Přítel se hroutí ze svého zdravotního stavu

Anonymní
27.4.21 17:41

Přítel se hroutí ze svého zdravotního stavu

Dobrý den,
přítel má minimálně 8 let (co jsme spolu) problémy s lupy, nyní se mu začaly dělat i na obličeji v oblasti vousů, doktoři bohužel neví, co to je, sebedražší šampony ani mastičky nepomáhají, zhoršuje se to hlavně stresem. K tomu má v posledním roce problémy hlavně se zažíváním, v tomto roce se to začalo zhoršovat. Za poslední tři měsíce zhubl 15 kg! Obvodní doktor mu odmítl udělat testy na alergie i když mu přítel tvrdil, že má problém po mléčných výrobcích, bylo mu řečeno, ať je prostě vysadí. Nakonec jsme našli laboratoř, kde dělají testy na intolerance a i z genetického hlediska, samozřejmě za nemalé peníze. Vyšla mu pozitivní intolerance na laktózu a kravské mléko. Bezlaktózové produkty přítel nejí asi měsíc, problémy ale stále má. Problém je, že se začíná hroutit psychicky a já už nevím, jak mu pomoct, jak ho podpořit. Člověk, který plánoval budoucnost, rodinu, dům, se nyní potácí v depresích z těch fleků na obličeji a bolestí břicha a střev. Má někdo nápad, jak mu pomoct, prosím? Myslím si, že to zažívání kromě alergie může mít i psychosomaticky, že mu hlava ubližuje ještě víc, ale nějak to nechce pochopit, prý vůbec nevím, jaké to je.
Nyní dělá v zahraničí, má stresovou práci, dělá vedoucího, vidíme se 1-2 týdny po sedmi týdnech, co je pryč. Neměl někdo z vás podobný zdravotní problém?
Beru jakoukoliv radu, moc děkuji a omlouvám se za anonymitu.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
31399
27.4.21 17:45
@Anonymní píše:
Dobrý den,
přítel má minimálně 8 let (co jsme spolu) problémy s lupy, nyní se mu začaly dělat i na obličeji v oblasti vousů, doktoři bohužel neví, co to je, sebedražší šampony ani mastičky nepomáhají, zhoršuje se to hlavně stresem. K tomu má v posledním roce problémy hlavně se zažíváním, v tomto roce se to začalo zhoršovat. Za poslední tři měsíce zhubl 15 kg! Obvodní doktor mu odmítl udělat testy na alergie i když mu přítel tvrdil, že má problém po mléčných výrobcích, bylo mu řečeno, ať je prostě vysadí. Nakonec jsme našli laboratoř, kde dělají testy na intolerance a i z genetického hlediska, samozřejmě za nemalé peníze. Vyšla mu pozitivní intolerance na laktózu a kravské mléko. Bezlaktózové produkty přítel nejí asi měsíc, problémy ale stále má. Problém je, že se začíná hroutit psychicky a já už nevím, jak mu pomoct, jak ho podpořit. Člověk, který plánoval budoucnost, rodinu, dům, se nyní potácí v depresích z těch fleků na obličeji a bolestí břicha a střev. Má někdo nápad, jak mu pomoct, prosím? Myslím si, že to zažívání kromě alergie může mít i psychosomaticky, že mu hlava ubližuje ještě víc, ale nějak to nechce pochopit, prý vůbec nevím, jaké to je.
Nyní dělá v zahraničí, má stresovou práci, dělá vedoucího, vidíme se 1-2 týdny po sedmi týdnech, co je pryč. Neměl někdo z vás podobný zdravotní problém?

Pokud někdo zhubne za tři měsíce 15 kg, vyšetřit ho přeci musí. To není psychosomatické.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28612
27.4.21 17:46

Proč nevynechá všechno mléčné? Ať se nechá poslat na gastro, obvodní nemusí dělat testy, když nechce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63691
27.4.21 17:48

Změnit doktora

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31743
@Anonymní píše:
Dobrý den,

Tak obvodák by ho měl poslat do nějaké poradny, pro tyhle nemoci, bude to mít nejspíš autoimunitní…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14610

Proc ma vousy, kdyz mu delaji potize?
Doktor ma pravdu. Pokud vi, jake potraviny mu nesedi, tak je nema jist. Sam musi vypozorovat, na kterou potravinu jak reaguje.
Psychika a stres zdravotni potize znasobuje. Zmenit praci na mene stresovou nemuze?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5823
27.4.21 17:54

Bolest bricha a strev, zhubl 15 kg a doktor mu neudelal ani odbery a neposlal na gastro? Vsechno odmitl?
Problem techto zdrav. dotazu je, ze je pokladaji i trolove, jeden pak nema chut nad tim moc premyslet :? Pokud je obvodak nefunkcni, zmenit ho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
134
27.4.21 18:06

Změnit doktora, objednat se na alergologii a gastroenterologii a kožní, obvykle už nevyžadují žádanky od praktického

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28612
27.4.21 18:09
@annlady píše:
Změnit doktora, objednat se na alergologii a gastroenterologii a kožní, obvykle už nevyžadují žádanky od praktického

Jak kde, kožní ne, ale třeba na gastro u nás bez žádanky nevezmou. I pokud tam mám už kartu, ale nebyla jsem tam víc než rok, chtějí opět žádanku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5823
27.4.21 18:14

@vokishka na gastro chteji zadanku, pokud nejde o soukrome zarizeni.
Ale veris tomu, ze obvodak, kdyz hubnes rychlosti 5 kg mesicne, mas bolesti strev a bricha te fakt NIKAM neposle? Ono to bude trochu jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28612
27.4.21 18:16
@Konnny píše:
@vokishka na gastro chteji zadanku, pokud nejde o soukrome zarizeni.
Ale veris tomu, ze obvodak, kdyz hubnes rychlosti 5 kg mesicne, mas bolesti strev a bricha te fakt NIKAM neposle? Ono to bude trochu jinak.

To ne, když se mu nechce dělat odběry, to ještě s hodně velkou tolerancí, ale vypsat žádanku a zbavit se otravného pacienta ho nic nestojí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31265
27.4.21 18:26
@Anonymní píše:
Dobrý den,

Trvala bych na vyšetření na gastro.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14610
27.4.21 18:31

A ten lekar je v Cesku? Nebo v zahranici? Kdyz pobyva mimo CR, jak chce pobihat po vysetrenich? :nevim:
Otazkou je, jestli sam doktorovi nerekl, ze na zadna vysetreni nema cas :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4982
27.4.21 18:34

Tak jestli má alergii na mléko, nemůže ani bezlaktózové výrobky. Taky musí koukat na složení ostatních potravin, aby tam třeba nebyla syrovátka atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.4.21 18:42

Lékař je v Česku, vzal mu krev na jaterní testy (ty má v pořádku) a poslal ho na ultrazvuk (ten byl taky v pořádku až na hustou žluč), k tomu mu jen řekl, že mu doporučuje vytáhnout žlučník (i když ho nebolí), pak mu taky řekl, že by mohl na kolonoskopii, ale to mu moc nedoporučuje vzhledem k epidemii. No a k alergii na laktózu, řekl jen tolik, že testy si má přítel sehnat sám, že se dají objednat na internetu (asi jsme špatně hledali, ale nedají) a že má vysadit mléčné výrobky, když mu dělají problémy (to je sice logické, ale trochu loterie dle mě, snad by se mělo pátrat po příčině).

Přítel je nešťastný a já taky. K tomu ekzému - vousy samozřejmě nemá, jen to má v té oblasti. Napadlo mě, že by to mohlo být k té intoleranci, že by se mu to třeba mohlo zlepšit, ale to uvidíme časem, na kožní chodí minimálně těch 8 let, možná déle, ale to jsem s ním nebyla a kožní si s tím moc rady neví, předepisuje kordikoidy dokola.

K tomu hubnutí, když byl u lékaře měl dole okolo 9 kg, ale taky předtím hodně posiloval, pil proteiny, měl svaly a 107 kg, teď neposiluje, proteiny samozřejmě vysadil, k jídlu moc chuť nemá, vzhledem k následným potížím, tak jde váha dolů. Jakmile bude v Česku, tak ho naženu k lékaři znovu, ale jestli to bude mít nějaký smysl, z toho mám obavu, přemýšlela jsem, že ho přepíšu ke své obvodní, ale bojím se, že bude mít plno.

Práci změnit moc nemůže, vzhledem k rekonstrukci jednoho domu (tchýně) a novostavby pro nás.

Já spíš doufala, že dostanu nějakou radu, jak mu vrátit chuť do života, protože tyto stavy dost stresují i mě. Je mě ho neskutečně líto, našla jsem mu i různé recepty na jídlo bez mléka, ale on to asi vše vzdává. No, a taky jsem to potřebovala hlavně někam napsat, protože toho mám plnou hlavu.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat