Přítel se po seznámení přetvařoval, teď je jiný

Anonymní
25.3.21 10:56

Přítel se po seznámení přetvařoval, teď je jiný

Pěkný den všem…nevím ani jak to pojmenovat, nemyslím si totiž, že by se přítel změnil, ale spíše jen přestal skrývat. Ani nevím, co mi vadí víc, jestli to, že to tak udělal, nebo ty rozdíly oproti začátku.
Když jsme se poznali, byli jsme hrozně zamilovaní, on nebyl úplně můj typ, ale byl opravdu hrozně hodný a milý, upřímný a bezelstný. A to mě na něm hrozně přitahovalo, ta čistota jeho osobnosti. Prostě si mě tím získal, jeho charakter mě zajímal a pominula jsem jiné věci. Neříkám, že mě nepřitahoval, to by nefungovalo, ale zkrátka byl v mnoha odlišný (vzhled, vystupování, životní styl), než byla nějaká moje dřívější „představa“ o partnerovi pro mě.
Asi po půl roce to ale začalo. Teď je to rok. Vlastně tím, že jsme spolu začali bydlet. Na rande (ta bývala většinou po práci) chodil ve skvělé náladě, za jeho optimismus jsem ho zbožňovala. Teď ho vidím přijít z práce a je nabručený, nic neříká. Dříve obdivoval moje příběhy, jak skvěle vyprávím, teď mi občas řekne, že to už jsem mu říkala, nebo mě vůbec neposlouchá a dokáže to tím, že mi skočí do řeči něčím úplně od tématu. Taky dříve při mých starostech o cenu výletování říkal, ať si vůbec nedělám starosti, že na tohle má. Teď mi vyčítá cestu 15 km ke mě na chatu 2× týdně.. Když jsme se poznávali, předstíral, že je přírodní a nevadí mu se brodit v blátě a teď bývá podrážděný jen musí šlápnout na trávu…Já se snažím žít zdravě, on toho na začátku napovídal, jak by také rád a jak mě obdivuje a teď má na moje zdravá jídla narážky..
Zkrátka, dřív nic nebyl problém, teď jakoby byl problém všechno.
A ještě k těm financím- na jeho popud nyní pracuji pouze na poloviční úvazek a doplňuju si vzdělání, on mě k tomu zezačátku přesvědčil, že se o mě „postará“, tedy, že bude platit víc. Jenže to byla asi další část toho „když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají“…

Já nevím, jestli se tohle děje v každém vztahu po sestěhování. Nedokážu to ani sama posoudit, prestože jsem sama měla předtím 3 vztahy trvající roky. S nikým z nich jsem totiž nežila, pouze s jedním krátkodobě a u toho jsem tedy změny nepozorovala.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1249
25.3.21 11:01

No opadlo růžové bryle a on už nemá důvod se tolik snažit. Nejde o to, že by se před tím přetvařovat. Je to do určité míry podle mě po určité době vztahu a po zestehovani normální.
Mne by akorát vadilo to, že jste se domluvili na tom tvém krátkém úvazku a teď ti to vyčítá. Možná zjistil, že to finančně neutahne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
474
25.3.21 11:03

Kdyz ptacka lapali.. :mrgreen: a co chces za radu..bud si najdete cestu zivotem spolu, kompromisy a tak nebo se casem nechas prislapnout a nebo jdi od nej a hledej jinde..co ti vadi ted, to si znasob, to bude za par let + frustrace, ze se podrizujes nebo nepodrizujes, ale pak se furt hadate a ty doma koukas na nabruceneho chlapa. Jako do vztahu vam nikdo nevidi, bud na tom pracujete, promluvte si a budujte vztah nebo jdete od sebe..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
474
25.3.21 11:06

A stejne, za me, nejlepsi vztah s chlapem je, kdyz ma kazdy svoje a ty se muzes vratit do sveho..jenze s rodinou je to pak problem, bud vam to obema stoji za to se prizpusobovat nebo ne..tak jako tak, kompromisy musite najit oba. Zas spolu nebydlite dlouhi, treba si to sedne..musite najit co vyhovuje vam oboum, ona ta korona a vse kolem tomu taky nepridava..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
622
25.3.21 11:13
@Anonymní píše:
Pěkný den všem…nevím ani jak to pojmenovat, nemyslím si totiž, že by se přítel změnil, ale spíše jen přestal skrývat. Ani nevím, co mi vadí víc, jestli to, že to tak udělal, nebo ty rozdíly oproti začátku.
Když jsme se poznali, byli jsme hrozně zamilovaní, on nebyl úplně můj typ, ale byl opravdu hrozně hodný a milý, upřímný a bezelstný. A to mě na něm hrozně přitahovalo, ta čistota jeho osobnosti. Prostě si mě tím získal, jeho charakter mě zajímal a pominula jsem jiné věci. Neříkám, že mě nepřitahoval, to by nefungovalo, ale zkrátka byl v mnoha odlišný (vzhled, vystupování, životní styl), než byla nějaká moje dřívější „představa“ o partnerovi pro mě.
Asi po půl roce to ale začalo. Teď je to rok. Vlastně tím, že jsme spolu začali bydlet. Na rande (ta bývala většinou po práci) chodil ve skvělé náladě, za jeho optimismus jsem ho zbožňovala. Teď ho vidím přijít z práce a je nabručený, nic neříká. Dříve obdivoval moje příběhy, jak skvěle vyprávím, teď mi občas řekne, že to už jsem mu říkala, nebo mě vůbec neposlouchá a dokáže to tím, že mi skočí do řeči něčím úplně od tématu. Taky dříve při mých starostech o cenu výletování říkal, ať si vůbec nedělám starosti, že na tohle má. Teď mi vyčítá cestu 15 km ke mě na chatu 2× týdně.. Když jsme se poznávali, předstíral, že je přírodní a nevadí mu se brodit v blátě a teď bývá podrážděný jen musí šlápnout na trávu…Já se snažím žít zdravě, on toho na začátku napovídal, jak by také rád a jak mě obdivuje a teď má na moje zdravá jídla narážky..
Zkrátka, dřív nic nebyl problém, teď jakoby byl problém všechno.
A ještě k těm financím- na jeho popud nyní pracuji pouze na poloviční úvazek a doplňuju si vzdělání, on mě k tomu zezačátku přesvědčil, že se o mě „postará“, tedy, že bude platit víc. Jenže to byla asi další část toho „když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají“…Já nevím, jestli se tohle děje v každém vztahu po sestěhování. Nedokážu to ani sama posoudit, prestože jsem sama měla předtím 3 vztahy trvající roky. S nikým z nich jsem totiž nežila, pouze s jedním krátkodobě a u toho jsem tedy změny nepozorovala.

A proč se s ním nerozejdeš, když se chová takhle?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5431
25.3.21 11:13

Chtěl pravidelný sex a péči. Teď to má a už se mu to omrzelo, chtěl by změnu. Lepší to nebude, neztrácej s ním čas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
15997
25.3.21 11:23

Ne - přítel je pořád stejný, jen vám opadly největší hormony a vidíte se víc takový, jací jste.

Zamilovaná si byla do představy o tom, jaký je a pokud ted hlavním problémem je, že je upřímný a není zbožňující blbounek a občas tě upozorní že se oppakuješ tak zádrhel je v tom, že holt se ti moc nechce do reality a chceš se vznášet na růžovém obláčku.

Jestli mezi lidma je a nebo není nějaká láska (tedy zájem, respekt, péče a pod) se ukazuje až po té co přejde hormonální mlha.

Dokážete se vzájemně respektovat a zajímat se o to, jací ti lidi opravdu jsou?

Je možné, že partner je typ, co se prostě přizpůůsobil, ale to nejde dělat ceou dobu. Teď máte větší realitu.

Dokážete fungovat tak, abyste byli oba spokojení? Dokážete spolu komunikovat tak, abyste nebojovali o to, že někdo je dobrý a nekdo špatný?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.3.21 11:25

@Kutil Tom
Protože nevím, jestli to není prostě jen moje rozmazlenost, že jsem doufala v něco co bude bez mráčku. Tím, že s tím soužitím nemám zkušenosti nevím, jestli se to nestane s každým, nebo ještě hůř.
Můj bývalý měl zase jiné mouchy. Já mám zase svoje.

Vadí mi to a kdyby se to znásobilo, vím, že nebudu štastná. Ale už nejsem ve věku, kdy bych to chtěla zkoušet s dalšíma pěti..( je mi 29)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
25.3.21 11:29

@Ou
Fungovat určitě dokážeme, aniž bychom měli nějaké vyloženě konflikty.
Nehádáme se, nebo tak, shodneme se na důležitých věcech, umíme se omluvit a pochopit, že druhému něco vadí.
Ale já zažívám prostě zklamání.. Měla jsem k němu respekt mnohem větší, když jsem věřila, že uznává ty hodnoty, které tvrdil, že uznává. Částečně mi připadá, že něco předstírat musel, sám mi to před časem řekl, že mě „prostě moc chtěl“.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
25.3.21 11:30

@Uslava
No bohužel, když se na to dívám v nejhorším světle, mám ten dojem taky. Předtím dlouho nemohl narazit na žádnou, se kterou by mu to vyšlo.
A to víc mě to štve. Ze začátku by mi snesl modré z nebe, že mě konečně našel. A teď si toho prostě přestal vážit.
Já s čistým svědomím mohu říct, že jsem se tak jako on nezměnila.

• Citovat
  • Nahlásit
63
25.3.21 11:51

Vycita ti cestu 2× tydne 15km za tebou na chatu? To je myslim uplne jedno, jak se tvaril „predtim“, ale vycitat cestu za mnou to by byl konec.
Uplne radikalni konec by u mne byl s clovekem, ktery by se mi snazil navrhnout at pracuju jenom na polovicni uvazek. Fuj. :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60
25.3.21 12:04

Moc jsem z toho textu nevyčetla co tak strašného dělá? Dostatečně si tě nevšímá, nebo je duchem mimo, co ti tak hrozně vadí? Jaké hodnoty co uznával teď neuznává? Píšeš strašně obecně. Je jasné, že když jste ve vztahu déle, tak opadne to prvotní nadšení (krásně vypravíš). To, že ti umožnil dostudovat je fajn. Nezmínila jsi, proč ti to teď vadí. Vyčítá ti, že doneseš méně peněz nebo co…?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
976
25.3.21 12:06

To co se ti nelíbí teď tak si desetkrát znásob. Tak by to vypadalo za několik let se dvěma a více dětma na krku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
976
25.3.21 12:09
@Snowoman píše:
Moc jsem z toho textu nevyčetla co tak strašného dělá? Dostatečně si tě nevšímá, nebo je duchem mimo, co ti tak hrozně vadí? Jaké hodnoty co uznával teď neuznává? Píšeš strašně obecně. Je jasné, že když jste ve vztahu déle, tak opadne to prvotní nadšení (krásně vypravíš). To, že ti umožnil dostudovat je fajn. Nezmínila jsi, proč ti to teď vadí. Vyčítá ti, že doneseš méně peněz nebo co…?

Vadí jí to, že je to vlastně ÚPLNĚ jiný člověk než se původně prezentoval. Mně by to vadilo taky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
622
25.3.21 12:15
@Anonymní píše:
@Kutil Tom
Protože nevím, jestli to není prostě jen moje rozmazlenost, že jsem doufala v něco co bude bez mráčku. Tím, že s tím soužitím nemám zkušenosti nevím, jestli se to nestane s každým, nebo ještě hůř.
Můj bývalý měl zase jiné mouchy. Já mám zase svoje.Vadí mi to a kdyby se to znásobilo, vím, že nebudu štastná. Ale už nejsem ve věku, kdy bych to chtěla zkoušet s dalšíma pěti..( je mi 29)

Vždyť nejsi šťastná už teď. Z toho, na co tě lákal nezbylo vůbec nic. Co řešíš? Nemáte žádné závazky, v takové situaci už bych byl dávno pryč. Nebo čekáš, až bude ještě hůř a ještě později?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat