Přítel se mnou chce miminko, ale nechce si mne vzít

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Kubula.K
Kelišová 5242 příspěvků 01.03.19 08:09
@Reflex píše:
Ta je pro ženské, které nechají chlapa za doby manželství splatit hypotéku na barák, aniž by přispěly ze svého platu a pak po rozvodu ještě vysoudí půlku těch splátek hypotéky cash :-)

Takhle je to v manzelstvi nastavene. Neznalost neomlouva. Pokud to vydelavajicimu partnerovi vadilo, proc se nerozvedl vcas?

Reflex
Závislačka 3885 příspěvků 01.03.19 08:22
@Kubula.K píše:
Takhle je to v manzelstvi nastavene. Neznalost neomlouva. Pokud to vydelavajicimu partnerovi vadilo, proc se nerozvedl vcas?

Já jenom zakladatelce píšu, v čem je rozdíl mezi svatbou a nesvatbou. V jeden moment se ptala, k čemu ta svatba vlastně je :)

Kubula.K
Kelišová 5242 příspěvků 01.03.19 10:08
@Mart81 píše:
Myslím tím, že si vás nechce vzít, přeci neznamená, že vás nemiluje a nechce s vámi žít ne? To spolu téměř nesouvisí. Třeba si umím představit řadu typů žen, se kterými bych mohl žít celý život, milovat je, ale svatbu bych nechtěl. A naopak typy žen, se kterými bych nejspíš nevydržel déle než pár let, ale bylo by mnohem lepší (pro mě), strávit je ve svazku manželském, než jako partneři bez svatby.

Muzes to rozvest? Si to neumim moc predstavit.

salubriter
Kecalka 230 příspěvků 01.03.19 15:37
@Anonymní píše:
@Taciras i tady je mrak zenskych, co chlapum neveru odpusti. Takovych lidi je asi dost.My tak nejak zacali po nevere znovu. Nepremlouvala jsem, spis on o vztah dal stal. On nikdy deti nechtel, to mi rekl hned pri seznameni. Ale pak chtel me a klidne i deti 8o a to vedel co jsem zac. Ze by mu zacaly tikat hodiny?

Žádné hodiny. Jednoduše o Tebe tak moc stál, že to překousl. Kdybys zatlačila na svatbu v tu dobu jste už asi svoji. Je možné, že teď, po čase, když už není tak „zamilovaný“, mu to začalo vadit.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.05.19 15:22

Ahoj holky,
oživuji diskuzi a prosím anonymně, chodím sem a nechci, aby mě někdo poznal, je mi trochu hanba.
Vidím, že diskuzí o tom, že si nás ty naši zlata :roll: :D nechtějí vzít, je tady opravdu hodně. I já se k nim bohužel přidávám. S přítelem jsme dva roky, bydlíme spolu asi rok, teď si předěláváme bydlení, finišovat bychom měli někdy na podzim. Mně je 29, příteli 34. Ve vztahu jsem moc spokojená, přítel taky, říká to, chová se tak, doma je to v pořádku, podílíme se na domácích pracích, peníze máme vyřešené (kdo co platí), prostě žádný problém.
Začali jsme před pár měsíci mluvit o tom, že bychom se snažili o mimčo. Zhruba někdy na podzim, až doděláme bydlení. To bydlení (byt) je mimochodem přítele, budu se z půlky podílet na rekonstrukci stejně jako on (prostě půl napůl). O to mimčo se chci snažit, máme na to věk a umím si to s přítelem představit. Teď je ale období, kdy se mi vdávají snad všechny kamarádky, pár z nich má už děti. Naťukla jsem téma svatba a přítel, že by rád teď ten byt, pak dítě a pak svatbu - třeba v roce dítěte. Že na svatbu je ještě brzy a tak. Ale tohle já nechápu. Na svatbu je brzy a na dítě ne? Přítel tedy byl ze mě trochu rozčarovaný. Už předtím jsme tohle téma „naťukli“ a já, protože jsem hrdá, tak jsem se vyjadřovala neurčitě - že dítě, těšíme se na to, přítel - že svatba až pak a já ho v tom nechala, že mi to nevadí. V tu chvíli mi to nevadilo, ale teď, když vidím ty svatby kolem a hlavně tady čtu, jak potom často z té svatby po dítěti sejde (chlap nechce)… Prostě bych radši asi svatbu předtím. Beru to jako potvrzení toho, že mě opravdu chce a má mě rád a chce být se mnou. Nehledě na to, že svatbu před dítětem si představuji jako jednodušší. Jak budu řešit všechny věci s děckem na ruce? Nechci být taky utahaná mamina s brečícím dítětem… Jenže přítel to takhle nevidí. Pro něj je svatba jen formální. Je prý jasný, že mě má rád a počítá se mnou, když předěláváme byt a chceme mít mimčo.
Navíc mi i začala blikat kontrolka ohledně peněz, i když je to neromantický téma. Když nebudeme sezdaní a budeme mít teda dítě a přítelovi hrábne… Budu v jeho bytě, na to, že jsem dala půlku na rekonstrukci nebudu mít papír.. Prostě mě může vyhodit a odejdu s ničím a to mě taky nedodává jistotu.
Nevím teď, co dělat. Pro přítele je to prý nová informace, že jsem takhle otočila. Že jsem předtím říkala, že mi to nevadí mít svatbu po dítěti a teď, že to vidím jinak. Ale že mě má rád a můžeme to změnit. Ale já už se cítím zase neuvěřitelně trapně a poníženě, že jsem si tu svatbu vyškemrala. Teď, kdyby mě požádal, tak už ji snad z hrdosti a principu, že jsem ho donutila, ani nechci. Je mi z toho nanic.
Děkuju za rady… Nechám to teď asi chvíli být, ale potom… pak nevím, jak to mám řešit… O přítele přijít nechci, jsem vážně poprvý v životě naprosto spokojená a nechci o to příjít!

divine woman
Extra třída :D 11969 příspěvků 17.05.19 15:29

Tak za prvé jsi hloupá, že mu dáváš peníze na rekonstrukci jeho bytu bez papíru. A za druhé, snad můžeš změnit názor. Nejdřív svatba a potom dítě. Jak jsi celkem prakticky napsala, s dítětem za zadkem jde všechno hůř. A jestli přítel trvá nejdřív na dítěti, tak mu řekni, že se bude jmenovat po tobě. :mrgreen: Uvidíš jak se mu to bude líbit.

sloninka
Ukecaná baba ;) 2186 příspěvků 17.05.19 15:29

Pokud tě má rád, tak absolvuje tu, dle něho, formálnost.
Určitě bych si nepořizovala dítě před svatbou. Navíc opravdu vidím riziko v tebou popisovaných finančních otázkách.

Šarlota4
Extra třída :D 11331 příspěvků 17.05.19 15:30

Proc nemas papir na cast te rekonstrukce? I kdyz se vezmete, tak odejdes s nicim. Vlastne jo s holou pr.deli a ditetem. Dite? Ok v poradku bude mit moje prijmeni.

Uživatel je onlineLynette
Echt Kelišová 8728 příspěvků 17.05.19 15:31

Nedělej z toho zbytečné drama. Podle mého názoru je blbost mít svatbu po dítěti a ta finanční stránka, kterou jsi zmínila je velmi pádný důvod pro takovou formalitku. Něco jinýho je být vyhozená z bytu a být vyhozená z bytu na rodičáku který je 7000 měsíčně a mít přitom malé miminko které ti nevezmou ani do soukromé školky.

Kdyby si tě vzít nechtěl, tak si tu svatbu nevyškemráš. Takže pokud máš pocit že sis jí vyškemrala, tak kašli na pocit, vezměte se a pak teprve založte rodinu.

Konnny
Závislačka 2903 příspěvků 17.05.19 15:31

S rekonstrukcí to byla velká chyba. Kolik jsi do toho dala peněz?

Demi
Závislačka 3955 příspěvků 17.05.19 15:32

Asi budu v dnešní době také ta z menšiny, která preferuje nejdříve sňatek a pak dítě (děti). Nechtěla bych mít dítě s přítelem, chci ho s manželem. Zvláštní, že dítě pro chlapa není takový závazek, jako manželství :think:

Pajka89
Ukecaná baba ;) 2383 příspěvků 17.05.19 15:34
@Anonymní píše:
Ahoj holky,
oživuji diskuzi a prosím anonymně, chodím sem a nechci, aby mě někdo poznal, je mi trochu hanba.
Vidím, že diskuzí o tom, že si nás ty naši zlata :roll: :D nechtějí vzít, je tady opravdu hodně. I já se k nim bohužel přidávám. S přítelem jsme dva roky, bydlíme spolu asi rok, teď si předěláváme bydlení, finišovat bychom měli někdy na podzim. Mně je 29, příteli 34. Ve vztahu jsem moc spokojená, přítel taky, říká to, chová se tak, doma je to v pořádku, podílíme se na domácích pracích, peníze máme vyřešené (kdo co platí), prostě žádný problém.
Začali jsme před pár měsíci mluvit o tom, že bychom se snažili o mimčo. Zhruba někdy na podzim, až doděláme bydlení. To bydlení (byt) je mimochodem přítele, budu se z půlky podílet na rekonstrukci stejně jako on (prostě půl napůl). O to mimčo se chci snažit, máme na to věk a umím si to s přítelem představit. Teď je ale období, kdy se mi vdávají snad všechny kamarádky, pár z nich má už děti. Naťukla jsem téma svatba a přítel, že by rád teď ten byt, pak dítě a pak svatbu - třeba v roce dítěte. Že na svatbu je ještě brzy a tak. Ale tohle já nechápu. Na svatbu je brzy a na dítě ne? Přítel tedy byl ze mě trochu rozčarovaný. Už předtím jsme tohle téma „naťukli“ a já, protože jsem hrdá, tak jsem se vyjadřovala neurčitě - že dítě, těšíme se na to, přítel - že svatba až pak a já ho v tom nechala, že mi to nevadí. V tu chvíli mi to nevadilo, ale teď, když vidím ty svatby kolem a hlavně tady čtu, jak potom často z té svatby po dítěti sejde (chlap nechce)… Prostě bych radši asi svatbu předtím. Beru to jako potvrzení toho, že mě opravdu chce a má mě rád a chce být se mnou. Nehledě na to, že svatbu před dítětem si představuji jako jednodušší. Jak budu řešit všechny věci s děckem na ruce? Nechci být taky utahaná mamina s brečícím dítětem… Jenže přítel to takhle nevidí. Pro něj je svatba jen formální. Je prý jasný, že mě má rád a počítá se mnou, když předěláváme byt a chceme mít mimčo.
Navíc mi i začala blikat kontrolka ohledně peněz, i když je to neromantický téma. Když nebudeme sezdaní a budeme mít teda dítě a přítelovi hrábne… Budu v jeho bytě, na to, že jsem dala půlku na rekonstrukci nebudu mít papír.. Prostě mě může vyhodit a odejdu s ničím a to mě taky nedodává jistotu.
Nevím teď, co dělat. Pro přítele je to prý nová informace, že jsem takhle otočila. Že jsem předtím říkala, že mi to nevadí mít svatbu po dítěti a teď, že to vidím jinak. Ale že mě má rád a můžeme to změnit. Ale já už se cítím zase neuvěřitelně trapně a poníženě, že jsem si tu svatbu vyškemrala. Teď, kdyby mě požádal, tak už ji snad z hrdosti a principu, že jsem ho donutila, ani nechci. Je mi z toho nanic.
Děkuju za rady… Nechám to teď asi chvíli být, ale potom… pak nevím, jak to mám řešit… O přítele přijít nechci, jsem vážně poprvý v životě naprosto spokojená a nechci o to příjít!

Ne, neporizovala bych si dite a nedavala velke penize do bytu bez svatby. Nechala bych ho chvili (par tydnu) napokoji, at to vstreba a pak bych vytahla tema svatba znovu. Presne takle to zazila moje kamaradka. Pritel si ji leta nechtel vzit, ani po 15ti letech vztahu. Same výmluvy, příští rok, nejdriv dite, az bude dite vetsi, az dostavime barak, az vykvetou hrabe. Dala velke penize do baraku a pak z neho odesla s igelitkou, kdyz se jeji mily pritelicek zamiloval jinde. Ani s pravnikem nic nevysoudila. Nebyli manzele, nazdar.

Uživatel je onlinesediza
Ukecaná baba ;) 2422 příspěvků 17.05.19 15:39
@Anonymní píše:
Ahoj holky,
Vidím, že diskuzí o tom, že si nás ty naši zlata :roll: :D nechtějí vzít, je tady opravdu hodně. I já se k nim bohužel přidávám. S přítelem jsme dva roky, bydlíme spolu asi rok, teď si předěláváme bydlení, finišovat bychom měli někdy na podzim. Mně je 29, příteli 34. Ve vztahu jsem moc spokojená, přítel taky, říká to, chová se taak, doma je to v pořádku, podílíme se na domácích pracích, peníze máme vyřešené (kdo co platí), prostě žádný problém.
Začali jsme před pár měsíci mluvit o tom, že bychom se snažili o mimčo. Zhruba někdy na podzim, až doděláme bydlení. To bydlení (byt) je mimochodem přítele, budu se z půlky podílet na rekonstrukci stejně jako on (prostě půl napůl. O to mimčo se chci snažit, máme na to věk a umím si to s přítelem představit. Teď je ale období, kdy se mi vdávají snad všechny kamarádky, pár z nich má už děti. Naťukla jsem téma svatba a přítel, že by rád teď ten byt, pak dítě a pak svatbu - třeba v roce dítěte. Že na svatbu je ještě brzy a tak. Ale tohle já nechápu. Na svatbu je brzy a na dítě ne? Přítel tedy byl ze mě trochu rozčarovaný. Už předtím jsme tohle téma „naťukli“ a já, protože jsem hrdá, tak jsem se vyjadřovala neurčitě - že dítě, těšíme se na to, přítel - že svatba až pak a já ho v tom nechala, že mi to nevadí. V tu chvíli mi to nevadilo, ale teď, když vidím ty svatby kolem a hlavně tady čtu, jak potom často z té svatby po dítěti sejde (chlap nechce)… Prostě bych radši asi svatbu předtím. Beru to jako potvrzení toho, že mě opravdu chce a má mě rád a chce být se mnou. Nehledě na to, že svatbu před dítětem si představuji jako jednodušší. Jak budu řešit všechny věci s děckem na ruce? Nechci být taky utahaná mamina s brečícím dítětem… Jenže přítel to takhle nevidí. Pro něj je svatba jen formální. Je prý jasný, že mě má rád a počítá se mnou, když předěláváme byt a chceme mít mimčo.

Rozhodně bych si nedělala dítě pred svatbou. Jste s nim stastna, ale to se i v tech nejlepsich vztazich muze najednou zmenit. Jako manželka budete mit na materske polovinu rodinnych prijmů a spolecnou kasu. Jako partnerka nemate narok na nic. Budete se starat o spolecne dítě. Zrovna dnes psali na idnesu, ze kdyby to clovek mel spocitat, co vsechno stoji byt chuvou, kucharkou, kojnou, uklízečkou…minimalne to vychází pres 50 tisíc za měsíc. A co dostanete jako partnerka? Od statu mateřskou, rodičák a pak uz jen kapesné, stravu a ubytování od partnera. Já tomu říkam novodobé otroctví. Za to, že jste 24h k dispozici pro vase spolecné díte, obsluhujete i jeho!, tak máte jen to, co otroci v dřívějších dobách. Vy ale můžete odejít, bohužel ale s ničím, jen s taškou oblecení. Upozadíte svoji karieru, nebudete moct mít příjem, tak neblázněte…intuice vám napovídá dobře. A ano, možná je to neromantické, ale mnohem horší mi přijde k ženě neuctivé po ni chtít vse za skoro nic…

Příspěvek upraven 17.05.19 v 15:42

Uslava
Zasloužilá kecalka 884 příspěvků 17.05.19 15:39
@Anonymní píše:
Ahoj holky,

napřed sepište finance a pak si promysli, jestli si ho chceš vzít. A zapomeň na hrdost. Tady to není na místě. Buď ho máš ráda a nebo ne. Jestli na něj nemíříš pistolí, tak jsi ho nedonutila. Snad je dospělý, ne?

K.D.P.
Zasloužilá kecalka 858 příspěvků 17.05.19 15:40

Pritel take nejdrive svatbu nechtel, ale mimco ano. Na to jsem mu rekla fajn, ale dite se bude jmenovat po mne. A asi po roce to prehodnotil a v lete se budeme brat :) o mimco se uz teda snazime, ale zatim bez uspechu, podle me ocekaval, ze to bude hned a ono nic. Tvuj muze take zmenit nazor ;)
Jo a k tem penezum na rekonstrukci, byt tebou si to necham nekde sepsat nebo at jsi vedena taky v katastru. Podle castky, muzes mit 1/3 a on 2/3, dle domluvy ;)

Stránka:  « Předchozí 1 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 49 Další »
Váš příspěvek
Reklama