Přítel se nám nevěnuje

Anonymní
18.10.19 23:09

Přítel se nám nevěnuje

Předem se omlouvám za další diskuzi na časté téma, potřebuji se vypovídat a poradit. Jsem už zoufalá z přítele. Máme 10měsíčního syna a mám pocit, že na něj kašle. Od narození se o něj starám jen já, myslím tím krmení (je téměř od narození na UM),přebalování, koupání, procházky v kočárku atd. Na dítě se strašně těšil, přál si syna a teď prostě nechápu, že na něj takhle kašle. Za celou dobu s ním byl venku v kočárku sám tak možná pětkrát, když už, tak jsme šli aspoň společně, to bylo taky jen párkrát, ale víceméně chodím jen sama. Od narození malého odmítal koupat, že se toho bojí. Chápala jsem to, když bylo malému pár týdnů, ale i teď v 10 měsících? Přebalování taky neexistuje, to ho donutim jen s tunou řečí a kyselých obličejů, a ještě musím nejdřív zkontrolovat, že neni pokaděný. Neexistuje, že by k malému někdy vstával v noci, abych se po 10 měsících vyspala. Víc než půl roku mam problémy se zády a krční páteří, chodila jsem i na rehabilitace, ale moc to nepomohlo. Teď momentálně mam krk bloklý snad denně, jak malého taham a běhám za ním, když leze po bytě, aby si neublížil. Jemu je to jedno, vidí na mě, že mám všeho dost, že jsem unavená, a prostě nijak nepomůže. Doma bordel jak v tanku, protože už prostě nemám energii a samozřejmě doma je úklid jen na mě. Přítel zajede na nákup, když mu řeknu, občas i uvaří, jinak nic. Čas od času bouchnu a řvu, pak naslibuje, jak mi bude se vším „pomáhat“ (nesnáším to slovo v souvislosti s péčí o děti a o domácnost), ale víceméně se nikdy nic nezmění. Pracuje na směny krátký dlouhý týden. Dost času tráví na rybách, kde je třeba celý víkend, i když ví, že se kvůli zádům sotva plazim, prostě i tak jede, protože chce odpočívat. Chápu, že má fyzicky náročnou práci, nechávám ho odpočinout a po práci po něm nic nechci, ale prostě o volno by mohl nějak fungovat, snad po něm nechci nic nereálného. Já mu odpočinek dopřeju, beru na něj ohledy, ale on na mě prostě kašle. Nejvíc mě ale mrzí, že se nevěnuje malému, nemá potřebu s ním trávit co nejvíc času, nehraje si s ním, nevezme ho někam sám od sebe, abych si mohla taky odfrknout. Přijde domů z práce, malého v tu dobu koupu a jde spinkat. Tak mu ho aspoň dám na chvilku než udělám malému mlíko a on je skoro naštvaný, že teď přišel z práce a nemá klid? No tak jako to bych mu jí flákla, celý den malého nevidí a místo, aby se s ním rychle pomazlil, než půjde spinkat, tak frfňá, že teď chudák přišel z práce. Mě je poslední dny fakt do breku. Zkouším to po dobrém, vyhrožuju odchodem, nic nezabírá. Máte někdo podobnou zkušenost, že by se chlap vzpamatoval? Když to vidím všude okolo, jak se chlapi zapojují a jsou šťastní, jezdí na výlety atd, tak je mi fakt smutno. Někdy si říkám, proč s námi je. Omlouvám se za román 8o prosím anonym, mám tu známé, jinak raději smazat, děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
657
18.10.19 23:18

Vím o jedné, která sbalila dítě, nic nevzkázala, odjela k rodičům a vrátila se, až chlap pochopil, že je třeba něco změnit, ovšem tato taktika nemusí vyjít vždycky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.10.19 23:18

To je jak přes kopírák můj chlap. Úplně ve všem. Co s tím netuším. Zatím jsem na RD a dokud se nevrátím zpět do práce tak moc možností není. Myslím si, že člověk se sám nezmeni, pokud nechce. Zkoušela jsem už všechno, hystercit, nevsimat si ho apod. Je mu to prostě jedno. Uklidnuju se tím, že mi dává peníze a platí bydleni a vlastně ostatní ani neřeším a už po něm nechci.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
18.10.19 23:22

Znám ve slabší formě. Taky mě nejvíc drtil ten nezájem o dítě. U nás časem zlepšení :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
18.10.19 23:23

@Poštolka J léčba šokem, na tohle asi nemam odvahu, ale věřím, že to může pomoci.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
18.10.19 23:25

Já hlavně nechápu, že dítě tak strašně chtěl a najednou takový nezájem :,( zakl.

• Citovat
  • Nahlásit
1962
18.10.19 23:31

Pro některé chlapy ještě není 10m dobrým parťákem a začnou se zapojovat později, od 4 let výše.. Šla bych do akce - tady máš dítě, jdu ven s kamarádkou, na nákupy apod.. Když je chlap s dítětem sám, tak se prostě postarat musí a zvládne to..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.10.19 23:32

Ja bych teda variantu odchodu na zkousku moc neriskovala.

Jinak u nas v bledemodrym. Az na to, ze teda manzel parkrat koupal i prebaloval, ale nechodi ven s kocarkem (prijde mu to divny prochazet se po okoli), nebere si ho sam od sebe, abych mela
chvilku pro sebe. Kdyz jsem soubezne nemocna - ja i dite, tak je vsechno na mne a ja melu z posledniho. On to vubec neresi. Jet na vylet po snidani je nemozne, ma prehozeny rezim, v noci nespi a ve dne je pak unaveny a dospava. Takze vlastne nepouzitelny. A nerekla bych, ze se to zlepsuje. Je to tak uz dva roky. Co ma plus, ze po mne nechce, abych mu varila.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
18.10.19 23:33
@Anonymní píše:
Já hlavně nechápu, že dítě tak strašně chtěl a najednou takový nezájem :,( zakl.

To jsem taky nepochopila. Taky chtel a ted je mu fuk. On ma “jen” donest penize preci, je chlap, zbytek je na zene. A tenhle pristup ja nedavam.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
18.10.19 23:34
@Beckyttine5 píše:
Pro některé chlapy ještě není 10m dobrým parťákem a začnou se zapojovat později, od 4 let výše.. Šla bych do akce - tady máš dítě, jdu ven s kamarádkou, na nákupy apod.. Když je chlap s dítětem sám, tak se prostě postarat musí a zvládne to..

Ja bych ma takovouhle akci teda nemela. Bych si to nedovolila.

• Citovat
  • Nahlásit
14566
18.10.19 23:36
@Anonymní píše:
Já hlavně nechápu, že dítě tak strašně chtěl a najednou takový nezájem :,( zakl.

Tak ho to mimino nebere a po práci chce klid.
U nás se chlap začal sám od sebe víc zajímat až kolem roku. A dětem se víc věnuje ráno než jde do práce, než večer když přijde.
Můžeš doufat, že se to časem zlepší. A teda tatínky co popisuješ v okolí nemám :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.10.19 23:59
@Beckyttine5 píše:
Pro některé chlapy ještě není 10m dobrým parťákem a začnou se zapojovat později, od 4 let výše.. Šla bych do akce - tady máš dítě, jdu ven s kamarádkou, na nákupy apod.. Když je chlap s dítětem sám, tak se prostě postarat musí a zvládne to..

Od 4 let? No nazdar 8o a jako do tý doby je to dítě jen moje nebo co? :zed: venku sama někde na kafi nebo na pivu jsem za 10 měsíců nebyla ještě ani jednou. Když vidim jeho přístup, tak na to nemam odvahu

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
19.10.19 00:03
@Anonymní píše:
Ja bych teda variantu odchodu na zkousku moc neriskovala.Jinak u nas v bledemodrym. Az na to, ze teda manzel parkrat koupal i prebaloval, ale nechodi ven s kocarkem (prijde mu to divny prochazet se po okoli), nebere si ho sam od sebe, abych mela
chvilku pro sebe. Kdyz jsem soubezne nemocna - ja i dite, tak je vsechno na mne a ja melu z posledniho. On to vubec neresi. Jet na vylet po snidani je nemozne, ma prehozeny rezim, v noci nespi a ve dne je pak unaveny a dospava. Takze vlastne nepouzitelny. A nerekla bych, ze se to zlepsuje. Je to tak uz dva roky. Co ma plus, ze po mne nechce, abych mu varila.

Koupal jednou a to až teď, když už jsem doma udělala dusno (opět). Procházky s kočárkem mu taky přijdou asi divný no. Před pár dny jsem se ráno probudila se zimnicí a horečkou, asi z únavy, protože mi jinak nic nebylo, on byl v práci a když přišel, tak taky nezájem, ani druhý den, že by se zapojil, prostě nic. Já vařím minimálně obden, ale vaří i přítel, to zas nemůžu v tomhle si stěžovat. Zakl.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
19.10.19 00:04
@Anonymní píše:
Ja bych teda variantu odchodu na zkousku moc neriskovala.Jinak u nas v bledemodrym. Az na to, ze teda manzel parkrat koupal i prebaloval, ale nechodi ven s kocarkem (prijde mu to divny prochazet se po okoli), nebere si ho sam od sebe, abych mela

Koupal jednou a to až teď, když už jsem doma udělala dusno (opět). Procházky s kočárkem mu taky přijdou asi divný no. Před pár dny jsem se ráno probudila se zimnicí a horečkou, asi z únavy, protože mi jinak nic nebylo, on byl v práci a když přišel, tak taky nezájem, ani druhý den, že by se zapojil, prostě nic. Já vařím minimálně obden, ale vaří i přítel, to zas nemůžu v tomhle si stěžovat. Zakl.

• Citovat
  • Nahlásit
1194
19.10.19 00:08
@Poštolka J píše:
Vím o jedné, která sbalila dítě, nic nevzkázala, odjela k rodičům a vrátila se, až chlap pochopil, že je třeba něco změnit, ovšem tato taktika nemusí vyjít vždycky.

Prave, takhle taktika se muze totalne obratit a chlapek zjisti, ze mu je samemu lepe, ze ma zpatky svuj zivot a pokud je sikovny a umi balit holky, tak i toho sexu bude vice nez s manzelkou a prckem doma. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat