Přítel se hrozně změnil, má teďka jinou osobnost

8.3.16 17:45

Přítel se hrozně změnil, má teďka jinou osobnost

Ahoj. Můj vztah je na dlouhý příběh. Předem píšu, že svého partnera hrozně moc miluji, ale..
Mě je 24 let, jemu 20… Každý to bral ze začátku v pohodě a říkal mi, že je to jen číslo i když já z toho byla v rozpacích a po čase jsem si zvykla.. Zachvilku to bude 7 měsíců co jsme spolu..

Když jsme spolu začínali bylo to krásný, byla jsem štastná.. utekla jsem z jiného vztahu ze dne na den… Jo byl to celkem risk a já se zamilovala hodně rychle, stejně on.. ale jelikož on je o 4 roky mladší a dodělával si školu, neměl práci.. já platila nájem a pořád hrozný nervy kvůli penězům, pak si sháněl práci, no pořád si stěžoval, že nemůže nic najít.. Už jsem toho měla všeho dost, tak šel k nám na depo na poštu na brigádu kde jsem dělala i já, no byl z té práce vynervovaný, nepříjemný, byl tam snad 2 týdny, pak ho dali na noční na balíky, tam byl dvě noční, najednou měl něco s prstem, nějaké bebíčko, tak šel na chirurgii, tam mu to rozřízli a zavázali, no byl šíleně citlivý na dotek.. pořád jsme se hádali, protože jednoduše se flákal, pořád to bylo něco.. takže tak různě do práce chodil a nechodil.. noční že už v životě dělat nechce..byl pak nepříjemnej a celý den jen spal nebo se válel..Poštu už ani nechtěl vidět pak a že už tam nikdy dělat nebude.. nabídek bylo všude spousta, taky měl několik toho rozjednáno a nic z toho.. Pak stejně začal dělat na stálo na poště doručovatele a tam vydržel necelý dva týdny.. ve fabrice že dělat nebude ani náhodou a nakonec šel dělat do fabriky - noční.. byl tam 7 směn a pak byl nemocný… mezitím se mezi námi stalo moc věcí, které nás trápili.. Já jsem mu několikrát ublížila.. hlavně na začátku vztahu, kdy jsem se chtěla vracet k bývalýmu, jelikož ten mě chtěl zpátky a snažil se všemožně, psal mi básničky a byl milej a já se s ním dá se říct rozešla, poprvé to bylo po 14 dnech a to bylo na necelý den, další den už jsme byli spolu a podruhé na pár hodin.. prostě takové to, že jsem řekla, že je konec, vracela jsem se k bejvalýmu, ale nakonec to nedopadlo.. To byla první věc, nejhorší věc byla, že jsem ho podvedla s klukem, který mi dřív vyhrožoval a zároveň finančně pomáhal (byl to jiný bývalý),nebyla jsem svatá to přiznávám a moc mě to mrzí, ale už to nevrátím.. nechtěla jsem, milovala jsem a přesto jsem ho podvedla kvůli určitým okolnostem.. kdybych byla zticha, nebylo by to tedka tak špatný..ale řekla jsem to partnerovi a řekla jsem mu i okolnosti z dřívějška (dost dlouhý příběh..) a on mi řekl, že má sice svoje zásady a že když ho holka podvede, tak se s ní rozejde, ale že tohle je jiná situace a že mi pomůže a zůstane se mnou, bolelo ho to moc.. ale dlouho jsme se o tom nebavili, bolelo to i mě.. Byli jsme jinak celkem štastný, zamilovaní…až na to neustálé hádání.. já mu pořád něco vyčítala.. ze začátku mi pomáhal se vším, byl pozorný, vodil děti do školky, vyzvedával je.. každý měsíc jsme si udělali hezký den a každý měsíc jsem dostala růži.. Pořád to bylo samí miláčku, lásko, miluji tě.. sex jsme měli naprosto dokonalý a nádherný (jakože dřív mě sex nikdy nebavil, měla jsem ho jen jako občasnou potřebu a když byl jednou do týdně tak to bylo moc - s nim to začlo být jiný..), hrozně jsme si to užívali.. když jsme spolu začínali, tak jsme nechtěla to uspěchat, on to nechápal, bral sex jako samozřejmnost a na co čekat.. ale pak mě pochopil a byl rád, měli jsme ho po 15 dnech, tedy den po tom prvním „rozchodu“… Pak to začalo být pravidelný a dá se říct, že skoro denně i několikrát a hlavně on mohl hned znovu.. Vyzkoušeli jsme spolu tolika věcí a já si oblíbila i trochu drsnější sex, dřív jsem to nezažila, ale dost jsem o tom četla.. prostě s nim jsem začala zažívat spoustu krásných věcí co se sexu týče, on to měl také tak, byli jsme tak moc spojený a řeknu vám, že to bylo něco nepopsatelně nádherného - pokaždý a bez vyjimky.. Pak se náš vztah kvůli stupnujícícm hádkám začal hroutit.. Dřív byl špatnej on, dělal scény, brečel.. zezačátku a já byla v klidu, jen jsem mu pořád něco vyčítala..pak jsem to přestala dělat a začala jsem být až moc hodná a začalo to na mě doléhat, začala jsem mít výbuchy.. pláče, vzteku, 3× jsem rozházela celou kuchyn.. s tím jsem ale pak rychle přestala a slíbila že už to nikdy neudělam, držím se už by mě to nikdy nenapadlo..měla jsem pak hrozné scény co se týče toho pláče, dělala jsem opravdu scény, ale stupnovalo se to tím jak on se ke mě choval. řekl mi něco co se mi nelíbilo a mě se to dotklo a on místo aby mě objal začal říkat ještě víc ošklivých věcí, začal připomínat minulost - to co jsem mu provedla na začátku vztahu a to vytahával často a mě z toho bylo pokaždé strašně.. jednou jsem i skolabovala a odvezli mě do nemocnice, řekla jsem, že chci rovnou na psychiatrii, dali mi kontakty, rozhodla jsem se, že začnu chodit k psychiatrovi.. no bylo těžké vybrat.. no nakonec jsem byla u jendoho a byla jsem tam jen jednou.. měla jsem problémy se spaním a to dost, tak mi dal prášky na spaní..ale už jsem k němu nikdy víc nešla a ani to nechci dál řešit přes psychiatra.. Chci si to urovnat sama a zvládnout to.. No a pokračuju tam kde jsem skončila - byl dva týdny nemocný a jelikož má doktora v jedné vesnici 80 km odsud a má tam mámu, tak jel tam a že bude po dobu nemoci tam.. nevěděl, že bude dva týdny nemocen.. mysleli jsme, že si od sebe na týden odpočineme a uvidíme.. Než odjel, tak předposlední den mi řekl jak mě miluje, den na to mi řekl, že mě má strašně rád, ale že už to není láska a že ty city jsou v něm už jen na 60%.. byla jsem z toho neštastná, dost jsem brečela… Ještě den než odjel jsme si řekli, že se rozejdeme a budeme spolu dál bydlet a uvidíme co bude dal.. já se k němu chovala pořád stejně, mluvila na něj stejně, říkala mu stejné věci, on už ne, úplně vychladl.. Já chtěla abychom byli zase spolu, prosila jsem ho o poslední šanci..Pak odjel.. Byla jsem z něho neštastná den co den.. Moc jsme si nepsali ani nevolali.. Pak přišel den kdy nejdřív to vypadalo, že je prostě definitivní konec a nakonec napsal, že to teda ještě zkusíme.. týden na zkoušku.. až přijede.. No nikdy jsme bez sebe nebyli tak dlouho a dny utíkali pomalu a když se dozvěděl, že bude ještě další týden u mámy marodit, tak nám bylo smutno oboum a řekl mi, že jediná možnost jak se vidět bylo jet za nim na víkend a tak jsem jela.. Byl to úžasný víkend plný milování.. Jo občas mi přišlo, že ten vztah se stavěl hlavně na sexu, ale my chtěli oba dva.. Víkend bez hádek.. Tak smutné bylo loučení.. no ale dál se choval dost chladně.. Když konečně přijel domů, ještě týden to bylo tak nějk v klidu, pak se ale úplně změnil… 15ho jsme spolu byli 6 měsíců.. no kytku nepřinesl a byla to to jediné co jsem si přála, nechtěla jsem mu to říkat nápadně..ale vyčetla jsem mu to.. on mi řekl, že vzhledem k situaci jaká je kytku prostě vynechal.. Zase jsme se hádali, ale on byl na mě neskutečně hnusnej.. řekl mi spoustu ošklivých věcí, už ani nevím co to všechno bylo, jen vím, že jsem se tím hrozně trápila.. ale už jsem nedělala ty scény co dříve..brečela jsem to jo, ale už to nebylo takové.. jen jsem se trápila.. No a tedka za poslední dobu kdy mi několikrát řekl že už konec vztahu je dávno a že to nemá smysl a tak… začala jsem pít a denně, několikrát jsem se opila a dělala blbosti, pak jsem mluvila o tom jak už nechci žít a tak.. On mě musel tahat domů, zažil si toho se mnou dost.. no a je pořád tady a pořád se mnou.. Já s nim chci být, on se mnou taky.. Akorát je to s nim tak těžký.. On mi řekl, že má v sobě tři osobnosti a ta co má právě ted vznikla před 3 lety kdy byl v těžké životní situaci.. No a tedka tu jeho novou osobnost poznávám, je to úplně jiný člověk.. teda co se týče práce je to pořád stejný.. na ty noční chodil tak různě a tedka měl dělat zedníka u jednoho kámoše, ale je to tam složitý a na černo a je z toho tedka taky neštastnej.. on mluví o tom že by chtěl pořádnou práci, ale přijde mi, že se málo snaží.. já se mu snažím pomoct.. Tedka bude shánět nějakého jiného zedníka anebo barmana.. Za poslední týden se toho dost změnilo.. moc času doma už netráví, je pořád za kamarádama v hospodě.. řekl mi, že je to kvůli tomu, že se nechce hádat a že je to část jeho osobnosti.. Každý mi říká at se na něj vykašlu, že se jen trápim a on jakej je blbec.. Ale oni ho neznají tolik co já.. já se v něm taky sama nevyznam, to prej nikdo.. je hrozně složitá osobnost.. Nejvíc je proti němu máma, od té slýchám pořád jak on prostě makat nebude.. nezná okolnosti kolem dokola.. To ví jen pár mých nejbližších.. Tedka jsem se seznámila víc s jeho hodně dobrým kamarádem a dobře jsme si popovídali a myslim, že se mi snaží dost pomoct, promlouval mému přítelovi dost do duše… Chová se sice pořád dost odtažitě, neprojevuje lásku, moc nekomunikuje.. prej tedka potřebuje hodně životního prostoru.. No ale jinak ten vztah si myslim, že dost drží na těch hezkých prožitých vzpomínkách, tedka už spolu ani nikam nechodíme za ten poslední měsíc, mezi jeho kamarády nebo celkově s nim mě tahat nikam přímo nechce, to mi odůvodnoval.. jeho osobnost je vlk a to znamená být bud sám anebo občas se smečkou… nejsou v něm moc city.. ale přesto pořád nějaké má, záleží mu na mě a chce se mnou být, jen má tedka v hlavě bordel.. jako malej si toho zažil dost, prošel si peklem.. kolem 16-17 dělal některé věci o kterých s nikým nemluví a o kterých mi řekl a dost ho to poznamenalo.. Takže jeho chování je pochopitelné a jeho osobnost mi vysvětloval, že si jí vytvořil aby se chránil proti bolesti, kterou by jinak nesnesl, která by ho položila.. kolikrát mluvil jak by chtěl zmizet osud někam pryč od všech a všeho… No nevím jestli mi k tomu někdo něco poradí.. Všichni co mi říkají at se na něj vykašlu, tak neznají jeho minulost, to jak jsem mu ublížila a další věci… Jsou chvíle, které jsou hrozně fajn a snažím se moc nehádat se..ale s jeho osobností, kterou poznávám je to hrozně těžké :-(
Jinak mam dvě děti (dvojčata - 4 roky) - do hádek je samozřejmě netaháme.. on je má hrozně rád a oni jeho taky a i když nejsou jeho vlastní.. začali mu říkat táto po necelých dvou měsících vztahu.. Říkam si co by mě mrzelo nejvíc kdyby to už definitivně skončilo.. kvůli dětěm, kvůli těm krásným vzpomínkám, kvůli sexu (i když si ted říkám dřív mi nechyběl.. třeba bych si odvykla, ale pochybuju..přijdu si už jak nymfomanka, že chci každý den..), jsme na sebe zvyklý.. Tak nevím jak zvládnout tu jeho osobnost, jak se chovat.. Pár dní nepiju a chci to vydržet a být v klidu a bez hádek.. No daří se to 3tí den.. Dneska mi řekl po sexu dokonce lásko, což je úspěch a když jsem se ho na to zeptala, tak mi řekl, že at to prosím neřeším.. pak mi déle vysvětloval, že jeho osobnost má slabiny, že má 10 vteřinové stavy kdy je hodně citlivej.. při sexu se chová taky úplně jinak, to se nezměnilo, tam mi přijde je hodně citů.. Tedka spíš co dělat aby se v něm probudili city, láska a bylo to jako dříve… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

917
8.3.16 17:50

Mysláím, že nejsem jediná, kdo by ocenil na konci ve zkratce řečeno, o co vlastně jde, tohle se těžko čte.

Co bych ale doporučila z toho, co jsem vyčetla, je párová terapie a možná i terapie pro každého zvlášť (obzvlášť jeho, pokud má takové trauma, o kterém jsi psala).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28884
8.3.16 17:51

Panebože co to je? 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
brko
8.3.16 17:54
@berry4 píše:
Panebože co to je? 8o

Coby- predmluva k prave chystane knize :mrgreen:.

• Nahlásit
  • Citovat
41388
8.3.16 17:54

Někdo nějaký výcuc :oops: já se na to nějak nesoustředím, je to moc dlouhé :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17669
8.3.16 17:56

Ač se nudím, nedočetla jsem ani do poloviny :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
brko

@Monhartka ty bys to cetla cele, kdyby to psal nekdo jiny? Popravde, ja jsem knihomol, ale ono kazde dilo musi mit hlavu a patu, aby ho clovek precetl cele. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
13638

Nedočetla jsem to, to se nedá… na tohle si fakt najděte psychologa.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28884
8.3.16 17:57
@brko píše:

A o čem teda ta kniha bude? Něco jako 86 odstínů šedi? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17669
8.3.16 17:58
@brko píše:
:mrgreen: V tom případě chci název… tu číst fakt nebudu
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
brko
@jahuhudka píše:
Ač se nudím, nedočetla jsem ani do poloviny :nevim:

Presne tak, je to vetsi nuda, nez se nudit! :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
2205

Skončila jsem v půlce, promiň, ale nedá se to číst :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
brko
8.3.16 17:59
@berry4 píše:
A o čem teda ta kniha bude? Něco jako 86 odstínů šedi? :think:
:mrgreen: :potlesk:
  • Nahlásit
  • Citovat
26205
8.3.16 18:00

@Monhartka ty jsi vážně maminka 2 malých dětí? Podle toho co píšeš, bys potřebovala odbornou pomoc…

dočetla jsem to až do konce, ale napadají mě samé nehezké věci… :think:

Příspěvek upraven 08.03.16 v 18:00

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2205
8.3.16 18:00

Holky já myslím, že stačí když si přečtete tak půlku a pak přeskočíte na poslední odstavec :roll: udělala jsem totéž

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama