Přítel se nechce osamostatnit

Anonymní
29.8.21 00:14

Přítel se nechce osamostatnit

Ahoj holky, jenom bych se chtěla svěřit.. jsme s přítelem 2 roky. Mi je 22 a jemu čerstvě 28. Jsme ze stejného města. Moc se milujeme, ale mi už dochází trpělivost,… nechce se osamostatnit a jít semnou bydlet… strašne mi to vadí, přijde mi jako ten typicky mamanek. Maminka mu nachysta všechno až pod nos, jídlo až na talíř když jde ona na odpolední směnu, vyprané věci,…strašněě mi to vadí., moc ho miluju nechci ho ztratit ale ja na tohle nemám prostě už nervy.. jsme oba rybáři, jezdíme o víkendech třeba od rána až do večera a když jedeme v noci domu řeknu mu “tak pojedeš ke mě spat” a on mi odpoví že ne že chce spat doma… pokaždé brecim, je mi z toho strašně smutno a nechápu to… od te doby co jsme spolu jsem u nej spala každý víkend, te jeho mamě to vadilo a u nas máme celou bytovou jednotku pro sebe a prostě je tu 2× za týden a to mu stačí… už jsem u nich nespala hodně dlouho ať vidí, že tam prostě nebudu, že jestli chce byt semnou tak má jet ke mě že u nich prostě nebudu… nevím co dělat.. :,( :,(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
261
29.8.21 00:19

Tak těch důvodů může být několik a rozhodně to nemusí být jen tím, že je mamánek. Třeba nemá dostatek financí nebo radši teď bude šetřit, aby si našetřil na základ hypotéky🤷🏼‍♀️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
29.8.21 00:23

@Nicole-7
To o těch penězích si nemyslím.. a hypotéku určitě nechce.. to mi říká od začátku co jsme spolu.. :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11076
29.8.21 00:23
@Anonymní píše:
Ahoj holky, jenom bych se chtěla svěřit.. jsme s přítelem 2 roky. Mi je 22 a jemu čerstvě 28. Jsme ze stejného města. Moc se milujeme, ale mi už dochází trpělivost,… nechce se osamostatnit a jít semnou bydlet… strašne mi to vadí, přijde mi jako ten typicky mamanek. Maminka mu nachysta všechno až pod nos, jídlo až na talíř když jde ona na odpolední směnu, vyprané věci,…strašněě mi to vadí., moc ho miluju nechci ho ztratit ale ja na tohle nemám prostě už nervy.. jsme oba rybáři, jezdíme o víkendech třeba od rána až do večera a když jedeme v noci domu řeknu mu “tak pojedeš ke mě spat” a on mi odpoví že ne že chce spat doma… pokaždé brecim, je mi z toho strašně smutno a nechápu to… od te doby co jsme spolu jsem u nej spala každý víkend, te jeho mamě to vadilo a u nas máme celou bytovou jednotku pro sebe a prostě je tu 2× za týden a to mu stačí… už jsem u nich nespala hodně dlouho ať vidí, že tam prostě nebudu, že jestli chce byt semnou tak má jet ke mě že u nich prostě nebudu… nevím co dělat.. :,( :,(

Já bych si o tom s ním v klidu promluvila. Jak to cítíš ty, jak to cítí on a došla společně k nějakému řešení. A jestli to takto hodlá praktikovat do důchodu, nejspíš bych tuhle kapitolu života uzavřela a “šla” dál.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18045
29.8.21 00:56

Nepochopím jednu věc…proč brečíš? umřel ti někdo blízký, nebo zvíře, nebo tě zasáhla jiná životní tragédie, při které je ospravedlnitelné brečet? ale ty brečíš, když u tebe nechce spát, proboha proč?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1300
29.8.21 01:47

Ty bydlíš v domě s rodiči a máš tam svoje patro?

Chtěla bys s ním bydlet u vašich, nebo úplně jinde? Jak on vychází s vašima?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
183
29.8.21 02:37

Klasicky dotaz, ktery je tady v diskuzi neresitelny. Resenim je si promluvit s partnerem. Pokud to nepomuze a Vase postoje jsou neslucitelne, tak rozchod. Co jineho? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1014
29.8.21 03:21

Maminka by se měla jít léčit
Nic ve zlém
Ale starat se o 28 letého chlapa jako o pětileté dítě není normální.

A hlavně nikomu tím neprospívá… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52423
29.8.21 03:28

A proč by mu maminka nemohla prát a vařit? To si má každý vařit pro sebe jednu porci a prát samostatně svou kupičku prádla? Jsi ještě nevyspělé dítě, co nemá představu o nákladech domácnosti.
A asi se utebe necítí dobře. Bydlíš sama nebo s rodiči?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22011
29.8.21 06:27
@kajka2310 píše:
@Nicole-7
To o těch penězích si nemyslím.. a hypotéku určitě nechce.. to mi říká od začátku co jsme spolu.. :(

Asi té nemiluje tak, jak ty si namlouvas. Mmch když nechce hypo, tak ma na bydlení ušetřeno?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1975
29.8.21 06:32

Promluv si s ním o tom. Řekni mu, že by ses chtěla sestěhovat a když ti řekne, že ne nebo se z toho bude vykrucovat, tqknse ho zeptej proč. Normálně, bez výčitek, hádek. Chtěj znát důvod. Pokud se nebude chtít sestěhovat, tak já osobně bych v tom vztahu nepokračovala.

Můj manžel (tehdy ještě přítel) se taky na sestěhovaní úplně netvářil. My byli oba v tvém věku, oba ještě u rodičů, i když já už jednu dobu předtím chvíli bydlela s ex. Jenže u manžela to byl spíš strach z něčeho nového, on to tak prostě má. Jeho maminka neobskakovala. Rodiče měli chatu, na které trávili většinu času, takže manžel se staral sám - uklízel, vařil, nakoupil si. Byl prostě zvyklý fungovat v domácnosti. U toho tvého bych se bála, aby po tobě po sestěhování nevyžadoval ten samý servis jako od maminky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1975
29.8.21 06:34
@lucenka píše:
A proč by mu maminka nemohla prát a vařit? To si má každý vařit pro sebe jednu porci a prát samostatně svou kupičku prádla? Jsi ještě nevyspělé dítě, co nemá představu o nákladech domácnosti.

A proč by měla vařit a prát jenom maminka? Proč by se on nemohl zapojit do chodu domácnosti?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34816
29.8.21 06:40
@Anonymní píše:
Ahoj holky, jenom bych se chtěla svěřit.. jsme s přítelem 2 roky. Mi je 22 a jemu čerstvě 28. Jsme ze stejného města. Moc se milujeme, ale mi už dochází trpělivost,… nechce se osamostatnit a jít semnou bydlet… strašne mi to vadí, přijde mi jako ten typicky mamanek. Maminka mu nachysta všechno až pod nos, jídlo až na talíř když jde ona na odpolední směnu, vyprané věci,…strašněě mi to vadí., moc ho miluju nechci ho ztratit ale ja na tohle nemám prostě už nervy.. jsme oba rybáři, jezdíme o víkendech třeba od rána až do večera a když jedeme v noci domu řeknu mu “tak pojedeš ke mě spat” a on mi odpoví že ne že chce spat doma… pokaždé brecim, je mi z toho strašně smutno a nechápu to… od te doby co jsme spolu jsem u nej spala každý víkend, te jeho mamě to vadilo a u nas máme celou bytovou jednotku pro sebe a prostě je tu 2× za týden a to mu stačí… už jsem u nich nespala hodně dlouho ať vidí, že tam prostě nebudu, že jestli chce byt semnou tak má jet ke mě že u nich prostě nebudu… nevím co dělat.. :,( :,(

A ty ten byt vlastníš? Asi nechce nic platit, u mamiky nejspíš nemusí. Nepotřebuje tě denně vidět, ráno se s tebou probouzet. Já bych mu řekla, že mi to takto nevyhovuje, že s ním chci žít. Ne ve trojici s maminkou. Kdyby nechápal a měl nějaké finanční problémy, ze vztahu bych vycouvala. V 28 letech má snad dobře placenou práci, aby utáhl sám naplnit lednici a podělit se o nájem s přítelkyní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34816
29.8.21 06:42
@lucenka píše:

Nemusí mu prát. Může mu ukázat, jak se to dělá a on ten čudlík zmáčkne sám. Někdy uvaří on, někdy ona. Jestli čeká, až mu mamá každý den uvaří a aktivně se nesnaží o vaření, je to mamánek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52423
29.8.21 06:43
@Ginella píše:
A proč by měla vařit a prát jenom maminka? Proč by se on nemohl zapojit do chodu domácnosti?

Protože třeba současné nastavení vyhovuje oběma členům té domácnosti? On doma třeba dělá jiné věci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat