Přítel se nechce odstěhovat a dojíždět

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.02.19 11:30
Přítel se nechce odstěhovat a dojíždět

Ahoj. Bydlíme v městě A, kde má přítel stálou práci. Já mám práci ve městě B. Oba města dělí 22 km.
Navrhla jsem příteli, ať se přestěhujeme. V našem městě toho moc není a v městě B bych měla práci kousek. Tak či tak by jeden z nás dojížděl, ale on má jen 15 směn/měsíc a navíc tam bydlí jeho kolega, ušetřil by hodně peněz za dojíżdění a jezdil by s ním. Projel by tak 1000 kč.
Já dojíždím sama měsíčně denně 44 km, někdy 21 někdy 23 dní
Náklady jsou 4.000 kč z mé výplaty, tudíż bychom dost ušetřili. Ale přítel je pohodlný a nechce se stěhovat, má to kousek.
Navíc on vydělá 28 a já 15 takze ten rozdíl za dojíždění by nepocítil, kdežto já to pocituju dost 8o

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
chs.jasmin
Echt Kelišová 8526 příspěvků 01.02.19 11:33
@Anonymní píše:
Ahoj. Bydlíme v městě A, kde má přítel stálou práci. Já mám práci ve městě B. Oba města dělí 22 km.
Navrhla jsem příteli, ať se přestěhujeme. V našem městě toho moc není a v městě B bych měla práci kousek. Tak či tak by jeden z nás dojížděl, ale on má jen 15 směn/měsíc a navíc tam bydlí jeho kolega, ušetřil by hodně peněz za dojíżdění a jezdil by s ním. Projel by tak 1000 kč.
Náklady jsou 4.000 kč z mé výplaty, tudíż bychom dost ušetřili. Ale přítel je pohodlný a nechce se stěhovat, má to kousek.
Navíc on vydělá 28 a já 15 takze ten rozdíl za dojíždění by nepocítil, kdežto já to pocituju dost 8o

Ahoj,

popravdě? Nedivím se mu. On vydělává víc peněz a má stálou práci a máte se stěhovat do města, kde ty vyděláváš méně :think: Nechtěla by jsi si naopak najít lepší práci ve městě A? :think:

Keyllah
Extra třída :D 10703 příspěvků 01.02.19 11:36
@Anonymní píše:
Navíc on vydělá 28 a já 15 takze ten rozdíl za dojíždění by nepocítil, kdežto já to pocituju dost 8o

popravdě moc nevidím, jaký bonus se pro něj v tom přestěhování skrývá :think: co nabízíš, za to, že by se musel přestěhovat a ještě dojíždět? mělo by to být výhodné pro obě strany, ne jen pro jednu............

Tichošlápek
Extra třída :D 12225 příspěvků 01.02.19 11:36

Taky bych se nestehovala byt na jeho místě. Vždyť je to pro nej nesmysl - musel by začít dojíždět, abys ty nemusela? Stěhování je vopruz všeobecně a ještě takto pro nej bezdůvodně :nevim:

nozu
Extra třída :D 12108 příspěvků 01.02.19 11:37

no, řešíš pouze náklady na dopravu. Ale co náklady na bydlení? ty by byly stejné? A ono ani to stěhování není úplně levná záležitost…

Janli
Kelišová 7270 příspěvků 01.02.19 11:38

Stěhovat se kvůli pár tisícům ? Život přece není jen práce, ale i přátelé a místo, kde žiješ. Taky bych se nestěhovala ani omylem. Ty nemůžeš jezdit autobusem, aby jsi ušetřila? Nebo si nemůžeš najít práci v místě bydliště?

Ou
Kelišová 6261 příspěvků 01.02.19 11:40

Taky mi přijde logičtější hledat si práci v A.

Sany80s
Kelišová 6843 příspěvků 01.02.19 11:42

A v kterém městě je to lepší pokud jde o ostatní věci?
Jinak chápu jeho i tebe.
Osobně bych navrhla společný rozpočet, stejně spolu bydlíte, tak byste měli společně hospodařit.
Pokud s tím nebude souhlasit, tak ten společný život stejně nebude moc příjemný, až by jednou přišlo na dítě a ty ses msuela doprošovat každé koruny.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.02.19 11:43

Ne, bohužel právě tady nic není. Mám SŠ ale bydlíme na vesnici ale v bytovce,nájem je zde stejně drahý jako v mém pracovním městě. Přítel stejně musí platit třeba dovolenou, když chce jet, a já mu těch 1000 korun dám,přece jen 3000 bych mohla dát každý měsíc bokem :nevim: myslela jsem to tak, že by nám to ulevilo dost, a taky co se týče opotřebení auta :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.02.19 11:45

A je mi taky trapný pořád ho prosit zda by mě třeba nezaložil, já moc teda s těma 11 nemohu vyjít, za jídlo dám cca 8 tisíc :nevim: když se něco po,, nemám moc rezervu :nevim:

nozu
Extra třída :D 12108 příspěvků 01.02.19 11:47
@Anonymní píše:
Ne, bohužel právě tady nic není. Mám SŠ ale bydlíme na vesnici ale v bytovce,nájem je zde stejně drahý jako v mém pracovním městě. Přítel stejně musí platit třeba dovolenou, když chce jet, a já mu těch 1000 korun dám,přece jen 3000 bych mohla dát každý měsíc bokem :nevim: myslela jsem to tak, že by nám to ulevilo dost, a taky co se týče opotřebení auta :nevim:

no počkej, nejdřív píšeš, že bydlíte ve městě A a najednou na vesnici… :nevim: Já bych tuto diskusi nestavěla pouze na pohodlí ohoeldně dojíždění a úspoře nákladů. Rozhodnutí o stěhování je přece mnohem komplexnější… Je to i o přátelích, možnostech vyžití, trávení společného času.

Nimie
Nadpozemská drbna 26900 příspěvků 01.02.19 11:48
@Anonymní píše:

Nedivím se mu. Vždyť to ani moc nedává smysl, když on vydělává víc. Navíc tvůj výpočet úspory se zakládá na tom, že bude jezdit s kolegou 8o a co když kolega odejde? Nebo nebude chtít? Navíc když utratíš 4 tis. dojížděním teď, tak potom utratíte tak 2 tis. (protože je o něco férovější dávat půlku za odvoz) + ty situace, kdy by nejel s kolegou. Kvůli tomuhle bych se opravdu nestěhovala a spíš bych šla vyřešit vzdělání nebo si našla práci blíž. Nejezdí ti tam vlak nebo autobus?

nozu
Extra třída :D 12108 příspěvků 01.02.19 11:49
@Anonymní píše:
A je mi taky trapný pořád ho prosit zda by mě třeba nezaložil, já moc teda s těma 11 nemohu vyjít, za jídlo dám cca 8 tisíc :nevim: když se něco po,, nemám moc rezervu :nevim:

a to si nemůžeš najít lépe placenou práci? A ta částka za jídlo je jen pro tebe? 8o 8o My jsme 4 a projíme jen o trochu víc…

Nimie
Nadpozemská drbna 26900 příspěvků 01.02.19 11:49
@Anonymní píše:
A je mi taky trapný pořád ho prosit zda by mě třeba nezaložil, já moc teda s těma 11 nemohu vyjít, za jídlo dám cca 8 tisíc :nevim: když se něco po,, nemám moc rezervu :nevim:

Nepsala jsi na začátku, že jste pár? Moc nevím co v rodině znamená „založit“ :nevim: a mezi městem a vesnicí je dost podstatný rozdíl, tak kde bydlíte?

Jídlo za 8 tis. je snad minimálně za oba, ne?

Ou
Kelišová 6261 příspěvků 01.02.19 11:57
@Anonymní píše:

No, tak závažnější problém než kde budete nebo nebudete bydlet je to, že se neumíte dohodnout na společném hospodaření.

Žijete spolu a je potřeba se naučit hospodařit tak, abyste vy na to nedoplácela a potřebujete spolu věcně a bez výčitek, pocitů viny či demonstrací převahy mluvit o financních.

Dokud to nebudete umět, tak si proboha nepořizujte dítě - protože co pak budete dělat, až nebudete mít žádný další příjem

Začněte tím, že oba budete zapisovat měsíc svoje výdaje, pak si na to sedněte a srovnejte to se svými příjmy. POsléze hledejte takové řešení, aby to bylo pro oba přijatelné a byli jste oba v plusu.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Články z Expres.cz

Průšvih s gentlemanem: Hanzlíkův film do kin přilákal méně lidí než Lego příběh!

Herecké obsazení v čele s Jaromírem Hanzlíkem a Lucií Vondráčkovou slibovalo... číst dále >

Ortel válčí s YouTube: Ohání se ústavou a „demokratickou“ zemí. Proč je úplně vedle?

Populární zpěvák Tomáš Ortel (43) se dostal do sporu s internetovým serverem... číst dále >

Články z Ona Dnes

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >