Přítel se chová zvláštně

Anonymní
13.6.17 08:34

Přítel se chová zvláštně

Ahoj všichni…
Nevim, zda me někdo pochopí, ale nevim, jestli uz jsem blázen.
Máme s přítelem 3 leteho chlapečka. Jsme spolu 6 let.
Ale nevim jak vubec začít.
Poslední dobou příteli začalo vadit, že odjedu pryč, například ke známým, jen na odpo.Hned ni vola, ze je potřeba to a to, je nepříjemný a proste se mi snaží zkazit náladu. Nebo si naschvál zapomene klíče a vola.ze musim hned domu, ze je nemá. Vadi mu, i pokud přijede kamarádka za mnou.Doma me začal prakticky perovat, ze jsem absolutně neschopna, prý nemá uvareno a uklizeno, ale opět jen jeho trénink. Uvareno ma a většinou se jídla stejně nedotkne, ji po restauracích, a ne proto, ze by mu doma nechutnalo, ale jezdi pozdě domu, i přes to vařím, Jelikoz kdyz by uvareno nebylo, řval by.Kdyz přijedu později domu než on, napr cca sedma…dopředu doma skoro drhnu byt kartackem na zuby, aby kdyz přijede dřív neřval. Ale vím, ze stejně bude problém…najde si cokoli, aby ni mohl dorvat, kde trajdam, kdyz není hotovo atd. Chteia jsem nastoupit do práce, ač nás přítel uživí, ale on nechce. Takze proste občas potrebuju vypadnout mezi lidi, nemůžu byt jen zavřena doma. A do toho jeho výstupy, kdy po me křičí, ze jsem neschopna a ponizuje me, nechápu proc to děla, snažím se dělat vše, aby měl.
Přítel nás zabezpečí, mam auto, dostatek financí…ale také uz nervy v kýblu z toho, kdy bude zase něco špatně az si udělám svůj program.
Možná jsem to napsala zmatecne :( :(
Ale třeba mi to se tady vypsat aspoň trosku pomůže…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2036
13.6.17 08:38

Snažila bych se osamostatnit, tzn. začít si vydělávat, pokud nemáš našetřeno něco svého, s takovým bych dlouho nevydržela. Usadit ho, že buď se uklidní a začne se k tobě chovat zase normálně, nebo sbohem a šáteček. Nejsi jeho otrok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18258
13.6.17 08:38

Delas, jak on piska, nediv se. Chces jit do prace, proc nejdes? Protoze ON nechce.Ale ty ano, proc ma jeho slovo prednost? Proc varis, kdyz to neji? Proc kolem nej skacec?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.6.17 08:39

Rekla bych, ze je to pomerne jasne, partner je majetnicky a chce te mit pod absolutni kontrolou. Proc by mu jinak vadilo, abys sla do prace? Ano, nebyla bys na nem zavisla a mohla se osamostatnit. Pristupuje k tobe jako k placene sile, kterou chce ovladat a kontrolovat kazdy jeji krok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.6.17 08:39

Šla bych do práce, pořídila paní na úklid a nenechala si kalet na hlavu. Nejsi služka. Jestli ma problém s pořádkem, tak ať taky uklidí. Nejste svoji, abys za par let nebyla jen levná pracovní síla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
13.6.17 08:41

A tak to bylo i dřív?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Ano taky bych se snazila promluvit ale kdyz je takovy agresor bych měla strach at na tebe nevztahne ruku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
@vonajebohyne píše:
Rekla bych, ze je to pomerne jasne, partner je majetnicky a chce te mit pod absolutni kontrolou. Proc by mu jinak vadilo, abys sla do prace? Ano, nebyla bys na nem zavisla a mohla se osamostatnit. Pristupuje k tobe jako k placene sile, kterou chce ovladat a kontrolovat kazdy jeji krok.

Přesně tak…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.6.17 08:42
@xstrasilka píše:
Snažila bych se osamostatnit, tzn. začít si vydělávat, pokud nemáš našetřeno něco svého, s takovým bych dlouho nevydržela. Usadit ho, že buď se uklidní a začne se k tobě chovat zase normálně, nebo sbohem a šáteček. Nejsi jeho otrok.

Ja proste nechápu:proc je takový…

• Nahlásit
  • Citovat
343
13.6.17 08:42

Prosím tě a můžu se zeptat, choval se takhle třeba než jste spolu začali sdílet domácnost/dítě?

Jinak chová se jako blb3ček, rozhodně se mu nepřizpůsobuj. Na mě to taky jeden zkoušel, ale poznala jsem to po pár měsících a vyprovodila ho i se všemi věcmi, které si ke mně během 3 měsíců (bez dovolení) nastěhoval :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.6.17 08:44
@lulinka999 píše:
Ano taky bych se snazila promluvit ale kdyz je takovy agresor bych měla strach at na tebe nevztahne ruku.

Promlouvala jsem mockrát… ????

• Nahlásit
  • Citovat
13.6.17 08:44
@Anonymní píše:
Ja proste nechápu:proc je takový…

Protože mu to dovolis ;) zvykl si na servis a kontrolu nad tebou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.6.17 08:45
@radkka píše:
A tak to bylo i dřív?

Dříve takový nebyl…vždy byl dominantní, ale aspoň na me byl milý…teď uz ani to ne

• Nahlásit
  • Citovat
13.6.17 08:46
@Anonymní píše:
Dříve takový nebyl…vždy byl dominantní, ale aspoň na me byl milý…teď uz ani to ne

A pocitej, ze ta sestupna tendence bude pokracovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3479
13.6.17 08:47
@Anonymní píše:
Dříve takový nebyl…vždy byl dominantní, ale aspoň na me byl milý…teď uz ani to ne

No jo, utahuje uzdu. Jsi na něm závislá - a dobrovolně. Příliš se mu podřizuješ, skáčeš kolem něj, necháš si vše líbit. Bude to z jeho strany čím dál horší… tedy pokud se tomu nepostavíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama