samoživitelky. I člověk s dítětem má přece právo na lásku. :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
539
12.11.19 16:43

Opravdu máš zapotřebí být s chlapem s dítětem? Pokud nejsi stará nebo šeredná, tak bych řekla, že určitě ne. Proč tě má zajímat cizí dítě? Pryč od něj a najdi si svobodného a bezdětného :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1177
12.11.19 16:49

Pro dcerku to musi byt tezky, je mala. Zkus se chovat pred ni spis jako kamaradka, nez “konkurence”. Je s tatou malo, tak by se ten cas mel vic podridit ji a hlavne ted, nez si k tobe vybuduje vztah. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
632
12.11.19 16:50

Zakladatelko. Já na tvém místě, ta malá už není úplně malá takže je složitější si jí získat ale pořád je to dítě. V prvé řadě bych jí koupila nějakou maličkost, hračku, nějakou dobrůtku. Vemte jí s přítelem někam kde se dětem líbí, Zoo, bazén, herna a zkuste najít zábavu ve které budete figurovat všichni tři. Děti mají rádi když se dospělý chovají taky jako děti. Takže buď trošku střelené, zábavná samozřejmě v míře. :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47636
12.11.19 16:51

Kolik je Tobě? Hodně popřemýšlej co chceš Ty? To dítě tam je a bude :? časem u táty bude čím dál častěji. Na prvním místě bude vždy dcera. Pokud chceš sama víc dětí tak i to může být jednou problém :? Nebude to rozhodně nic jednoduchého. Pokud by jsi sama už dítě měla bylo by to jiné, ale pro bezdětnou tam jsou jen mínusy :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48107
12.11.19 16:51
@Lucie1906 píše:
Absolutně nechápu proč by si měla hledat bezdětného. To si jako vážně chlap s dítětem nemůže najít hodnou přítelkyni? Boha jeho co je na tom špatného? Kdyby si měl každý hledat bezdětného partnera/partnerku, pak chudáci maminky samoživitelky. I člověk s dítětem má přece právo na lásku. :cert:

on si to musi nejdřív vykomunikovat s dítetem, nemůže přece čekat, že ona se bude podřizovat jeho náladám

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1177
12.11.19 16:56
@Venetia píše:
on si to musi nejdřív vykomunikovat s dítetem, nemůže přece čekat, že ona se bude podřizovat jeho náladám

Ona je dospela, dcerka se svym tatou i tak travi malo casu, kdyz s ni nebydli. Ano, nova pritelkyne se musi podridit nebo hledat nekoho bez zavazku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56523
12.11.19 16:59

No, osobně bych se jako bezdětná na dětného vybodla a našla si bezdětného.
A jinak tomu dát čas. netlačit na holku a dát jasně najevo, at netlačí chlap na tebe.
Jak dlouho se znáte, že to potřebuje tak honem honem?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama