Přítel se po karanténě změnil

Anonymní
1.6.20 23:46

Pritel se po karantene zmenil

Ahoj s pritelem jsme sest let, v breznu jsme ze dne na den prisli o praci (kuchar, cisnice), pritel chodil ob tyden varit teda rano hotovky pro okynko ale ja zustala doma, nastesti nasetreno neco mame tak sem nemusela hledat brigadu.. ale zacala jsem hodne pecovat o byt, denne uklizet, varit dve jidla, ob tri dny neco upect, driv se neresilo, ze se nadobi z vecera umyje az rano, ale jak jsem byla vecer dom a ne v praci tak sem to zfoukla vecer, to same treba vana a sprchac. No od minuleho pondeli jsem opet v praci mame zkracenou dobu tedy jen do 9 ale stejne je to po tech tydnech zaprah a jsem rada, ze jsem rada. Kdyz mam „volny“ den tak dopoledne poklidim a pak si treba pustim serialy ktere jsou zensky a ktere jsem v izolaci nevidela a priteli to hrozne vadi, ze je neumyta sklenicka, ze se zrovna po sprse kdyz prijedem kolem 10 vecer se hned nelesnne sprchac, ze neni naprceno, pecu v patek na vikend, jinak jak nejsme doma tak by se to vyhodilo, v praci oba mame jidlo, ale kdyz mam „volno“ tak delam teplou veceri. Hrozne mi to vycita. Pritom ma prichystanou veceri, ale ze hned nejdu a nelitam s hadram, Uz mi parkrat rekl ze jsem lemra lina ale myslel to jako vtip, ale me to je proste lito.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

977
1.6.20 23:59

Oba chodite do prace, tak kde je receno, ze je domacnost jen vase starost. Neni umyta sklenicka, ty jsi ji neumyl? Neni napeceno, ty jsi nenapekl? Neleskne se sprchac, tak ho vylesti ty, me to nevadi :mrgreen:. Doma se ma clovek citit dobre a ne aby me nekdo buzeroval.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1419
2.6.20 00:24

Kdyz mu to vadi, tak at to udela :nevim: Ja moc nechapu, jak tyhle debaty muzou probihat. Proste bych rekla: “No to je bajecne, ze sis te sklenicky vsimnul! Takze jsi ji uklidil, ze?” a hotovo. Nejsi prece domaci posluhovacka. Na lemru linou bych opacila, ze vrana k vrane, tak jsem se holt prizpusobila. A na peceni, ze nechavam prostor taky jemu, aby nemel blby pocit, ze si snad myslim, ze neumi pect. Btw s zadnymi teplymi veceremi bych se nedelala. Pokud je zvykly, ze kolem nej skaces, tak se nediv, ze si stezuje, kdyz skakat prestavas. Ale cele si to delas sama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10773
2.6.20 05:12

Takove drzkovani by na me melo stejny efekt jako cerveny hard na byka :cert:

Jinak on se nezmenil. On takovy je :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
294
2.6.20 07:23

Poslala bych ho do p-dele.. Nejsem ničí poskok, ani služka.. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13844
2.6.20 07:26

Ty jo, já bych po něm asi ten hadr v legraci mrskla, ať si šůruje sám. Prostě si musíte ujasnit, že nyní se už jede ve standartním režimu a holt není vše naleštěné jako v době karantény. Navíc pokud nemáte děti a jste celé dny v práci, tak se přece nemá jak udělat nepořádek. A možná si rozdělte domácí úkoly.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12194
2.6.20 09:00

Na případné pitomé poznámky jsem vždy reagovala klidnou odpovědí, že to klidně může udělat sám, když mu to vadí. Pokud oba chodíte do práce, není jediný důvod, abys ty byla zároveň hospodyně, kuchařka, uklízečka nebo dokonce služka. Koukej si ho srovnat rychle, jinak ti za chvilku bude připadat, že je to skutečně tvoje chyba.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15460
2.6.20 09:09

Jedna věc je, že si přítel zvykl na servis a teď ho vyžaduje - to samozřejmě není ok a měla by sis nastavit pravidla včas… protože čím déle si to necháš líbit, tím horší to bude. V bytě žijete spolu a Ty nejsi jeho služka.

Druhá věc ovšem je určité rozdělení prací - a jestliže přítel už pracuje naplno, zatímco Ty máš zkrácenou pracovní dobu, tak bych považovala za přirozené, že převezmeš také větší díl domácích prací (ostatně jich v bytě, kde žijí dva dospělí, zas tak moc není). A jestli mu doma argumentuješ ve smyslu „po těch týdnech je ta zkrácená pracovní doba zápřah, tak si musím lehnout k seriálům a odpočívat“, tak celkem chápu, že není nadšený.

Všechno chce vzájemnou ohleduplnost a hlavně domluvu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10773
2.6.20 10:16

A pockej, co teprve prijde, az si doma budes valet sunky s miminem na materske :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2746
2.6.20 10:18

Co ti na to mám říct. Máš kmitat víc. Lemro líná. Já bych tě hnal z baráku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama