Přítel se mnou nechce nikam jet

K97
35
25.2.20 20:11

Přítel se mnou nechce nikam jet

Krásný večer,

chci se zeptat na tuto situaci, co si o tom myslíte. S přítelem spolu budeme teď 4 roky, bydlíme spolu 2 roky. Mně je 22 let a příteli 23 let. Včera jsem se ho zeptala, jestli by nechtěl jet na výročí na wellness pobyt. Nejprve se o tom nechtěl bavit, odkládali jsme to a večer jsme se trošku nepohodli a dnes ráno byl nějaký naštvaný a vybouchl, že bych potřebovala pořád někam jezdit - na wellness, na dovolenou a že on nechce utrácet peníze a že ho to nebaví, že já rozhoduju ve finále o tom, jak bude se svými penězi nakládat a proč pořád musím chtít utrácet. Já jsem mu objasnila, že bychom pobyt zaplatili samozřejmě napůl, že po něm nechci, aby platil za oba dva a že jet 1× za rok na wellness na 2 noci a možná v létě na dovču na týden, je podle mě normální pro každého pracujícího člověka… že si chci odpočinout a být s ním. On mi řekl, že mám debilní názor a jako každý druhý Čech musím celý rok makat abych si užila týden dovolené, do které narvu ty ušetřené peníze a jsem na nule, ne-li v mínusu, že ho tohle nebaví, že chce vydělávat a být finančně v plusu a ne pořád na stejné úrovni. Potom jak byl víc naštvaný, tak z něj vypadlo, že nerad nikam jezdí, že pro něj to relax není, že je nesvůj v cizím prostředí a nebaví ho to.. přitom když jsem mu řekla, že kdyby mu to někdo zaplatil, tak by určitě rád jel a to řekl že jo, že když chci s ním furt někam jezdit, ať wellness zaplatím sama a nebo ať si jedu sama nebo s rodinou, že je mu to jedno. Největší perla pro mě byla, když mi řekl, že od doby co je se mnou, tak finančně neroste a je na stejné úrovni, že musí pořád něco platit a to ho deptá, chce aby byl rok od roku víc finančně zabezpečený. Nerozumím tomu, máme rozdělené výdaje - on platí nájem a náklady s tím spojené a já nakupuji jídlo (vydělávám o 10 000 Kč méně než on a ještě dálkově studuji VŠ). Kámen úrazu je v tomto spíše pro mě, já si na dovolené musím z výplaty odkládat, on je v plusu pořád, zaplatí nájem a má na účtě našetřeno cca 70 000 Kč ale deptá ho, jak je to možné, že by to mělo být minimálně 200 000 Kč a pořád se mu to nedaří, vina je tedy podle něj na mé straně. Za dobu našeho vztahu jsme byli na wellness pobytu 3×, na dovolené u moře ještě ne, jen 2× na aktivních poznávacích zájezdech na pár dní. Přemýšlím o tom v práci celý den, nevím, jestli vybouchl a řekl věci, které tak nemyslel a nebo se mám smířit s tím, že ho budu do budoucna pořád přemlouvat, jestli někam pojedeme a nebo jet třeba se ségrou? Sama rozhodně nepojedu, chtěla jsem si užít čas ve dvou, společně, odpočinout si od reality a chvíli vypadnout, poznat jiný kraj/město/stát, památky.. jet s kamarádkou, ségrou, by bylo fajn, ale třeba jednou, nechtěla bych tohle zažívat pořád. Není to tak, že bych nutně potřebovala někam několikrát za rok, ale je tak špatné si vyjet 1× ročně na dovolenou když celý rok poctivě pracuju a studuju? Co si o tom myslíte a jak to máte vy?

EDIT: Přijde mi to divné, protože kdekoli jsme spolu byli, zdál se mi odpočatý, spokojený, bylo to moc fajn, potom o tom vyprávěl a neřekl nikdy, že ho to nebavilo nebo to bylo na nic, vždy řešil jen peníze za to… o to víc jsem zmatená.

Příspěvek upraven 25.02.20 v 20:15

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

23564
25.2.20 20:15

No ty blaho, s tim si udelas dite a budes vyrizena, denne budes mit na taliri penize. I kdyz, to mas uz ted.Ja bych tak nezila. Nastesti to mame s muzem nastaveny jinak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1549
25.2.20 20:15

Proste to vidite kazdy jinak. Bud se s tim smir nebo si najdi nekoho, kdo se k tobe bude vic hodit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2394
25.2.20 20:16

Každý to má jinak. Asi má rad své pohodlí a tíži ho teď, ze chce spořit… nevím, co ti poradit, s kamaradkou bych jela. Byla jsem takhle s kamoskou na Sicílii a bylo to bozi. Super relax. Můj současný muž je velký cestovatel, teď taky resime finance, protože rekonstruujeme dům, takže u nás je spis flustrace, ze letošní rok bude na nějaké extra dovolené chudší. Je blbé, ze se v tom názorově rozcházíte… mám obavu, ze s tím nic neudelas. Jinak mého manžela taky wellness moc nebere, takže jezdím s kamoskou, ale jinak spolu jezdíme na aktivní víkendy a dovolené…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57
25.2.20 20:19

Řekla bych, že je dost srblik…tohle bych nechtěla pořád řešit. Já teda dost často jezdím s dětmi sama (k rodičům, s kamaradkami), máme to komplikované s barákem, psem atd., ale stejně dvakrát za rok minimálně spolu s manželem a dětmi na týdenní dovolenou jedeme…A když jedu sama, tak mi říká, vem si kolik peněz chceš :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28309
25.2.20 20:20

Tyhle welness vikendy chlapy moc neberou castokrat… to jed s kamaradkou, to si vic uzijes. Ale jestli nechce ani na dovolenou… to by bylo pro mne velke minus, nevim asi bych s nekym takovym nebyla. S nim budes cely zivot sedet doma na zadku a hadat se o penize. Jsi mlada, mas urcite na vic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
51120
25.2.20 20:21
@K97 píše:
Krásný večer,

chci se zeptat na tuto situaci, co si o tom myslíte. S přítelem spolu budeme teď 4 roky, bydlíme spolu 2 roky. Mně je 22 let a příteli 23 let. Včera jsem se ho zeptala, jestli by nechtěl jet na výročí na wellness pobyt. Nejprve se o tom nechtěl bavit, odkládali jsme to a večer jsme se trošku nepohodli a dnes ráno byl nějaký naštvaný a vybouchl, že bych potřebovala pořád někam jezdit - na wellness, na dovolenou a že on nechce utrácet peníze a že ho to nebaví, že já rozhoduju ve finále o tom, jak bude se svými penězi nakládat a proč pořád musím chtít utrácet. Já jsem mu objasnila, že bychom pobyt zaplatili samozřejmě napůl, že po něm nechci, aby platil za oba dva a že jet 1× za rok na wellness na 2 noci a možná v létě na dovču na týden, je podle mě normální pro každého pracujícího člověka… že si chci odpočinout a být s ním. On mi řekl, že mám debilní názor a jako každý druhý Čech musím celý rok makat abych si užila týden dovolené, do které narvu ty ušetřené peníze a jsem na nule, ne-li v mínusu, že ho tohle nebaví, že chce vydělávat a být finančně v plusu a ne pořád na stejné úrovni. Potom jak byl víc naštvaný, tak z něj vypadlo, že nerad nikam jezdí, že pro něj to relax není, že je nesvůj v cizím prostředí a nebaví ho to.. přitom když jsem mu řekla, že kdyby mu to někdo zaplatil, tak by určitě rád jel a to řekl že jo, že když chci s ním furt někam jezdit, ať wellness zaplatím sama a nebo ať si jedu sama nebo s rodinou, že je mu to jedno. Největší perla pro mě byla, když mi řekl, že od doby co je se mnou, tak finančně neroste a je na stejné úrovni, že musí pořád něco platit a to ho deptá, chce aby byl rok od roku víc finančně zabezpečený. Nerozumím tomu, máme rozdělené výdaje - on platí nájem a náklady s tím spojené a já nakupuji jídlo (vydělávám o 10 000 Kč méně než on a ještě dálkově studuji VŠ). Kámen úrazu je v tomto spíše pro mě, já si na dovolené musím z výplaty odkládat, on je v plusu pořád, zaplatí nájem a má na účtě našetřeno cca 70 000 Kč ale deptá ho, jak je to možné, že by to mělo být minimálně 200 000 Kč a pořád se mu to nedaří, vina je tedy podle něj na mé straně. Za dobu našeho vztahu jsme byli na wellness pobytu 3×, na dovolené u moře ještě ne, jen 2× na aktivních poznávacích zájezdech na pár dní. Přemýšlím o tom v práci celý den, nevím, jestli vybouchl a řekl věci, které tak nemyslel a nebo se mám smířit s tím, že ho budu do budoucna pořád přemlouvat, jestli někam pojedeme a nebo jet třeba se ségrou? Sama rozhodně nepojedu, chtěla jsem si užít čas ve dvou, společně, odpočinout si od reality a chvíli vypadnout, poznat jiný kraj/město/stát, památky.. jet s kamarádkou, ségrou, by bylo fajn, ale třeba jednou, nechtěla bych tohle zažívat pořád. Není to tak, že bych nutně potřebovala někam několikrát za rok, ale je tak špatné si vyjet 1× ročně na dovolenou když celý rok poctivě pracuju a studuju? Co si o tom myslíte a jak to máte vy?

EDIT: Přijde mi to divné, protože kdekoli jsme spolu byli, zdál se mi odpočatý, spokojený, bylo to moc fajn, potom o tom vyprávěl a neřekl nikdy, že ho to nebavilo nebo to bylo na nic, vždy řešil jen peníze za to… o to víc jsem zmatená.

Příspěvek upraven 25.02.20 v 20:15

tak ja vztahovacna :D bych si to prelozila tak, ze ho vlastne otravuju a cas se mnou travit nechce…jsi mlada, pockala bych si na lepsiho chlapa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.2.20 20:24

Co máš z toho. Mě bylo tedka také vyčteno, že se podle mě chudák chlap musí furt řídit a zařizovat a kam prý chci, tak jedeme.. A já přitom jsem ráda, když najdu pro nás nějakou akci a navrhnu ji a naivně si myslím, že chlap bude rád. Ale vlastně ho to celou dobu asi otravuje. Takže od ted uz nezarizuju nic. Ale my máme teď krizi, takze asi trochu jiná situace.
Kazdy rád odpočívá jinak, některé lidi vůbec nebaví jezdit na výlety, wellnes, atd. Ale u toho tvého to bude nejspíš spojeno s šetřivostí. Prostě chce hrabat a hrabat a wellnes, ikdyz by stálo pár tisíc, mu tam nesedí. Možná k sobě tímto moc nepasujete. Pamatuj si tu diskuzi kde partner o víkendech jezdil jen k rodičům na chatu cosi opravovat a nic jiného, třeba jen zůstat doma, nepřicházelo do úvahy. Mimochodem neřekla bych, že celý rok šetřit a pak utratit peníze za dovolenou je něco typického pro čechy. Já to tak mám, ale já jsem za to ráda a je to způsobeno tím, že ještě studuji a mám tedy jen brigády. Nic moc si nenasetřím ale upřímně, už se těším až to v létě pustím :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
13292
25.2.20 20:30

Ono vubec nevadi, ze ho bavi jiny veci. To se da nejak ve vztahu zvladnout. Na wellness pobyt by me treba taky nikdo nedostal. :D Spis me udivuje jak komunikuje. Rikat, ze mam debilni nazory, jen protoze mam o necem jiny nazor. Ale hlavne, je to peknej skrblik. To nastaveni: Ja chci byt cely rok doma, abych neutratil ani korunu navic. Tak to mi je hodne proti srsti. Vydelava vic a bude ti pocitat kazdou korunu? Bych se na takovyho chlapa vybodla. Za me teda funguje jen spolecny penize, nebo rozdeleny, kdy ten chlap si ty penize nesysli. Co budes delat na matersky, zebrat pred barakem nebo doma u muze…Des. Chlap ma mit radeji svou zenu, nez penezenku. Jinak to nefunguje. Plati to samzorejme i opacne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
697
25.2.20 20:33

Ano. Pokud spolu zůstanete, tak do konce života budeš mít na talíři co si kde utratila za podobné výlety a dovolené. Když se pak najednou objeví nečekaný nutný výdaj, tak to bude teprve peklo. Kdy ti pětkrát omlátí o hlavu, že ty peníze jsou teď třeba, ale nejsou, protože jsi jela pryč. Ho to nebere, nerad utrácí, je radši doma.
Buď se s tím smiř a zařiď se podle toho - s tím, že počítej, že po svatbě to bude mnohem horší, protože peníze budou společné. A pokud skončíš na mateřské/rodičáku a nebudeš mít k tomu vlastní příjem, tak si nedopřeješ vůbec nic, protože tě nenechá utrácet.
A nebo se na něj vykašli a jdi si svou cestou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5281
25.2.20 20:38

Až budete mít dítě, tak ti každou korunu omlátí o hlavu a budeš nešťastná.
A být s chlapem, se kterým nechci dítě, nemá smysl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
896
25.2.20 20:41

@K97 Je to pěkně nap..d, nikam nejezdit, co z toho života budeš mít? Já to znám, my za 30 let byli jednou v Chorvatsku a jednou na welnesu. Akorát ten vztah k penězům má ten můj někde hodně jinde, ale nevím, co je lepší.
Ten se nezmění, leda tak k horšímu. Pořádně si to rozmysli, jestli chceš s takovým člověkem být, než budete mít děti nebo třeba společnou hypotéku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.2.20 20:50

@K97 Tohle nebude dělat dobrotu. Takový člověk bude žít jen a jen penězi a o ničem jiném mluvit nebude.Nic jiného pro něho nemá smysl. Nepojedeš ani na dovču, ani na víkend. Za rok v takovém vězení ho začneš nenávidět. Studuješ VŠ, potřebuješ mít vedle sebe takového omezence? Určitě máš na lepšího partnera.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57493
25.2.20 20:54

Skrblik.. S ním bych byt nechtěla :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.2.20 21:03

Přítel se mnou také nechce cestovat. Taky si myslí, že to jsou zbytečně utracené peníze. K moři jet nechce a památky ho nebaví. Já tedy cestuji s kamarádkami nebo sestřenkou. Mě to baví. A kvůli tomu, že jeho ne, rozhodně nebudu mladí trávit doma na zadku. Přítele by ani nenapadlo, mi mou zálibu vyčítat nebo zakazovat. On se zase věnuje focení, má drahý foťák a pořád k němu něco dokupuje.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama