Přítel se citově neprojevuje

20.11.18 10:19

Přítel se citově neprojevuje

Zdravím,
je mi 28 a s přítelem jsme spolu 9 let. Je zodpovědný a s čímkoli mi pomůže. I po letech si máme co říct. Co mě ale trápí je to, že po té citové stránce je naprosto chladný a nejeví o mně zájem (ačkoli sex funguje, ale bez mazlení). Nikdy za mnou nepříjde aby mě sám objal nebo mi dal pusu. Občas mě obejme když k němu přijdu a „vynutím“ si to, ale to je takové spíš kvůli mně a aby se neřeklo. Když ho venku vezmu za ruku, dělá během těch pár vteřin vše pro to aby mě pustil (najednou musí ukazovat po okolí, koukat několikrát na mobil, upravovat si oblečení atd). Zkusila jsem navrhnout jestli si půjdeme dřív lehnout, že bych se chtěla pomazlit. Sice šel, ale lehnul si s naprostým nezájmem a koukal do mobilu a já ať se teda tulim když chci no… objímat polštář mě vyjde technicky na stejno. Už jsem si i zvykla že kompletně ignoruje svátky, na narozeniny sice popřeje ale dárky a nějakou snahu o hezký den neřeší - to pochopím, vím že někteří na to prostě nejsou. Ale ty láskyplné projevy mi chybí.. dochází mi energie a cítím se že ten vztah živím jen já. Zkoušela jsem „přestat se snažit“, že mu to třeba bude chybět a začne se víc snažit on.. jenže mu to bylo jedno a naopak byl asi rád že po něm nic několik týdnů nechci, nebo nevím, z vlastní iniciativy rozhodně nadále nic nedělal. Nebylo to tak vždycky, na začátku vztahu byl úplný princ a v průběhu let měl období kdy se choval skvěle i citově, ale to bylo jen nárazově. Poslední cca 3 roky žiju bez jakékoli vlídnosti z jeho strany. Nechci stokrát denně vyznání lásky a aby se mi po práci po zbytek dne plně věnoval, stačí mi jednou za čas aby sám přišel, objal nebo pohladil.. to snad není příliš? Aktuálně jsem ve stavu kdyby mi třeba pooložil ruku na stehno nebo přinesl z nákupu mojí oblíbenou sušenku, tak se zblázním štěstím.. je mi smutno a už jsem na konci svých sil.
Poraďte, setkal jste se s tím někdo, má to tak více mužů?

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

14653
20.11.18 10:28
@MalaSykorka píše:
Zdravím,
je mi 28 a s přítelem jsme spolu 9 let. Je zodpovědný a s čímkoli mi pomůže. I po letech si máme co říct. Co mě ale trápí je to, že po té citové stránce je naprosto chladný a nejeví o mně zájem (ačkoli sex funguje, ale bez mazlení). Nikdy za mnou nepříjde aby mě sám objal nebo mi dal pusu. Občas mě obejme když k němu přijdu a „vynutím“ si to, ale to je takové spíš kvůli mně a aby se neřeklo. Když ho venku vezmu za ruku, dělá během těch pár vteřin vše pro to aby mě pustil (najednou musí ukazovat po okolí, koukat několikrát na mobil, upravovat si oblečení atd). Zkusila jsem navrhnout jestli si půjdeme dřív lehnout, že bych se chtěla pomazlit. Sice šel, ale lehnul si s naprostým nezájmem a koukal do mobilu a já ať se teda tulim když chci no… objímat polštář mě vyjde technicky na stejno. Už jsem si i zvykla že kompletně ignoruje svátky, na narozeniny sice popřeje ale dárky a nějakou snahu o hezký den neřeší - to pochopím, vím že někteří na to prostě nejsou. Ale ty láskyplné projevy mi chybí.. dochází mi energie a cítím se že ten vztah živím jen já. Zkoušela jsem „přestat se snažit“, že mu to třeba bude chybět a začne se víc snažit on.. jenže mu to bylo jedno a naopak byl asi rád že po něm nic několik týdnů nechci, nebo nevím, z vlastní iniciativy rozhodně nadále nic nedělal. Nebylo to tak vždycky, na začátku vztahu byl úplný princ a v průběhu let měl období kdy se choval skvěle i citově, ale to bylo jen nárazově. Poslední cca 3 roky žiju bez jakékoli vlídnosti z jeho strany. Nechci stokrát denně vyznání lásky a aby se mi po práci po zbytek dne plně věnoval, stačí mi jednou za čas aby sám přišel, objal nebo pohladil.. to snad není příliš? Aktuálně jsem ve stavu kdyby mi třeba pooložil ruku na stehno nebo přinesl z nákupu mojí oblíbenou sušenku, tak se zblázním štěstím.. je mi smutno a už jsem na konci svých sil.
Poraďte, setkal jste se s tím někdo, má to tak více mužů?

Myslím, že se u vás jedná o tzv.přechozený vztah. Logicky by měla už dávno následovat svatba, jedno dítě, druhé dítě… :) . Takto jste se zacyklili v jedné fázi, kde už nefunguje ani to pohlazení.Osobně bych si s přítelem sedla, a v klidu probrala, jak to bude teda s vámi dále.Normálně mu to všechno řekni, tak jak jsi to napsala sem, jak se cítíš, a jak tě jeho chlad zraňuje.Pokud uvidí, že by o tebe mohl i přijít, třeba ho to „nakopne“. Taky by to chtělo váš vztah něčím oživit. Vyjeďte si někdy někam na wellness víkend, nebo na nějakou jinou akci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
233
20.11.18 10:29

Jak já … taky bych samou láskou manželce radši naplácal než pohladil :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.11.18 10:42

Jste citově deprivovaná. A chápu Vás. Můj muž taky není kdovíjaký mazel. ALE! každý den pusa, když jde do práce, když přijde z práce. Někdy mě i sám od sebe obejme, když třeba vidí, že jsem smutná a večer před spaním se ke mě přitulí, když mezi námi zrovna není naše dítě :) Takže já bych třeba chtěla víc, ale dá se to…U Vás je to pro mě už za hranou a nedokázala bych v tomto setrvávat. Rozhodně ne bezdětná a mladá, jako Vy ..

• Nahlásit
  • Citovat
7004
20.11.18 10:45

A takový byl vždy nebo poslední tři roky? Ono obojí není dobré, protože buď je to taková povaha, nebo jste ten vztah možná opravdu prechodili a vesmes zijete jako dva přátelé se sexem. Ale chápu tě, nevydržela bych, kdyby mě partner ani neobjal.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.11.18 10:52

Na začátku to bylo dlouho ideální, pak se to tak různě střídalo že místy ideál, místy špatné, ale tak nějak jsem to brala protože jsem věděla že asi funguje nějak v cyklech.. a pak to jednou přešlo v tvralé nic které trvá roky už doteď. Ani jsme neprošli žádnou hádkou která by to vyvolala, prostě z jeho strany toho bylo čím dál míň až nezbylo nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1752
20.11.18 10:59

Ahoj, je to smutné, ale myslím že holky mají pravdu, vztah na jedné úrovni tolik let už je prostě ,,vyprahlý", přítel to má buď v povaze nebo potřebuje nový impuls..jinak jsi spokojena? Nemate vztahové potíže? Bavili jste se o založení rodiny?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14321
20.11.18 11:17

Jako bys psala o mě, jsem taky naprostý nemazel a partnerka je tulivka závislá. Řešíme to kompromisem, vlastně takový obchod. Já ji na sílu pár minut denně pomazlím a za to si vyberu něco, co zase není tak úplně příjemné pro ní. Fungujeme tak léta. Pokud chceš ale jen brát a nic dávat, fungovat vám to nebude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14653
20.11.18 11:18
@zoidberg píše:
Jako bys psala o mě, jsem taky naprostý nemazel a partnerka je tulivka závislá. Řešíme to kompromisem, vlastně takový obchod. Já ji na sílu pár minut denně pomazlím a za to si vyberu něco, co zase není tak úplně příjemné pro ní. Fungujeme tak léta. Pokud chceš ale jen brát a nic dávat, fungovat vám to nebude.
8o
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
87
20.11.18 11:25
@nostress píše:
8o

Co koukáš… Pár minut tuleni za užití cokodirky :D nebo slečna nerada kouří… Nebo mu za to umyje auto…co my víme :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14653
20.11.18 11:26
@Arasen3 píše:
Co koukáš… Pár minut tuleni za užití cokodirky :D nebo slečna nerada kouří… Nebo mu za to umyje auto…co my víme :D

To by mě fakt bavilo. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14321
20.11.18 11:48
@Arasen3 píše:
Co koukáš… Pár minut tuleni za užití cokodirky :D nebo slečna nerada kouří… Nebo mu za to umyje auto…co my víme :D

Užití zadečku je v základním balíčku, žádný nadstandard.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17669
20.11.18 12:09
@zoidberg píše:
Užití zadečku je v základním balíčku, žádný nadstandard.

Tak to budeš mít výhodu dvakrát. V mládí si užiješ a ve stáří ti bude značkovat cestu, protože svěrač bude v háji. Co ty všechno nedokážeš využít. :nevim: A ještě je to zadarmo. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17669
20.11.18 12:11

@MalaSykorka
Ptala jsi se ho proč je takový, když dříve takový nebyl?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14653
20.11.18 12:13
@Kobliha51 píše:
Tak to budeš mít výhodu dvakrát. V mládí si užiješ a ve stáří ti bude značkovat cestu, protože svěrač bude v háji. Co ty všechno nedokážeš využít. :nevim: A ještě je to zadarmo. :mavam:
:D
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama