Přítel si mě z ničeho nic přestal vážit

Anonymní
10.10.20 08:09

Přítel si mě z ničeho nic přestal vážit

Ahoj, s přítelem jsme spolu 3 roky. 2 roky a půl spolu bydlíme v pronajatém bytě.

Náš vztah byl 2,5 roku opravdu pěkný a vlastně ani nevím, kdy přišel ten moment, že se to celé zlomilo. Přišlo to všechno nějak najednou. Do té doby byl přítel pozorný, většinou jsme si večer dali nějaké víno, sedli k televizi nebo do postele, nosil mi kytky, chodili jsme na výlety. Opravdu jsem si na nic nemohla stěžovat.

Přítel má mladšího bratra, kterému je 22. Mě je 23,pritelovi 26. Jeho bratr se tedy rozhodl, že si u rodičů předěla svůj pokoj a bývalý pokoj přítele na malý „byt“. Přítel ovšem přes týden pracuje na druhé straně republiky, takže domu přijíždí až v pátek brzy ráno a odjíždí v neděli večer. Když bratr začal dělat nové podlahy, omítky a bourat zdi musel být nutně u toho, protože jeho brácha by to sám prý nezvládl. Byla jsem tehdy v 5 měsíci těhotenství ale respektovala jsem to. Tato rekonstrukce trvala asi 4 tydny, protože probíhala pouze o víkendech.

U nás to tedy vypadalo následovně. Přítel přijel v pátek ráno, hned šel spát a kolem 3 odpoledne jel k bráchovi. Tam byl třeba do 9 večera, pak přijel domů, než se osprchoval, najedli bylo 11 a šel unavený a protivný zas spát. Další den vstával v 6 ráno a cela situace se opakovala. Neděle tak samo, s tím, že místo 11 končil v 6, přijel domů, najedli se a jel zas do práce. :roll:
Takže bych klidně řekla, že za celý ten měsíc jsme se ani neviděli, protoze za celý víkend byl schopen se mnou mluvit třeba půl hodiny. Ale přešla jsem to, říkala jsem si, že ta rekonstrukce nebude trvat věčne.

Jenže po této rekonstrukci si jeho rodiče řekli, že teda rovnou zrekonstruji celý byt. A celé se to nějak zkulilo a najednou bylo o 2 měsíce později. A 3 měsíce, co jsem ho skoro neviděla.

Ale byla jsme ráda, rekonstrukce už byla za námi :palec: :D a myslela jsem si, že se vše vrátí zpět. Jenže to se nestalo.

Najednou nemá zájem o společné večery, raději jde pryč s kamarády, nepovidame si, protože pořád hledí do mobilu a čte si o autech a o tom, co se kde stalo. Když už večer zůstane doma a já se snažím o nějaký společný večer, odbyde mě, že je unavený a že nemá náladu a zapne si televizi. Pusu mi da jen v pátek ráno, když přijede z práce a v neděli večer, kdy do ní odjíždí. Když mu chci dát pusu třeba já v noci, než jdeme spát, řekne mi, že co zas dělám, že nejsme malé děti. Do toho mě začal nehezky urážet a říkat mi věci, typu, že na bytě jsme proto, že jsem líná se starat o zahradu (oba dva jsme celý život žili na bytě, nikdy jsme žádnou možnost mít rodinný dům neměli, na byt chtěl sám, tak nevím, kde k tomuto přišel.) Dal mě urážel třeba v tom, že celý týden doma nic nedělám a prý ani neuklizimna uklidí těsně předtím, než přijede. Což samozřejmě taky není pravda. Když je pryč chodí ke mě na přepadovku tchyně a ta mi sama říká, že mám vždycky doma uklizeno, že ona by na to čas neměla. Pak mi zase vyčítá, že nemám kamarádky. Kamarádky mám, ale ne takové, jak by si on představoval. Jeho představa kamarádek je, jít večer do nějakého baru na víno. Na to teda ja nejsem. Se svýma kamaradkama chodím přes den na kávu a sem tam na nákupy, ale ten typ, že bych se večer sebrala a šla na víno nejsem. :roll: následně mi vyčetl i to, že doma nejsem vůbec, že stále někde šmatlam a že právě proto budu špatná máma. Ano, doma opravdu moc nebývám, ale to proto že mě tam nic nedrží. On přes týden není doma, a já nebudu celý den sedět doma zavřená v bytě. Navíc, když je posledních pár dní hezky. Jdu třeba s mamkou se projít, se sestrou někam, za babičkou taky často jezdím, občas s kamaradkama. Ale když jsem doma sama na mateřské tak se mi úplně nechce prosedět celé dny před televizí. Když je doma přítel, tak samozřejmě doma jsem, protože chci být s ním.

Koneckoncu minulý týden jsem to už nevydržela a pohádali jsme se. Za necele 2 týdny mám termín porodu a oznámila jsem mu, že s ním být už nechci. Proč taky, když je všechno přednější než já.

Tak z části jsem se přestěhovala ke své straší sestře, která je sama v dost velkém bytě. Jenže teď v pátek ráno přijel, šel spát. Ale asi si všiml, že v bytě chybím jak ja, tak polovina mých věci, protože mi napsal sms, jestli přijdu. Na to jsem neodpověděla. Když se vzbudil, napsal mi další sms, že ho to celé mrzí a že by si chtěl se mnou o tom všem promluvit. Pár minut na to mi volal, zvedla jsem to, a domluvili jsme se, že v 6 ho počkám na zastávce, kde mě měl vyzvednout. Po 5 hodině mi napsal, že už vyjíždí, ale že ještě se staví do obchodu tak, že teda v 6 mám čekat, že to stíhá.

No já trubka opravdu v 6:00 čekala. :roll: nikde nikdo. Říkala jsem si, že třeba se zdržel v obchodě, tak jsem mu zkusila 6:15 zavolat. Bez odpovědi. Zkoušela jsem pak volat ještě 2× po druhé mi to položil. Tak jsem se zas sebrala a šla jsem domů. Bylo už totiž 6:30 tak nevím, jestli čekal že tam budu stát celý večer, nebo jak. Z domu jsem mu zkusila zavolat ještě jednou. To už byl nedostupný. Až v 8 večer mi začal volat a omlouvat se, že mi to vysvětlí, že za 15 minut bude na te zastávce, tak ať tam teda počkám. Koneckonců jsem si řekla, že se mohlo stát cokoliv a že to jeho vina být nemusela. Opravdu tam o 15 minut později byl, ale řekl mi, že mi to vysvětlí až u nás a jeli jsme k nám do bytu. Nalel nám nealkoholické víno (protože zachvili mám termín porodu)

Jenže, to co tam z něj vypadlo bych nečekala ani ve snu. Přijel o hodinu a půl později, protože potkal v obchodě kamaráda a ten ho pozval domu na PS4. No v tu chvíli jsem myslela, že mě omyjou. Nešlo mi ani tak o to, že se zdržel, ale přece když vím, že něco nestíhám a někdo mě má čekat venku tak minutu na odeslání sms " nečekej, přijedu později" si čas najít mohl. :cert: už tohle mi zkazilo celý večer a chtěla jsem odvést zpet domu k sestře. Sice protestoval a omlouval se, ale nakonec mu nic jiného nezbylo.

Už opravdu nevím, co dělat. Nevím kde může být chyba, nebo co se stalo, že se najednou chová takhle. Očividně to vůbec není ten samý člověk, s kterým jsem 2,5 roku měla krásný vztah. Za 2 týdny se nám má narodit holčička a ja už jsem se nějak smířila s tím, že on mi určitě nijak nepomůže. A vlastně o jeho pomoc ani nestojím. Jen si nedokážu vysvětlit, čím to může být.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6863
10.10.20 08:12

Mozna nekoho ma, kazdopadne s Tebou tezce manipuluje a zaroven jsi mu dost jedno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
892
10.10.20 08:20

Nebojí se porodu? Můj je taky divnej, nesahne na me jak je den dlouhý, na břicho se ani nepodívá, ač to driv občas udělal a jednou za par dni pohladil, v praci je dlouho, pak pivo a o víkendu kámoši. O porodu mluví se všemi kamarády i v praci, ale se mnou ne, vždy me hned odbyde, ze se o tom bavit nebude, a to tam chce byt. No trochu jsme se chytli a vypadlo z nej, ze se boji, ze umreme oba a ze zůstane v domě úplně sám a zblázní se a co pak bude dělat :nevim: do termínu mám tři týdny. Evidentně se me preventivně straní a dela si zadní vrátka pro případ, že natahnu backory :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22471
10.10.20 08:26

Dva jedinci s chovanim pubertaka si zadelaji na mimiska. Zivotne dulezity problem chteji resit pres sms a na autobusove zastavce. Teda pokud jim do toho neprijde hrani hry.
Priprav se na zivot svobodne matky, nic jineho poradit nelze. Ty i dite jste mu evidentne zcela volny.
Jeho rodice budou taky na hlavu, kdyz jim prijde ok, ze syn- nastavajici otec kvuli rekonstrukci v jejich byte v podstate 3 mesice nema cas na vlastni rodinu.
Chovat se takhle nablble muj syn, tak si to, co bychom mu s muzem rekli, za ramecek rozhodne neda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.10.20 08:33

@Semtex to si nemyslím, ten můj s břichem komunikuje. Ale se mnou ne. Na břicho mi pusu dá, ale mě odbyde, že nejsme malé děti, i když to půl roku zpět dělával. Pořád je prý unavený a nevyspany i když spí třeba 11 hodin v kuse. Přitom, když mu volají ráno kamarádi, tak by vstal a jel za něma klidně i po hodině spánku. No na mě nemá čas ani po 11 prospanych hodinách.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
10.10.20 08:35

Skoro bych dala ruku do ohně ta to, že někoho má. Promiň, ale osobní zkušenost. To neustále hledání chyb a taky ta nepřítomnost doma…

• Citovat
  • Nahlásit
7732
10.10.20 08:38
@Svistice píše:
Dva jedinci s chovanim pubertaka si zadelaji na mimiska. Zivotne dulezity problem chteji resit pres sms a na autobusove zastavce. Teda pokud jim do toho neprijde hrani hry.
Priprav se na zivot svobodne matky, nic jineho poradit nelze. Ty i dite jste mu evidentne zcela volny.
Jeho rodice budou taky na hlavu, kdyz jim prijde ok, ze syn- nastavajici otec kvuli rekonstrukci v jejich byte v podstate 3 mesice nema cas na vlastni rodinu.
Chovat se takhle nablble muj syn, tak si to, co bychom mu s muzem rekli, za ramecek rozhodne neda.
:pankac: :pankac: :pankac: :potlesk: ámen!
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10.10.20 08:53

Ahoj, ja si teda myslim, ze ma opravdu strach, z porodu a mozna i z toho byt otcem. Chlapi toho moc nevydrzi a kdyz se boji, hledaji unikove cesty. Zkus o tom s nim rozumne promluvit, bez emoci. Je mozne, ze nic nerekne. Muj taky casto nic nerekl a prisel treba za tyden, ze uz jako vi, jak to chce rict. Bylo to pro me divne ale od doby, kdy jsem to pochopila, se nam zije mnohem lip.Kdyz jsme resili nejake vazne tema, proste jsme se domluvili, do kdy se k tomu vyjadri, aby nemusel byt sekrceny.
A to hledani chyb, i to muze byt ze strachu, co bude. To je stejne, jako kdyz se chlapum objevi zdravotni problem a kopou kolem sebe a jsou hnusni na sve nejblizsi. Ten muj to driv taky delal, byla jsem z toho na budku a pak se to vysvetlilo a postupne presel k tomu, ze proste rovnou rekl, boli me zub, za krkem, leze na me ryma atd.
Chce to velkou trpelivost! Ale jestli ti za to stoji, zkus to.
My jsme spolu 7 let a dite jsme si udelali az ted, kdy komunikace tolik nevazne…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4746
10.10.20 08:56

Vsadím se že někoho má. Prosímte pust ho k vodě. Zbytečně se teď nestresuj, už tak to budeš mít těžký. Lepší je se spolehnout na sebe, než na takovyho hnupa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2300
10.10.20 09:07

Ono se spousta chlapů během těhotenství začne chovat divně. Nicméně když má žehlit vztah a takhle tě zazdí kvůli PS, tak je buď extrémně nezralej nebo kecá a byl někde jinde (zvlášť v případě, že ani nebyl schopnej zvednout tel. a omluvit se). Je mi to líto, spousta chlapů v tomhle věku prostě mentálně nemá na to být ještě otcem a možná na něj dolehla tíha odpovědnosti. Zkus teď ty dva týdny být u ségry a nestresovat se. Třeba mu to dojde, až porodíš (i když tomu moc nedávám). Je mi to moc líto a? přeju hodně sil :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5666
10.10.20 09:10
@Anonymní píše:
Skoro bych dala ruku do ohně ta to, že někoho má. Promiň, ale osobní zkušenost. To neustále hledání chyb a taky ta nepřítomnost doma…

Presne! Napadlo me to skoro hned. Typicke chovani chlapa s milenkou…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
892
10.10.20 09:12
@Anonymní píše:
@Semtex to si nemyslím, ten můj s břichem komunikuje. Ale se mnou ne. Na břicho mi pusu dá, ale mě odbyde, že nejsme malé děti, i když to půl roku zpět dělával. Pořád je prý unavený a nevyspany i když spí třeba 11 hodin v kuse. Přitom, když mu volají ráno kamarádi, tak by vstal a jel za něma klidně i po hodině spánku. No na mě nemá čas ani po 11 prospanych hodinách.

No tak všichni se nemusí projevovat úplně stejně do puntíku, ale jestli se situace zhoršuje s blížícím se termínem, tak bych vazne tipla, že je to tím. A muže se to projevovat i tak, ze proste odmítá a odhani jenom tebe ale ne to miminko, každý je jiný :nevim: Tos měla vidět toho myho, ty svítící ocicka, jak se včera balil když jel za tím kamosem, jako malý dítě, pobíhal tady tam a zpět a mezitím mu dvakrát volal a ještě sháněl dalsiho, který by se k nim přidal :roll: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: a co já už s tím, no, člověk mu chce dopřát taky trochu radosti :P

A když máme jet nekam spolu, tak to je jenom “nojoooooo, a kam zase? Tak si něco vyber.” Jsou fakt někdy vtipni ti chlapi, zkus se na to povznést. Ale vazne to neznamená, že te nemá rad nebo ze má jinou ženskou. Kdoví, co se mu honí hlavou.

Hlavně se prosím takhle před porodem nerozchazej, zkus tomu dat šanci, když jste měli pěkný vztah. Dej ji i jemu příležitost, ať se z nej muže stát vzorný tatik :mrgreen: třeba si chce ještě užit poslední chvíle mladeneckeho života, pak už přijde ta tíha zodpovědnosti a sranda skončí :lol:

Příspěvek upraven 10.10.20 v 09:20

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5666
10.10.20 09:15
@Semtex píše:
No tak všichni se nemusí projevovat úplně stejně do puntíku, ale jestli se situace zhoršuje s blížícím se termínem, tak bych vazne tipla, že je to tím. A muže se to projevovat i tak, ze proste odmítá a odhani jenom tebe ale ne to miminko, každý je jiný :nevim: Tos měla vidět toho myho, ty svítící ocicka, jak se včera balil když jel za tím kamosem, jako malý dítě, pobíhal tam tam a zpět a mezitím mu dvakrát volal a ještě sháněl dalsiho, který by se k nim přidal :roll: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: a co já už s tím, no, člověk mu chce dopřát taky trochu radosti :P

A když máme jet nekam spolu, tak to je jenom “nojoooooo, a kam zase? Tak si něco vyber.” Jsou fakt někdy vtipni ti chlapi, zkus se na to povznést. Ale vazne to neznamená, že te nemá rad nebo ze má jinou ženskou. Kdoví, co se mu honí hlavou.

Hlavně se prosím takhle před porodem nerozchazej, zkus tomu dat šanci, když jste měli pěkný vztah. Dej ji i jemu, ať se z nej muže stát vzorný tatik :mrgreen: třeba si chce ještě užit poslední chvíle mladeneckeho života, pak už přijde ta tíha zodpovědnosti a sranda skončí :lol:

Jo tak necha zenskou pred porodem cekat zbytecne na zastavce. To je spis neomalenost a nezajem bez projev nejakeho strachu..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.10.20 09:17

@jannina1 to jsem si taky myslela ze začátku, jenže mi přijde, že tomu nic nenasvědčuje. Přece kdyby někoho měl schovával by aspoň telefon, nevím, zda spoléhá na to, že mu tam nevlezu, ale klidně ho nechá ležet doma a jede za kamarády. Na společném notebooku nechává i přihlášený Facebook. To by podle mě, kdyby někoho měl nedělal a hlídal by si to. Navíc snad ani nemá kdy s tou milenkou být. Přes týden je v práci a přes víkendy když je pryč, je opravdu s těmi kamarády. Jeden bydlí hned v bytě naproti přes cestu, další o pár ulic dal. Se zbytkem se schází třeba na benzinkach.

• Citovat
  • Nahlásit
1874
10.10.20 09:23

Má jinou, skoro určitě. Přímo učebnicové chování chlapa s bokovkou, bohužel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama