Přítel si ještě nezvykl že máme dítě, už 6 měsíců..

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
10.11.21 22:49

Přítel si ještě nezvykl že máme dítě, už 6 měsíců..

Ahoj, snad nebudou negativní odpovědi, o ty nestojím, chci to vyřešit po dobrém 😊
S přítelem máme půlročního syna, milujeme ho nadevše. Ale přítel si ještě nezvykl, nedokáže ho pohlídat, jednou u toho usnul a neprobudil ho ani brek, já byla ve sprše a nic neslyšela, když jsem přišla tak syn skoro fialový a řval brečel. A teď jsem vařila a syna nechala příteli na posteli aby na něj dohlédl a syn málem spadl, přítel ho stihl chytit..
To se stává no. Ale pořád k němu nemá takový vztah, rodičovský, já na přítele nemám tolik času jako před těhotenstvím a jemu to strašně vadí a přijde mi že bere syna spíš jako vetřelce co mu krade přítelkyni asi? Vadí mu že se věnuji synovi a ne jemu.. A když mám chvíli pauzu, že syn usne, tak jdu uklízet vařit a podobně.. A večer to zase přítel nevydrží vzhůru abych se mu mohla věnovat, vstává v 5 ráno.. Syn usíná většinou kolem půlnoci na celou noc.. Nevím už co dál, jak mu vysvětlit že prostě to tak je.. (Dítě chtěl proto aby mi udělal radost a chtěl ho tak jako já)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20346
10.11.21 22:53

Jako, že ti nemůžu napsat, že je to d.ebil, idiot a jestli už chápeš, proč se polovina manželství rozpadne? :D tak pak je tu ještě možnost Stepfordska panička :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4082
10.11.21 22:59

Dítě chtěl, aby mi udělal radost… To zabilo :lol: Tak dělejte všechno spolu, když je doma a pak budete mít čas i na sebe. Hele a nechces uspávat dřív? Ta půlnoc mi teda už přijde dost pozdě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2558
10.11.21 23:01

Zakladatelko, je to poměrně běžné.
Za 3 roky bude chlap dítě vnímat líp, oni to s těmi malými moc neumějí. Až na výjimky.
A z popisu to vypadá, že přítel ještě vůbec pro otcovství nedozrál. Vadí mu, že na něho nemáš čas? To vadí sice více chlapům, ale rozumný pochopí. A ten nerozumný a sobecký nepochopí.
Co víc na to říct. Že život není úplně jednoduchý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.11.21 23:03

@Serpentini bohužel syn dříve neusne, snažím se ho unavit, přes den jsem omezila spaní, vstáváme kolem 8 ráno.. Dříve jak o půlnoci neusne.. 😒

• Citovat
  • Nahlásit
1816
10.11.21 23:04

Třeba až bude syn větší bude z nej parťák i pro přítele. Oni ty malý miminka nejsou zas taková zábava 😃Přítel by se měl asi uvědomit, že hold miminko vyžaduje péči.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.11.21 23:04

@Cimada snad ano, taky mi právě přijde že na něj bylo ještě brzy.. Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
10.11.21 23:07

@iamlenka snad ano, už by si to měl uvědomit, říkám mu to pořád, přeci syna nenechám brečet jen abych se věnovala jemu.. To dá logiku.. X vysvětlování…

• Citovat
  • Nahlásit
15909
10.11.21 23:14

Co vam brani sednout si vecer k filmu s miminem na dece vedle sebe…?

Prijde mi, ze se pritel nudi. Mohl by varit a uklizet vecer on, at ti zbyde cas na nej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
110
10.11.21 23:21

Podle me by se teda otec mel postarat uplne stejne “kvalitne” jako matka a ne cekat az bude dite trosku starsi a partak, to si muzou dovolit prarodice… Zakladatelko, co kdyby jsi musela napr. na par dnu do nemocnice? Ja jsem teda manzela zamestnala hned od narozeni treba koupal a ja odchazim z koupelny a at si poradi, nestojim a nestals jsem jim za zadkem. Vysledkem je, ze muzu kdykoliv kamkoliv odejit (i pres noc) a nebojim se, toho co se doma deje. A mala navic tatinka zboznuje, maji spolu krasny vztah, takze i on si to nalezite uziva. Otec je prece taky rodic, moc nechapu tady to omlouvani je z pece a vychovy :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20346
10.11.21 23:22
@Lucie_Sx píše:
Co vam brani sednout si vecer k filmu s miminem na dece vedle sebe…?Prijde mi, ze se pritel nudi. Mohl by varit a uklizet vecer on, at ti zbyde cas na nej.

Jo jo, pan bude určitě ten typ, co tohle rád udělá :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.11.21 23:33

:roll: manželovi by se oboje stát mohlo taky, vlastně to druhé se mu stalo (držel syna za nohu, aby nemohl přes okraj postele, ale neodhadl to - jako syn nespadl, ale viset za nohu taky není žádná hitparada). Ale většinou se držím a říkám si, že nevadí, že dělá věci jinak. Hlavně že je dělá. Podporuju ho v tom, aby se synem ten čas trávil, dost i sám. Musím říct, že je o trochu dál než tvůj chlap :lol: ale v základu bude asi podobný.

Přijde mi hrozné, že ti syn usíná o půlnoci. To to takhle má pořád? Jakože od narození? Jak spi přes den? Jak má dlouhá bdela okna?

Co s ním dělá, když jsou sami? Pokud třeba varis. U nás si manzel dost často lehne na zem a nechá po sobě mimino lézt a skákat, občas něčím zahrka a nazdar. Jako není to žádné předčítání Vojny a míru, ale věřím, že až bude větší, bude to chlapa bavit vic. Mám pocit, že syn se baví i takhle, tatu miluje. Jak se k sobě chovaji?

• Citovat
  • Nahlásit
678
11.11.21 00:04
@Anonymní píše:
Ahoj, snad nebudou negativní odpovědi, o ty nestojím, chci to vyřešit po dobrém 😊
S přítelem máme půlročního syna, milujeme ho nadevše. Ale přítel si ještě nezvykl, nedokáže ho pohlídat, jednou u toho usnul a neprobudil ho ani brek, já byla ve sprše a nic neslyšela, když jsem přišla tak syn skoro fialový a řval brečel. A teď jsem vařila a syna nechala příteli na posteli aby na něj dohlédl a syn málem spadl, přítel ho stihl chytit..
To se stává no. Ale pořád k němu nemá takový vztah, rodičovský, já na přítele nemám tolik času jako před těhotenstvím a jemu to strašně vadí a přijde mi že bere syna spíš jako vetřelce co mu krade přítelkyni asi? Vadí mu že se věnuji synovi a ne jemu.. A když mám chvíli pauzu, že syn usne, tak jdu uklízet vařit a podobně.. A večer to zase přítel nevydrží vzhůru abych se mu mohla věnovat, vstává v 5 ráno.. Syn usíná většinou kolem půlnoci na celou noc.. Nevím už co dál, jak mu vysvětlit že prostě to tak je.. (Dítě chtěl proto aby mi udělal radost a chtěl ho tak jako já)

„Dítě chtěl proto, aby mi udělal radost“. Tak to zní strašně a v tom bych i hledala odpovědi, proč to má tak na háku. Ale na druhou stranu neděje se nic hrozného. Manžela teda brekot taky nevzbudi, ale teda zatím se mu to nikdy nestalo, když měl hlídat. Když hlídá, tak se malému věnuje, dělá na něj opičky a „tanci“ s ním po pokoji. Ale ne každý chlap to tak má, hodně chlapů začne dítě zajímat, až když je s ním sranda a víc společných aktivit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
11.11.21 00:22

Tak chtel dite proto, aby ti udelal radost, nebo ho chtel jako ty, tzn. protoze to tak sam citil? Ve druhem pripade bych tomu proste jeste dala cas, myslim, ze se to bude zlepsovat, jak dite poroste, holt clovek musi vydrzet… V prvnim pripade je to bohuzel na tu negativni odpoved.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
112
11.11.21 01:56
@Anonymní píše:
Vadí mu že se věnuji synovi a ne jemu.. A když mám chvíli pauzu, že syn usne, tak jdu uklízet vařit a podobně.. A večer to zase přítel nevydrží vzhůru abych se mu mohla věnovat, vstává v 5 ráno..

A proc tyhle veci nedelate spolecne? Hrat si s miminem muzete preci oba dva a uzit si to jako rodina, ne? Nebrat to jako nejakou nechtenou povinnost. A vareni ve dvou muze byt taky zabava. Pripadne muzes varit a u toho si muzete povidat.
Jakoze “venovat se” partnerovi zni docela zvlastne. Jako bys ty deti mela ve vysledku dve.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat